Reprezentacja mężczyzn 2022

TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: TommyLeeJones »

WysokiPortorykanczyk pisze: 18 cze 2022, o 21:06 Bo mnie to za bardzo nie interesuje, tak szczerze powiedziawszy (aczkolwiek uważam też, że niektórzy za bardzo naczytali się postmodernistów z tymi analizami ''struktur przemocowych'' ).
Akurat dekonstrukcja J. Derridy i pojęcie dzieła otwartego U. Eco są całkiem przydatne do analizy takiej wypowiedzi jak Drzyzgi, nawet jeśli prywatnie uważam, że najwyższy czas zastąpić niebezpiecznie dryfujący postmodernizm (wykonał swoje zadanie) jakimś rodzajem konstruktywizmu ale to nie ten temat ;) .

Kozub za to jest od Fabiana znacznie młodszy, kwestia czy uznajemy ów mityczny potencjał za kwestię sportową ale to taka dygresja, bo się z tymi ocenami zgadzam.
WysokiPortorykanczyk pisze: 18 cze 2022, o 21:06 I każdy to wie, tak szczerze powiedziawszy, więc czy powiedzenie o tym publicznie da asumpt do jakiejś wielopoziomowej narracji - nie sądzę.
Nie każdy to wie, wręcz przeciwnie. Mecze fazy pucharowej MS będzie oglądać parę milionów ludzi i dam sobie rękę uciąć, że z tych np. 5 milionów nawet 15% nie będzie znało przebiegu sezonu ligowego wymienionych przez Ciebie graczy. Reszta, te pi razy drzwi 85% (w tym np. samorządowcy, politycy, biznesmeni oraz inni ludzie dający swoje lub cudze pieniądze na ten sport) nie wie tego. Liczą na to, że im się to powie i wtedy do studia w Polsacie, cały na biało, wejdzie Wojciech Drzyzga, który im snadnie wytłumaczy jak to trener Grbić pominął "doświadczonego multimedalistę z czołowego klubu w Polsce", "filar kadry z poprzednich lat". A gdy takt jego słów ruchem pionowym będą chodzić głowy Mazura "o to ten trener", Magiery "o to ten co prowadzi doping", Mielewskiego "o ten prowadził jakąś galę Halinko", taka osoba najpewniej uwierzy i trudno mieć o to do niej pretensje. Można się tym nie przejmować ale ponownie, nie potrafię i gratuluję zdystansowania :D .

I oczywiście, że Grbić nadal może wtopić ale niech chociaż krytyka będzie dobra, a nie "trzeba było wziąć Fabiana", gdy w momencie doboru kadry Drzyzga Junior ewidentnie odstawał od konkurencji.
WysokiPortorykanczyk pisze: 18 cze 2022, o 21:06 Zaraz dojdziemy do wniosku, że typ, który grał w kadrze 10 lat i wygrał z nią baaaardzo ważne tytuły, nie ma prawa publicznie powiedzieć, że brak miejsca w reprezentacji był dla niego szokiem, że jest rozczarowany i że nie mógł się z tym pogodzić.
Ponownie, kwestia kontekstu i narracji. Już napisałem pół ściany tekstu o tym czym podszyta jest wypowiedź Fabiana ale i tak stałbyś przy swoim, więc nie będę się produkować, każdy ma swoją ocenę.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7820
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

TommyLeeJones pisze: 18 cze 2022, o 21:26Ponownie, kwestia kontekstu i narracji. Już napisałem pół ściany tekstu o tym czym podszyta jest wypowiedź Fabiana ale i tak stałbyś przy swoim, więc nie będę się produkować, każdy ma swoją ocenę.
Nie do końca przy ''swoim'', bo za bardzo nikt tego Fabiana nie broni (za całokształt) - za to uważam, że umiejscawianie jakiejś randomowej wypowiedzi (która mieści się w jakimś akceptowalnym tonie + jest w zasadzie zgodna z rzeczywistością) w jakiejś sieci powiązań Wielkiej Narracji to przesada. Bo potem wniosek jest w zasadzie taki, że temu Fabianowi nie może być publicznie przykro, że go wykopali z kadry, bo liczy się kontekst i narracja. A na marginesie, te spiskowe teorie dziejów mają jednak ograniczone zastosowanie w praktyce skoro ten Drzyzga wyleciał z reprezentacji na rzecz Łukasza Kozuba i w sumie nic się nie stało, życie się toczy dalej.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: TommyLeeJones »

Nie jest to randomowa wypowiedź, tylko wywiad ze znanym dziennikarzem sportowym, najpewniej autoryzowany, a już na pewno nie spontaniczny bądź przypadkowy.

