Kto za Heynena?!

92damian
Posty: 17
Rejestracja: 3 sie 2019, o 10:27
Płeć: M

Kto za Heynena?!

Post autor: 92damian »

jak wiadomo chociaż jeszcze nieoficjalnie heynen odchodzi?kogo widzicie jako zastępce??
Berbelucha
Posty: 64
Rejestracja: 2 sie 2019, o 10:53
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Berbelucha »

No ubiegłeś mnie :]

Opcja 1
Grbić i polski asystent, oby nie Gogol ani Woicki.
Opcja 2
Hugh McCutcheon.

Na pierwszego Polak w obecnej chwili to samobójstwo przed Paryżem.
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: ciorny17 »

Tak tak, Hugh w pakiecie ze Sparewem i jako drugi asystent Hoag. Publika potrzebuje kogoś emocjonalnego, a nie jakiegoś chłodnego analityka ze Stanów. Sukcesy? A po co to komu. Ważne są emocje.
Kłamca.
seekir
Posty: 7
Rejestracja: 31 mar 2019, o 12:28
Płeć: K

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: seekir »

Dla mnie numerem jeden jest Grbic... pytanie, czy jest na to w ogóle jakas realna szansa?

Polski trener? Zdecydowanie nie.

Wydaje mi się, że potrzebujemy kogos 'z jajami', kto przewietrzy kadrę i przede wszystkim odda troche pola młodym graczom.
Berbelucha
Posty: 64
Rejestracja: 2 sie 2019, o 10:53
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Berbelucha »

ciorny17 pisze: 19 wrz 2021, o 19:00 Tak tak, Hugh w pakiecie ze Sparewem i jako drugi asystent Hoag. Publika potrzebuje kogoś emocjonalnego, a nie jakiegoś chłodnego analityka ze Stanów. Sukcesy? A po co to komu. Ważne są emocje.
Po wariacie Heynenie kolejnej terapi szokowej Nam nie trzeba. Trzeba analizy gry, wypracowanie nowych systemów, przywrócenie hierarchi w zespole i stabilizacji. Nie zapominaj że szykuje się prawdopodobnie zmiana pokoleniowa może jeszcze nawet przed Paryżem. Obecni reprezentanci mogą zmienić się z chłopakami z klaskacza, albo tymi którzy się nie załapali na kadrę.
Anastasi też nie byłby najgorszy, ale wg mnie na trenera potrzebna jest nowa krew. Nie śledzę ostatnio poczynań na rynku transferowym i nie wiem kto jest wolny, ale trener Słoweńców nadawałby się również.
92damian
Posty: 17
Rejestracja: 3 sie 2019, o 10:27
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: 92damian »

Hugh McCutcheon.Dobra opcja ale to było przed Rio,Myśle ze dobrą strona pójść włoskim tokiem,włoski trener asystent np Winiarski to by sie sprawdziło
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: mewa »

jest jeden młody polski szkoleniowiec, z tego co wiem bardzo chętny, aktualnie bez klubu, dobrze znający obecną reprezentację, błędy i zalety prowadzenia kadry przez Heynena. Co ciekawe, całkiem poważnie rozpatrywany i mający spore plecy wśród decydentów.
krzychszp
Posty: 973
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: krzychszp »

mewa pisze: 19 wrz 2021, o 19:19 jest jeden młody polski szkoleniowiec, z tego co wiem bardzo chętny, aktualnie bez klubu, dobrze znający obecną reprezentację, błędy i zalety prowadzenia kadry przez Heynena. Co ciekawe, całkiem poważnie rozpatrywany i mający spore plecy wśród decydentów.
niby kto?
Berbelucha
Posty: 64
Rejestracja: 2 sie 2019, o 10:53
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Berbelucha »

krzychszp pisze: 19 wrz 2021, o 19:23
mewa pisze: 19 wrz 2021, o 19:19 jest jeden młody polski szkoleniowiec, z tego co wiem bardzo chętny, aktualnie bez klubu, dobrze znający obecną reprezentację, błędy i zalety prowadzenia kadry przez Heynena. Co ciekawe, całkiem poważnie rozpatrywany i mający spore plecy wśród decydentów.
niby kto?
Gogol, Woicki, Bąkiewicz, Sordyl, Panas, Dacewicz dalej to już chyba odchłań.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2021, o 19:26 przez Berbelucha, łącznie zmieniany 1 raz.
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: ciorny17 »

Gogol, a kto :D
Kłamca.
Berbelucha
Posty: 64
Rejestracja: 2 sie 2019, o 10:53
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Berbelucha »

