ME U18 2022 (kadetów)

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Obrazek

Kocham siatkarskie serpentyny i rankingi, które potem wrzucają 1, 3, 4 i 5 ostatnich ME U17 w tej kategorii wiekowej (2005/2006) do jednej grupy, gdy drugich Rosjan nie ma na turnieju. :]

Turniej za 2 miesiące.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: zajczik »

Powołania na zgrupowania dla zainteresowanych:
https://www.pzps.pl/pl/siatkowka/reprez ... e-mlodziez
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: Diomedea »

Ciekawa rywalizacja na ataku-az 4 zawodnikow, w tym Igor Rybak po bardzo dobrych MPK..
Jakub Nowak powolany jako srodkowy. ;)

Na sypie-wybor z 3 sypaczy, z ktorych mi najbardziej podoba sie Kapuscinski. Becker -nierowny, dosyc wysoka trajektoria, potrafi byc mocno niedokladny. Na plus wzrost, blok, serwis. Szpernalowski- poprzednio slabo z pola i na kontrach, slabo w koncowkach na styku, oby sie poprawil, na plus serwis i gra w obronie.

Przyjecie-po staremu, poza tym ze Drozdz (byly srodkowy) powolany na przyjeciu. MP gral jeszcze na srodku. On juz cos wiecej zagral na przyjeciu, czy tylko treningi?
No i jest Pacholski ze Skry-nie kojarze bo w finale MPK nie zagrali.
Brak przyjmujacych Trefla, IMHO nalezacych do ciekawszych zawodnikow dwurocznika. Szkoda, ja tam widze szanse na wybitnosc, a na przyjeciu w kadrach mlodziezowych jest malo zawodnikow rokujacych na ciekawa gra na poziomie seniorskim.
Zadzialal brak gry w finale MPK, ktory nie zadzialal w przypadku Pacholskiego? W polowkach gdanszczanie zagrali dobrze.
No i pozostaje pytanko o zdrowie Chacinskiego (zlamanie srodstopia ostatnio). Przeciazeniowe?
Serewis MPK rowno i poprawnie, niezle ale bez blysku. Czy jest potencjal na wiecej?

Srodek i libero sa mocne. Atak ciekawy i z potencjalem. Przyjecie do madrego poukladania.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2022, o 10:54 przez Diomedea, łącznie zmieniany 4 razy.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: Streeter »

Diomedea pisze: 25 maja 2022, o 22:26 w tym Igor Rybak.
Zbieżność nazwisk, czy syn Radka?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: Diomedea »

Nie wiem na pewno, ale wydaje mi sie ze nie.

Z siatkarskich rodzin, z zawodnikow kadeta sa Nowik (syn Adama) oraz Grzyb I Winiar (Winiar chyba mlodszy).
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: ciorny17 »

Kacper Wnuk jeszcze, ale to już 22 latek.
Kłamca.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: zajczik »

Z rywalizacji atakujących wykruszył się "poznański Nishida" ;) czyli Alan Okoń. Z informacji ze Spały nadal w formie Rybak (bynajmniej nie syn Radka).
Wśród rozgrywających odpadł Kapuściński a z przyjmujących: Dróżdż i Pacholski.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: Diomedea »

Drozdz i Pacholski-troche naturalne, przynajmniej z tym pierwszym. On jednak chyba dopiero w trakcie przestawiania na przyjecie.

Kapuscinski-IMHO szkoda. Czy nie jest to podobna sytuacja jak w starszej kadrze (U22)?
Znowu Szpernalowski? Oby w lepszej wersji niz na ostatnich mistrzostwach.