Wypowiedź ta nie mieści się dla mnie w akceptowalnym tonie, to tylko Twoja ocena. Wręcz przeciwnie, jest ona dla mnie nieakceptowalna. Publicznie przykro to było Konarskiemu (jego w ogóle się nie czepiałem), a Fabian nie zatrzymuje się na tym "żalu" lecz dorzuca "kropkę z wykrzyknikiem", "na pewno nie decydowały aspekty sportowe". Może dla Ciebie brzmi to niewinnie, dla mnie nie, dla przeciętnego kibica taka wypowiedź w stylu "a bo Mendez mi powiedział, że w związku chcieli mnie się pozbyć" cuchnie fetorem na kilometr.
WysokiPortorykanczyk pisze: 18 cze 2022, o 21:47 A na marginesie, te spiskowe teorie dziejów mają jednak ograniczone zastosowanie w praktyce skoro ten Drzyzga wyleciał z reprezentacji na rzecz Łukasza Kozuba i w sumie nic się nie stało.
Nie tworzę teorii spiskowych, zwyczajnie uważam, że Drzyzga po tym jak atakował selekcjonerów, teraz zaatakował związek. Samo przytaknięcie Fabiana, iż związek co najmniej sugerował przyszłym selekcjonerom skład kadry (co jest insynuacją) jest automatycznym atakiem w PZPS, a Drzyzga opiera na tym swój brak powołania co go "pociesza". Nie, tak się nie robi. Chcesz to mnie uznawaj za wrażliwca :D .
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7820
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

TommyLeeJones pisze: 18 cze 2022, o 22:03Wypowiedź ta nie mieści się dla mnie w akceptowalnym tonie, to tylko Twoja ocena. Wręcz przeciwnie, jest ona dla mnie nieakceptowalna. Publicznie przykro to było Konarskiemu (jego w ogóle się nie czepiałem), a Fabian nie zatrzymuje się na tym "żalu" lecz dorzuca "kropkę z wykrzyknikiem", "na pewno nie decydowały aspekty sportowe". Może dla Ciebie brzmi to niewinnie, dla mnie nie, dla przeciętnego kibica taka wypowiedź w stylu "a bo Mendez mi powiedział, że w związku chcieli mnie się pozbyć" cuchnie fetorem na kilometr.
Masz rację, dotarłem i ja do tej części.
TommyLeeJones pisze: 18 cze 2022, o 22:03 Nie tworzę teorii spiskowych
Nie mówię, że Ty tworzysz teorie spiskowe, za to uważam, że wpływ tego środowiska siatkarskiego jest srogo przeceniany. Taki Antiga dobrze pokazuje granicę, gdzie został zatrudniony jako kolega bez pozycji, żeby wybrać kadrę taka jaka miała być (Wlazły in, Bartman out - done) --> potem miał dużą swobodę (Kurek out, Łomacz podstawowy gracz) --> potem mieliśmy walczyć o medale na każdym froncie, to walczyliśmy --> pracę stracił, bo nie było wyników (IMHO narzekania Drzyzgów były wtórne i miały te same podstawy). IMHO pod względem pozycji poszczególnych graczy/poziomu odpowiedzialności - to tak nie wygląda jak się pisze, co najwyżej ktoś (czytaj trener) może na to pozwolić, ale to kwestie stricte indywidualne.

I Grbic też ma proporcjonalnie tyle swobody, dobrze wiedział, że oczekiwane jest przewietrzenie kadry, zrobi z nią co uważa za słuszne, obroni się jak będą wyniki, jak nie będzie to się nie obroni.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1574
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: lukecik »

Jakie świadectwo wystawia sobie Fabian mówiąc, że o braku powołania zadecydowały względy pozasportowe? Myślę, że mimo, iż niemal wszyscy w miarę interesujący się siatkówką mają tego świadomość, to on sam jest ostatnią osobą, która powinna to mówić. Ale w sumie to nie mój problem, im bardziej będzie się chłopina pogrążać, tym lepiej powinna wyjść na tym nasza kadra. Firlejowi jeszcze sporo brakuje do miana etatowego kadrowicza, a i tak już zdążył w dwa dni wystawić takie nieszablonowe i zarazem jakościowe piłki Kochanowskiemu, jakich Kuba nie dostał w klubie przez cały sezon.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: grzegorzg »

Zawodnik Drzyzga jest w obecnych okolicznościach tej reprezentacji zupełnie niepotrzebny, więc dla mnie jakieś dywagacje o tym, czy sprawa jest sportowa czy pozasportowa są bez sensu.

Cóż, rozumiem, że trudno sie z tym pogodzic, to naturalne. Natomiast każdy człowiek, który ma krytyczno-pragmatyczne podejście do swojej osobyi i znajdzie sie w podobnej sytuacji zada sobie pytanie: Czy zrobiłem wszystko, aby nie znależc się w tej sytuacji? Czy stac mnie było na więcej?
Niestey, zawodnik Drzyzga to takich osób raczej nie należy, więc mogę podpowiedziec - zrobiłeś bardzo wiele, aby byc tu gdzie jesteś...


Jakies żale, płacze czy pretensje, to zwyczajny wstyd.To powazny rozdziwięk pomiedzy tym co obaj mówią nader często, tzn o tzw "wzięciu na klatę".
Charakteru to w tym nie ma za wiele, a jak jest, to z plasteliny raczej...

