Międzynarodowy przegląd młodzieży, 2022 -

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Międzynarodowy przegląd młodzieży, 2022 -

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Diomedea pisze: 5 sty 2023, o 19:02 Nie wiem gdzie. Pod inne reprezentacje? Jak myslicie.?
Zobaczymy co z tego wyjdzie, zebrałem poglądowo posty o wszystkich krajach +-

Argentyna
WysokiPortorykanczyk pisze: 6 gru 2022, o 16:24 Tak, z realnych nazwisk, w perspektywie przyszłego sezonu, zamiast marzyć o Moziciach, których nie będzie - warto skupiać się na nazwiskach jak Pothron czy austriacki Czerwiński, ew. late-bloomerach jak Koukartsev z Roeselare, bo np. Armoa stanął w rozwoju (51/36 ataku w lidze, gdzie Conte ma 60/50), chociaż Kujundzic pokazuje drugą stronę medalu przeskoku z Pro A do Plusligi.
Tylko we wszystkim innym jest średni, myślę, że nawet Tomás López może być lepszy. :P Ja tam bym grał parą Conte-Palacios, z Lazo na trzeciego i Palonskym z Armoą na uzupełnienie składu, czyli w sumie tak jak Mendez w tym sezonie (tylko bez Conte). A potem może ten Conde junior okaże się takim talentem jak go malują.
Kibic z Argentyny: Conde and Salazar probably will be important for senior NT someday.
Do kadry się łapie, ale rok temu Marcelo Mendez nie wziął go do Tokio, wybierając ponad niego swojego syna, Nicolasa Mendeza, i sporo fanów reprezentacji wprost oskarżała go o nepotyzm. Teraz niby nie ma Poglajena, ale duet Palacios-Lazo wygrał mistrzostwo Francji, Palonsky i Armoa to dwa największe talenty w Argentynie, dalej jest syn trenera, i Conte, więc Martinezowi znowu może być ciężko załapać się na MŚ, ale dlaczego Argentyna ponownie gra takim, a nie innym składem w VNL, to ja szczerze nie wiem.
Australia
Największe odkrycia:
- Pope z Australii
Austria
Streeter pisze: 6 gru 2022, o 16:50 Podejrzewam, że chodzi o Michaela, 2003 rocznik, obecnie VCA Amstetten NÖ, 206 wzrostu.

http://laczynassiatka.pl/#/players/941d ... 2e3d54b5dc

A tutaj statystyki z tego sezonu:
https://www.volleynet.at/austrian-volle ... n-2022-23/

Streeter
WysokiPortorykanczyk pisze: 6 gru 2022, o 16:48 19 lat, świetne warunki, polskie korzenie, atakujący, bardzo dobrze pokazał się w Tarnowie na ME U22 na tle starszej konkurencji - ciężko powiedzieć czy to duży talent, ale na pewno gracz do monitorowania mając w pamięci kazusy Ben Tary i Rychlickiego.
Belgia
WysokiPortorykanczyk pisze: 22 sie 2022, o 00:46 Ciekawie z przymusu tę belgijską ekipę buduje Zanini: d'Heer (2001), Desmet (2000), Reggers (2003), Perin (2002), van Hoyweghen (2000), przerwę od kadry zrobił sobie chyba przez zdrowie Rotty (2001), kontuzję miał Plaskie (2001), na ławce był bardzo utalentowany van Elsen (2001), właściwie jedynym doświadczonym graczem był Rousseaux. Zanini mówił, że Deroo i d'Hulst mieli kontuzje i dlatego odpuścili sezon reprezentacyjny (ciekawe na ile doskwierało to Belgowi w Resovii), ale może Belgom z tych dwóch pokoleń uda się zbudować coś ciekawego za rok: Desmet i d'Heer we Włoszech, Reggers to bardzo duży talent, Rotty i Plaskie przenieśli się na pare lat do Roeselare, van Elsen super wyglądał w cyfrach z ligi belgijskiej, gdyby Deroo wrócił do formy w Rosji to byłoby naprawdę nieźle - Belgowie w rocznikach 99/00 i 01/02 + Reggers wygrywali medale na ME juniorów, a w rocznikach 03/04 i 05/06 ogrywali nas na ostatnim Festiwalu Młodzieży i MEK - tak że ciekawe czy uda się zbudować coś więcej niż ekipę, która raz otarła się za Heynena o medal ME (2017), bo mają zdolne pokolenie siatkarzy. U kobiet, Belgijki zdobyły medal ME i gdyby nie dziwne konflikty miałyby dalej ekipę na medale w Europie, tak że stawiałbym tezę, że Belgowie nie wykorzystują w pełni swojego potencjału (solidna liga, wysocy zawodnicy, dużo technicznych siatkarzy). Ale do tego potrzebują więcej niż jednego klasowego siatkarza jak to było za czasów Deroo, a w Lidze Europejskiej ze średnią wieku ~22 lat wyglądało to raczej słabo, osłabiona Estonia to też nie jest weryfikacja.
WysokiPortorykanczyk pisze: 17 lip 2022, o 17:51[...] De Vleeschhauwer (Belgia, atakujący), Ponseele (Belgia, rozgrywający) [...]
kamil1999 pisze: 13 gru 2022, o 18:26 Sporo się mówiło o Desmecie, Rottym, Reggersie, Płaskiem a tymczasem w tym sezonie takim belgijskim objawieniem jest Dukić.
Białoruś
Białoruś (duet Dawyskiba-Babkiewicz)
Brazylia
WysokiPortorykanczyk pisze: 26 gru 2022, o 17:03 Przegląd młodzieży:

- Adriano - przyjmujący - 2002 - średnio w ataku, średnio w przyjęciu (tzn. dobrze jak na poziom ligi brazylijskiej, średnio jak na reprezentacyjny), dużo punktów, pewien zastó;
- Darlan - atakujący - 2002 - dobrze w ataku, lider punktowy, za rok wypadałoby iść do Minas/Sady albo wyjechać;
- Thierry - środkowy - 2003 - dobrze na bloku pod nieobecność Leo;
- Arthur - przyjmujący - 2004 - tylko parę występów, aczkolwiek gra w Minas i pokazał się momentami nieźle; szkoda, że w Minas na ławce Samuel, to drugi największy talent z tego rocznika w Brazylii;
- Cardoso - przyjmujący - 1999 - systematyczny progres, ale czegoś więcej niż #4 w reprezentacji to ja tutaj nie widzę;
- Kelvi - środkowy - 2001 - okołoreprezentacyjny potencjał na środku, dobry na bloku, dobry w ataku;
- Sabino - atakujący - 2002 - fajna dynamika, poziom słaby na razie;
- Judson - środkowy - 1998 - fajne warunki, świetny atak, świetny blok, okołoreprezentacyjny potencjał na środku;
- Guilherme - atakujący - 2002 - nic ciekawego;
- Maicon - przyjmujący - 2004 - za słaba dynamika na atak, więc na dobre wrzucili Brazylijczycy chłopaczka 213-215cm na przyjęcie - gra regularnie, efekt jest różny, eksperyment ciekawy do obserwacji;
- Santos - środkowy - 2001 - dobre warunki, atak i blok, okołoreprezentacyjny potencjał na środku;
- Breno - atakujący - 2001 - niby regularnie gra, ale nic ciekawego;
- Felipe Roque - atakujący - 1997 - śmialiśmy się zawsze z Renana z innymi kibicami z Brazylii, że wozi go Renan nie wiadomo dlaczego za sobą, ale ładny progres w tym sezonie, poziom nr 3 na kadrze IMHO.

Pustynia. Nikt tu nie dojdzie do Brazylii w kontekście Paryża, będą groźni w walce o medale, ale potem zostanie

Cachopa, Matheus
Alan, Darlan, Felipe, ci młodzi-średni atakujący, Brazylijczycy z Francji, Samuel
Flavio, Matheus, Leo, Kelvi, ci młodzi środkowi, Aracaju
Lucarelli, Adriano, Arthur, Maicon, Victor???, Rodriguinho, Honorato
Maique, Elias

Z czego Cachopa git, atak git, libero git, środek też będzie dobry - za to z przyjęciem kompletna loteria. Wspaniałe warunki ma Arthur: wzrost, zasięg ramion, koordynacja - jak wyszedł na Trentino to można było zbierać szczękę z podłogi parokrotnie, ale w meczu o 3 miejsce było już słabiej. Niezła loteria, coś pomiędzy ''Lucarelli trzyma formę, Arthur i Maicon szybki rozwój i Brazylia spada na cztery łapy'' vs ''Lucarelli dalej się sypie i Brazylia w 2025 nie ma kogo wystawić na przyjęciu.

ps

Rodriguez z Araguari do monitorowania, wspaniały zasięg ma wysoki nastolatek z Kuby.
Bułgaria
WysokiPortorykanczyk pisze: 22 sie 2022, o 00:46Bułgarzy (bracia Nikołow, Karjagin, Kandew, Buczkow, Hristow, Tatarow, Anton)
[...]

Największy potencjał na dołączenie do topu mają chyba Bułgarzy: Aleks Nikołow - wiadomo, ten Kandew robił piorunujące wrażenie na ostatnich MEK, do tego mają najlepszego ''włoskiego'' gracza z rocznika 2006 Hristowa z Treviso (mówił, że chce grać dla Bułgarii), najlepszego sypacza na MEK dostał drugi syn Nikołowa, do tego we Włoszech grają już Grozdanow i Karjagin, Tatarow i Antow to też perspektywiczni skrzydłowi, pięknie to może wyglądać za 5-6 lat.
WysokiPortorykanczyk pisze: 17 lip 2022, o 17:51 [...] Delibosov (Bułgaria, środkowy),