Na przyjeciu jak rozumiem zostaja zawodnicy z poprzedniego roku plus Serewis. Mi na tej pozycji najbardziej zabraklo powolania dla Salaty i Rodka. Niekoniecznie trafienia do ostatecznej ekipy, ale nie sadze by byli gorsi od Drozda czy Pacholskiego a nawet Serewisa. Moze jest jakis limit na gdanszczan? ;) Patrykus zostal, Patecki jak rozumiem tez, Kapuscinski odpadl, pozostali przyjmujacy bez powolania.
Wniosek-nie moze byc wiecej niz 2 z jednego klubu, chyba ze jest to Spala. :D
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Wprawdzie Brazylia od jakiegoś czasu nie jest już siatkarską potęgą w młodzieżowych rozgrywkach, ale obiecujące te deklasacje w sparingach, zwłaszcza biorąc pod uwagę poziom naszej grupy na zaczynającym się za 1,5 tygodnia turnieju.
kri$
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2021, o 13:36
Płeć: M

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: kri$ »

Wydaje się, że w tym roczniku jest naprawdę sporo fajnych chłopaków. Osobiście znam dwóch, którzy robią na mnie bardzo dobre wrażenie w porównaniu ze starszymi chłopakami, a nie łapią się do kadry.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: zajczik »

Diomedea pisze: 24 cze 2022, o 17:28 Mi na tej pozycji najbardziej zabraklo powolania dla Salaty i Rodka.
Moim zdaniem Sałata jednak trochę pracy musi jeszcze wykonać a Rodek z tego co pamiętam grał na ataku a tu go jednak "zjada" zarówno Patecki jak i Rybak. Poza tym oboje są z rocznika 2006 a tu większość 2005.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: Diomedea »

Post autor: zajczik » wczoraj, o 19:39
Moim zdaniem Sałata jednak trochę pracy musi jeszcze wykonać a Rodek z tego co pamiętam grał na ataku a tu go jednak "zjada" zarówno Patecki jak i Rybak. Poza tym oboje są z rocznika 2006 a tu większość 2005.
Ruchowo to Salata jest swietny. Pewnie musi jeszcze dolozyc w koncentracji i technice. Ale jest 2 sezony po przestawieniu ze srodka , jest mlodszy. Powinien dac rade.
Rownie dobrego mlodziezowca ostatnio nie widzialam, o zblizonych parametrach.
Lapszynski tez swietnie wygladal, nawet technicznie dojrzalszy. Wie ktos czemu on do Spaly trafil do klasy plazowej?
Zaraz sprawdze Rodka. Kto gral obok Salaty w zeszlym roku na przyjeciu w MP? Nie Rodek wlasnie?



Fajnie ze Brzostowicz zostal, mial dobre MP. Moze przy jego parametrach na przyjeciu bedzie jakas wieksza mozliwosc rozwoju niz na ataku,gdzie gral jeszcze w zeszlym sezonie reprezentacyjnym.

Generalnie nawet z tych co bylo widac w MP to 06 wyglada niezle a 07 tez moze byc bardzo ciekawy.
Graczy z 05 juz znamy :D .

Ciekawe kto z trojki atakujacych bedzie gral? Patecki dostal MVP trzeciego sparingu z Brazylia.

Trzecie zwyciiestwo nad Brazylia. Pierwsze to Brazylijczycy wysiedli prosto z samolotu. Teraz to juz zaczyna robic wrazenie.

Edit-MP mlodzika 20/21 Rodek gral na przyjeciu, Kurpinski na ataku.
kri$
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2021, o 13:36
Płeć: M

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: kri$ »

Diomedea pisze: 30 cze 2022, o 18:48 Lapszynski tez swietnie wygladal, nawet technicznie dojrzalszy. Wie ktos czemu on do Spaly trafil do klasy plazowej?
Chyba po prostu się nie załapał na halę to plażówkę mu zaproponowali. Mi dużo bardziej podoba się Chrzanowski. Łapszyński trochę drewniany, na środek bym go przestawił ;p
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: zajczik »

