Reprezentacja kobiet 2022

kibol1989
Posty: 50
Rejestracja: 11 kwie 2015, o 14:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: kibol1989 »

Mnie najbardziej martwi postawa Wołosz. Gdyby nie jej babole , podwójne odbicia to drugi set mógłbyć wygrany. Ja mam nadzieję, że weżmie się w garść i pokaże klasę którą pokazuje w klubie. Widać, że ta drużyna potrzebuje spokojnie potrenować i wtedy może coś ruszy. Szkoda, że w tych meczach nie gra Łukasik bo dla mnie to nasza najlepsza skrzydłowa. Cała nadzieja również w powrocie Stysiak, a może i Smarzek...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: SevenUP »

kibic_siatki pisze: 30 cze 2022, o 17:49 Po wczorajszym meczu z Włoszkami i dzisiejszym z Chinkami widać negatywną weryfikację zawodniczek w tym sezonie. Najgorzej wygląda środek: nie rozumiem dlaczego gra Kąkolewska? W ataku strasznie drewniana, w bloku jak zdąży to jeszcze to wygląda, czasami coś na zagrywce zrobi dobrego, obrony brak. Wczoraj w końcówce o mało co nie położyła I seta- na szczęście weszła za nią Gryka i pokazała atak. Stencel dzisiaj 3 ataki i 3 w aucie- może to kwestia zgrania. Najlepiej wyglądała Jurczyk, szybka, dynamiczna. Dla odmiany Stenzel wczoraj świetny mecz (w przyjęciu i obronie), a dzisiaj dużo gorzej. Wśród przyjmujących przyzwoicie prezentuje się Czyrniańska (ma szansę jeszcze się rozwinąć), a wśród pozostałych można robić losowanie, bo tylko klepią w ataku: Szlagowska, Górecka, Łukasik, przy dobrze przyjętej i rozegranej piłce nie mogą dobić się boiska (w stylu Śliwka-
kiwka). Nie rozumiem jak można wpuszczać w boisko w obronie tyle kiwek- puszczanych wysokim lobem.
Ja rozumiem, że Lavarini każdej zawodniczce daje szansę na pokazanie się. Każda zagrała, wiemy co mamy i na czym stoimy. Oczywiście można było orać całe VNL jedną szóstką, ale w sytuacji jakiej jesteśmy, że w zasadzie obok Stysiak, Wołosz i Stenzel nie wiadomo za bardzo które zawodniczki są szóstkowe a które nie, to raczej potrzebny był przegląd w akcji zawodniczek na środku i przyjęciu. Nie zapominajmy też że Różański będzie też na przyjęciu.
Dla mnie zdecydowanie na + jest Gryka i Jurczyk a na minus niestety Stencel (a liczyłem na nią) i Alagierska. Kąkolewska na początku LN grała dobrze, ostatni turniej słabszy, ale ona miała ślub w weekend no i nie było jej przez 2 tygodnie z dziewczynami, więc myślę że tu trzeba ciut ją usprawiedliwić. Jednak to jest nasza jedyna dobrze blokująca zawodniczka.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: Orduna »

Oglądam pierwszy mecz kobiet od dawna i to są chyba jakieś prima aprilisowe żarty. Jakby to określił JKM szachy dla idiotów. Oba zespoły nie potrafią ułożyć składnej akcji. Raz,dwa,trzy to już zbyt trudne. Potykają się zawodniczki o swoje własne nogi, jakieś nieporadne kiwki, obrony czy ataki.
Serio ktoś to ogląda na poważnie?
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: Orduna »

I jeszcze żeby było śmieszniej wygrywa z nami reprezentacja Dominikany. No Pan Lavarini rzeczywiście podniósł poziom- poziom żenady, dobrze że nie grają w VNL Wyspy Bezludne bo od nich też byśmy dostali.
Nawrocki jednak nie taki zły.Za jego czasów graliśmy jak równy z równym z Turcją.
Na czasie przy 6:2 jeszcze się śmieją. No mi też do śmiechu jak oglądam te popisy zawodniczek nie potrafiących odbić palcami jak np. Kąkolewska
Orzi
Posty: 750
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: Orzi »