Chiny
Największe odkrycia:
- Chińczyk Zhang
Chorwacja
WysokiPortorykanczyk pisze: 26 gru 2022, o 21:11Chorwacja wygrała Igrzyska Śródziemnomorskie i absolutnie nikogo to nie obchodziło (poza mną), a jak dołożą Żukowskiego to ze skrzydłami Dirlic-Sestan-Sedlacek to może być zespół na jakąś mini-niespodziankę na ME. W Złotej Lidze też powalczyli z Turcją i ograli Ukrainę z randomami na rozegraniu. Tzn. Dirlic powalczył, bo on tam miał epickie występy na kadrze, na Igrzyskach też w pojedynkę ograł Włochy B w bardzo mocnym składzie.
Czechy
WysokiPortorykanczyk pisze: 22 sie 2022, o 00:46Czesi (Dzavoronok, Vasina, Klajmon, Indra, Sotola, Kollator)
WysokiPortorykanczyk pisze: 17 lip 2022, o 17:51[...] Pastrnak (Czechy, przyjmujący/atakujący)
Rafak:
Trochę szkoda, że żaden z tych zawodników nie trafia do PL. Klajmon poszedł do Francji, [...] Z całej gromady Czechów od rocznika 97 w dół (Dzavoronok, Smidl, Sotola, Indra, Vasina, Polak, Kollator, Klajmon, Bryknar) do PL trafił tylko Vasina.
WysokiPortorykanczyk pisze: 5 sty 2023, o 17:24Ile ciekawych nazwisk jest z ligi czeskiej, argentyńskiej i NCAA dla Plusligi w tym momencie, ze cztery łącznie (z czego Benda i Armoa to tak z sympatii bardziej)?
Finlandia
WysokiPortorykanczyk pisze: 25 wrz 2022, o 22:28 Z tych ciekawych nazwisk z całego turnieju poza medalistami, to do zapamiętania L. Marttila, N. Marttila, Haapaniemi (Finlandia) [...]
Francja/Pro A
hunter pisze: 4 sty 2023, o 23:17 Indywidualnie
Na plus:
-Abouba- po prostu dzik, za wąska jest liga francuska dla niego.
-Joao Rafael- bardzo szybki powrót do wysokiej formy po kontuzji.
-Chizoba- chyba najlepszy sezon Brazylijczyka we Francji.
-Spencer- jeśli ktoś czyta moje wypociny to nie ma sensu się powtarzać.
-Isaacson- bardzo spoko grajek.
-Van Berkel- jedno z największych zaskoczeń tego sezonu.
-Paofai- najlepszy sezon w karierze jak do tej pory.
-Rivas- w sumie to on ciągnie grę Narbonne.

Na minus:
-Derouillon- od momentu powrotu Joao Rafaela zaliczył zjazd do bazy.
-Veloso- zwyczajnie Montpellier to za wysokie progi.
-Epp- oczekiwania były nieco większe.
-Russell- chimeryczny.
-Mitchem- długo przebijał się do składu i jakoś bez szału.
-Vettori- chyba wszyscy liczyli na więcej.
-Buiatti- j.w.

Nie pamiętam sezonu, w którym tak wielu młodych Francuzów dostało okazję do gry. Nie wszyscy wykorzystali swoje szanse, nie wszyscy są już podstawowymi zawodnikami, ale naprawdę sporo nazwisk przewinęło się. Tak po kolei Paes, Huetz, Chaboissant, Thoral (chyba najstarszy z tego grona), Magnin (trochę mało gry, stracił po powrocie Montesa, ale pokazał, że fajny występ na ME to nie był przypadek), Loubeyre, Roehrig, Pothron, Durand, Cannessant, Le Meur (stracił miejsce, gdy do zdrowia wrócił Dagostino, ale generalnie tragedii nie było). Celowo nie wymieniłem zawodników z tego samego pokolenia, którzy już pokazali się w tej lidze wcześniej. Nie wiem ilu z tych chłopaków zrobi ciekawe kariery, zwyczajnie zwracam uwagę na te nazwiska.

[...]

Isaacson: Niech sobie jeszcze poodbija co najmniej rok we Francji, kontrakt ma chyba jeszcze ważny na przyszły sezon. Szczerze to nie myślałem, że tak wpadnie w oko, środek chodzi fajnie, skrzydła równomiernie, coś dołoży z zagrywki i bloku, tylko pewnie będzie to kolejny rozgrywający, któremu kilku centymetrów zabraknie do czołówki.

Co do Eppa to sam nie wiem. Chyba w jego przypadku już liczyłem na nieco więcej, bo on już (chyba?) przychodził jako reprezentant. Trochę ograniczył się do gry samym Russellem, fakt nie ma za bardzo kim więcej, ale jest mocno czytelny. Poza tym ani w bloku, ani na zagrywce nie daje zbyt wiele.
Co do drugiego zdania...wiesz, że to mocne naciągane pod tezę ;) bo w tym samym czasie co Epp i Mitchem wspomniany już Isaacson robi super robotę, Howe potwierdza formę z reprezentacji, a Gasman w drugim roku jako zawodowiec jest po prostu w topie, przynajmniej na razie we Francji.

Lawani miał bardzo trudne wejście do dorosłej siatkówki, gdy musiał zastępować kontuzjowanego Rouzier i mówiąc szczerze było bardzo słabo wtedy, ale ktoś w Paris postawił na niego i gość zwyczajnie spłaca się. Widać to wyraźnie po jego powrocie, od zeszłego sezonu z opozycji jego talentu stałem się zdecydowanym fanem i według mnie papiery na granie to są większe niż u obu aktualnych reprezentantów.