Jednak w tym roku ani Rodek ani Sałata nie przebili się do pierwszego składu Trefla juniora młodszego. Wiadomo konkurencja w postaci Bartka Potrykusa i Grzyba juniora. Nie ma wyników w MP zawsze trudniej się pokazać mimo, iż regionalni koordynatorzy SOS info zazwyczaj przekazują.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: Diomedea »

kri$ pisze: 1 lip 2022, o 08:28
Diomedea pisze: 30 cze 2022, o 18:48 Lapszynski tez swietnie wygladal, nawet technicznie dojrzalszy. Wie ktos czemu on do Spaly trafil do klasy plazowej?
Chyba po prostu się nie załapał na halę to plażówkę mu zaproponowali. Mi dużo bardziej podoba się Chrzanowski. Łapszyński trochę drewniany, na środek bym go przestawił ;p
A MVP MP mlodzikow dali mu za drewnianosc? Zagral naprawde bardzo fajne zawody. W cyferkach wypadaja podobnie z Chrzanowskim, Kamil lepiej w bloku, i stabilniej w turnieju finalowym. Lapa 194 cm; Chrzanowski 192.
Mi Lapa bardzo sie podobal na dystansie turnieju, a nie przepadam za drewnianymi, np nie jestem fanka Chacinskiego, Nowik tez troche mnie razil na przyjeciu itp.

Co do Trefla, Salaty i Rodka- tak sam pisales, ze to mlodszy rocznik. Ale jak mlodszy zawodnik wchodzi na zmiany na pozycji, jak zespolowi nie idzie i ma punktowo do tylu, i zespol wtedy odrabia, to z reguly jest cos na rzeczy. Grzyb zle nie gral, ale Salata wydaje sie miec wiekszy potencjal. Potrzebuje gry i zaufania trenberow, by ustabilizowac poziom, zmniejszyc liczbe bledow. Jak dostaje same przegrane kocowki do gonienia, to troche trudniej o powtarzalnosc, kazdy blad wazy wiecej.

Brakuje od kilku lat przyjmujacych, majacych niezle warunki fizyczne, i mogacych wejsc na wysoki poziom;
IMHO, przy takiej luce pokoleniowej (od 97), to kazdego obiecujacego mlodzienca na skrzydlach majacego lub rokujacego na te min 195cm, nalezy ciagnac za wlosy, a nie przestawiac, bo "troche drewniany" albo jest inny, starszy i bedacy synem znanego siatkarza to mlodszego zostawimy z boku.
Szczegolnie, ze z tymi przestawieniami pod grupe mlodziezowa, klubowa czy reprezentacje roznie bywa. Domagala na ataku ligi nie podbil. Jako mlodziutki przyjmujacy zapowiadal sie swietnie, a na siatce byl przekocurem.
Nawet jak dowiedzialam sie, ze Urbanowicz zaczynal od przyjecia i go w Gdansku przestawili to troche mnie sieklo.
Przyjecie to podstawa, srodek-wykonczenie.
Ostatnio zmieniony 2 lip 2022, o 18:43 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
kri$
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2021, o 13:36
Płeć: M

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: kri$ »

Jak oglądałem na yt MP młodzików to Łapszyński mi się mega podobał. Po prostu potem jak widziałem go na żywo to obym się mylił, ale kariery wielkiej nie wróżę. Chrzanowski czy Janus dla mnie mają większy potenciał i nie dziwię się, że to ich wybrali.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: Diomedea »

kri$ pisze: 2 lip 2022, o 17:11 Jak oglądałem na yt MP młodzików to Łapszyński mi się mega podobał. Po prostu potem jak widziałem go na żywo to obym się mylił, ale kariery wielkiej nie wróżę. Chrzanowski czy Janus dla mnie mają większy potenciał i nie dziwię się, że to ich wybrali.
A to co innego. Jednak ogladanie na zywo ma przewage, ja ogladalam te MP na YT.
Pytanie tylko, kiedy Ty go ogladales na zywo, bo MP byly dosyc pozno w sezonie (pod koniec kwietnia), a piszesz ze potem? Wiec chyba niezbyt dlugi okres byl do ogladania. Roznie bywa, mogl miec kontuzje, problem z plecami itp akurat w tym okresie.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: zajczik »

Skład reprezentacji na ME w Tbilisi 06-18.07.2022
Rozgrywający: Szpernalowski, Becker
Atakujący: Patecki, Rybak
Przyjmujący: Brzostowicz, Potrykus, Jańczyk, Chaciński, Serewis
Środkowi: Przybyłek, Gołębiowski, Nowak
Libero: Kubacki, Granieczny
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: Diomedea »

Coz, chyba najbardziej wszechstronnie.
Poza faktem, ze rozegranie raczej z zalozenia bez rywalizacji.