Orduna pisze: 2 lip 2022, o 11:55 Oglądam pierwszy mecz kobiet od dawna i to są chyba jakieś prima aprilisowe żarty. Jakby to określił JKM szachy dla idiotów. Oba zespoły nie potrafią ułożyć składnej akcji. Raz,dwa,trzy to już zbyt trudne. Potykają się zawodniczki o swoje własne nogi, jakieś nieporadne kiwki, obrony czy ataki.
Serio ktoś to ogląda na poważnie?
No ja próbowałem oglądać Panie w zeszłym roku, śledząc VNL i kilka razy na Radomce. A potem poszedłem na mecz męskiej czwartej ligi RAS6 Szydłowiec i poziom był wyższy...

No ale, siatkówka to taka dyscyplina którą wielu widzów ogląda ze względów wizualnych. Nie tylko kobiecą, fandom męskiej też ma kisiel w gaciach gdy widzi Clevenota czy Takahashiego.

Ale żeby nie było, to nie wszyscy fani. Są też tacy, którzy po prostu wolą wolniejszą, mniej siłową siatkówkę którą grają kobiety. Problem jest taki, że czasem jest naprawdę dużo błędów jak na wyszkolenie techniczne, które powinny prezentować zawodniczki ze światowej elity.

A od Dominikany proszę się odstosunkować, to dobra reprezentacja jest. Mężczyźni nie istnieją, ale kobiety to światowe TOP10.
gacek8
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2016, o 09:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: gacek8 »

Za nami pierwszy turniej Pana Lavariniego.
Na ocene jego pracy przyjdzie jeszcze czas. Choc wtedy kiedy bedzie ten czas, to moze juz byc za pozno...

Ale poki co moge wyrazic swoja opinie.
Na 12+4 meczow rozegranych w zadnym, powtarzam w zadnym meczu ani przez chwilke nie grala nominalna atakujaca.
Teraz do MS "modlitwa o Magde" - i oranie nia wszystkich meczy. A to pytanie dziennikarza TVP o Malwine - jakie to zalosne...
Tak znowu o tym pisze. A tymczasem TV juz zaczyna sie sr*** tzw zurem na temat braku atakujacej. Trudno przewidziec taka sytuacje, naprawde...
Wg mnie Magda za duzo w grze nie znieni/nie poprawi (przyklad gwiazdeczki co sobie wybiera kiedy chce grac - jakos nie odmienila zbytnio gry). A zmienniczki ni chuchu nie ma. Przez 12 spotkań + 4 towarzyskie mozna bylo z 5 zawodniczek sprawdzic. Gorszy wynik ciezko osiagnac nawet z juniorka czy kadetka na ataku. Ale Fachowiec trzyma sie swojego...
Tak na marginesie - ciekawa sytuacja - w 4 secie meczu generalnie o nic, mimo powolania 6 przyjmujacych wchodzi Ola Szczyglowska rozumiem na poprawe przyjecia. Tylko po co w treningowym (wg ekspertow TVP/Polsat) turnieju w meczu o pietruszke? To chyba tylko Fachowiec wie...
Oby Magda wytrzymala po kontuzji, bez powaznego przygotowania meczowgo, bo czarno to widze w kontekscie awansu olimpijskiego.
W meskiej kadrze na 8 spotkań VNL gralo 4 atakujacych. Tu sie nie da ani jednej.

