Reprezentacja mężczyzn 2022

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Takie dyskusje będzie można prowadzić jak Kurek nie będzie dojeżdżać (co jest możliwe), głupio bawić się w kurtuazję pt. Kurek nie jest opcją numer jeden - gdy każdy wie, że jest, i w każdej reprezentacji świata by był w podobnej sytuacji. Jak Grbic zareaguje gdy ta opcja numer jeden będzie niewiadomą (co jest oczywiście możliwe), to też niewiadoma.
buzinga
Posty: 1210
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: buzinga »

WysokiPortorykanczyk pisze: 18 cze 2022, o 14:47 Takie dyskusje będzie można prowadzić jak Kurek nie będzie dojeżdżać (co jest możliwe), głupio bawić się w kurtuazję pt. Kurek nie jest opcją numer jeden - gdy każdy wie, że jest, i w każdej reprezentacji świata by był w podobnej sytuacji. Jak Grbic zareaguje gdy ta opcja numer jeden będzie niewiadomą (co jest oczywiście możliwe), to też niewiadoma.
Dokładnie. Na razie wszystkie decyzje Grbicia są logiczne. Tak naprawdę nie ma za bardzo co szerzej analizować. A mimo to ciężko nie odnieść wrażenie, że zwłaszcza po pierwszym turnieju LN wszelkiej maści eksperci zaczęli nadinterpretowywać sytuację naszej kadry. Najbardziej interesujące rzeczy dopiero przed nami. Tak jak pisałem wcześniej forma na początku sezonu jest średnio istotna. Nawet nie spodziewam się jakoś wielkiego grania zwłaszcza po zaksiakach w Bułgarii. W Gdańsku będziemy mieć słabszych rywali, dlatego chyba najrzetelniejszą oceną tego czy dyspozycja chłopaków rośnie będą treningi, których nie widzimy.
My kibicie chyba nie dostaniemy przed turniejem finałowym w Bolonii żadnych materiałów do głębokich analiz. Jedynie wnioski w stylu Grbić buduje linię przyjęcia wokół Semeniuka, jeśli okaże się że ten wyjdzie w Bułgarii w pierwszej szóstce w spotkaniach przeciwko Brazylii i USA. Mniej więcej tego typu spostrzeżenia, ale o formie nie ma co dyskutować, bo to nie jest czas, żeby np taki Popiwczak czy Fornal mieli nas porwać grą w Ottawie.
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Dejwu »

Nie wydaje wam się, że granie w Ottawie Fornalem na p5 (przyjęcie bez prawego ataku) stawia go niejako w roli dublera Semeniuka?

Tomek gra w JW na p2 a w Kanadzie i z Kwolem i Szymurą wychodził w p5.

Może to oznaczać, że Grbic szykuje linie przyjęcia Semeniuk - Śliwka/Bednorz, a Fornal w przypadku niedyspozycji Kamila.
buzinga
Posty: 1210
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: buzinga »

Dejwu pisze: 18 cze 2022, o 15:32 Nie wydaje wam się, że granie w Ottawie Fornalem na p5 (przyjęcie bez prawego ataku) stawia go niejako w roli dublera Semeniuka?

Tomek gra w JW na p2 a w Kanadzie i z Kwolem i Szymurą wychodził w p5.

Może to oznaczać, że Grbic szykuje linie przyjęcia Semeniuk - Śliwka/Bednorz, a Fornal w przypadku niedyspozycji Kamila.
Też to zauważyłem. Nie przywiązałem do tego dużej uwagi, bo rok temu u Vitala obaj zagrali razem 2 mecze (Japonia i Australia). Tomek w obu spotkaniach grał na 5, Kamil na 2. Myślałem wtedy, że Belg szykuje Semena na zastępcę Kubiaka, bo on na 2 zagrał więcej niż na 5 w zeszłorocznej LN. Nie ma co tego przeanalizowywać za mocno. Bułgaria da nam trochę opowiedz.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: krzysiu »