Ale tak jest od dawna. Na sypie jest spalowicz i basta. Z tego co pamietam Marcin Janusz byl sypaczem reprezentacji mlodziezowych nie garjac w Spale. Czasem juz w koncowce mlodziezowki sa jakies niesmiale proby w stylu Prokopczuk czy Nowak albo Pawlun. W rocznikach gdzie cala mlodziezowke gral sredniawy sypacz ze Spaly.

Zreszta tak sie jakos sklada, ze wiekszosc naszych sypaczy reprezentacji jest spoza Spaly.
Moge sie mylic, ale spalowiczami nie byli Guma, Drzyzga, Firlej, chyba tez Marcin Janusz.
Byli Kozub i Komenda. Nie pamietam czy Grzesiu Lomacz, zawodnik mlodziezowych klubow warszawskich przeszedl przez Spale.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: zajczik »

Dziś start imprezy.
Zapowiedź na stronie CEV: https://www.cev.eu/articles/volleyball/ ... olleyu18m/
Wyniki, statystyki: https://www.cev.eu/national-team/age-gr ... inal-round
Transmisje podobno na https://www.facebook.com/volleyballgeorgia i kanale CEV na YT https://www.youtube.com/c/CEVolleyball/about
Terminarz (czas lokalny) w Polsce - 2h
09.07.22
Volleyball Arena / Sports Place
15:00| SRB - CZE //// GER - ITA
17:30| GEO - FRA //// POL - GRE
20:00| BEL - FIN //// SLO - BUL


10.07.22
15:00| CZE - FRA //// ITA - GRE
17:30| FIN - GEO //// BUL - POL
20:00| SRB - BEL //// GER - SLO


11.07.22
15:00| FRA - FIN //// GRE - BUL
17:30| GEO - SRB //// POL - GER
20:00| BEL - CZE //// SLO - ITA


12.07.22
Rest Day / Training Day


13.07.22
15:00| SRB - FRA //// GER - GRE
17:30| BEL - GE0 //// SLO - POL
20:00| CZE - FIN //// ITA - BUL


14.07.22
15:00| FRA - BEL //// GRE - SLO
17:30| FIN - SRB //// BUL - GER
20:00| GEO - CZE //// POL - ITA


15.07.22
Rest Day / Training Day


16.07.22
11:00| Semi-Final 5-8
13:30| Semi-Final 5-8
16:00| Semi-Final 1-4
18:30| Semi-Final 1-4


17.07.22
11:00| Classification 7-8
13:30| Classification 5-6
16:00| Classification 3-4
18:30| Final 1-2
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: Diomedea »

https://www-old.cev.eu/Competition-Area ... x?ID=61884

Chacinski pierwsza opcja w ataku. Chetnie bym zobaczyla zespol rowniez z drugim atakujacym, choc Patecki zagral solidnie w kazdym elemencie. Bronil i wystawial tez ; . Ciekawe, czy z Rybakiem rozkald ataku bylby inny. Na krotkim wejsciu w tym secie na styku 3/3 i blok, 2BP (Patecki 4 przez 3i pol seta)

Przyznam, ze nie do konca rozumiem filozofie wyboru sypacza. Spala. Ktos powie-zgranie. Tylko z kim?
Na 5 przyjmujacych ze Spaly jest 2 i to raczej rezerwowych. Z atakujacych tylko jeden spalowicz.

Lubie kiedy Szpernalowski broni pierwsza pilke. On zupelnie dobrze broni ;).
Ale wystawe z sytuacyjnej jednak poprawil troche, choc swieczki czasem ida takie, ze sufit blisko. Zobaczymy jak to bedzie wygladalo z lepszym przeciwnikiem. Trzeba przyznac, ze facet wyglada na myslacego i walczaka, moze sie bedzie rozwijal.

Ten trzeci set nie powinien nam wpasc. Coz, moze to taki wiek, ze utrzymanie koncentracji jest trudniejsze.
Grecy zaczeli fatalnie, potem sie troche rozkrecili, przestali sie nas bac.

