Reprezentacja kobiet 2023

efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: efratello »

Temat męskiej reprezentacji już jest, więc teraz czas na panie.

Dziewczyny potrzebują odnieść sukces (może Czyrniańska i Stysiak nie będą wtedy traktowane w klubach po macoszemu, sadzane na ławkach i przesuwane wte i wewte między pozycjami, btw. trenerzy kadry też mają w tej dziedzinie za uszami).

W tym roku mamy 3 imprezy i wszystkie są na swój sposób ważne.

Mistrzostwa Europy to impreza, gdzie Polki mogą w końcu sięgnąć po jakiś medal po latach posuchy.

Kwalifikacje olimpijskie w Polsce to duża szansa na awans po raz czwarty w historii na igrzyska (ostatni raz Polki grały w Pekinie).

A VNL to okazja na okazję, by ciułać punkty i ew. awansować z rankingu.

Zapraszam do dyskusji, na razie chyba głównie o tym, kogo widzielibyście / widziałybyście w tegorocznej kadrze itd.
slawek93
Posty: 276
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: slawek93 »

Witam, moja propozycja kadry żeńskiej wygląda następująco:
PRZYJĘCIE: Zuzanna Górecka, Olivia Różański, Martyna Czyrniańska, Martyna Łukasik, Weronika Szlagowska i Julita Piasecka.
ROZEGRANIE: Joanna Wołosz, Marta Łyczakowska lub Alicja Grabka(bardziej skłaniam się ku tej drugiej), z wyrazami szacunku do Kasi Wenerskiej ale mam wrażenie że czasem jej brak pomysłu na rozegranie i boi się piłki a sypacz musi być odważny.
ŚRODEK: Anna Obiała, Agnieszka Korneluk( o ile zagra tak jak na mistrzostwach świata), Magdalena Jurczyk, Kamila Witkowska, ewentualnie Zuzanna Efimienko -Młotkowska lub Dominika Pierzchała.
ATAK: Magdalena Stysiak, Monika Gałkowska, Malwina Smarzek, Karolina Drużkowska.
LIBERO: w tym przypadku nie mam swoich typów bo uważam że mamy nadmiar bardzo dobrych libero. Oprócz Marii Stenzel i Oli Szczygłowskiej warte uwagi są Justyna Łysiak, Iza Lemańczyk i Paulina Maj - Erwardt.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: efratello »

Co do Wenerskiej zgadzam się, że gra słaby sezon, ale w jej miejsce widziałbym raczej Julkę Nowicką. Też jest odważna i charakterna, dobrze dyryguje BKS-em, który jest w tabeli tuż za ligowymi potentatami mimo znacznie mniejszego budżetu.

Na środku należałoby dać szansę Gryce (wydaje się najbardziej wszechstronna) i być może Centce (jej mocny atak mógłby zrównoważyć częste plasy i zdrapki Korneluk, której świetny blok wydaje się jednak niezbędny).

Wątpię, żeby Malwina chciała wrócić do kadry... ale może Lavarini będzie się z nią kontaktował.

Co do Piaseckiej zgoda, choć nie wiem, czy zawodniczka, która jest z reguły przyspawana przez trenera do ławki w klubie pociągnie grę w reprezentacji, i to w tak ważnym przedolimpijskim sezonie. Ale chociaż na zgrupowanie i pierwsze sparingi powinna zaproszenie dostać.

A propos ławki - Stysiak dostała w końcu szansę gry przeciwko Novarze prowadzonej przez Lavariniego i zgarnęła MVP.

Pierwszą szóstkę widziałbym jakoś tak (podobna do zeszłorocznej):
Wołosz - Stysiak
Różański - Czyrniańska (względnie Górecka, która rozgrywa rewelacyjny sezon, to pewnie w zależności od przeciwniczek)
Korneluk - Gryka (lub Witkowska)
Stenzel.
hottakesbot
Posty: 898
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: hottakesbot »

Jak dla mnie nie ma za dużo wątpliwości:

Atak: Stysiak/Drużkowska
Rozegranie: Wołosz/Wenerska
Środek: Kąkolewska/Centka/Witkowska/Pierzchała. Obiała nie gra nawet w podstawowym składzie w Rzeszowie, Jurczyk jest za niska na reprezentacyjne granie, Alagierska kontuzjowana.
Przyjęcie: Czyrniańska/Łukasik/Różański/Górecka. Fedusio słabsza od każdej z nich, Murek słaby sezon.
Libero: Stenzel/Szczygłowska

Nie wiem czy Smarzek będzie chciała grać w kadrze, ale pewnie nie.
granvorka
Posty: 711
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: granvorka »

efratello pisze: 28 mar 2023, o 02:27 A propos ławki - Stysiak dostała w końcu szansę gry przeciwko Novarze prowadzonej przez Lavariniego i zgarnęła MVP.
To chyba specjalność zakładu, wcześniej to samo przeciwko Novarze zrobiła Różański. Czy Lavarini nie umie przygotować taktyki przeciwko swoim kadrowiczkom? ;)
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: efratello »

granvorka pisze: 28 mar 2023, o 21:47
efratello pisze: 28 mar 2023, o 02:27 A propos ławki - Stysiak dostała w końcu szansę gry przeciwko Novarze prowadzonej przez Lavariniego i zgarnęła MVP.
To chyba specjalność zakładu, wcześniej to samo przeciwko Novarze zrobiła Różański. Czy Lavarini nie umie przygotować taktyki przeciwko swoim kadrowiczkom? ;)
albo kadrowiczki mają jego myśl taktyczną w małym palcu :D tak je dobrze nauczył. pewnie można by go bronić w ten sposób, że dziewczyny mają dodatkową motywację, żeby grać dobrze przed selekcjonerem czy coś w ten deseń
ale ogólnie Novara nie gra dobrego sezonu, mimo że jest jedyną włoską drużyną w półfinale LM
kibol1989
Posty: 50
Rejestracja: 11 kwie 2015, o 14:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: kibol1989 »

Dla mnie skład jaki powinien być powołany to: Wołosz, Wenerska, Pola Janicka, atak Stysiak, Gałkowska przyjęcie Łukasik, Czyrniańska, Drużkowska, Górecka, Różański środek Kąkolewska,Witkowska , Centka, Gryka i może Efimienko libero Stenzel , Szczygłowska . Jeżeli chodzi o Wenerską to dla mnie zdecydowanie pierwszy wybór po Wołosz. Ma doświadczenie już i gwarantuje stabilny poziom .Pokazała to w meczach ligi mistrzów z najlepszymi drużynami na świecie.
kibol1989
Posty: 50
Rejestracja: 11 kwie 2015, o 14:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: kibol1989 »

Muszę dopisać do mojej listy Damaske, bo momentami wygląda znakomicie. Przypomina Gabi z Brazylii albo Herbots z Belgii. Fedusio też gra bardzo dobrze. Lavarini będzie miał ból głowy kogo wybrać. Różański np rezerwowa we Włoszech a u nas błyszczą Czyrniańska, Drużkowska czy wyżej wymienione plus stabilne i juz ograne Łukasik czy Górecka.
hottakesbot
Posty: 898
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: hottakesbot »

kibol1989 pisze: 12 kwie 2023, o 14:53 Muszę dopisać do mojej listy Damaske, bo momentami wygląda znakomicie. Przypomina Gabi z Brazylii albo Herbots z Belgii. Fedusio też gra bardzo dobrze. Lavarini będzie miał ból głowy kogo wybrać. Różański np rezerwowa we Włoszech a u nas błyszczą Czyrniańska, Drużkowska czy wyżej wymienione plus stabilne i juz ograne Łukasik czy Górecka.
Różański w polskiej lidze grała dużo lepiej niż Damaske, może niech zacznie przypominać Gabi i Herbots w lidze włoskiej i tureckiej, wtedy można ją powołać.
kibol1989
Posty: 50
Rejestracja: 11 kwie 2015, o 14:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: kibol1989 »

Porównanie Damaske oczywiście z zachowaniem proporcji. Różański oczywiście musi być w drużynie bo w ostatnim roku kadrowym grała bardzo dobrze. Mozliwe ,że Różańaski grała w polskiej lidze w tamtym roku lepiej niż Damaske teraz, tyle że Damaske jest 4 lata młodsza, więc pole do rozwoju jest.
Zablokowany18
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2021, o 22:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: Zablokowany18 »

kibol1989 pisze: 12 kwie 2023, o 14:53 Muszę dopisać do mojej listy Damaske, bo momentami wygląda znakomicie. Przypomina Gabi z Brazylii albo Herbots z Belgii. Fedusio też gra bardzo dobrze. Lavarini będzie miał ból głowy kogo wybrać. Różański np rezerwowa we Włoszech a u nas błyszczą Czyrniańska, Drużkowska czy wyżej wymienione plus stabilne i juz ograne Łukasik czy Górecka.