Pothron - chyba największe zaskoczenie in plus na obecną chwilę. Dobry dzik z niego może być.

Z Jeanlysa nic nie będzie, gra tylko dlatego, że Rouzier złapał kontuzję.
Francuzi mają mega komfort tylko dlatego, że Boyer wrócił na właściwą ścieżkę, nie oszukujmy się jakieś dwa lata temu to on nie był na zakręcie swojej kariery tylko na jakimś rondzie z pięcioma zjazdami. A te dwa lata temu to ja miałem właśnie taką rozkminę kto mógłby być ewentualnym kandydatem do kadry i wychodzili mi Wendt i Wineklmuller, o których obecnie chyba nikt już nie myśli, bo poza wspomnianymi Lawanim i Faure są jeszcze Cardin i Toledo. Tego Pujola to ja w ogóle nie znam.
WysokiPortorykanczyk pisze: 25 wrz 2022, o 22:28 Z tych ciekawych nazwisk z całego turnieju poza medalistami, to do zapamiętania: [...] Henno, Seddik (Francja) [...]
WysokiPortorykanczyk pisze: 16 lip 2022, o 16:542005: Finał IMHO wygrają Francuzi ze wspaniałym Pujolem na ataku (chyba mój MVP turnieju),
Grecja
WysokiPortorykanczyk pisze: 29 gru 2022, o 01:54 * coś tam może ruszy w greckiej siatkówce, Andreopoulos fajnie grał rok temu i dostał kontrakt w Taranto, duet z NCAA, ten Raptis dobrze, Nanopoulos podobno duży talent, zobaczymy.
rafak pisze: 28 gru 2022, o 04:04 Np. Grecy Mouchlias i Chakas nie zdołali w tym roku odegrać znaczącej roli w słabej reprezentacji Grecji.
Hiszpania
WysokiPortorykanczyk pisze: 5 sty 2023, o 16:12
Villena, Fornes, Vigil, Trinidad - złote pokolenie hiszpańskiej siatkówki, obok Rosji i Serbii najlepszy zespół na świecie w młodzieżowcach. :< Teraz mają fajnego chłopaczka w roczniku 2007 [Rejon - przyp.], zobaczymy czy bliżej będzie mu Pascuala czy Villeny. :]
Holandia

Tuinstra, Van Tilburg

Iran
Największe odkrycia:
- Amin z Iranu
rafak pisze: 12 paź 2021, o 04:14Tak to chyba wygląda. Esfandiar, Toukhteh czy Sharifi Europy nie zawojowali. Yali Porya to gdzieś zniknął w lidze irańskiej. Esfandiar nie jest dla mnie zaskoczeniem, bo na MŚJ wyglądał jak ojciec lub starszy brat przy innych chłopakach.
Japonia
Szary Wilk pisze: 5 sty 2023, o 17:05To jest zdecydowanie "ich czas" Ishikawa ma niecałe 27 lat, Nishida 22 lata, Takahashi 21 lat. Może jeszcze nie teraz, może ich peak nastąpi na Igrzyskach w Paryżu, ale jedno jest pewne - Japonia z tym składem w końcu odniesie jakiś sukces, mały lub większy, bo tam jest potencjał
Kanada
Rafak: Wysoki, trochę się tutaj nie zgodzę o pechu trenera.

Po Tokio odszedł Hoag, U Hoaga terminowali Bravo i Lewis. Wydawało się (kiedy odpadła opcja zagraniczna), że jeden z nich obejmie kadrę (Lewis prowadzi kadrę B). A tu niespodzianka. Ale ok, Ben spędził lata w siatkówce uniwersyteckiej, znał chłopaków, wiadomo było, że nastąpi częściowa zmiana pokoleniowa (Sanders był już reanimowany na IO, Vigrass - było w marcu wiadomo, że nie wraca, Perrin chyba mała niespodzianka, jeśli chodzi o decyzję). Nikt cudów nie oczekiwał.

Ale, patrząc z zewnątrz, panuje kompletny chaos

Sypa - oranie Walshem i Blankenau na VNL. Mogę się oczywiście mylić, ale nic nie wiem o urazie Eppa. Derek w końcu dostał szansę na ostatnim turnieju VNL, gdzie pierwszy raz pograł sobie ze Sclaterem. Teraz chłopaka rzuca się nagle na mecze MŚ.

Atak - zrezygnował z SVE - ok, Sharone dawno nic nie gra. Przy kontuzji Szwarca, został z jednym Sclaterem. Na VNL było losowanie, kto ma grać gdy Sclater nie domagał. A można było sprówbować Kętrzyńskiego. Teraz Szwarc wrócił, .... aby grać na środku.

Przyjęcie - Maar - Loeppky mieli być w 6. OK, Maar miał problemy zdrowotne. W VNL były próbowane różne kombinacje (Maar - Loeppky, Maar- Hoag, Maar - Barnes, pograł trochę Hofer). A tu nagle wychodzi para Barnes - Loeppky. Ja nie wiem, czy oni kiedyś razem grali ze sobą w dłuższym wymiarze. Swoją drogą, Eric zagrał "fantastyczne" zawody. Na ławie Hoag, który jest fantastycznym facetem, ale już nie dojeżdza.