W mojej opinii mecze grupowe na MS z Korea, Tajlandia i Dominikana beda takim swoistym sprawdzianem dla Lavariniego. Z Turcja nie zakladam zwyciestwa, z Chorwacja zakladam zwyciestwo (choc teraz mam watpliwosci). Patrzac na tegoroczne mecze w VNL powiem jak klasyk: ciemnosc, widze ciemnosc...
Porazka a napewno dwie z tymi druzynami praktycznie przekreslaja nasze szanse na Paryz z rankingu FIVB. Chyba ze w przyszlorocznym VNL osiagniemy wynik typu polfinal.
Porazki z tymi druzynami na MS ustawia nas w sytuacji patowej - praktycznie bez mozliwosci osiagniecia celu - awans na IO. Tu - tak hipotetycznie - Lavarini bedzie natychmiast (wiem ze niektorzy sie oburza) do wyrzucenia na zbity pysk. Na oceny bedzie juz za pozno.
Ale obym ogladal Polki w 1/4 MS i chwalil jeszcze Fachowca z Italii.

Przed pierwszym turniejem zostalem zbesztany i "wyjasniany" przez wielu stalych bywalcow forum.
Mam do Was pytanie: gdzie ta druga Glinka? gdzie drugie Chinki, Brazylijki, Trentino, USA, gdzie Muserski czy o kim tam mi pisaliscie ze niby nie wiem/nie znam?
Wiem jedno - bez atakujacej to sobie mozna klepac czy stukac w 2 lidze. I to nie zawsze. A nie marzyc o igrzyskach i snuc murzynskie teorie i porownania.
Tak wiem wroci Magda i - pol zartem pol serio - moze z Bulgaria wygramy 3-2.

Dla tych co tak lubowali sie w porownaniach - wydaje mi sie, ze nizej to nigdy, a byla Rosja nie bylismy w VNL. Czyz nie?
Czekam na nowy ranking FIVB i tlumaczenia niektorych uzytkownikow. To ile bedziemy na plus w stosunku do poczatku VNL?

Bravo, bravo, bravissimo panie Lavarini.
Jak powiedział po pewnym secie red. Laskowski - ZENADA.
Ostatnio zmieniony 3 lip 2022, o 22:22 przez gacek8, łącznie zmieniany 2 razy.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: efratello »

Nie widziałem dzisiejszego meczu, i chyba dobrze. Tak się złożyło, że nie widziałem też pierwszego seta z Chinkami xd Ale zgadzam się, że zaskakująco słabo to wygląda, paradoksalnie drużyna zjechała z grą odkąd gra Wołosz, po pierwszym turnieju i bilansie 3-1 byłem większym optymistą.

Natomiast z tym rankingiem to chyba nie do końca prawda, gdyby dziewczyny odpaliły za rok w VNL i nagle zaczęły wygrywać, to mogłyby sporo miejsc przeskoczyć, atakując z dalekiego miejsca - im mniejsza liczba punktów w rankingu przed meczem (vs drużyna z którą się gra), tym więcej można zyskać dzięki wygranej. I na odwrót, dlatego nasi panowie nie zyskują praktycznie punktów jako liderzy rankingu mimo że prawie wszystko wygrywają. Więc jeśli drużyna z dalekiego miejsca jest w formie i ma szansę grać z rywalkami z topu, to sky is the limit, kilkanaście meczów w VNL to aż nadto okazji, żeby wejść do czołówki rankingu, na 6-8 miejsce, które powinno dać grę na igrzyskach.

I tak samo jeśli Polki teraz będą wygrywały na MŚ tylko z drużynami, które są niżej albo ciut wyżej w rankingu, to dużo nie zyskają (trochę więcej niż w VNL, bo jest lepszy przelicznik, ale potem i tak łatwo będzie to stracić w razie czego, wygląda na to, że przyszłoroczna VNL będzie rozstrzygająca i dobrze, że Polki będą tam grały, natomiast drużyny spoza VNL, jeśli chcą jechać na igrzyska, np. dajmy na to Kolumbijki, to rzeczywiście mają nóż na gardle i muszą zrobić super wynik na MŚ - poprzedni system dawał im większe szanse na awans, i tak nieduże, ale większe).
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: SevenUP »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 7 lip 2022, o 11:58 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: atak personalny
kibol1989
Posty: 50
Rejestracja: 11 kwie 2015, o 14:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: kibol1989 »