Co do Kurka, to ja jakos nie jestem przekonany, że z zawodnika, który był do odstrzału robi sie kapitana. Nie wiem, chyba to byłoby dziwne.
A tak na marginesie, to też mozliwe moim zdaniem, że brak Drzyzgi, to jest konsekwencja ... rezygnacji Kubiaka. Grbic przedstawił im wizję zzmiany pokoleniowej i zmniejszenia roli w kadrze. Zrezygnował Kubiak, to i Grbic zrezygnował z Drzyzgi, bo spodziewał się puszczania bąków na lewo i prawo...
kamil1999
Posty: 5513
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: kamil1999 »

Z różnych stron płynęły narracje o "towarzystwie wzajemnej adoracji w reprezentacji", "grupie Kubiakowej" i takie inne.
Dlatego dla mnie nawet wysoce prawdopodobne jest, że Świderski jako nowy prezes mógł zechcieć odciąć tą grupę Kubiakową i pod nowy cykl Olimpijski zechcieć zbudować całkiem nową drużynę. Więc Drzyzga w swojej wypowiedzi nie musiał minąć się z prawdą.
Jednak to co dla Drzyzgi może być niesprawiedliwością, dla kadry może być koniecznością. Semeniuk/Śliwka/Kaczmarek/Janusz wygrywali LM.
Butryn czy Fornal to absolutna czołówka ligowa. Są podwaliny i to porządne, więc by zbudować coś nowego, lepszego to czasem trzeba coś zburzyć. Choćby to coś przynosiło nam wcześniej medale.
Dlatego podoba mi się to co robi Grbić i Świderski i liczę na konsekwencję w tym działaniu i budowaniu powoli na IO Kaczmarka z Butrynem nawet kosztem gorszego wyniku na mś.
Co do Drzyzgi to ma prawo mówić to co chce. Lepiej zawsze otwarcie wylać pewne żale niż je tłumić. Być może są w pewnym stopniu uzasadnione jeśli rzeczywiście przyszedł z góry taki przykaz o rozbiciu tej grupy Kubiaka, ale jednocześnie raczej już zamknął sobie drzwi do reprezentacji. Jeśli jakieś jeszcze miał uchylone.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7820
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

grzegorzg pisze: 18 cze 2022, o 22:44Co do Kurka, to ja jakos nie jestem przekonany, że z zawodnika, który był do odstrzału robi sie kapitana. Nie wiem, chyba to byłoby dziwne. A tak na marginesie, to też mozliwe moim zdaniem, że brak Drzyzgi, to jest konsekwencja ... rezygnacji Kubiaka. Grbic przedstawił im wizję zzmiany pokoleniowej i zmniejszenia roli w kadrze. Zrezygnował Kubiak, to i Grbic zrezygnował z Drzyzgi, bo spodziewał się puszczania bąków na lewo i prawo...
Trochę się zgadzam, tzn. nie sądzę żeby temat był grzany bardzo na poważnie, ale zarazem w kadrze ze ''starych'' zostali Zatorski (wiadomo), Kłos (który czasem jest w kadrze, czasem nie) i Kurek, to myślę, że nie ma powodów by nie wierzyć, że taki temat był dyskutowany, skoro takie głosy dochodzą z kilku źródeł. Sam Grbic mówił, że niektórzy zawodnicy zaczną cykl olimpijski, ale nie wiadomo czy go skończą, to też ma swoją wymowę. I w tym kontekście rozumiem te końce karier tych wiekowych graczy, tzn. myślę, że to się odbyło na warunkach grbiciowskich.

Drzyzga wypadł z kadry przez relację korzyści (jeden z wielu) i minusów (jeden z wielu odstawiający potencjalny przypał), Kurek podlega innym proporcjom w ocenie.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Lineczka »

Dziwnie mi się ogląda Fabiana widząc jego ironiczne uśmieszki i tzw. heheszki, kiedy odpowiada na pytania dotyczące absencji w kadrze i Papy. Jakieś to takie w odbiorze jest nieszczere, momentami infantylne. Podkreślanie, że nie znalazł się w reprezentacji z powodów pozasportowych pachnie mi desperacką próbą zaklinania rzeczywistości. Nie oszukujmy się - po słabym sezonie klubowym i słabej dyspozycji nie nadawał się do roli pierwszego rozgrywającego kadry a funkcję zawodnika rezerwowego obok Łomacza cz Firleja jakoś nie wydaje mi się aby udźwignął i przyjął z tak wielkim ego. Tekst o karmie był nie na miejscu, zinterpretowałam go jakby Fabię liczył na potknięcia kadry i trenera aby tylko wyszło na jego. Dotrwałam do 20 minuty wywiadu, ale oglądać i słuchać nie da się tego na spokojnie.
granvorka
Posty: 736
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: granvorka »

WysokiPortorykanczyk pisze: 18 cze 2022, o 21:06 [jak Fabian powiedział coś głupiego w tym wywiadzie w innym miejscu, to do tego się nie odnoszę, bo jak wyżej - nie oglądałem]
No właśnie imho raczej nie powiedział nic co będzie się przesadnie cytować, może poza tym, że przyznał się, że w większym stopniu bazuje na talencie niż pracy (czyli grzech ciężki w świecie sportu) i wykonuje swoją pracę profesjonalnie, tzn. nie zrobi ani jednego więcej odbicia niż trzeba, ale zrobi wszystkie, które mu trener nakaże ;). No ale tak, summa wypowiedzi (+ kontekst, historia potyczek z ex-selekcjonerami etc.) daje raczej obraz zawodnika, który nie nadaje się na 3-4 w hierarchii, więc podstemplował werdykt Grbicia własna krwią.