Kurek tez mial wylecieć z kadry a zostal. Tak pisze Artem :o
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: ciorny17 »

krzysiu pisze: 18 cze 2022, o 16:37 Kurek tez mial wylecieć z kadry a zostal. Tak pisze Artem :o
Nie wiem na ile można brać na powaznie Drzyzgę i jego żal.
Kolejna sprawa, to bardzo niefajnie, w mojej ocenie, że akurat teraz Fabian wyciąga jakoby Mendez miał mu powiedzieć, że Świderski&Co. nakazali zrobić czystkę z owej drzygowej grupy. Czekam do odpalenia tej rozmowy, bo coś czuję, że żenadomert może wywalić poza skalę.
Kłamca.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: krzysiu »

Ale Artem to nie Fabian ;)
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: ciorny17 »

Chodzi mi o kolorownie rzeczywistości. Ok, pojawiały się głosy o odpaleniu kilku graczy. Ale nawet spójrzmy teraz, jak mało newsów z kadry wypływa.
O ile konieczność podziękowania Drzyzdze i Kubiakowi przy wznoszącym Januszu i topowych przyjmujących była słuszna, tak na ataku mamy dziurę bo żaden z atakujących w globalnej hierarchii na swojej pozycji nie jest tam, gdzie ostatni z naszych przyjmujących.
Kłamca.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: krzysiu »

No i dlatego jest to zaskakująca informacja ze Kurek miał byc odpalony..
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Bo Kurka mogli powiązać z tą grupą, ale finalnie doszli do wniosku, że jednak się rózni od nich.

A jeśli chodzi o Fabiana, to oszczędzili tej kadrze kwasów, bo na powołanie samo w sobie może zasłużył, ale na 14stkę na MŚ już by mógł przegrać sportowo l, a do tego czasu narobiłby toksycznej atmosfery i fochów.

Fabian sam udowadnia teraz, że słusznie go wywalili na zbity ****. A to dopiero początek. Poczekajcie jak siatkówka reprezentacyjna wejdzie na wysokie obroty, a potem na koniec sezonu.
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: kuki91 »

Fabian " nie decydowały aspekty sportowe" Drzyzga :] czekam na całość z nadzieją, że jest to mocno wyrwanie z kontekstu. Bo jeśli chodzi o wielkich nieobecnych, to raczej ludzie co się znają zgadzają się, że tak, zadecydowały aspekty sportowe.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: ciorny17 »

Dodatkowym problemem tej sytuacji jest fakt, że Drzyzga z pewnością będzie budował swoje legacy, jako ten, który jest podwójnym złotym medalistą MŚ, a został odpalony z powodów pozasportowych. Ogólnie liczyłem, że będzie to jakiś zimny prysznic czy coś, ale no jak widać póki co jest woda na kole młyńskim żeby kręcić. Niech coś tej kadrze pójdzie nie tak, a szambo dopiero wybije.
Kłamca.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: krzysiu »

To wiadomo jak się skończy. Polsat wróci do gry z opiniami itd
buzinga
Posty: 1210
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: buzinga »

Szary Wilk pisze: 18 cze 2022, o 17:08 Bo Kurka mogli powiązać z tą grupą, ale finalnie doszli do wniosku, że jednak się rózni od nich.

A jeśli chodzi o Fabiana, to oszczędzili tej kadrze kwasów, bo na powołanie samo w sobie może zasłużył, ale na 14stkę na MŚ już by mógł przegrać sportowo l, a do tego czasu narobiłby toksycznej atmosfery i fochów.