Nie ma tematu młodzieżowych kadr ,wiec tutaj napisze o naszych młodych siatkarkach. W półfinale przegrana głądka z Serbkami. Jeżeli jutro wygrają mecz o 3 miejsce to będzie spory sukces i brązowy medal. Tylko zastanawia mnie jedna rzecz jak to jest ,że rówieśniczki z Serbki o parametrach wzrostowych chyba nawet słabszych mają taką siłę w ataku ,a u nas atak z łatwością podbijany bo nie ma mocy. Podobny problem w seniorkach. Mam wrażenie ,że czasami naszym siatkarkom to przydałoby się na rok przestać ćwiczyć z piłką ,a ograniczyć się do przygotowania motorycznego nad mocą i siłą. Może wtedy by się coś ruszyło. Już kiedyś Nawrocki mówił, że u naszych siatkarek są niezłe różne elementy ,ale nie ma ogólnie u większości jednego -ataku w żadnej kategorii wiekowej i chyba to jest największy problem siatkówki żeńskiej w naszym kraju.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: efratello »

Obrony to jak się już jakimś cudem przebiły przez blok... oglądałem z przerwami / w trakcie drzemki, co otworzyłem oczy to Serbki seryjnie blokowały, czegoś takiego dawno nie widziałem. Smutne to, bo nie są to zawodniczki anonimowe, niektóre to zaplecze reprezentacji.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: krzysiu »

Chyba nie bierze się ich na siłownię
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: rzr »

Kadra Lavariniego na MŚ (odpadnie prawdopodobnie jedna przyjmująca): https://www.pzps.pl/pl/nowe/22948
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: krzysiu »

Znów brakuje najlepszej atakującej :p
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: Streeter »

rzr pisze: 26 lip 2022, o 11:22 Kadra Lavariniego na MŚ (odpadnie prawdopodobnie jedna przyjmująca): https://www.pzps.pl/pl/nowe/22948
Ale że jak xD Monika chyba nie miała urazu/przerwy w pierwszej części sezonu nie? Z tego co kojarzę, to po prostu nie została powołana. To skąd się nagle teraz wzięła? Jak była planowana na MŚ, to nie było mądrzej wziąć ją na VNL?

Jeżeli nie umknął mi uraz Moniki, bądź nie prosiła trenera o przerwę (z takiego szybkiego researchu wynika, że nie), to przecież ta decyzja to śmiech na sali.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
bobaas
Posty: 40
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:16
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: bobaas »

Streeter pisze: 26 lip 2022, o 12:04
rzr pisze: 26 lip 2022, o 11:22 Kadra Lavariniego na MŚ (odpadnie prawdopodobnie jedna przyjmująca): https://www.pzps.pl/pl/nowe/22948
Ale że jak xD Monika chyba nie miała urazu/przerwy w pierwszej części sezonu nie? Z tego co kojarzę, to po prostu nie została powołana. To skąd się nagle teraz wzięła? Jak była planowana na MŚ, to nie było mądrzej wziąć ją na VNL?

Jeżeli nie umknął mi uraz Moniki, bądź nie prosiła trenera o przerwę (z takiego szybkiego researchu wynika, że nie), to przecież ta decyzja to śmiech na sali.