Ciekawszy wątek (w ogóle warto obejrzeć, jeśli cokolwiek, to tylko pierwszą 1/3, kiedy gadają o bieżącej sytuacji, reszta to zgrane płyty i wspominki z małą ilością smaczków), to ta sprawa z telefonami między Kubiakiem a Drzyzgą, z którego wywnioskowałem, że koniec kariery ex-kapitana też raczej mocno zasponsorowany przez NG.

W kategoriach cięższego plotkarstwa, trochę dziwne, że tak bardzo ufa Mendezowemu przekazowi dot. kasowania old-timerów z kadry, gdy w czasie konkursu na Grbicia plotkowano, że Mendez przedstawił "bardzo ciekawą, ale radykalną wizję kadry w 100% opartą na młodych zawodnikach", a po tym jak został coachem Resovii to zalajkował na twitterze jakieś pojazdy po Fabianie xD
TommyLeeJones pisze: 18 cze 2022, o 21:26
Akurat dekonstrukcja J. Derridy i pojęcie dzieła otwartego U. Eco są całkiem przydatne do analizy takiej wypowiedzi jak Drzyzgi, nawet jeśli prywatnie uważam, że najwyższy czas zastąpić niebezpiecznie dryfujący postmodernizm (wykonał swoje zadanie) jakimś rodzajem konstruktywizmu ale to nie ten temat ;) .
Czy to nie czas, by także tutaj, jak przystało na pożądne forum dyskusyjne, powstał wreszcie Hyde Park z prawdziwego zdarzenia? :)
Ostatnio zmieniony 19 cze 2022, o 00:51 przez granvorka, łącznie zmieniany 2 razy.
Riad69
Posty: 493
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Riad69 »

Jest skład na kolejny turniej. Bez Bednorza. Ktoś wie co się z nim dzieje?
ciorny17
Posty: 8518
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: ciorny17 »

Riad69 pisze: 19 cze 2022, o 08:34 Jest skład na kolejny turniej. Bez Bednorza. Ktoś wie co się z nim dzieje?
Masz w wątku VNL - kontuzja szyi, tak prawi Grbic.
Kłamca.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: jeep »

To jest podstawowy skład na MŚ. Wydawałoby się się, że Łomacz i Kaczmarek nie mogą być pewni swojej pozycji. Ale raczej nic się nie zmieni, chyba że zdarzy się jakaś "kontuzja szyi". Od początku było jasne, że Bednorz nie ma szans. Ja widziałbym taki układ: Janusz - Kaczmarek i Firlej - Butryn, (już docelowo na IO), ale nie jestem selekcjonerem.
Szary Wilk
Posty: 7935
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Czyli tak naprawdę poza przyjęciem (czy pojedzie Leon czy do kadry wróci Bednorz itd) znamy skład na MŚ.

Wychodzi na to, że nie ma tu rywalizacji. Choćby nie wiadomo jak dobrze grali Butryn czy Firlej, miejsca są już zamurowane. No trochę szkoda.
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 116
Rejestracja: 11 sty 2021, o 12:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Beo »

Szary Wilk pisze: 19 cze 2022, o 11:24 Czyli tak naprawdę poza przyjęciem (czy pojedzie Leon czy do kadry wróci Bednorz itd) znamy skład na MŚ.

Wychodzi na to, że nie ma tu rywalizacji. Choćby nie wiadomo jak dobrze grali Butryn czy Firlej, miejsca są już zamurowane. No trochę szkoda.
Wytłumaczysz jak wywnioskowałeś te definitywne stwierdzenia, że nie ma rywalizacji? Krew zalewa od tego pochopnego wyciągania wniosków z czterech liter - polecieli ci co siedzieli w Spale, uzupełnieni środkowymi i przyjmującymi, którzy byli, ale już nie ma kogo innego wziąć. To było wiadome, że ten skład będzie teraz wyglądał tak.

Ciekawe jak to będzie wyglądało w ostatnim turnieju.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2022, o 08:22 przez Beo, łącznie zmieniany 1 raz.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Chciałbym dorzucić do dyskusji kilka kwestii:

1. Bardzo mi się nie podoba zachowanie związku, który (jak wygląda) ręcznie steruje tym kto ma być w kadrze, a kto nie. Do tego dobiera sobie trenera, który wygodnie zrealizuje wizję. Informacje te wynikają z wywiadu Drzyzgi, dodatkowo potwierdza je Artem wprost na swoim twitterze (dyskusja pod jednym z twittów).

Nie zrozumcie mnie źle, nie chodzi mi o ocenę tego czy to dobrze, że Drzyzga został odstrzelony. Nie podoba mi się to, że decyzja o tym została podjęta nie przez trenera, ale przez Prezesa Związku.