Środek - tu za dużo bym się nie czepiał ... do MŚ. Coach grał trójką van Berkel - Eshenko - Howe. Z tej trójki to jedynie ten pierwszy dysponuje blokiem. Dwaj ostatni lepsi w ataku. Co robi więc trener - na MŚ zaczyna parą Szwarc - Howe! Bez rozkminania - wystarczy popatrzeć na staty (a także grę w bloku) w meczu z Włochami.

Libero - pół VNL orał Justinem Lui. Gry Justina komentować nie będę. W końcu nawet Ben dał sobie z Justinem spokój i zaczęła się ruletka. Elser, Barnes, nawet Hofer (!). Marshall nie zagrał jednego meczu w czasie VNL. Steven wyszedł więc w podstawie z Włochami. Zagrał tak jak zagrał, każdy może sobie ocenić przydatność.

Na mecz z Włochami wyszłą szóstka, która nigdy nie zagrała pełnego meczu w takim ustawieniu.

Przed MŚ 2018 założyłem się z Diomedeą, że Kanada zajdzie wyżej niż Polska. Lekko się pomyliłem :D Zakładu ciągle nie spłaciłem. Ale mimo wszystko Kanada grała fajne kilka lat. Nikt teraz nie oczekuje cudów, nie ma materiału ludzkiego (chociaż wierzę w rozwój takich chłopaków jak Epp, Hofer czy Howe), ale teraz jest totalny chaos.

Koniec narzekania na dzisiaj :D
Kolumbia
Szary Wilk pisze: 30 cze 2022, o 12:24 W przyszłym sezonie poza Michałem Superlakiem, na pozycji atakującego w Friedrischafen będzie występować również Miguel Angel Martinez. Niespełna 19 letni Kolumbijczyk, który ma za sobą pierwszy sezon w Europie, a konkretnie w Rumunii. Jednak zainteresowanie ze strony VfB nie mogło wziąć się znikąd, a patrząc na jego pesel, to jednak coś w sobie musi mieć, że tak szybko tu przyjechał i podpisał teraz kontrakt w Niemczech.

Za nic nie oglądam młodzieżówek i nie wiem czy to jest talent czy raczej jakiś młodziak, który fajnie pokazał się na jakimś turnieju i zwrócił uwagę atutami fizycznymi (skoczność, dynamika etc).
WysokiPortorykanczyk pisze: 30 cze 2022, o 12:39 Martinez był odkryciem MŚ kadetów, ale w Rumunii chyba jedynie trenował, bo nie ma go w statystykach z dataproject (a może jest tam błąd, nie wiem).
Kuba
WysokiPortorykanczyk pisze: 26 gru 2022, o 17:03Rodriguez z Araguari do monitorowania, wspaniały zasięg ma wysoki nastolatek z Kuby.
VNL skład:
Jose Miguel Gutierrez - 2001
Marlon Yant - 2001
Julio Cardenas - 2000
Lyvan Taboada - 1998
Adrian Goide - 1998
Javier Concepcion - 1997
Osniel Melgarejo - 1997
Roamy Alonso - 1997
Miguel Gutierrez - 1997
Miguel Ángel Lopez - 1997

NCAA
rafak pisze: 28 gru 2022, o 04:04 Coraz bliżej do rozpoczęcia sezonu NCAA. Ten sezon wydaje się, że będzie słabszy niż przed rokiem. Nie ma graczy na poziomie Nikolova, DeFalco, czy nawet Tuanigi, Szerszenia. Trzeba pamiętać, że przeskok z amatorskiej NCAA do zawodowej siatkówki jest dość duży. W ostatnich latach właściwie tylko DeFalco wskoczył od razu do topowej ligi. Gabi przeżywa ciężkie chwile w Lube. Parapunov klepie gdzieś na peryferiach; van Tilburg, miotający się pomiędzy przyjęciem a atakiem, nie jest nawet w czołówce beznadziejnie słabej Bundesligi. Gasman, który wymiatał w NCAA na środku, nie może przebić się w kadrze przez Smitha, Stahla czy przeciętnego Jendryka. Nie mówiąć już o takich czołowych graczach NCAA jak bracia Worsley, Shaw, którzy pewnie nie wyjdą ponad poziom ligi niemieckiej. Po sezonie 2021/22 z NCAA wyszli (prawie)-najlepszy sypacz Isaacson czy Tyler Mitchem, kolejny który wymiatał na środku. Nie śledzę ostatnio Ligue A, ale z krótkiej kwerendy wnioskuję, że furory nie robią.

OK, bez dramaturgii. Kilku chłopaków, po rocznym pobycie we Francji, mogło by trafić do +L, zamiast Borgesów czy innych Cupkoviców.

