MŚ kadetów 2021

Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: Diomedea »

Nie wiem, powiedzialabym, ze 50/50. Fizycznie przewaga Bulgarow ewidentna. Psychicznie-jednak to my wygralismy ostatni pojedynek.
A glowa w sporcie tez sie liczy.
No i sa te 2 TB grane przez Bulgarow. Wiec teoretycznie dluzsze spotkanie powinno byc na nasza korzysc.
Nie ogladalam ich na tyle, by utrwalic sobie ich odbior flota. U nas jest przewaga flotowcow.
Byloby fanie otworzyc partie zwyciestwem w I secie.
Tak naprawde to bedzie pierwszy mecz z naprawde wymagajacym przeciwnikiem.

Moze i niespodzianka, bo przez 2 kolejne ME gralismy roznie i sporo bylo problemow natury komunikacyjnej.
A ze jakis potencjal jest, to bylo widac wlasnie od tego pierwszego wystepu na EEVZie . Dalej trudno powiedziec, na ile starczy fizyki. Zreszta to samo pytanie zadawalam sobie obserwujac w finale Mlodej Ligi swietna gre Kamila Semeniuka. I ciagle je sobie zadaja, bo Kamil zaczyna dopiero duza kariere.
Tylko czas da odpowiedz. Moze byc jak z Semeniukiem, moze byc jak z Michalem Nowakowskim, ktory wlasnie awansowal z zespolem do I Ligi.
tzn wzrost maja posredni, a talent nie mniejszy. Paru przebije sie z pewnoscia, a rozdawac laurek indywidualnych chyba nie warto w tym temacie.
Trzymam kciuki za druzyne.

Nie zmieniajac swojej opinii z 2018 roku, ktora pozwole sobie zacytowac:
Ogolnie fajna grupa. Widac radosc z gry i zgranie. Ekipa rowna, choc moze brakowac troche mocy na prawym w przyszlosci.
Podoba mi sie ich wiara w siebie. Solidne glowy. Mysle, ze jako ekipa moga sie niezle pokazac i dostarczyc kibicom sporo radosci. Jak bedzie indywidualnie w doroslej siatkowce, trudno powiedziec po obejrzeniu zaledwie 3 spotkan. Ale, jak pokazuje przyklad Kubiaka czy nawet Kwolka warunki fizyczne nie sa dyskwalifikujace do wejscia na wysoki poziom.
Czego im zycze.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: jaet »

Diomedea pisze: 2 wrz 2021, o 10:51 Tak naprawde to bedzie pierwszy mecz z naprawde wymagajacym przeciwnikiem.
Myślę, że Iran był wymagającym przeciwnikiem i takie przetarcie przed finałem było dobrym doświadczeniem. Zresztą Persowie pokazują to też obecnie w meczu o brąz, gdzie w I secie Sborną zdeklasowali, a w II idą łeb w łeb.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: jaet »

Diomedea pisze: 2 wrz 2021, o 10:51 Tak naprawde to bedzie pierwszy mecz z naprawde wymagajacym przeciwnikiem.
Myślę, że Iran był wymagającym przeciwnikiem i takie przetarcie przed finałem było dobrym doświadczeniem. Zresztą Persowie pokazują to też obecnie w meczu o brąz, gdzie w I secie Sborną zdeklasowali, a w II idą łeb w łeb.
Diomedea pisze: 2 wrz 2021, o 10:51 Nie zmieniajac swojej opinii z 2018 roku, ktora pozwole sobie zacytowac:
Ogolnie fajna grupa. Widac radosc z gry i zgranie. Ekipa rowna, choc moze brakowac troche mocy na prawym w przyszlosci.
Podoba mi sie ich wiara w siebie. Solidne glowy. Mysle, ze jako ekipa moga sie niezle pokazac i dostarczyc kibicom sporo radosci. Jak bedzie indywidualnie w doroslej siatkowce, trudno powiedziec po obejrzeniu zaledwie 3 spotkan. Ale, jak pokazuje przyklad Kubiaka czy nawet Kwolka warunki fizyczne nie sa dyskwalifikujace do wejscia na wysoki poziom.
Czego im zycze.
No Kasandra, a nie Diomedea ;)
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2021, o 13:13 przez jaet, łącznie zmieniany 1 raz.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: drukjul »