2. A co do samej oceny braku powołania dla Fabiana zabawne jest brak jakiejkolwiek refleksji dot. tego, że Janusz został nijako namaszczony na pierwszego rozgrywającego, pomimo że nie zrobił w niej dotychczas dosłownie nic. Jego główny konkurent nie został po prostu powołany, oczywiście ze względów pozasportowych (naturalnie możecie mnie przekonać co do tego, że Kozub jest lepszy, jestem otwarty na argumenty) wobec czego tak naprawdę nie mamy rywalizacji, która naturalnie mogłaby się odbyć, ale jak widać priorytetem jest stworzenie maksymalnie cieplarnianych warunków dla Janusza. Spoko, możemy uznać, że to dobra droga, ale kompletnie nie dziwię się Fabianowi, że go to frustruje.
ciorny17
Posty: 8518
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: ciorny17 »

JanuszzPodkarpacia pisze: 19 cze 2022, o 12:21 1. Bardzo mi się nie podoba zachowanie związku, który (jak wygląda) ręcznie steruje tym kto ma być w kadrze, a kto nie. Do tego dobiera sobie trenera, który wygodnie zrealizuje wizję. Informacje te wynikają z wywiadu Drzyzgi, dodatkowo potwierdza je Artem wprost na swoim twitterze (dyskusja pod jednym z twittów).

Nie zrozumcie mnie źle, nie chodzi mi o ocenę tego czy to dobrze, że Drzyzga został odstrzelony. Nie podoba mi się to, że decyzja o tym została podjęta nie przez trenera, ale przez Prezesa Związku.
Zacznę od końca. Niekoniecznie ta kwestia została podjęta przez prezesa. Należy pamiętać ile osób jest w samym związku. Co najgorsze, większość tych osób jest tam od lat. Tzw. beton.
Co do ręcznego sterowania tego kto ma być w kadrze a kto nie. Juz gdzieś pisałem, że to nie tylko chodziło o kwestie odstawienia Kubiaka i Drzyzgi, a także o budowanie całej otoczki i strategii wokół kadry. Ciężko byłoby sprzedać kolejny raz historię wokół Kubiaka czy Nowakowskiego. Potrzebny był lekki wstrząs, planowany oczywiście, i stał się on faktem. Później także były naciski, że ma nie być powołany Bednorz bo rosja itp., czy to totalnie nikomu niepotrzebne ogłaszanie szerokiej kadry. Miały być fajerwerki to były, związek chciał, związek dał pieniądze, związek dostał.

Nie chcę oceniać słuszności takich zachowań przed oczekiwanym rezultatem. Tak samo ferowania, że selekcja już zamknięta, bo na pierwszy turniej pojechali ci a na drugi ci. To jest pochopne. Jedynie co, to należy oczekiwać, że nie będzie budowania chochołów wokół kadry, jakie lubiły być tworzone, a za Heynena już powszechnie rozdmuchane, gdzie więcej jak o grze mówiło się o wszystkim co z nią związane nie było. Obiecałem sobie, że nie będę ani tu ani gdzie indziej włączał się w dyskusje w takich tonach, bo one najzwyczajniej nic wnoszące nie są, ale co do ręcznego sterowania powołaniami nie należy tylko oczerniać Świderskiego, że lobbuje za Zaksą itp.
Kłamca.
buzinga
Posty: 1235
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: buzinga »

JanuszzPodkarpacia pisze: 19 cze 2022, o 12:21 Chciałbym dorzucić do dyskusji kilka kwestii:

1. Bardzo mi się nie podoba zachowanie związku, który (jak wygląda) ręcznie steruje tym kto ma być w kadrze, a kto nie. Do tego dobiera sobie trenera, który wygodnie zrealizuje wizję. Informacje te wynikają z wywiadu Drzyzgi, dodatkowo potwierdza je Artem wprost na swoim twitterze (dyskusja pod jednym z twittów).

Nie zrozumcie mnie źle, nie chodzi mi o ocenę tego czy to dobrze, że Drzyzga został odstrzelony. Nie podoba mi się to, że decyzja o tym została podjęta nie przez trenera, ale przez Prezesa Związku.