IMHO mamy rezerwy; Mecz w wolnym tempie, nasi malo nakreceni.
Ale grupa rzeczywiscie na zabicie. Slowency, co nas zlali w zeszlym roku, mlodzi Wlosi. A wychodza 2 druzyny, reszta gra o miejsca 5-8.
Stracone sety moga miec znaczenie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

I niestety porażka z Bułgarią. Wprawdzie nie ma co dramatyzować, bo Bułgarzy wyrastają na głównego faworyta turnieju (ograli złotego i brązowego medalistę z ostatnich ME), ale forma niestety średnia i męczarnie ze słabymi Grekami przypadkiem nie były - nie wiem co się pozmieniało w tej bułgarskiej siatkówce (może po prostu dobre roczniki), ale niezły mają ten system: wcześnie funkcjonują w seniorskich schematach, ci chłopcy bardzo szybko dostają szanse na zmianach w bułgarskiej lidze i są do wypunktowania techniczną siatkówką (vide ubiegłoroczne MŚK), tylko u nas przyjęcie słabiutkie, wtopienie seta z 5-punktowej przewagi na dwóch ustawieniach (i przy raczej nie tak trudnych ustawieniach na zagrywce) trochę woła o pomstę, poza Chacińskim w ataku i niezłym Graniecznym w obronie ciężko kogoś w ogóle wyróżnić za 1,5 seta niezłej gry, może Pateckiego, bo nieźle się odbudował po złym początku. U Bułgarów baaardzo obiecujący Nikołow junior junior i przyjmujący Kandew, chyba trzeba zapamiętać te nazwiska.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: Diomedea »

Coz, teraz trzeba wszystko wygrac.
Zobaczymy. Moze sie chlopcy odbuduja. Moze trener sprobuje noych zawodnikow.

Poza wszystkim poprzedni meda tej grupyl byl zwiazany z innymi okolicznosciami. Jedna byly klopoty Wlochow, z ktorych skorzystalismy. Druga byl trener Cop. On wyciaga 150% ze swoich ekip, potrafi motywowac zachowujac sie z szacunkiem i autorytetem jednoczesnie oraz dbaloscia o zawodnikow.

Zreszta w ubieglorocznym minikadecie wygralismy z Bulgaria 3:0, oni wygrali z Wlochami, z ktorymi my przegralismy. Moze i tym razem ktos zagra dla nas.

Jeszcze nie widzialam poza statami.

Moze jednak trzeba bylo jechac 3 atakujacymi a nie 5ma przyjmujacymi jak wchodzi na zmiany tylko jeden. Jakis pewniejszy mlot by sie przydal, chociaz Patecki i tak od minikadeta sie rozwinal w ostatnim roku.
Zabraklo mi przewietrzenia skladu i moze sprawdzenia na ataku innego zawodnika, ktory ma warunki na przyszlosc. Np Nowika.
Przyjecie taz "po staremu" plus gracze w charakterze rezerwowych. Co oni moga wniesc, trudno powiedzie, bo nie wchodzili. A jest tu np Brzostowicz, MVP MPKadeta.

Mnie osobiscie razi az 3 trenerow. Szczegolnie w stosunku do poziomu sztuki trenerskiej. Pewnie mamy najwiekszy sztab. A na pewno najaktywniejszego drugiego trenera.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

W tej kategorii raczej nie ma jakiejś wybijającej się drużyny i wyniki będą mocno loteryjne (tzn. już są względem ubiegłorocznych ME, jak sama zauważyłaś), ale dzisiaj pierwszy test czy można liczyć na cokolwiek, bo Niemcy mają niezłą drużynę (przegrali po walce 2-3 ze Słowenią), ale nie na medale.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: Diomedea »

