Kto za Heynena?!

Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Biciut »

Szary Wilk pisze: 13 sty 2022, o 16:37 Czy Grbić równolegle z reprezentacją będzie trenować Perugię?

PS - To trochę dziwne, że siatkówka płacowo jest tak na niskim poziomie, że trener reprezentacji, od której oczekuje się medalu (najlepiej złotego) na Igrzyskach i Mistrzostwach Świata, będzie zarabiać trochę ponad 10 tysięcy euro miesięcznie, gdzie siatkówka to jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce. To są mniejsze pieniądze niż zarabia podrzędny kopacz w najsłabszych klubach polskiej Ekstraklasy piłkarskiej. A podobno Grbić i tak wynegocjował podobno swoją stawkę.
Tak, ukazał się wywiad z Sircim gdzie opowiada jak to zmienił optykę i jest dumny z tego, że jego trener będzie prowadził mocną reprezentację gdzie federacja dołożyła wszelkich starań żeby go zatrudnić. Wybór Świdra na prezesa związku nazwał chichotem losu bo wiadomo było, że będzie walczył o Grbica.

Chciałbym wiedzieć jak płacą w klubach w takim razie trenerom i członkom sztabu.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Lucarelli »

Z tego co słyszałem to np taki Giuliani miał 200 tys euro rocznie w Rzeszowie.
granvorka
Posty: 711
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: granvorka »

Szary Wilk pisze: 13 sty 2022, o 16:37 Czy Grbić równolegle z reprezentacją będzie trenować Perugię?

PS - To trochę dziwne, że siatkówka płacowo jest tak na niskim poziomie, że trener reprezentacji, od której oczekuje się medalu (najlepiej złotego) na Igrzyskach i Mistrzostwach Świata, będzie zarabiać trochę ponad 10 tysięcy euro miesięcznie, gdzie siatkówka to jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce. To są mniejsze pieniądze niż zarabia podrzędny kopacz w najsłabszych klubach polskiej Ekstraklasy piłkarskiej. A podobno Grbić i tak wynegocjował podobno swoją stawkę.
Z jednej strony zgoda, z drugiej - jeśli ratio zarobków top trenera(ów) vs top zawodników to mniej więcej 1:4 lub 1:5 to porównanie na tle piłki nożnej dla siatki wypada dosyć korzystnie.
ciorny17 pisze: 13 sty 2022, o 12:22 W mojej ocenie też, nie ma sensu fiksować się na LN z jakąś mega szeroką kadrą. Patrząc optymalnie, to w zasadzie poza rozgraniem, gdzie mamy ciągle wybór między dżumą a cholerą, resztę pozycji można zawęzić to docelowej ilości, gdzie max będzie po jednym nazwisku ponad normę.
Pozwolę sobie wytypować "pewniaków" i tych z gwiazdką, którzy dostali moje powołanie ( :D ) poniekąd na zachętę, z musu, ale oczywiści w tym zestawieniu nie są:
Rozegranie: Janusz, Łomacz, Drzyzga*, Firlej* (kolejność nieprzypadkowa)
Atak: Kurek, Kaczmarek, Muzaj (jw.)
Środek: Nowakowski*, Bieniek, Huber, Kochanowski (kolejność przypadkowa)
Przyjęcie: Leon, Semeniuk, Śliwka, Bednorz, Fornal, Kwolek* (jw.)
Libero: Zatorski, Popiwczak. (jw.)
Jedyne fundamentalne pytanie to miejsce dla Kubiaka i Drzyzgi w tej kadrze, tzn. na ile Grbić będzie cenił ich "pierścienie mistrzowskie" jako walor przed kolejnymi MŚ. Tutaj jest pole do spekulacji.

25-osobowy skład na sezon kadrowy każdy z nas wytypuje dziś z 2-3 pomyłkami. Z pewnością VNL będzie realną selekcją na kilku pozycjach, a nie zabawą w rotacje dla sztuki. Jest zbyt wielu kandydatów do szóstki na właściwie każdej pozycji, by potraktować VNL zupełnie rozrywkowo. Dwa miesiące przerwy między finałem a startem mundialu to wystarczająco dużo czasu, żeby spróbować zrobić dwa szczyty formy.
Redrick
Posty: 117
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Redrick »