Fabian sam udowadnia teraz, że słusznie go wywalili na zbity ****. A to dopiero początek. Poczekajcie jak siatkówka reprezentacyjna wejdzie na wysokie obroty, a potem na koniec sezonu.
Bartek jest inny. Nie wiem kiedy to się dokładnie stało, ale Kurek dojrzał. Wiem,że dojrzewanie to proces, nie potrafię tylko wskazać momentu w którym się rozpoczął. Ciekawi mnie trochę jak to było z tą sytuacją z Zatorem i przetrzymaniem powołania go na IO. Mi tam pachniało konfliktem z Vitalem. Coś tak mnie swędziało, że taki Zator czy Kuraś czują pismo nosem z tym budowaniem zespołu wokół Kubiaka. Paweł mógł coś walnąć na treningu. Wiedział na co stać chłopaków z Zaksy i raczej zdawał sobie sprawę, że są w stanie dać więcej reprezentacji. Kurek i te jego shut the fuck up w meczu z Włochami też było osobliwie. Dziwne że nikt się na tym głębiej nie pochylił.
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 116
Rejestracja: 11 sty 2021, o 12:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Beo »

buzinga pisze: 18 cze 2022, o 19:12 (...) Kurek i te jego shut the fuck up w meczu z Włochami też było osobliwie. Dziwne że nikt się na tym głębiej nie pochylił.
Coś mi świta, a przypomnisz okoliczności? Do kogo tak powiedział i czemu?
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: TommyLeeJones »

Panowie, Koledzy, może to głupio zabrzmi ale jak wyciągacie skądś czyjeś wypowiedzi, dawajcie do nich link, piszcie źródło, cokolwiek. Człowiek się starzeje, tylko fartem załapałem, że trzeba kliknąć w profil Artema i tam jest wypowiedź Fabiana.

Wypowiedź Drzyzgi Juniora kompromituje go (włączając poprzednie, kontrowersyjne wypowiedzi o selekcjonerach to już w ogóle). Dla mnie jako kadrowicz już nie istnieje i nigdy nie powinien się już w kadrze znaleźć. Były scysje chyba jeszcze z Anastisim, były nędzne kwasy z Antigą, było gadanie, że Grbić (jako ten, kto prowadził klub w Polsce) nie powinien być selekcjonerem, a teraz prosto z mostu o jego niepowołaniu do kadry "nie decydowały względy sportowe". Abstrahując od tego, że Fabian sportowo odstawał od Janusza, Łomacza i Firleja, traktuję tę wypowiedź jako skandaliczną, kpina jakich mało. W nożnej takie słowa byłyby dla piłkarza samobójstwem.

W Polsacie pewnie już zacierają rączki na każdą porażkę Grbicia, a niestety mają oni dużo władzy...
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Arw165 »

Beo pisze: 18 cze 2022, o 19:21
buzinga pisze: 18 cze 2022, o 19:12 (...) Kurek i te jego shut the fuck up w meczu z Włochami też było osobliwie. Dziwne że nikt się na tym głębiej nie pochylił.
Coś mi świta, a przypomnisz okoliczności? Do kogo tak powiedział i czemu?
Heynen podbijał do sędziego, że nie gwizdnął kiwki Włochowi, a Kurek zareagował jak w załączonym filmie.
https://streamable.com/7ri6r0
TommyLeeJones pisze: 18 cze 2022, o 19:26 W Polsacie pewnie już zacierają rączki na każdą porażkę Grbicia, a niestety mają oni dużo władzy...
Znając życie, po każdej znajdzie się czas na Prawdę Siatki.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

TommyLeeJones pisze: 18 cze 2022, o 19:26Wypowiedź Drzyzgi Juniora kompromituje go (włączając poprzednie, kontrowersyjne wypowiedzi o selekcjonerach to już w ogóle). Dla mnie jako kadrowicz już nie istnieje i nigdy nie powinien się już w kadrze znaleźć. Były scysje chyba jeszcze z Anastisim, były nędzne kwasy z Antigą, było gadanie, że Grbić (jako ten, kto prowadził klub w Polsce) nie powinien być selekcjonerem, a teraz prosto z mostu o jego niepowołaniu do kadry "nie decydowały względy sportowe". Abstrahując od tego, że Fabian sportowo odstawał od Janusza, Łomacza i Firleja, traktuję tę wypowiedź jako skandaliczną, kpina jakich mało. W nożnej takie słowa byłyby dla piłkarza samobójstwem.
Przecież to jest prawda, że go nie ma w kadrze przez kwestie pozasportowe, pewnie nawet sam Grbic by to potwierdził gdyby ktoś go o to nacisnął.
buzinga
Posty: 1210
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: buzinga »