Streeter
Planowana to była Smarzek ze Stysiak a jak się potoczyły sprawy to każdy wie. Na uzupełnienie miała być Drużkowska która jednak głównie się skupiała na kadrze U21. Później na szybko dołączyła Sobiczewska i się najwyraźniej nie sprawdziła, bo ani razu do składu na VNL się nie załapała a trenowała z kadrą aż do powrotu z Filipin. Widocznie uznano, że Gałkowska będzie bardziej przydatna od Drużkowkiej która i tak w klubie będzie przyjmująca. Może też liczymy na dużo większe doświadczenie i ogranie Moniki. Jednak nie jest wcale powiedziane, że ona będzie w 14. Ma to być "próba stania się częścią drużyny na MŚ". Może tak być, że jeśli Stysiak (módlmy się o jej zdrowie) będzie gotowa na 100% to będzie jedyną nominalną atakująca w 14 i pojedzie 5 przyjmujących.
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: Streeter »

bobaas pisze: 26 lip 2022, o 12:20 Planowana to była Smarzek ze Stysiak a jak się potoczyły sprawy to każdy wie. Na uzupełnienie miała być Drużkowska która jednak głównie się skupiała na kadrze U21. Później na szybko dołączyła Sobiczewska i się najwyraźniej nie sprawdziła, bo ani razu do składu na VNL się nie załapała a trenowała z kadrą aż do powrotu z Filipin. Widocznie uznano, że Gałkowska będzie bardziej przydatna od Drużkowkiej która i tak w klubie będzie przyjmująca. Może też liczymy na dużo większe doświadczenie i ogranie Moniki. Jednak nie jest wcale powiedziane, że ona będzie w 14. Ma to być "próba stania się częścią drużyny na MŚ". Może tak być, że jeśli Stysiak (módlmy się o jej zdrowie) będzie gotowa na 100% to będzie jedyną nominalną atakująca w 14 i pojedzie 5 przyjmujących.
Ja to wszystko rozumiem, ale czemu wpadli na to gdzieś w lipcu, zamiast na początku sezonu? Na początku nie dostała powołania, a teraz gość mówi:
"Obserwowałem Monikę podczas jej gry w Serie A. Uważam, że jej umiejętności mogą być użyteczne dla naszej drużyny. Rozmawiając z nią, zobaczyłem, że jest naprawdę zmotywowana do pracy i podjęcia próby stania się częścią naszej drużyny na nadchodzące mistrzostwa świata."

Kiedy on ją w tych Włoszech obserwował, po Lidze Narodów? Jeżeli przed i uważa że jej umiejętności mogą być użyteczne dla drużyny, to czemu nie była nawet w szerokim składzie?

Wydawało mi się do tej pory oglądając naszą kadrę, że w razie braku powrotu Stysiak będzie Różański na ataku. Tymczasem nagle powołujemy dziewczynę, co pół sezonu spędziła na wakacjach, w dodatku nawet nie potrenowała choćby z Asią Wołosz, no bo jej nawet w szerokim składzie nie było. No nie wiem, dla mnie to nie jest normalne. Nie mam oczywiście nic do samej zawodniczki, fajnie, że jest, po prostu nie rozumiem co to za cyrk i czemu nie było jej chociaż w szerokim od początku.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: rzr »

Mi to trochę wygląda na panikę - żadna z dotychczasowych atakujących w jakiś sposób nie pasuje trenerowi, Stysiak nie wiadomo czy dojdzie do zdrowia/formy, więc chwytamy się brzytwy.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: SevenUP »

Dla mnie też to nie jest normalne. Trzeba było ją powołać na VNL, chyba że był jakiś uraz/problem o którym nie wiemy.
Ale brak Gryki która grała bardzo dobrze jest mega dziwny.
bobaas
Posty: 40
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:16
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: bobaas »

On ją widział w Perugii i tyle. Planował jednak Smarzek ze Stysiak i jako 3 Drużkowską (młoda i perspektywiczna). Stąd brak powołania dla Gałkowskiej. Może i o niej pomyśleli, jak wypadała Smarzek tyle tylko, że to się działo późno. Monika już mogła mieć plany (i miała tournee po USA).
Pół sezonu na wakacjach? To samo byłoby ze Smarzek. Do MŚ jest tyle czasu, że to nie problem żaden iż ktoś zupełnie nowy dołączy. Tyle to czasem nawet nie trwają przygotowania do rozgrywek klubowych.
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: Streeter »

bobaas pisze: 26 lip 2022, o 13:02
Pół sezonu na wakacjach? To samo byłoby ze Smarzek.
No w zasadzie masz rację, ale ile znasz przypadków, że trener powołał na drugą część sezonu zawodnika bądź zawodniczkę, z której nie zamierzał korzystać w pierwszej części sezonu, tak po prostu? Jak już widzimy takie sytuacje to w trzech przypadkach:
1) zawodnik jest kontuzjowany
2) zawodnik prosi o przerwę
3) inny zawodnik doznaje urazu i trzeba załatać drużynę.