Czy ta Drużkowska tak błyszczy? Na pewno jakiś potencjał jest, bo zarówno wzrost, jak i oburęczność.Jednak w meczach z lepszymi drużynami TL czy w ćwierćfinale grała dosyć przeciętnie lub słabo (poza końcówką sezonu zasadniczego, fajne spotkania z Rzeszowem i Policami). Przyjęciem niestety Karolina nie stoi i mamy stabilniejsze zawodniczki w tym elemencie, które ofensywnie też wypadają korzystniej. Nasza kadra od lat gra systetem z defensywną i ofensywną przyjmującą, który zdaję się być dla nas najskuteczniejszy, bo odkąd tak gramy, to od lat nie schodzimy poniżej pewnego poziomu (to samo można powiedzieć o Serbkach, chociaż nie ma co przyrównywać Bosković czy Mihajlović w najlepszej dyspozycji do siatkarek grających obecnie w reprezentacji Polski). W przypadku, gdy tą defensywną przyjmującą będzie najpewniej Górecka, może Grajber lub Szlagowska, to zostają 3 miejsca na pozycję drugiej armaty obok Stysiak. Na 200% kandydatkami do jej zajęcia będą Czyrniańska i Łukasik, nie uwierzyłbym gdyby w kadrze zabrakło zdrowej Różański. Nawet jeśli nie gra tak dużo we Włoszech, to posiada na ten moment chyba największe doświadczenie i ogranie z naszych dziewczyn, co będzie niezbędne w nadchodzących turniejach. Osobiście prędzej bym widział w kadrze nawet Julitę Piasecką, która technicznie i siłowo moim zdaniem przewyższa Drużkowska, co pokazała swego czasu niedawno zakończona przez nie młodzieżówka.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2023, o 21:57 przez Zablokowany18, łącznie zmieniany 2 razy.
Zablokowany18
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2021, o 22:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: Zablokowany18 »

kibol1989 pisze: 12 kwie 2023, o 16:19 Porównanie Damaske oczywiście z zachowaniem proporcji. Różański oczywiście musi być w drużynie bo w ostatnim roku kadrowym grała bardzo dobrze. Mozliwe ,że Różańaski grała w polskiej lidze w tamtym roku lepiej niż Damaske teraz, tyle że Damaske jest 4 lata młodsza, więc pole do rozwoju jest.
I co do tego, to może w przyszłości coś się zmieni, jeśli Paulina pójdzie w ślady Gabi i Herbots, a Oliwia dalej będzie oblegała ławkę w kolejnych klubach, ale na ten moment, lepiej dbać o stabilizację składu i nie myśleć o przywracaniu trendu odmładzania na siłę, kiedy na horyzoncie czyha jak dotąd najważniejszy sezon kadry od lat ;)
kibol1989
Posty: 50
Rejestracja: 11 kwie 2015, o 14:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: kibol1989 »

Nie wiem czy naszą siatkówkę stać ,żeby nie powołać 20 latki , która ciągnie grę swojej drużyny z górnej części tabeli. W dodatku z takimi parametrami 194 i zasięg w ataku 327 chyba najwyższy z wszystkich naszych siatkarek. Drużkowska jak na pierwszy cały sezon na przyjęciu radzi sobie całkiem dobrze i jak dla mnie jakby była np w Chemiku to nie wiem czy by lepiej nie wyglądała niz np Czyrniańska.
AlbinSiwy
Posty: 136
Rejestracja: 8 lis 2019, o 21:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: AlbinSiwy »

Zasięg nie gra. Gra zaodnik. Muzaj ma zasięg i ... ehh realnie reprezentuję poziom średniego ligowca. Perspektywiczni niech tą perspektywę najpierw pokażą i ustabilizuja. Bo inaczej wyglada to na pomoc dla agenta do lansowania zawodnikow czy zawodniczek. Na chwile obecna walka trwa o pozycje drugiej rozgrywajacej, drugiej atakujacej i czwartej środkowej. I o to, która przyjmująca odpadmie - pewnie Szlagowska. Oczywiscie w kadrach i rotacjach na VLN pojawia sie i inne nazwiska, ale skutek będzie taki sam.


Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

hottakesbot
Posty: 898
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: hottakesbot »

AlbinSiwy pisze: 15 kwie 2023, o 10:16 Zasięg nie gra. Gra zaodnik. Muzaj ma zasięg i ... ehh realnie reprezentuję poziom średniego ligowca. Perspektywiczni niech tą perspektywę najpierw pokażą i ustabilizuja. Bo inaczej wyglada to na pomoc dla agenta do lansowania zawodnikow czy zawodniczek. Na chwile obecna walka trwa o pozycje drugiej rozgrywajacej, drugiej atakujacej i czwartej środkowej. I o to, która przyjmująca odpadmie - pewnie Szlagowska. Oczywiscie w kadrach i rotacjach na VLN pojawia sie i inne nazwiska, ale skutek będzie taki sam.


Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
W sumie to Drużkowska przypomina Muzaja - lewa ręka, duży zasięg, ale brak techniki i mocy w ataku. Tylko Drużkowska jest jeszcze rozwojowa, jeśli Antiga zostanie w Rzeszowie to tam bym ją widziała.
granvorka
Posty: 711
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: granvorka »

pierszy.jpg
slawek93
Posty: 276
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: slawek93 »

Niby wszystko ok ale powołanie Marleny Kowalewskiej to jakaś kpina. Jak widzę te jej rozegrania z wyskoku to aż się płakać chce.
gacek8
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2016, o 09:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: gacek8 »

Rok temu miałem taki zarzut do Lavariniego. W tym roku (jako jedyny zagraniczny trener) jest w mojej opinii usprawiedliwiony. Dlaczego na meczach 1/2 TL nie ma nikogo ze sztabu reprezentacji na poziomie trenerskim? Gdzie jest Pan Vettori? Do wywiadów się pchać to pierwszy a ani w Rzeszowie ani w Łodzi go nie było.
Ktoś mi pisał rok temu że Trener ma zastępców. Tak ma i chyba oni mają oni jakieś obowiązki w kontrakcie. Gość skończył sezon z UNI Opole 12.04 to chyba daleko nie ma...
i żeby nie było - panowie Grbić i Santos to są w tym roku nie do przebicia.

Naprawdę szanujmy się Panowie "związkowcy" - wiem że czytacie to forum.
bobaas
Posty: 40
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:16
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: bobaas »

Jak nie ma? Pachliński jest, Piekarczyk jest :P
gacek8
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2016, o 09:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: gacek8 »

Ty tak poważnie? Sam się śmiejesz z tego...
Jeden jest trenerem młodzieżówki, drugi "żywo" zainteresowany i umownie związany z jednym z klubów czwórki. Bartek Dąbrowski też był.
Co łączy tych Panów których wymieniłeś? Są trenerami współpracującymi, jak jeszcze paru innych trenerów Polaków. Nie są asystentami trenera. Równie dobrze Pan Kacper Duda też był na Pucharze Polski.
W takim razie po co taki Grbić ma być w ogóle na jakimkolwiek meczu? Wyśle Pawła Ruska czy Adama Swaczynę i będzie "git". Albo lepiej, idąc Twoim tokiem myślenia wyśle któregoś statystyka czy trenera współpracującego.

Tak jak pisałem szanujmy się, swoją pracę i stanowisko. Asystentem trenera Reprezentacji Polski jest Pan Vettori i jego zas... obowiązkiem w przypadku braku możliwości obecności Trenera Lavariniego jest być na tak ważnych meczach.

Ciekawe kto dzisiaj będzie na meczach i czy w ogołe ktoś będzie.