Beo pisze: 18 cze 2022, o 19:21 Coś mi świta, a przypomnisz okoliczności? Do kogo tak powiedział i czemu?
No zostałem już wyręczony. Nawet koleżanka załączyła materiał wideo z tego wydarzenia ;) A żeby nie było my tam mieliśmy bezpieczny wynik, więc wydawałoby się po co Kurek się tak irytuje na Belga.

A co do Fabiana. Niby oficjalnie Nikola nie zamknął mu drogi do powrotu, ale ja już w jego grę w reprezentacji nie wierzę. Chyba konkurencja go wyleczy. W Janusza wierzę, że da radę. Firlej wygląda na takiego, któremu współpraca z Grbiciem może wyjść tylko na dobre. Jak jeszcze Kozub coś ruszy swoją karierę w tej Francji, to nie wiem którędy Drzyzga chciałby się do tej drużyny dostać. Serb sprytnie to sobie wymyślił ;) Fabian może dostać w następnym sezonie kolejny policzek jak do szerokiej kadry w miejsce Łomacza jako 4 znajdzie się młody Kubicki. A Firlej z Kozubem przeskoczą o jedną pozycję. Grbić coś mówił o tym, że niektórzy rozpoczną proce,s ale go nie dokończą. A inni go nie rozpoczną, ale znajdą się później. Tu raczej pachniało kontekstem IO w Paryżu.
buzinga
Posty: 1210
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: buzinga »

WysokiPortorykanczyk pisze: 18 cze 2022, o 19:53 Przecież to jest prawda, że go nie ma w kadrze przez kwestie pozasportowe, pewnie nawet sam Grbic by to potwierdził gdyby ktoś go o to nacisnął.
Ależ Nikola to powiedział i to wprost, że nie wyobraża sobie Fabiana jako 2. Jawnie dając do zrozumienia, że sportowo w kadrze spokojnie by się znalazł. Wywiad z selekcjonerem był na gazecie.pl. Szukać mi się nie chce. Pamiętam, że Grbić mówił w nim, że 2 razy tłumaczył to Fabianowi, bo ten nie rozumiał jego argumentów (choć na moje raczej nie chciał się z nimi pogodzić.)
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: TommyLeeJones »

WysokiPortorykanczyk pisze: 18 cze 2022, o 19:53 Przecież to jest prawda, że go nie ma w kadrze przez kwestie pozasportowe, pewnie nawet sam Grbic by to potwierdził gdyby ktoś go o to nacisnął.
Są lepsi od niego, to raz, dwa, kwestie charakterologiczne, wolicjonalne, funkcjonowanie w drużynie też są kwestiami sportowymi, ponieważ rzutują na treningi i grę zespołu. Dlatego w nożnej czy NBA wydaje się grube miliony na skautów prześwietlających zawodników. Kwestią pozasportową to może być kolor włosów.
buzinga
Posty: 1210
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: buzinga »

TommyLeeJones pisze: 18 cze 2022, o 20:03
Są lepsi od niego, to raz, dwa, kwestie charakterologiczne, wolicjonalne, funkcjonowanie w drużynie też są kwestiami sportowymi, ponieważ rzutują na treningi i grę zespołu. Dlatego w nożnej czy NBA wydaje się grube miliony na skautów prześwietlających zawodników. Kwestią pozasportową to może być kolor włosów.
Moim zdaniem mylisz się. Choć zabrzmiało to ciekawie. Jeden kontrargument: Ngapeth.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: tomasol »