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale Smarzek to chyba wypadła jeszcze w momencie, gdy można było dorzucić kogoś do szerokiego składu na VNL. Nawet jeśli nie, to szeroki skład na VNL jest na tyle szeroki, że zazwyczaj ekipy mają tam czwórkę atakujących.

Z jednej strony lepiej, że się pokapowali teraz, niż na MŚ, ale z drugiej szkoda straconej pierwszej części sezonu dla Moniki, no bo jakby miała pojechać na MŚ jako dwójka, to w zasadzie nie mamy żadnej wartości z VNL - no bo tam zgrywaliśmy na ataku laskę, która będzie na przyjęciu, a te co planujemy na atak, to jedna była kontuzjowana, a drugiej nie było w ogóle.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Sekator
Posty: 90
Rejestracja: 1 cze 2020, o 19:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: Sekator »

Hmm dziwne wybory na środku, dla mnie Jurczyk i Gryka były jedynymi pozytywnymi postaciami tegorocznej LN...
Wszystko się zmienia, żeby nie zmieniło się nic jak to ktoś kiedyś powiedział...
bobaas
Posty: 40
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:16
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: bobaas »

Nie tak po prostu. Taka sytuacja wyszła. To samo można powiedzieć o Damaske czy Wasilewskiej. Były powołane do składu a nie wzięły udziału w ani jednej akcji szkoleniowej. Taki mamy klimat na ataku, że oprócz Smarzek czy Stysiak to nikogo za bardzo nie ma. Boćkówna to jest mimo wszystko już zawodniczka doświadczona, która była w kadrze i dodatkowo jeszcze swego czasu biła się o medale MP będąc podstawową zawodniczką w klubie. Tego nie bardzo można powiedzieć o innej atakującej.

Krótko i zwięźle. Gałkowska nie była przewidywana. Rozwiązanie na ostatnią chwilę. Sobiczewska nie podołała w oczach trenerów, Drużkowska widocznie też nie przekonała na tyle i stąd powołanie dla Moniki.
bobaas
Posty: 40
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:16
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: bobaas »

Sekator pisze: 26 lip 2022, o 13:28 Hmm dziwne wybory na środku, dla mnie Jurczyk i Gryka były jedynymi pozytywnymi postaciami tegorocznej LN...
Wszystko się zmienia, żeby nie zmieniło się nic jak to ktoś kiedyś powiedział...
Obie nie pokazały nic w bloku. Dodatkowo Jurczyk słabiutka w zagrywce. Sam atak z krótkiej z przodu tylko i wyłącznie to mało by znaleźć się w drużynie. Nie miała czym wygryźć Kąkolewskiej i Alagierskiej.
Gryka mogłaby jako 5 być. Chociaż też jest za słaba w bloku. Konkurowała z Witkowską i Stencel.

Po tych powołaniach powiedziałbym, że dla Lavariniego czas eksperymentów się skończył i postawił na doświadczenie. Pożyjemy zobaczymy.
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: Streeter »

Pozostaje mieć nadzieję, że Stysiak będzie w takiej formie, że nie będzie większego znaczenia kto pojedzie jako druga :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Kiepski
Posty: 789
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: Kiepski »