Zaczynamy finał -> stream https://www.youtube.com/watch?v=72gvP_1Zmy0

livescore https://en.volleyballworld.com/volleyba ... /#boxscore


Wcześniej w meczu o brąz Iran po tie-breaku w którym było 15:6 wygrał z Rosjanami

Kubicki - ale spryciarz :D
rafak
Posty: 554
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: rafak »

Oglądam dopiero od półfinałów (2 tygodnie detoxu od komputera) i powiem szczerze, że podoba mi się Kubicki. Brakuje mu trochę dokładności, nie gra szybko, ale chłopak myśli na boisku.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: Aranger »

No, od Kubickiego bije taką pozytywną pewnością siebie na boisku. Ten pierwszy set bardzo ładnie pograł.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: drukjul »

Męczyliśmy się w I secie w przyjęciu, męczyliśmy się też w ataku Śliwka (2/8, Nowik 5/12), ale skoro wygraliśmy 25:20 to chyba nie jest źle :P :D
rafak pisze: 2 wrz 2021, o 16:08 Oglądam dopiero od półfinałów (2 tygodnie detoxu od komputera) i powiem szczerze, że podoba mi się Kubicki. Brakuje mu trochę dokładności, nie gra szybko, ale chłopak myśli na boisku.
Na pewno. Myślę że ma spore szanse zostać najlepszym rozgrywającym tych mistrzostw, a najlepszego rozgrywającego imprezy mistrzowskiej, nawet kadetów to mieliśmy ostatnio chyba w czasach Gumy
Arw165
Posty: 1414
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: Arw165 »

Efektownie skończył tego pierwszego seta nasz rozgrywający. Ale z tego co widziałam, Śliwka się męczy na lewym.
Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: Diomedea »

Potrafi troche przyspieszyc. Troche ma tendencje do gubienia dokladnosci ale da sie skorygowac. Ma niezly serwis. Byl chyba w szostce MPK jako ...przyjmujacy, bo zagral finaly na nie swojej pozycji. Co widac po kilku atakach.
A co dalej....
W kazdym razie nie zgodze sie, ze w tej ekipie materii na przyszlosc nie ma.

No i spelnilo sie. Bulgarzy chyba troche traca koncentracje na kontestowanie decyzji sedziego itp;
Obie ekipy wyszly troche skrepowane waga meczu, nawet wygladalo ze Bulgarzy ogarneli pierwsi. Szczesliwie bylo to chwoliwe.

Secik za nami i napiecie u Bulgarow powinno urosnac.

Edit: Baku czujny jak czapla; Naprawde w punkt reaguje.
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2021, o 16:19 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: Alfred Tennyson »

drukjul pisze:Męczyliśmy się w I secie w przyjęciu, męczyliśmy się też w ataku Śliwka (2/8, Nowik 5/12), ale skoro wygraliśmy 25:20 to chyba nie jest źle Obrazek :D
rafak pisze: 2 wrz 2021, o 16:08 Oglądam dopiero od półfinałów (2 tygodnie detoxu od komputera) i powiem szczerze, że podoba mi się Kubicki. Brakuje mu trochę dokładności, nie gra szybko, ale chłopak myśli na boisku.
Na pewno. Myślę że ma spore szanse zostać najlepszym rozgrywającym tych mistrzostw, a najlepszego rozgrywającego imprezy mistrzowskiej, nawet kadetów to mieliśmy ostatnio chyba w czasach Gumy
Łukasz Kozub dostał taką nagrodę! :))

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Bułgaria z atakującym na przyjęciu, czyli chyba jest panika. :P
rafak
Posty: 554
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: rafak »

Poczekajmy do końca meczu, aby prorokować, czy Kubicki będzie nowym Gumą czy Kozubem. :D
Streeter
Posty: 7268
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: Streeter »

Marcin Lepa w studio Polsatu Sport: "Ci młodzi chłopcy są zapatrzeni w (...) Fabiana Drzyzgę" :] jeśli rzeczywiście to może być ciężko :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: drukjul »

WysokiPortorykanczyk pisze: 2 wrz 2021, o 16:15 Bułgaria z atakującym na przyjęciu, czyli chyba jest panika. :P

Mamy na niego jakiś patent? Bo zaczął grać z nami sam :|
Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: Diomedea »

Kozub?
Ja pamietam inaczej. IMHO Kozub w kadetach to wchodzil na zmiany. Ale moze mowimy o innych imprezach.
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2021, o 16:22 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: Alfred Tennyson »