A, to Serb został trenerem - Mikołaj Grbić.
Wg mnie, niedobrze. Serbowie są znani z tego, że lubią dużo gadać a mało robić. W ogóle są strasznie gadatliwi (trochę znam Bałkańców) i zazwyczaj bardzo głośno rozmawiają, kiedy są między sobą. No drą te japy niemożebnie. Chociaż on może się jakoś ucywilizował, żyjąc tyle lat poza Serbią.
Jakoś nie jestem do niego przekonany. Jako zawodnik obskoczył połowę Serie A (trochę to podejrzane), właściwie cała kariera tam (Rosja to epizod) i sporo trenerki też tam. Coś tam wygrał, fakt, ale ja byłbym ostrożny i go czujnie obserwował. I zagonił od początku do roboty, żeby za dużo nie mielił jęzorem tylko po cichu pracował.
Mimo wszystko - powodzenia. Choć uwiera mnie to, że jednak trenerem nie jest Polak.
elo
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Biciut »

Redrick pisze: 13 sty 2022, o 21:16 A, to Serb został trenerem - Mikołaj Grbić.
Wg mnie, niedobrze. Serbowie są znani z tego, że lubią dużo gadać a mało robić. W ogóle są strasznie gadatliwi (trochę znam Bałkańców) i zazwyczaj bardzo głośno rozmawiają, kiedy są między sobą. No drą te japy niemożebnie. Chociaż on może się jakoś ucywilizował, żyjąc tyle lat poza Serbią.
Jakoś nie jestem do niego przekonany. Jako zawodnik obskoczył połowę Serie A (trochę to podejrzane), właściwie cała kariera tam (Rosja to epizod) i sporo trenerki też tam. Coś tam wygrał, fakt, ale ja byłbym ostrożny i go czujnie obserwował. I zagonił od początku do roboty, żeby za dużo nie mielił jęzorem tylko po cichu pracował.
Mimo wszystko - powodzenia. Choć uwiera mnie to, że jednak trenerem nie jest Polak.
Trochę taki nietypowy ten Serb ;)
Mimo Twojego opisu jest małomówny, cichy, analityczny i chłodny.

Jak grała Piacenza z JW w hali w Szerokiej lata temu to obok niego Sergio dostawał największe brawa. Jednak jak wyszedł i spojrzał na trybuny to aż ciarki po plecach chodziły... :)
W tym okresie kiedy on grał we Włoszech to była cała plejada znakomitych rozgrywających i migrowali jak do tej pory, najlepsi gracze po topowych klubach.
Drugim może będzie Michał Winiarski ;)
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Diomedea »

A sa jakies wiesci o Michale?

Kolega nas wkreca i bawi sie. Robi za agenta TVP.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Biciut »

Diomedea pisze: 13 sty 2022, o 23:25 A sa jakies wiesci o Michale?

Kolega nas wkreca i bawi sie. Robi za agenta TVP.
Hah agenta TVP - w tych czasach to pod obrazę podchodzi xd

Nikt nic nie wie oprócz samych zainteresowanych. Mam głęboka nadzieje, ze właśnie Winiar będzie drugim bo jak nie on to który Polski trener oprócz Bednaruka zna Grbica i w dodatku grał z nim w jednym klubie?
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Streeter »

Biciut pisze: 14 sty 2022, o 05:48 Mam głęboka nadzieje, ze właśnie Winiar będzie drugim bo jak nie on to który Polski trener oprócz Bednaruka zna Grbica i w dodatku grał z nim w jednym klubie?
A czy to jakiś wymóg, żeby znał asystenta z gry? Równie dobrze może wziąć sztab z Zaksy lub jakiegoś Kowala czy Daszkiewicza, czemu nie. A Winiar niby twierdził że nie widzi się w roli drugiego szkoleniowca. Jest też Pliński. Z kimś na pewno się dogada, osobiście obstawiam zaciąg z Zaksy.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Diomedea »

Biciut pisze: 14 sty 2022, o 05:48
Diomedea pisze: 13 sty 2022, o 23:25 A sa jakies wiesci o Michale?

Kolega nas wkreca i bawi sie. Robi za agenta TVP.
Hah agenta TVP - w tych czasach to pod obrazę podchodzi xd

Nikt nic nie wie oprócz samych zainteresowanych. Mam głęboka nadzieje, ze właśnie Winiar będzie drugim bo jak nie on to który Polski trener oprócz Bednaruka zna Grbica i w dodatku grał z nim w jednym klubie?
Przeciez nie o Tobie. O przedmowcy.