Brak Smarzek w ogłoszonej 15-osobowej kadrze na przygotowania na drugą część sezonu reprezentacyjnego, a więc także na MŚ. Forma miała fatalną, wypowiedziami też się ostatnio nie popisywała, w ogóle chyba ostatnio mocno się pogubiła także mentalnie. Gałkowska mnie nie przekonuje wcale, w razie czego są jeszcze próbowane na ataku w lidze narodów Szlagowska i Różański.
Ps. Ogólnie mizeria w składzie. Nie było niestety niesamowitych odkryć w lidze narodów i nie tylko i Laverani poszedł maksymalnie po linii bezpieczeństwa. Nawrocki się cieszy :] :] :]
bobaas
Posty: 40
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:16
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: bobaas »

Streeter pisze: 26 lip 2022, o 12:04
rzr pisze: 26 lip 2022, o 11:22 Kadra Lavariniego na MŚ (odpadnie prawdopodobnie jedna przyjmująca): https://www.pzps.pl/pl/nowe/22948
Ale że jak xD Monika chyba nie miała urazu/przerwy w pierwszej części sezonu nie? Z tego co kojarzę, to po prostu nie została powołana. To skąd się nagle teraz wzięła? Jak była planowana na MŚ, to nie było mądrzej wziąć ją na VNL?

Jeżeli nie umknął mi uraz Moniki, bądź nie prosiła trenera o przerwę (z takiego szybkiego researchu wynika, że nie), to przecież ta decyzja to śmiech na sali.

Streeter
Polecam wysłuchać: https://www.polsatsport.pl/film/monika- ... dyscyplina

Tak jak myślałem była planowana w zastępstwie Smarzek jak widać już na VNL, ale już miała zaplanowane te wakacje w tym czasie w USA.
gacek8
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2016, o 09:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: gacek8 »

Ja to pisałem już w maju. Ten trener to jest jedną wielką porażka. Gość sie obudził koncem lipca że jednak jest potrzebna atakująca oprócz Stysiak. Smarzek wiadomo było w kwietniu że nie zagra w reprezentacji. Tylko on nie wiedział.
Mało tego - oglądał zawodniczke we Wloszech.. . Hahaha ciekawe, pewnie tak jak ogladal finały TL.
Co do środkowych - ktoś pisał że Lavarini znalazl druga środkowa w VNL. Ja nawet pierwszej nie widzę
Szkoda słów...
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: efratello »

Ja bym też interpretował ten ruch w ten sposób, że pomysł z Różański na ataku nie wypalił. Nie oceniam tutaj, czy w ogóle miał szansę wypalić i czy trener tu nie przeszarżował, ale myślę, że zmienił w tej sprawie zdanie po VNL-u i szuka innej opcji.

Co do środkowych, to ja bym brał Grykę, dla mnie Alagierska nie jest niestety zawodniczką na poziom reprezentacji i też w przeciwieństwie do Gryki nie daje nadziei na jakikolwiek rozwój. Ale to Lavarini jest ekspertem ;) a ja jako kibic wstrzymam się z ocenami do MŚ.
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: Streeter »

bobaas pisze: 27 lip 2022, o 18:37 Polecam wysłuchać: https://www.polsatsport.pl/film/monika- ... dyscyplina

Tak jak myślałem była planowana w zastępstwie Smarzek jak widać już na VNL, ale już miała zaplanowane te wakacje w tym czasie w USA.
No właśnie o to na początku tej dyskusji pytałem, bo to jednak nieco zmienia optykę tego ruchu, przynajmniej z mojej strony :) dzięki za podrzucenie wywiadu.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
gacek8
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2016, o 09:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: gacek8 »

Wg mnie to czyste dorabianie teorii do rzeczywistości. Dział PR w PZPS działa dobrze
Jakoś do szerokiej kadry w kwietniu powołał 3 atakujące gdzie z góry wiadome było że 2 napewno nie zagrają a prawdopodobnie 3. Nie można było w szerokim skladzie powołać Moniki?
Dla mnie to jak ktoś wyzej pisał- chwytanie się brzytwy na ostatniej prostej. Może się uda (oby)...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”