Diomedea pisze:Kozub?
Ja pamietam inaczej.
Naprawdę, Kozub dostał nagrodę dla najlepszego rozgrywającego MŚJ w 2017 :)

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: Diomedea »

A to jest kadet.
À najlepszym rozgrywajacym w kadecie byl.... ;)
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: Alfred Tennyson »

To w kadetach Droszyński na MŚK w 2015 :)) Szkoda, że ani jeden ani drugi wielkiej kariery już chyba nie zrobią :(

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: Aranger »

Ale sieknął teraz Nowik w 2.5 metra na podwójnym, no piękny ma ten skos.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Easy. :P

Stoew na bałagan z I seta zareagował wrzuceniem atakującego na przyjęcie - i dostał zupełnie nieoczekiwanie jeszcze większy bałagan. :)
Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: Diomedea »

To chyba z gorki. Nie bardzo wierze, by Bulgarzy, majac w nogach 2 TB, teraz wygrali 3 sety.
I co wazniejsze pewnie oni tez nie wierza.

Moze jednak bedziemy widziec w PL atakujacego 192-3 cm? :D

Stojew nie panuje nad sytuacja.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: drukjul »

Nikołow niby zerwał się do walki na początku drugiego seta, usiłował pociągnąć swój zespół, ale i on bardzo szybko Bułgarom zgasł.

A jeżeli on im gry w ataku nie jest w stanie pociągnąć, to ten mecz bardzo szybko się skończy. I dobrze :D

Okazuje się, ze choć inne drużyny mają na tym turnieju może i ciekawe indywidualności, to tylko Bąkiewiczowi udało się stworzyć zespół
rafak
Posty: 554
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: rafak »

Diomedea pisze: 2 wrz 2021, o 16:13 Edit: Baku czujny jak czapla; Naprawde w punkt reaguje.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Bąkiem. Spokój, reakcja w odpowiednim momencie, bez wątpienia respekt u chłopaków.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: drukjul »

WysokiPortorykanczyk pisze: 2 wrz 2021, o 16:38 Easy. :P

Stoew na bałagan z I seta zareagował wrzuceniem atakującego na przyjęcie - i dostał zupełnie nieoczekiwanie jeszcze większy bałagan. :)
Ale ten z 12 - Tatarow jest nominalnie przyjmującym, tylko takim który do tej pory grał u Bułgarów na ataku. Myślałem że mówisz o 6 który wszedł na boisko na pozycję po przekątnej i przynajmniej przez moment próbował kryć Nikołowa w przyjęciu.

W tym III secie Bułgarzy zaczynają wyglądać jak zespół z wyprzedaży w Lidlu. Chyba przestali już wierzyć że są w stanie dziś z naszymi chłopakami powalczyć

Skuteczny pojedynczy przelatujący blok naszego atakującego praktycznie na środku siatki - tego jeszcze nie widziałem :D
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

BRAWO!

Na podsumowanie przyjdzie czas, bo dużo siatkówki właśnie, ale ... Nowik chyba MVP. Abstrahując już od wszystkich stricte sportowo wartości, najbardziej przyjemna do oglądania drużyna na imprezie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: drukjul »

Wielkie gratki dla zawodników i trenera. :D

Szybko i chyba nadspodziewanie łatwo w tym finale poszło

Jedyny niedosyt, że odebrali młodemu Śliwce ten punkt zdobyty w akcji na 24 i super spike'a. A tak się starał.... :P
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: jaet »

Wooow, ale deklasacja :o
Przyznaję, że takiego obrazu finału się nie spodziewałem. Kapitalny mecz chłopaki zagrali, funkcjonowali jak szwajcarski zegarek. Olbrzymie brawa dla Miśka i całej drużyny!
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: Lineczka »

Brawa dla chłopaków i ogromne gratulacje. Wyniki mówią same za siebie, finał pod ich dyktando. Piękna sprawa!
Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: Diomedea »

Ach, szczerze mowiac to az nie chce mi sie ogladac seniorow.
Tak bylo przyjemnie.

GRATULACJE.
rafak
Posty: 554
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: rafak »

Gratulacje!!! Nie wiem, czy ktoś stawiał na złoto. Niech teraz chłopaki pograją spokojnie w 1 lidze.

Chyba zamiast oglądać popisy Drzyzgi czy Kubiaka, odtworzę sobie mecze MŚK.
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2021, o 17:27 przez rafak, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”