Fabian "cry me a river" Drzyzga, jak widać nie przepuści żadnej okazji do wylania swoich żali. Kolejny dowód, że decyzja Grbica była słuszna. Niektórzy nie mają po prostu żadnego dystansu względem własnej osoby. Ze sportowego punktu widzenia to Drzyzga jest zawodnikiem na fali opadającej, do tego chimerycznym, a przy tym nieskorym do poprawiania swoich słabych stron. Zresztą jestem tak stary, że pamiętam jeszcze kibiców Częstochowy piszących tu na forum, że Drzyzga jr ma kłopoty z motywacją do ciężkiej pracy na treningach. O dość bezpiecznych czy wręcz zachowawczych wyborach na początku (a i w sumie przez większość) ligowej kariery odnośnie klubów nie wspominając.

A Polsatowe towarzystwo "eksperckie" za mocno zżyło się z niektórymi nazwiskami. Ja rozumiem, że w każdym jest kibic, ale pewne rzeczy już dawno przekroczyły granicę profesjonalnego zachowania. W niektórych przypadkach zostało zwykłe kumoterstwo i jest to w sumie przykre, bo to inteligentni przecież ludzie. Polsatowski "bluszcz" który oplótł siatkówkę w Polsce to temat na długie opowiadanie. Kto pamięta koniec reprezentacji.net i tekst pożegnalny Tomasza Kowalika, ten pewnie czuje, że większość tez tam zawartych jest aktualna także dziś, w tym tych dotyczących medialno-sponsorskiej otoczki siatkówki.

Sam tweet dotyczący kto miał się z reprezentacją pożegnać, i że był i wśród nich Kurek, pachnie trochę szukaniem atencji. Kurek nr 1 na ataku to oczywistość, ale oczywistością jest też, że Grbic powinien już teraz szukać alternatywy, żeby nie skończyło się jak z Kubiakiem. Nie twierdzę, że tak będzie i że prawdopodobieństwo tego jest duże, ale biorąc pod uwagę wiek Kurka trzeba się z tym liczyć. Kto mógłby być tą alternatywą, to też temat na dłuższą dyskusję. Imho Kaczmarek i Butryn to jedyni atakujący w orbicie reprezentacji, którzy ciągle jeszcze progresują w swojej grze, choć rzecz jasna jeden i drugi ma pewne ograniczenia. Rzucono temat Leona, może będzie gra na trzech przyjmujących, ale decyzję trzeba podjąć raczej szybciej niż później. Na MŚ może nie będzie aż takich eksperymentów, ale max po tym sezonie trzeba będzie przyjąć jakąś strategię w tym względzie. I konsekwentnie ją wdrażać.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: TommyLeeJones »

buzinga pisze: 18 cze 2022, o 20:07 Jeden kontrargument: Ngapeth.
Kontruję Balotellim :D .

Trudno się tu jednoznacznie "mylić" dla niektórego kwestią sportową będą wyłącznie "czyste" umiejętności siatkarskie. Dla mnie, zwłaszcza w sportach zespołowych umiejętność pracy w grupie, wkomponowania się w zespół, charakter też wchodzą w ten zakres. Jest to szersza definicja. Dlatego, jak pisałem, sonduje się charaktery zawodników, ustala profil osobowości. W nożnej to norma nawet w Ekstraklapie, ponieważ przekłada się to na funkcjonowanie drużyny ergo na wynik. W NBA Gregg Popovich buduje ekipy złożone z ludzi zgranych charakterami i osobowościami, a samą stronę taktyczną i techniczną uważa za dość prostą. I "przypadkiem" ma całą dłoń w złotych pierścieniach, a kolejni znani trenerzy (Kerr, Udoka) to jego uczniowie. Mówią to samo - atmosfera w drużynie i charakter członków drużyny są szalenie istotne. Zatem jak mamy traktować coś takiego jako czynniki pozasportowe? Jak tego nie brać pod uwagę, skoro bez tego nie będzie wyniku (patrz: Resovia w tym sezonie).