2. A co do samej oceny braku powołania dla Fabiana zabawne jest brak jakiejkolwiek refleksji dot. tego, że Janusz został nijako namaszczony na pierwszego rozgrywającego, pomimo że nie zrobił w niej dotychczas dosłownie nic. Jego główny konkurent nie został po prostu powołany, oczywiście ze względów pozasportowych (naturalnie możecie mnie przekonać co do tego, że Kozub jest lepszy, jestem otwarty na argumenty) wobec czego tak naprawdę nie mamy rywalizacji, która naturalnie mogłaby się odbyć, ale jak widać priorytetem jest stworzenie maksymalnie cieplarnianych warunków dla Janusza. Spoko, możemy uznać, że to dobra droga, ale kompletnie nie dziwię się Fabianowi, że go to frustruje.
Fabian nie został powołany ze względów zdroworozsądkowych, ale po kolei. Powołania rozdaje się przez pryzmat sezonu ligowego, a nie zasług. Janusz jest lepszym graczem, Łomacz rozegrał lepszy sezon, Firlej to z grubsza poziom Drzyzgi. Tyle, że chłopak się rozwija, więc lepiej postawić na młodego pod kątem przyszłości niż starszego, który zaczyna poziomem sportowym powoli zjeżdżać w dół. Powołanie Fabiana na 4, żeby zagrał jeden mecz tak jak Kozub i do domu, bardziej zaszkodzi zespołowi niż pomoże. Widać to po wywiadzie. Junior ma ego wywalone w kosmos. Zero autorefleksji.
Sam powiedział, że bardziej bazuje na talencie niż pracy. Grzech śmiertelny sportowca tak jak napisał wyżej Granvorka. Fabianowi ucieka dyscyplina jaką jest siatkówka. Zauważ,że gra ewolucje tak jak każdy sport. Gra się więcej z pozytywnego przyjęcia niż perfekcyjnego, czołowi rozgrywający na świecie różnią się tym od reszty, że mają więcej do zaoferowania przy rozegraniu z pola. Ciężar gry przesunął się na lewe skrzydło. Drzyzga zamiast pracować nad swoimi słabościami, swoim podejściem sprawił, że każdy ten element który wymieniłem zaczyna ograniczać zespoły w których gra(to są wszytko słabości rozgrywającego Reski). Zauważ: jakimś dziwnym trafem każdy z zespołów który skończył sezon przed Resovią ma sypacza oferującego lepszą grę po negatywnym przyjęciu niż Fabian. Abstrahując od tego ile każdy z nich musi tak grać. Nie ma żadnego sensu powoływać tego człowieka. Sam się skreślił, bo Grbić definitywnie mu nie zamknął drogi do kadry w przyszłości. Podziękował mu za ten sezon, a to przecież stary zawodnik jeszcze nie jest, więc mógłby wrócić za rok. Fabian jednak sam sobie tę drogę zamyka takim zachowaniem.
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 116
Rejestracja: 11 sty 2021, o 12:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Beo »

buzinga pisze: 19 cze 2022, o 12:51 Fabian nie został powołany ze względów zdroworozsądkowych, ale po kolei. Powołania rozdaje się przez pryzmat sezonu ligowego, a nie zasług. Janusz jest lepszym graczem, Łomacz rozegrał lepszy sezon, Firlej to z grubsza poziom Drzyzgi. Tyle, że chłopak się rozwija, więc lepiej postawić na młodego pod kątem przyszłości niż starszego, który zaczyna poziomem sportowym powoli zjeżdżać w dół. Powołanie Fabiana na 4, żeby zagrał jeden mecz tak jak Kozub i do domu, bardziej zaszkodzi zespołowi niż pomoże. Widać to po wywiadzie. Junior ma ego wywalone w kosmos. Zero autorefleksji.
Sam powiedział, że bardziej bazuje na talencie niż pracy. Grzech śmiertelny sportowca tak jak napisał wyżej Granvorka. Fabianowi ucieka dyscyplina jaką jest siatkówka. Zauważ,że gra ewolucje tak jak każdy sport. Gra się więcej z pozytywnego przyjęcia niż perfekcyjnego, czołowi rozgrywający na świecie różnią się tym od reszty, że mają więcej do zaoferowania przy rozegraniu z pola. Ciężar gry przesunął się na lewe skrzydło. Drzyzga zamiast pracować nad swoimi słabościami, swoim podejściem sprawił, że każdy ten element który wymieniłem zaczyna ograniczać zespoły w których gra(to są wszytko słabości rozgrywającego Reski). Zauważ: jakimś dziwnym trafem każdy z zespołów który skończył sezon przed Resovią ma sypacza oferującego lepszą grę po negatywnym przyjęciu niż Fabian. Abstrahując od tego ile każdy z nich musi tak grać. Nie ma żadnego sensu powoływać tego człowieka. Sam się skreślił, bo Grbić definitywnie mu nie zamknął drogi do kadry w przyszłości. Podziękował mu za ten sezon, a to przecież stary zawodnik jeszcze nie jest, więc mógłby wrócić za rok. Fabian jednak sam sobie tę drogę zamyka takim zachowaniem.
Chciałem napisać coś bardzo podobnego, podpisuje się wszystkimi rękoma. Żałuję, że na forum nie ma dodatku z opcją dziękowania za posty.

Związek (jak słusznie zauważa ciorny, nie wiadomo kto w tym związku) chciał się pozbyć Drzyzgi i Kubiaka i gwarantuję, że dla Grbicia to było 'git, no problem'. Już widzę jakby taki trener ryzykował swoją reputacja i narażał na słabsze wyniki z taką kadra, odsuwając najbardziej wartościowych zawodników. Po prostu wyżej wymieniona dwójka w kontekście 14 już dawno nie dojeżdża, także było mu to obojętne, bo i tak by ich odsunal. Tak samo zrobiłby Mendez, niezależnie od intencji związku.