EDIT:
Tak mi się przypomniało - za chwilę będzie kucharz jak na Mundialu 2006 za Janasa. Tak żeby podtrzymać tradycję
hottakesbot
Posty: 898
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: hottakesbot »

Kolega chyba nie słyszał o urządzeniach nagrywających mecze, to nie lata 50, żeby trzeba było je oglądać na żywo.
AlbinSiwy
Posty: 136
Rejestracja: 8 lis 2019, o 21:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: AlbinSiwy »

Po prostu ten kolega jest #teampolskamyślszkoleniowa i, delikatnie mówią, nie bardzo lubi obecnego szkoleniowca kadry XD

AS
Zablokowany18
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2021, o 22:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: Zablokowany18 »

No i Górecka out. Szkoda, bo miała bardzo spoko sezon. Stabilność przyjęcia w naszej reprezentacji wydaje się być w niebezpieczeństwie, ciekawe czy w takiej sytuacji szansę dostanie Grajber.
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: sharkinator »

Trapią nas te kontuzje kolan niestety. Zuza w przyjęciu jest najlepszą polską zawodniczką w lidze, która zdobywała dodatkowo punkty w ataku. To wielka strata dla reprezentacji, będzie nam brakować defensywnej przyjmującej.
Nie sądzę, żeby Lavarini dowołał Grajber, pewnie zrobiłby to już teraz, w końcu grała w lidze włoskiej, więc miał ją okazję obserwować.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: Streeter »

Dajcie spokój z Grajber, przecież to druga libero. Nikt normalny jej do szóstki kadry nie weźmie, a tego co spełniał pierwszy warunek już na szczęście nie ma. No chyba że we Włoszech nauczyła się przekraczać magiczną granicę 5 punktów na mecz, ale wątpię.

A Zuzi szkoda, no ale co zrobić, chyba większość młodych zawodników/zawodniczek co w miarę szybko zacznie grać, to na jakimś etapie kolano rozwali.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
hottakesbot
Posty: 898
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: hottakesbot »

Streeter pisze: 9 maja 2023, o 08:35 Dajcie spokój z Grajber, przecież to druga libero. Nikt normalny jej do szóstki kadry nie weźmie, a tego co spełniał pierwszy warunek już na szczęście nie ma. No chyba że we Włoszech nauczyła się przekraczać magiczną granicę 5 punktów na mecz, ale wątpię.

A Zuzi szkoda, no ale co zrobić, chyba większość młodych zawodników/zawodniczek co w miarę szybko zacznie grać, to na jakimś etapie kolano rozwali.

Streeter
Owszem, nauczyła się, myślę że na czwartą będzie w sam raz za Górecką. Ale do szóstki chyba nie ma innego wyboru niż Czyrniańska/Łukasik, ciężko będzie z przyjęciem.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: Streeter »

My i tak nie gramy jakiejś ultra szybkiej siatkówki, środkowe mamy bo musimy, więc przyjęcie na nos nie jest najważniejszą rzeczą w tej drużynie. A z Martyną w składzie to w ogóle już nie będziemy mieć siły ognia. Choć oczywiście fajnie mieć taką zawodniczkę gdzieś na ławce i wpuszczać np. w końcówce przy najlepiej zagrywającej zawodniczce rywalek.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: Arw165 »

Nie oglądam za bardzo ligi, ale czy powrót Mędrzyk to zbyt duża abstrakcja?
Zablokowany18
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2021, o 22:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: Zablokowany18 »

Arw165 pisze: 9 maja 2023, o 13:30 Nie oglądam za bardzo ligi, ale czy powrót Mędrzyk to zbyt duża abstrakcja?
Natalia zagrała bardzo dobrze w finale PP, ale na ten moment nie wydaje się być na tyle gotowa fizycznie, żeby udźwignąć trudy tegorocznego bardzo intensywnego sezonu reprezentacyjnego.
AlbinSiwy
Posty: 136
Rejestracja: 8 lis 2019, o 21:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2023

Post autor: AlbinSiwy »

A ja mysle, ta kontuzja to szansa dla Szlagowskiej. Wprawdzie w Rzeszowie głównie siedzi na lawce, ale wejścia miała właśnie na poprawę przyjęcia, a trener wie juz czego się po niej spodziewac.
Pozdarawiam,
AS

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”