Kogo śledzić? Trochę utalentowanej młodzieży amerykańskiej:

S: Miles Partain (UCLA), Bryce Dvorak (Pepperdine)
OH/OPP: Chaz Galloway (Hawaii), Francesco Sani (UC Irvine), Spencer Olivier (LBSU), Clarke Godbold (LBSU), Ethan Champlin (UCLA), Brett Wildman (Penn State), Kaleb Jenness (Ball State), Jacob Pasteur (Ohio State)
MB: Merrick McHenry (UCLA), Nyerovwome Omene (Princeton)
L: Mason Briggs (LBSU)

Briggs pojechał na MŚ, zastępując kontuzjowanego D’Agostino. Mignęło mi, że jest na celowniku Skry. Pasteur, Jenness, Omene, Briggs byli podstawowymi zawodnikami na PanAm Cup (porażka w półfinale z Kanadą). Sani, Wildman, McHenry grali ogony na tych zawodach. Z tej grupy widzę Briggsa jako potencjalnego kandydata do +L, może też Jenness (ale ten robi magisterka, nie jestem pewien czy planuje karierę zawodową w siatkówce).

Trochę graczy spoza USA, ale niewielu wygląda na takich, którzy mógliby znacząco wzmocnić swoją reprezentację w najbliższym czasie. Np. Grecy Mouchlias i Chakas nie zdołali w tym roku odegrać znaczącej roli w słabej reprezentacji Grecji. Może Henno. Szkoda, że przy problemach na środku w kadrze Brazyllii, szansy nie dostał Voss.

Stranieri do śledzenia:

S: Thelle (Norwegia, Hawaii)
OH/OPP: Mouchlias (Grecja, Hawaii), Chakas (Grecja, Hawaii), Henno (Francja, UC Irvine)
MB: Voss (Brazylia, Hawaii), Torwie (Niemcy, LBSU)

Czołowe drużyny: 

University of Hawaii (UH), Big West
Wygrali NCAA w 2022.
Skład utrzymany, więc będą znowu faworytem. Do oglądania: sypacz Thelle z Norwegii. Gracz kompletny. Prawie dwa metry, świetny serwis (najlepszy serwujący NCAA w asach na set), dobry blok. Piąty rok w NCAA. Jeden z najlepszych blokujacych Brazyliczyk Voss (wyroznienia na MSK i MSJ), Grecy Mouchlias i Chakas (nie zrobili jednak kariery w sezonie reprezentacyjnym). Chakas wydaje się większym talentem niż Mouchlias. Zostaje też przyjmujacy Chaz Galloway. Mało świeżej krwi – do śledzenia wysoki (207cm) skrzydłowy, freshman Derek Bradford.

Long Beach (LBSU)
Ubiegłoroczny finalista. Legenda Alan Knipe na lawce trenerskiej. Wspanialy program z ktorego wyszli tacy gracze jak Lotman, DeFalco czy Tuaniga. Trzon zespolu beda stanowili sypacz Aidan Knipe, na skrzydłach Clarke Godbold i Spencer Olivier. Nowo przybyły Cypryjczyk Siapanis ma zastąpić Nikołova. Dwaj pierwsi nie dojechali w finale w ubiegłym roku. Jest wysoki Niemiec Torwie na srodku. No i oczywiście libero Briggs – jeden z nielicznych graczy NCAA, który według mnie ma szansę na zwojowanie czegoś w siatkówce zawodowej. Był w kadrze na MŚ, po kontuzji D’Agostino. Gdzieś mignął mi w kontekście Skry. W przyszłości jak najbardziej, ale będzie potrzebował z rok gry we Francji. Z nowych twarzy – sypacz Ryan Peluso, jeden z najlepiej rokujących freshmanów. Nie wiadomo, czy za dużo pogra przy Knipe.

W podsumowaniu za ubiegly rok napisalem "i wydaje mi się, że będą faworytami za rok"
Ale: odszedł Nikołow. Więcej dodawać nie trzeba.

UCLA
Drużyna prowadzona przez Johna Sperawa.
Porażka w półfinale z Long Beach, mimo prowadzenia 2:0. Ethan Champlin na skrzydle. Miles Partain na sypie - bardzo dobry ubiegly sezon, po spędzeniu pierwszego na ławce. Lato spędził na plaży z Lotmanem***. Merrick McHenry na środku. To trzon zespołu, który nie zmieni się w przyszłym roku. Odchodzi atakujący Kevin Kobrine. Zastąpi go pewnie Cole Ketrzynski. Guy Genis z Izraela na srodku oraz jego rodak Ido David. Z nowych twarzy to dwóch być może najbardziej utalentowanych freshmanów: Zach Rama, skrzydłowy, 207cm, oraz sypacz Andrew Rowan, 201-204cm (rózne wersje widziałem). Obaj byli najważniejszymi zawodnikami reprezentacji U21, którą doprowadzili do złota na Pan American Cup.