A o wadze mentalu w drużynie pisał już Tommy.
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: kuki91 »

Pamiętajmy, że kariery reprezentacyjne kończyli Ci, do których Grbić nie zadzwonił. Fabian tym telefonem chyba nie miał drzwi zamknietych. No, ale takimi wywiadami i "attitude", że bazuje na talencie, a nie pracy chyba sam te drzwi dopycha, aby były szczelnie zamknięte. Ja tam się cieszę, już po wywiadach o Antidze niezbyt chętnie widzę Fabiana w koszulce narodowej. Niech popracuje nad głową, dobieganiem o wystaw z pola, a potem niech WALCZY o powołanie, a nie płacze po mediach, że zadecydowały aspekty pozasportowe.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: jeep »

Dziwne. Niech mi kto powie, że o powoływaniu Drzyzgi i Kubiaka przez Dyzmę nie decydowały względy pozasportowe! Oglądaliśmy ich w akcji i co do jednego przyznaję Dyzmie rację: obaj grali jakby byli w gipsie ze złamaną nogą. Jeżeli nie ogląda się meczów tylko patrzy na "zasługi", to rzeczywiście można domniemywać, że Drzyzgę i Kubiaka usunięto "pozasportowo", tzn. Świder sobie tak zażyczył. Dawno nie czytałem takich bzdur. Usunięcie obu, bez względu na ich poziom sportowy, było po prostu elementarną koniecznością, jeżeli ktoś marzy o zdobywaniu złotych medali, przede wszystkim ze względu na ich destrukcyjną rolę w zespole. Nie ma sukcesów jeżeli nie ma zespołu. Większość trenerów i działaczy myśli, że nie ma sukcesów jeżeli nie ma "gwiazd" i "liderów". Drzyzga i Kubiak to były takie mianowane "gwiazdy" i "liderzy",nomenklatura. ZAKSA dowiodła, że liczy się ZESPÓŁ i tego samego zdania jest Świder. W ZAKSie nie można się było doszukać "gwiazd", więc w poprzednim sezonie mianowano gwiazdą i liderem Toniuttiego. Ale okazało się, że jeszcze lepiej zastąpił go Janusz, który gwiazdą nie był. W tym sezonie gwiazdą okrzyknięto Semeniuka. Ale wątpię, czy gdziekolwiek poza ZAKSą on by wyrósł na gwiazdę i nie wykluczam, że w Perugii się nie sprawdzi. Ponieważ o poziomie zespołu decyduje nie tylko poziom sportowy poszczególnych zawodników, ale "chemia" między zawodnikami i trenerem. Jeżeli jakiś zawodnik jest z góry mianowany liderem i gwiazdą, i faworyzowany, to całkowicie niweczy to tę "chemię" i zespół nie istnieje. W ZAKSIe niemal w każdym meczu liderem, zdobywającym najwięcej punktów i ciągnącym drużynę swoją postawą był kto inny i jeżeli któryś zawodnik miał słabszy dzień, zastępował go inny. Mam nadzieję, że właśnie na tej zasadzie Grbić będzie budował reprezentację i nic w tym dziwnego, że chce ją oprzeć na zaksiakach, chociaż wcale to ne jest przesądzone. Widzę, że ruszyła machina "rehabilitacji" Drzyzgi z taką rachubą: jak się Grbiciowi powinie noga, to jest jasne: dlatego, że nie powołał supergwiazdy Drzyzgi! Wywalić! Orłami reprezentacji są i będą na wieki: Drzyzga, Kubiak, Kurek i Nowakowski! (A na przyczepkę jeszcze Grzesio.)
Szary Wilk
Posty: 7935
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

kuki91 pisze: 19 cze 2022, o 13:26 Pamiętajmy, że kariery reprezentacyjne kończyli Ci, do których Grbić nie zadzwonił. Fabian tym telefonem chyba nie miał drzwi zamknietych. No, ale takimi wywiadami i "attitude", że bazuje na talencie, a nie pracy chyba sam te drzwi dopycha, aby były szczelnie zamknięte. Ja tam się cieszę, już po wywiadach o Antidze niezbyt chętnie widzę Fabiana w koszulce narodowej. Niech popracuje nad głową, dobieganiem o wystaw z pola, a potem niech WALCZY o powołanie, a nie płacze po mediach, że zadecydowały aspekty pozasportowe.
Każdy rozmawiał z Grbiciem poza Konarskim. Dlatego go tak zabolało. Pit podobno sam odmówił, o czym mówił w wywiadzie. Kubiak zostal zmuszony do rezygnacji, tzn dali mu prawo, by ogłosił koniec kariery, bo powołany by nie był.

Poza tym "Grupa Kubiakowa" to nadużycie, bo w skład tej grupy wchodził Fabian i sam Kubiak.

Co do samego Fabiana, to wszystko zostało napisane. Sportowo nuner 3 lub 4, a nie powołany, by nie psuć atmosfery w kadrzw swoimi fochami za brak bycia jedynką. A te jego żale są żałosne.