Jeszcze co do ogrania zlotego mealisty-Slowency byli niscy. Nie wiadomo jak sie teraz rozwineli. Moze byc tak, ze przewaga fizyczna Bulgarow z nabyta technika wystarczyla, a zespol slowenski natknal sie na bariere fizyczna. ???
Chociaz Marovt dalej w czolowce punktujacych i najlepiej w ataku, a Okorn (ten nizszy) 12ty, wiec statystyki nie potwierdzaja takiej tezy.
U nas Chacinski 9ty a Patecki 19ty.
W bloku, gdzie bylismy bardzo dobrzy w zeszlym roku-odlegle miejsca (zreszta widac w grze).
Podobnie w odbiorze- Granieczny nie widnieje w rankingu, a byl zdaje sie najlepszym libero ME minkadeta 2021.

https://www-old.cev.eu/Competition-Area ... px?ID=1325

Coz, na razie poczatek. Moze sie poprawi, ale nasi zawodnicy wygladaja dosyc bezbarwnie i nawet oglada sie ciezko.

Edit-pierwszy set z Niemcami jak drugi z Grecja. Niemcy slabo technicznie, drewniani w obronie. Oby dalej podobnie.
Na ataku Igor Rybak. Troche wiecej dynamiki :D
Ostatnio zmieniony 11 lip 2022, o 15:04 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: Arw165 »

Jest transmisja, jakby ktoś był zainteresowany:
https://www.youtube.com/watch?v=VLS827xUOl0
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: Diomedea »

Jest tez na FB pod wczesniej podawanym linkiem, tylko trzeba odswiezyc.

Zespol wreszcie zyje. Sa i bloki, sa obrony.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Świetny mecz duetu Szpernalowski-Rybak (chyba, że przez pofarbowane włosy źle poznaję :] ), bardzo optymistyczne te 2,5 seta.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: Diomedea »

Tak jak pisalam-wprowadzenie innego atakujacego zmienilo rozklad ataku.
Chacinski juz nie dostawal wiekszosci pilek a Potrykus wiekszosci smieci.
Najwiecej dostal Rybak.

Co do tego zgrania mam jedna uwage; Ja tam widzialam problemy, Igor troche szukal za plecami. Igor idzie duzo szybciej niz Patecki.
Wiec mamy sypacza ze Spaly, natomiast wszystkich skrzydlowych spoza Spaly. Otwarcie rywalizacji na ktoregos z sypaczy grajacych z ktoryms ze skrzydlowych IMHO byloby zbawienne. Becker ma jeszcze duzo pracy, zanim pogra w takich zawodach.

Przyznam ze Szpernalowski zrobil postepy. Lepsza dokladnosc, lepsza gra z pola. Jednak jak trzeba bylo gonic te 2 pkt straty to znowu byla seria niedokladnosci.

Rybak, poza dynamika i niezlym serwisem zagral tez swietnie w obronie, asekuracji itp. To tez dodalo napedu ekipie.
I znowu moim zdanie powinno pojechac 2 lub 3 sypaczy ale Rybak i Nowik. Rybak niski, dynamiczny, swietnie broniacy. Nowik wysoki, silny niezla dynamika i ulozenie techniczne. Obaj z przeszloscia na przyjeciu. Rozumiem ze Patecki ma niezle warunki, jest spokojny i ulozony, zrobil postepy. Dodatkowo to jedyny skrzydlowy ze Spaly ;)
Ale mysle, ze moze jeszcze poczekac na swoj czas, grajac w sparingach i stopniowo poprawiajac gre.

Pojawienie sie Rybaka dalo tez wieksza efektywnosc wejsciom drugiego libero, za Chacinskiego, do drugiej linii. Bo jak schodzi glowna i jedyna strzelba to nawet z przyjeta pilka mozliwosci staja sie ograniczone. Z Rybakiem ta zmiana byla efektywna.

I jeszcze co do Szpernalowskiego-tempo pipa z Chacinskim, szczegolnie na kontrze, do dopracowania. Straszna swieczka.

Potrykus w sredniej formie. Nie wiem co bylo sprawdzane w przygotowaniach, wejscie Jonczyka takie sobie. Zawodnikiem o podobnym profilu i ktory byl w gazie na MP Kadetow jest Brzostowicz. Moze powinienzagrac zamiast Potrykusa, ale problem ze zgraniem i ustawieniami w obronie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”