Jeszcze prezes Piechocki nie ma klubu do trenowania. W pakiecie przyszedłby nowy libero :]
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Resofan »

mewa pisze: 19 wrz 2021, o 19:19 jest jeden młody polski szkoleniowiec, z tego co wiem bardzo chętny, aktualnie bez klubu, dobrze znający obecną reprezentację, błędy i zalety prowadzenia kadry przez Heynena. Co ciekawe, całkiem poważnie rozpatrywany i mający spore plecy wśród decydentów.
Weź nie rób sobie jaj.....
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
krzychszp
Posty: 973
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: krzychszp »

Resofan pisze: 19 wrz 2021, o 19:28
mewa pisze: 19 wrz 2021, o 19:19 jest jeden młody polski szkoleniowiec, z tego co wiem bardzo chętny, aktualnie bez klubu, dobrze znający obecną reprezentację, błędy i zalety prowadzenia kadry przez Heynena. Co ciekawe, całkiem poważnie rozpatrywany i mający spore plecy wśród decydentów.
Weź nie rób sobie jaj.....
cóz ja zakładam że to trolling i tego się trzymam ;)
przemik
Posty: 1549
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: przemik »

Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale czuje przez skóre, że to będzie - Andrea Giani.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Berbelucha
Posty: 64
Rejestracja: 2 sie 2019, o 10:53
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Berbelucha »

przemik pisze: 19 wrz 2021, o 19:43 Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale czuje przez skóre, że to będzie - Andrea Giani.
Szczerze wątpię choć z takiego obroty sprawy cieszyłby się Bednorz.
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: PH3N-x »

Problem z polskimi trenerami jest taki, że nie będą dla siatkarzy autorytetem.
PioterZJastrzebia
Posty: 1210
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: PioterZJastrzebia »

Różne artykuły sportowe różnych serwisów o odejściu Heynena.
Wszyscy w komentarzach: "Vital zostań"
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: jaet »

Z Heynena zróbmy premiera, a chłopakom dajmy wreszcie trenera z prawdziwego zdarzenia.
Kadrze z jednej strony potrzeba mocnej ręki, charyzmy i doświadczenia, a z drugiej strony znajomości polskich realiów, silnych i słabych stron potencjalnych kadrowiczów i polskiego, słowiańskiego mentalu. Możemy sobie żartować na tysiąc sposobów, ale biorąc pod uwagę okoliczności i personalia wokół których będziemy musieli na Paryż budować, to kandydat jest właściwie tylko jeden - Nikola Grbić.
I w PZPS o tym doskonale wiedzą.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Diomedea »

mewa pisze: 19 wrz 2021, o 19:19 jest jeden młody polski szkoleniowiec, z tego co wiem bardzo chętny, aktualnie bez klubu, dobrze znający obecną reprezentację, błędy i zalety prowadzenia kadry przez Heynena. Co ciekawe, całkiem poważnie rozpatrywany i mający spore plecy wśród decydentów.
Obawiam sie, ze Mewa nie robi sobie jaj.
Starszy brat-przewodniczacy Wydzialu Trenerskiego, czy jak to sie nazywa.
Piechocki (zwykle lojalny wobec swoich bylych pracowniko)-kandydat na prezesa. Tych 2 ma pewnie jakichs akolitow, czy sprzymierzencow.
Domyslam sie, ze Obywatel min.

Miejmy nadzieje, ze to nie przejdzie.
Pewnie trzeba poczekac do wyborow. I miec nadzieje prezesem nie zostanie Piechock czy Obywatel.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: reeman »

Kadrze potrzebny jest b. dobry psycholog, gdy gramy z pozycji faworyta to to głowa nie wytrzymuje i kończy się jak na kolejnych IO, czy obecnych ME, a gdy nikt na nas nie stawia to wygrywamy (vide 2x MŚ).
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: jaet »

Diomedea pisze: 20 wrz 2021, o 09:14
mewa pisze: 19 wrz 2021, o 19:19 jest jeden młody polski szkoleniowiec, z tego co wiem bardzo chętny, aktualnie bez klubu, dobrze znający obecną reprezentację, błędy i zalety prowadzenia kadry przez Heynena. Co ciekawe, całkiem poważnie rozpatrywany i mający spore plecy wśród decydentów.
Obawiam sie, ze Mewa nie robi sobie jaj.
Starszy brat-przewodniczacy Wydzialu Trenerskiego, czy jak to sie nazywa.
Piechocki (zwykle lojalny wobec swoich bylych pracowniko)-kandydat na prezesa. Tych 2 ma pewnie jakichs akolitow, czy sprzymierzencow.
Domyslam sie, ze Obywatel min.