Tak samo w innych branżach są kompetencje twarde i miękkie, siatka jako sport zespołowy nie jest wyjątkiem. Ngapeth stanowi świetną ilustrację jak genialne kompetencje czysto siatkarskie potrafią przykryć braki na innych polach. Chociaż akurat Earvin jak przychodzi co do czego, idzie za grą jak dzik w żołędzie, a nie truchta z dyszelkiem...
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

TommyLeeJones pisze: 18 cze 2022, o 20:03kwestie charakterologiczne, wolicjonalne, funkcjonowanie w drużynie też są kwestiami sportowymi, ponieważ rzutują na treningi i grę zespołu. Dlatego w nożnej czy NBA wydaje się grube miliony na skautów prześwietlających zawodników. Kwestią pozasportową to może być kolor włosów.
Może tak, może nie, oczywiste jest, że Drzyzga mówił m.in. o kwestiach charakterologicznych (bo w sumie to m.in. się rozumie przez kwestie pozasportowe), więc Twój wywód nie ma zastosowania. Wywiadu nie oglądałem, bo mi się nie chce, ale powiedział generalnie prawdę (i to raczej nie kontrowersyjną). Możemy sobie prowadzić semantyczne dyskusje czy wzięcie gorszego-z fajniejszym charakterem to wybór sportowy czy nie, raczej wiadomo o co chodzi w tej konkretnej sytuacji.
buzinga
Posty: 1210
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: buzinga »

TommyLeeJones pisze: 18 cze 2022, o 20:29
Kontruję Balotellim :D .

Trudno się tu jednoznacznie "mylić" dla niektórego kwestią sportową będą wyłącznie "czyste" umiejętności siatkarskie. Dla mnie, zwłaszcza w sportach zespołowych umiejętność pracy w grupie, wkomponowania się w zespół, charakter też wchodzą w ten zakres. Jest to szersza definicja. Dlatego, jak pisałem, sonduje się charaktery zawodników, ustala profil osobowości. W nożnej to norma nawet w Ekstraklapie, ponieważ przekłada się to na funkcjonowanie drużyny ergo na wynik. W NBA Gregg Popovich buduje ekipy złożone z ludzi zgranych charakterami i osobowościami, a samą stronę taktyczną i techniczną uważa za dość prostą. I "przypadkiem" ma całą dłoń w złotych pierścieniach, a kolejni znani trenerzy (Kerr, Udoka) to jego uczniowie. Mówią to samo - atmosfera w drużynie i charakter członków drużyny są szalenie istotne. Zatem jak mamy traktować coś takiego jako czynniki pozasportowe? Jak tego nie brać pod uwagę, skoro bez tego nie będzie wyniku (patrz: Resovia w tym sezonie).

Tak samo w innych branżach są kompetencje twarde i miękkie, siatka jako sport zespołowy nie jest wyjątkiem. Ngapeth stanowi świetną ilustrację jak genialne kompetencje czysto siatkarskie potrafią przykryć braki na innych polach. Chociaż akurat Earvin jak przychodzi co do czego, idzie za grą jak dzik w żołędzie, a nie truchta z dyszelkiem...
To tylko nazewnictwo. Generalnie zawsze uważałem,że wpływ na grę zawodnika i jego formę maja czynniki sportowe i pozasportowe. Co nazwiemy sportowymi a co pozasportowymi to już chyba nie będziemy się sprzeczać, skoro to wszystko i tak musi się ostatecznie połączyć, żeby końcowy wynik sportowy był satysfakcjonujący. Brak Fabiana w reprezentacji jest logicznym wyborem Grbicia i to jest clue całej sprawy.
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 116
Rejestracja: 11 sty 2021, o 12:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Beo »

Z mojej perspektywy szatnia jest mega istotna, nie do przecenienia jest to o czym pisze Tommy.