Co do zaciagu z Zaksy, to troche bez sensu. Polityka od jakiegos czasu byla taka, by dawac obiecujacego polskiego trenera. Od czasu Lozano chyba wiekszosc (jezeli nie kazdy ) cudzoziemcow miala asystenta Polaka. Wyszlo jak wyszlo, ale kiedys moze sie udac. Probowac warto.

Pilina owszem, ale w tym roku chyba nie da rady. Ma kadre U 22, z ktora bedzie mial ME w Polsce. A ze troche mu sie zdekompletowal zespol, a na innych pozycjach doszlo kilku zawodnikow do rywalizacji, to potrzeba dluzszych przygotowan. Mam nadzieje, ze tym razem beda i obozy w ciaglosci, i sparingpartnerzy.
Winiar bylby fajny, ale jesli sie nie widzi, to odpada. Tylko nie wiem, czy dobrze pamietam, ale on to chyba mowil, zanim Trefl zaczal zblizac sie do dna tabeli. Moze jego perspektywa na rozszerzenie warsztatu wyglada inaczej obecnie?
buzinga
Posty: 1210
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: buzinga »

Wywiad z Nikolą Grbiciem jeśli ktoś nie widział:

https://www.youtube.com/watch?v=s1NfdD- ... k%C3%B3wka

Ogólnie wolałem Mendeza, ale w końcu dobrze słyszeć kogoś kto wypowiada się w miarę normalnie. Może i poprawnie politycznie, ale między Serbem a naszym poprzednikiem jest dosłownie przepaść. Koniec z piorgami, hurra.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Streeter »

Diomedea pisze: 14 sty 2022, o 11:09 Co do zaciagu z Zaksy, to troche bez sensu. Polityka od jakiegos czasu byla taka, by dawac obiecujacego polskiego trenera. Od czasu Lozano chyba wiekszosc (jezeli nie kazdy ) cudzoziemcow miala asystenta Polaka. Wyszlo jak wyszlo, ale kiedys moze sie udac. Probowac warto.
A moim zdaniem trener sam powinien sobie dobrać współpracowników, niezależnie czy będą to młodzi polscy trenerzy, jego serbscy koledzy czy ekipa z Zaksy bądź Perugii. Bez sensu jest narzucanie komuś jakiegoś Woickiego czy Gogola bo to "przyszłość narodu". Zresztą już sobie poniekąd sama odpowiedziałaś ilu to szkoleniowców nam się w ten sposób wychowało od czasów Lozano ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
olek322
Posty: 431
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:09
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: olek322 »

Streeter pisze: 14 sty 2022, o 10:31
Biciut pisze: 14 sty 2022, o 05:48 Mam głęboka nadzieje, ze właśnie Winiar będzie drugim bo jak nie on to który Polski trener oprócz Bednaruka zna Grbica i w dodatku grał z nim w jednym klubie?
A czy to jakiś wymóg, żeby znał asystenta z gry? Równie dobrze może wziąć sztab z Zaksy lub jakiegoś Kowala czy Daszkiewicza, czemu nie. A Winiar niby twierdził że nie widzi się w roli drugiego szkoleniowca. Jest też Pliński. Z kimś na pewno się dogada, osobiście obstawiam zaciąg z Zaksy.

Streeter
Tak w sumie z Plusligowych trenerów to Daszkiewicz póki co najlepiej się prezentuje, robi wynik powyżej oczekiwań, widać że facet mądrze prowadzi swój zespół, ma koncept, potrafi reagować, ma pełne zaufanie swoich graczy. No ale inna kwestia czy ktoś by go widział w roli asystenta, jak i on sam.
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Resofan »

Mendez o polotce o jego planach odmłodzenia kadry i wyrzucenia "starych":

"Kilka dni temu pojawiła się informacja, że pomysłem trenera na reprezentację Polski było odmłodzenie kadry. To prawda?

Nie do końca. W Polsce jest wielu znakomitych siatkarzy. Moja filozofia jest taka, żeby dawać szansę zawodnikom, którzy najlepiej się prezentują. Ci, którzy są w najlepszej formie, powinni znaleźć się w składzie i tyle."

Kilka dni temu pisałem w tym wątku, że Mendez nie wygląda na głupka i z wywiadu wynika, że nim nie jest.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Papito13 »

Nikt go tutaj (chyba) za głupca nie uważa. A głupotą by było się teraz przyznać do takiego planu skoro co najmniej jednego siatkarza, który według tej informacji miałby z kadry wylecieć, teraz ma w zespole i nie może z niego zrezygnować.
Zablokowany

Wróć do „Polskie reprezentacje”