Miejmy nadzieje, ze to nie przejdzie.
Pewnie trzeba poczekac do wyborow. I miec nadzieje prezesem nie zostanie Piechock czy Obywatel.
Spokojnie, w tym całym zamieszaniu z nazwiskami sporo jest kamuflarzu i trolingu. Na 3 lata przed Paryżem nie dostanie kadry facet, któremu zawodnicy śmieją się niemalże w twarz i którego traktują jak połączenie magistra siatkarskiej teorii i coacha z Mango. A wszystko tylko dlatego, że to Polak, a od iluś tam lat te same osoby wyskakują z tymi samymi postulatami, bo "Polacy nie gęsi..." ble ble ble.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Streeter
Posty: 7245
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Streeter »

No tak, giełda się buja. To nawet mogą sami trenerzy nakręcać lub ich menadżerowie - wszak takiego Gogola łatwiej będzie upchać do pracy gdzieś w Grecji czy Austrii jako "jednego z kandydatów do objęcia stanowiska trenera reprezentacji Polski" niż jako trenera zwolnionego z Bełchatowa. Pierwszą taką pewną informacją będzie lista z PZPS kto bierze udział w konkursie. Wtedy pewnie część tych nazwisk odpadnie, choć niewykluczone, że właśnie będą tam Gogole i inne Kowale - choćby po to, by nikt związkowi nie zarzucił, że nie analizował możliwości powierzenia reprezentacji trenerowi z Polski.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: reeman »

Streeter
Posty: 7245
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Streeter »

reeman pisze: 20 wrz 2021, o 14:04 Ryszard Bosek

https://www.onet.pl/sport/onetsport/sia ... 8,d87b6cc4
Pomijając dowcip o Bąkiewiczu na końcu, to w zasadzie z resztą ciężko się nie zgodzić. Co to za kapitan, co wychodzi do dziennikarzy jedynie po wygranej.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Resofan »

W tym wywiadzie Bosek zadaje cokolwiek głupie pytanie: "Czy gdyby Kubiak pobił Urnauta to byśmy wygrali?" Odpowiedź jest chyba oczywista - pobity Urnaut nie byłby w stanie grać, Kubiak też by nie grał, bo by go zdyskwalifikowali. Reprezentacja Słowenii byłaby osłabiona, reprezentacja Polski wzmocniona. Wygralibyśmy spokojnie.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
TommyLeeJones
Posty: 1671
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: TommyLeeJones »

Jeśli Bosek dobrze gada (a to człowiek, który wmawiał Boćkowi ustne przedłużenie kontraktu :] ), wiedzcie, że jest źle, a nawet tragicznie.

Nawet nie chcę wiedzieć kogo PZPS wymyśli, zresztą chyba całe zamieszanie z trenerem poczeka na nowego prezesa PZPS, prawda? Tylko mnie do jasnej ciasnej nie straszcie Gogolem, miejmy dla siebie jakikolwiek szacunek.
AlbinSiwy
Posty: 136
Rejestracja: 8 lis 2019, o 21:35
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: AlbinSiwy »

Resofan pisze: 20 wrz 2021, o 14:30 W tym wywiadzie Bosek zadaje cokolwiek głupie pytanie: "Czy gdyby Kubiak pobił Urnauta to byśmy wygrali?" Odpowiedź jest chyba oczywista - pobity Urnaut nie byłby w stanie grać, Kubiak też by nie grał, bo by go zdyskwalifikowali. Reprezentacja Słowenii byłaby osłabiona, reprezentacja Polski wzmocniona. Wygralibyśmy spokojnie.
100 x tak :D
Jezuuu!!! Jakie to proste! Vital nie wpadł na taką taktykę? I on się mieni nowatorskim trenerem?
Przecież to... to byłoby coś!! Taka siatka w oktagonie!
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nikt na poważnie nie zdecyduje się na polskiego trenera widząc w ostatnich latach w Polsce jak kontrowersyjny wybór selekcjonera i brak sukcesów potrafi zrujnować reputację związku sportowego w popularnej dyscyplinie.

Grbić to byłby dobry wybór, ale z reprezentacją Serbii wyglądało to ... różnie (ciężko powiedzieć by w jakimkolwiek momencie Serbowie zrobili coś ponad stan, za to parę występów mieli mocno podejrzanych) + pracuje w klubie, więc mam wątpliwości czy będzie rzeczywiście tak zdecydowanym faworytem, jakim uwzględniając cały kontekst mógłby być. Ale to b. dobry trener, występujący z pozycji autorytetu, pracujący z Leonem i dużą częścią polskiej kadry w przeszłości, więc ciężko byłoby narzekać.
92damian
Posty: 17
Rejestracja: 3 sie 2019, o 10:27
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: 92damian »

A co powiecie o np Mauro Berutto?
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: rzr »

Mauro to chyba zbyt długo jest poza siatkówką żeby cokolwiek świeżego wnieść.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Zablokowany

Wróć do „Polskie reprezentacje”