Natomiast nawet przyjmując węższa definicje względów czysto sportowych, to 'czysto sportowo' Fabian mógł zostać z tej kadry wykluczony. Do Janusza nie ma co porównywać, Łomacz zagrał świetny sezon w klubie, drugi najlepszy rozgrywający ligi, Firlej mimo słabej jeszcze głowy na trudne momenty i gubienia wówczas dokładności, trochę problemy z grą z pola (ale tu Fabiana nawet nie ma, bo nie dobiegnie, albo jest dyszel), też na ten moment prezentuje się lepiej.

Ostatni Kozub na ten moment jest gorszy od Drzyzgi, ale patrząc 'czysto sportowo', jaka jest trajektoria ich karier, mozna ogrywać Kozuba przyszłościowo (strażak na Paryż jak się ktos połamie?).

Naprawdę nie trzeba mieszać charakteru Fabiana do tego, żeby logicznie, nawet bez specjalnej gimnastyki, uzasadnić te decyzję.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: jeep »

Szczyt kariery reprezentacyjnej Kurka to MŚ 2018, tzn. b. dobry mecz półfinałowy, rewelacyjny finał i w ogóle MVP. Rzecz w tym że Kurek zawsze był chimeryczny i w 2018 zaskoczył nie tym, że grał słabo w meczach grupowych, tylko eksplozją formy w finale. Czy jest takim wielkim atakującym to rzecz gustu, ale nie można zaprzeczyć że na tej pozycji jest przynajmniej w tym stuleciu nr 2 po Wlazłym. Jeżeli ubolewam, że został mianowany nr 1 na tegoroczne MŚ, to dlatego, że i on powinien o tę pozycję walczyć na boisku. I obawiam się, że jest to próba zakonserwowania go na IO, a jestem pewien, że jego forma na pewno do tego czasu nie wzrośnie. Tymczasem Butryn ma przed sobą przyszłość i właśnie brakuje mu ogrania reprezentacyjnego, a potencjał ma ogromny i wydaje się b. silny mentalnie, czego brakowało Kurkowi. Przychodzi czas, że najlepsi muszą odejść, chyba że nie ma młodszych rokujących nadzieje. Wtedy grają dopóki nie zacznie się z nich sypać próchno. My mamy sytuację odwrotną: blokowanie miejsca przez zasłużonych może zablokować rozwój kariery tym, którym gra w reprezentacji jest konieczna, żeby ich nie zmarnować. Wielki szacun dla Kurka, order i miejsce w złotej księdze, ale Grbić już dziś musi myśleć o IO.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: TommyLeeJones »

WysokiPortorykanczyk pisze: 18 cze 2022, o 20:33 Może tak, może nie, oczywiste jest, że Drzyzga mówił m.in. o kwestiach charakterologicznych (bo w sumie to m.in. się rozumie przez kwestie pozasportowe), więc Twój wywód nie ma zastosowania. Wywiadu nie oglądałem, bo mi się nie chce, ale powiedział generalnie prawdę (i to raczej nie kontrowersyjną).
Zaczepiono mnie o te kwestie sportowe, więc odpowiedziałem, w żaden sposób nie zmienia to mojej pierwszej wypowiedzi w tym temacie.

Dla mnie to Ty zupełnie mijasz się z przekazem jaki Fabian puszcza w świat w swoim wywiadzie, ewentualnie zupełnie bagatelizujesz kontekst jego wypowiedzi i płynącą z niej narrację, którą pewnie parę ludzi z Polsatu podchwyci i "ulepszy". W konsekwencji narracji np. widzimy jak kibice na hali emocjonalnie żegnają się z Heynenem, gdy ten wtopił 2xME i IO.