Fabian sam już sobie zamknął możliwość powrotu do reprezentacji. Chyba na amen, bo nawet po Grbiciu jak będzie Świder, to mu nie zapomni. A sportowo wątpię, że Fabian za kilja lat będzid tak super się wyróżniać, że dla dobra kadry Świder poda sobie z nim rękę, bo będzie go potrzebować. Fikcja.
buzinga
Posty: 1235
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: buzinga »

Jeszcze co do namaszczenia Janusza na pierwszego rozgrywającego reprezentacji. Nie ma innego wyjścia tak naprawdę. Z kilku powodów. A w zasadzie chyba jednego ciągu przyczynowo-skutkowego. Marcin ma świetny sezon w nogach. Lepszy niż jakikolwiek Fabiana. Świetny, ale bardzo intensywny i wyczerpujący. Skończony dodatkowo bardzo późno w odniesieniu do rozpoczęcia Ligi Narodów. A że chłopak nie jest końskiego zdrowia to niestety trzeba na niego chuchać i dmuchać, żebyśmy mogli czerpać z jego gry takie korzyści jak Zaksa. Z resztą Zaksa dała mu szanse, a to jak ją wykorzysta też nie było pewne, bo na tym poziomie przed transferem do Kędzierzyna nie rywalizował. Dlatego tak ciężko o wymyślenie rywalizacji, bo niby jak zagwarantować chłopakom równe szanse, skoro mają różny przebieg w nogach po sezonie klubowym, kończą go w różnych terminach i w różnych terminach dołączają na zgrupowanie kadry? Ważniejsze jest zmaksymalizowanie szans na sukces naszej drużyny narodowej niż łechtanie ego zasłużonych graczy.

Odnoszę wrażenie, że ta dyskusja zrobiła się trochę jałowa. Tzn płacze Fabiana powinny być zignorowane, a nie tak szeroko komentowane.
kibic_siatki
Posty: 2593
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: kibic_siatki »

Coś się wypaliło po IO i trzeba coś zmienić w reprezentacji. Skoro Drzyzga i Kubiak byli najsłabsi, to są pierwsi do odstrzału. Obaj też ze względów pozasportowych są balastem. Zmienił się trener, to jest okazja do przebudowy składu. Grbić samodzielnie podjął decyzje i nie musi się zasłaniać związkiem (w odróżnieniu od Resovii czy Skry).
Czy zawodnicy z Zaksy sprawdzą się w reprezentacji?, to się okaże. Już był trener w reprezentacji z tego klubu i okazał się niewypałem 20- lecia. Wkrótce gramy z Brazylią i ten mecz pokaże na jakim etapie przygotowań jesteśmy i czy nowy skład ma szanse powalczyć o medale (obronę) MŚ.
ciorny17
Posty: 8518
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: ciorny17 »

TVP Sport donosi, że Bednorz jest szykowany na Gdańsk i ma tam wystąpić.

Nie wydaje mi się aby obecna Brazylia była wyznacznikiem naszej formy.
Amerykanie prędzej z przyjęciem Russell/DeFaclo/Jaeschke
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7935
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 19 cze 2022, o 18:31 TVP Sport donosi, że Bednorz jest szykowany na Gdańsk i ma tam wystąpić.

Nie wydaje mi się aby obecna Brazylia była wyznacznikiem naszej formy.
Amerykanie prędzej z przyjęciem Russell/DeFaclo/Jaeschke
Do kadry dołączają Leal i Darlan. Ten pierwszy szóstkowy, a ten drugi..kto wie. Sprężyna niesamowita, dobre staty w lidze brazylijskiej. Rywalizacja o miejsce z bratem Alanem.

I po Brazylii widać, że dużo może być wiadomo. Jedzie kolejny raz ten sam skład, wyjątkiem Leal zamiast Vaccariego i Darlan zamiast Franco. Czyli linia przyjecia Lucarelli-Leal-Rodrigo-Adriano.
ciorny17
Posty: 8518
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: ciorny17 »

Bardziej chodziło mi o ich formę. Bo poza Alanem i momentami Isaciem to tam był ogólny dramat od Bruno zaczynając, poprzez Lucasa a kończąc na przyjmujących.
Kłamca.
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Dejwu »

Grbić dla TVP Sport zapowiedział, że Bartek Bednorz pojawi się na turnieju w Gdańsku i od tego turnieju kadra zostanie zwężona do 16 zawodników.

To oznacza, że poza 14 z Sofii w grze o MŚ zostają Bednorz + Firlej lub Butryn.
ciorny17
Posty: 8518
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: ciorny17 »

W zasadzie to do 15 + Poręba. Mateusz ma zostać odpalony z selekcji ale będzie z kadrą do MŚ ze względu na treningi. Ponoć walka w zasadzie jest tylko na rozegraniu i w mniejszym stopniu na ataku. Niestety, ale to nie jest aż tak pewne info, a bardziej z drugiej ręki, bo teraz jest bardzo mało wycieków. Przypadek?
Kłamca.
Orzi
Posty: 793
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Orzi »

Szary Wilk pisze: 19 cze 2022, o 11:24 Czyli tak naprawdę poza przyjęciem (czy pojedzie Leon czy do kadry wróci Bednorz itd) znamy skład na MŚ.

Wychodzi na to, że nie ma tu rywalizacji. Choćby nie wiadomo jak dobrze grali Butryn czy Firlej, miejsca są już zamurowane. No trochę szkoda.
Czyli co? Miał nigdzie nie brać Kaczmarka aby przetestować go w warunkach meczowych, bo Butryn miał świetny turniej?

Naprawdę czasem za głowę się łapię jak czytam to forum...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”