Oczywiście można olać kontekst i narrację, chłodno skupiając się na "samych" słowach ale jakoś nie potrafię i mam przemożne odczucie, że w nożnej za takie małostkowe żale kadrowicz byłby co najmniej pod mocnym ostrzałem pt. "XYZ podważa autorytet selekcjonera", "XYZ insynuuje spisek w strukturach PZPN", "atak XYZ na związek" etc. etc. Słowem - nie przeszłoby to.
buzinga pisze: 18 cze 2022, o 20:40 Brak Fabiana w reprezentacji jest logicznym wyborem Grbicia i to jest clue całej sprawy.
Ty to wiesz, ja to wiem. Ale Fabian tego nie wie, skoro był to dla niego "duży szok" i "nie mógł tego przetrawić".
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

TommyLeeJones pisze: 18 cze 2022, o 20:52 Zaczepiono mnie o te kwestie sportowe, więc odpowiedziałem, w żaden sposób nie zmienia to mojej pierwszej wypowiedzi w tym temacie.

Dla mnie to Ty zupełnie mijasz się z przekazem jaki Fabian puszcza w świat w swoim wywiadzie, ewentualnie zupełnie bagatelizujesz kontekst jego wypowiedzi i płynącą z niej narrację, którą pewnie parę ludzi z Polsatu podchwyci i "ulepszy". W konsekwencji narracji np. widzimy jak kibice na hali emocjonalnie żegnają się z Heynenem, gdy ten wtopił 2xME i IO.

Oczywiście można olać kontekst i narrację, chłodno skupiając się na "samych" słowach ale jakoś nie potrafię i mam przemożne odczucie, że w nożnej za takie małostkowe żale kadrowicz byłby co najmniej pod mocnym ostrzałem pt. "XYZ podważa autorytet selekcjonera", "XYZ insynuuje spisek w strukturach PZPN", "atak XYZ na związek" etc. etc. Słowem - nie przeszłoby to.

Bo mnie to za bardzo nie interesuje, tak szczerze powiedziawszy (aczkolwiek uważam też, że niektórzy za bardzo naczytali się postmodernistów z tymi analizami ''struktur przemocowych'' :D).

Fabian to gorszy sypacz od Janusza, mniej perspektywiczny od Firleja, po słabszym sezonie od Łamacza.

Lepszy i nieporównywalnie bardziej ograny od Kozuba.

Kozub sobie już coś tam pograł w Lidze Narodów.

Więc Drzyzga nie znalazł się w kadrze przez kwestie pozasportowe. I pewnie dobrze. Skoro był na poważnie dyskutowany temat niewzięcia Kurka (czyli poza Zatorskim usunięcie wszystkich najbardziej doświadczonych graczy z kadry), to jednak jest symptomatyczne.

I każdy to wie, tak szczerze powiedziawszy, więc czy powiedzenie o tym publicznie da asumpt do jakiejś wielopoziomowej narracji - nie sądzę. Zaraz dojdziemy do wniosku, że typ, który grał w kadrze 10 lat i wygrał z nią baaaardzo ważne tytuły, nie ma prawa publicznie powiedzieć, że brak miejsca w reprezentacji był dla niego szokiem, że jest rozczarowany i że nie mógł się z tym pogodzić.

Grbic będzie grillowany jak nie będzie medalu MŚ (tzn. straci pracę, nie oszukujmy się) nie dlatego, że nie wziął Fabiana na kadrę, a dlatego, że przy braku Rosji, medal MŚ poza jakimś kompletnym zbiegiem okoliczności (nie wiem, pechowa drabinka albo inny Alan robiący 30/37 w ataku w meczu z nami) - jest naszym obowiązkiem.

[jak Fabian powiedział coś głupiego w tym wywiadzie w innym miejscu, to do tego się nie odnoszę, bo jak wyżej - nie oglądałem]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”