***Jakby ktoś chciał pooglądać Partaina z Lotmanem, kontra Crabb-Sander. Ten Sander: https://www.youtube.com/watch?v=WNOznN7RJPU

UC Irvine, Big West
Francesco Sani trzeci sezon. Bardzo dobry 2021/22, trochę rzucany na przyjęcie i atak. Na forach amerykańskich piszą, że jest jednym z głównych kandydatów na IO 2028, ale nie jestem do końca przekonany. Hilir Henno mial dobry sezon 2021/22 jako freshman. William D'Arcy (OPP, 212cm) to freshman z Australii, ponoc duzy talent. Sani-Henno-D’Arcy to chyba najwyższe skrzydła w NCAA. Kolejny freshamn to Stefan Vartigov z Bulgarii. Dzieli czas pomiędzy plażą a halą.
Czarny koń w 2023?

UCSB, Big West
Liderem jest skrzydłowy Ryan Wilcox. Drugim liderem zespołu jest Donovan Todorov – z pochodzenia Bułgar, ale urodził się w Stanach.

CSUN, Big West
Liderem jest Kyle Hobus (OH, 207cm).
Dwóch Włochów (pewnie Wysoki będzie coś mógł o nich napisać – ja nie kojarzę ich z żadnych imprez juniorskich): Lorenzo Bertozzi (OH) i Matteo Salvador (OH, 201cm). Na libero egzotyka - chłopak z Filipin (Ben Martinez). Freshman, środkowy Logan Pohl, imponuje na razie tylko wzrostem.

USC
Zespół prowadzony przez Jeffa Nygaarda wzmocnił się atakującym (Kevin Kobrine).
Z nowych twarzy to freshman Dillon Klein, OH, 195cm. Ponoć jeden z najbardziej utalentowanych freshmanów. Z egzotyki: freshnam Nico Lietz z Nowej Zelandii.

Ball State
Odszedł Quinn Isaacson na sypie. Liderem jest skrzydłowy Kaleb Jenness, dla którego będzie to 5-ty rok - robi studia magisterskie. Członek kadry B, brązowy medal na PanAm Cup w 2022. Na sypie Jakub Wiercinski. Wysoki, 198 cm, grywał w juniorach w Polsce. W ogóle go nie kojarzę z Polski. Na skrzydle egzotyka - Tinaishe Ndavazocheva z Zimbabwe. Lukas Pytlak na libero.
Niemcy/Bundesliga
Niemcy (Karlitzek, Weber, Krick, ten młody libero)
WysokiPortorykanczyk pisze: 17 lip 2022, o 17:51[...] Baumann (Niemcy, przyjmujący) [...]
rafak pisze: 17 paź 2022, o 12:34 Berlin
Do obserwacji pod kątem +Ligi: Mote, Brehme, Tsuiki.
F’hafen
Do obserwacji pod kątem +Ligi: Superlak – niech pogra z rok, może wrócić do takiego Bielska, Radomia czy Suwałk (casus Bołądzia).
Duren
Do obserwacji: chyba nikt ciekawy. Gevert dominuje ligę na ataku, ale na wyższy poziom to już nie wejdzie.
Herrsching
Do obserwacji: Kiedyś chciałem, żeby van Tilburg trafił do +Ligi, ale w chwili obecnej nie widzę, żeby był wartością dodaną. Jest siła, ale techniki nie dowieźli. Więć duże atakuje, ale z małą skutecznością. Leonard Graven na libero (rocznik 2004)
Luneburg
Do oglądania: Ja będę śledził Eshenko. Więcej spodziewałem się po Worsleyach, ale to już przeszłość.
Giessen
[nikt]
Netzhoppers
[nikt]
VCO Berlin

Zespół oparty na graczach z rocznika 2003, którzy mieli niezłe ME U-18 w 2020 (5m), ale o wiele słabiej zagrali na ME U20 dwa lata później: Kvrzic S, Bonn OH, Kunstmann OPP, Rupprecht OH. Grają też chłopaki z rocznika 2005: Tim Turpe na libero dostal lekcje z Herrsching, Max Konig na srodku.
Ugrali seta z Herrsching, więc nie jest źle.

Do oglądania: Felix Baumann (2005, 198cm, OH). Największy talent w ostatnich kilku latach. Lider drużyny.
hunter pisze: 17 paź 2022, o 21:06
rafak pisze: 17 paź 2022, o 12:34 Leonard Graven na libero (rocznik 2004)
Ten chłopaczek to na moje oko ma potencjał do bycia w czołówce na swojej pozycji w przeciągu kilku najbliższych lat.

Portoryko
WysokiPortorykanczyk pisze: 1 wrz 2022, o 10:44
WysokiPortorykanczyk pisze: 29 sie 2022, o 17:53 Lawrence do zapamiętania, Portoryko miało na ataku Soto (on z przyjęciem łączył), Torresa i Garcię, możliwe, że kolejny fajny atakujący, 67% ataku na Serbii, dobre występy na Pucharze Panamerykańskim, nieźle jak na juniora.
I chłopak trafił do Mediolanu.
Portugalia
WysokiPortorykanczyk pisze: 25 wrz 2022, o 22:28Z ciekawej młodzieży do śledzenia: [...] Marques [...]
Rosja/Superliga
WysokiPortorykanczyk pisze: 26 gru 2022, o 14:22Przegląd młodzieży:

- Sapożkow (2000) we Włoszech wszedł na poziom czołówki;
- Kazaczenkow (2001) gra na zmianę z Luburiciem, 4.7 pkt/set na 54%;
- dobrze grają Klec, Antonow czy Paksin (1998);
- Dinejkin (2002) jeden z liderów Fakieła, który sensacyjnie zrobił finał Kuboka;
- Semyszew (1997) drugi najlepiej serwujący ligi;
- Tietiuchin (2000) fajnie gra w Biełgorodzie (+50% przyjęcia i ataku);
- świetny Lyzik (2000) na środku;
- Kuleszow (2004) regularne występy w czerwonej latarni ligi Mińska;
- Fjodorow (2002) podstawowy libero Kazania;
- Kurbanow (2001) regularna gra w Nowosybirsku;
- fajnie w Biełgorodzie Zabołotnikow (2002) na środku;
- paru dobrych młodzieżowców jak Enns czy Potaluk (2001-2002);
- Ljabiński w Kazaniu (2003) 3-4 występy na 55% ataku...;
- sypacz Tuszkiewicz (1999) w okolicach Pankowa na zagrywce, ciekawe jak mu idzie na rozegraniu;
- Muraszko (2002) fajne zmiany w Gazpromie.

Fajnie żyć w iluzji, że rosyjska siatkówka nie istnieje, ale nieźle to eksploduje jak wrócą już do grania w międzynarodowych imprezach. W półfinale Nowosybirsk-Fakieł grali: Abajew, Lyzik, Kazaczenkow, Kurbanow, Dinejkin, Dikarjew. Zwłaszcza, że oni wszyscy będa łapać się do jednej drużyny dalej z Poletajewem, Jakowlewem, Wołkowem czy Kljuką. Wrócą np. w 2025 i może być dream team (Abajew-Sapożkow, Jakowlew-Lyzik, Wołkow-Kljuka, Fiodorow, na ławce Pankow, Poletajew, Ljabinski, Semyszew, Dinejkin, Tietuchin)...

ps

Jeszcze paru młodych chłopaczków dostało szansę, np. Kostadinow (2004) w Nowosybirsku, pisałem o notujących regularne występy.
Serbia
Streeter pisze: 18 paź 2022, o 17:57Jak Meljanac wykręci w Korei takie Grozerowo-Schmitowe liczby to już w tym sezonie bym go postawił koło Atana.
WysokiPortorykanczyk pisze: 16 lip 2022, o 12:57 Btw. Serbowie pierwszy raz od 12 lat (tzn. od rocznika z Urosem) awansowali do półfinału młodzieżowej imprezy, nie wiem czy na miarę gwiazd sprzed lat, ale chyba trafił im się w końcu godnej uwagi talent (Lazar Stankovic na ataku), nawet jeśli tutaj procenty marne (ale dostaje horrendalne liczby piłek, w kadrze juniorów też tam gra jako jedynka).
Słowenia
Diomedea pisze: 16 gru 2022, o 00:08
Mysle, ze warto sledzic paru mlodych. Przyjmujacy Rok Bracko w Mariborze, Miha Okorn w Kamniku, Marvot w OK Crnice.
Brakuje mi atakujacego z ME u 20 ale mial tam kontuzje, wiec moze pauzowal? To Mujanovic, o ile dobrze pamietam. A widze go w Kamniku ale na przyjeciu. ???

Rok Bracko, aktualnie best server, drugi punktujacy, piaty przyjmujacy ligi slowenskiej

[...]

Bracko od Mozica jest rocznikowo mlodszy o 2 lata, dodatkowo tez nizszy, choc ma 196 co jest przyzwoitym wzrostem. Chyba normalne, ze po odejsciu starszego partenra nie dal rady. We wrzesniu tego roku gral halowe U20, a wczesniej, w czerwcu plazowe U22, w lipcu plazowe U20.
Lejawa jakos w halowym U 20 nie zagral, moze Grabda przeszedl obok swietnej okazji zastapienia Szymandery badz Sliwki.

[...]
I dlatego Bracko w punktujacych U20 byl przed Porro i Nowikiem (choc za Bovolenta), Sliwka; a Szymandera....te drobne 28 pozycji nizej.
Zreszta tam tez Rok byl z tych mlodszych, bo jednak u nas, a rowniez i Wlochow wiekszosc to 03 (Bovolenta i Porro 04, jak Bracko). Slowency tam grali strasznie mlodziutkim skladem, bo na boisku liderowal 04 a byli i gracze z 05.


Statystyki takie sobie, ale to bardzo mlody gracz.

Rok Bracko jednak troche lepiej. Statystyk nie widze, ale w rankingach jest wysoko. Najlepszy serwujacy, 3ci w odbiorze.
https://ozs-web.dataproject.com/Competi ... aspx?ID=88
O jego dojrzalosci @drukjul pisal juz pewnie ze 2 lata temu.
WysokiPortorykanczyk pisze: 25 wrz 2022, o 22:28 Z tych ciekawych nazwisk z całego turnieju poza medalistami, to do zapamiętania: [...] Mujanovic, Bracko, Krzic, Nadic (Słowenia) [...]
Turcja
WysokiPortorykanczyk pisze: 19 paź 2022, o 13:59Śledzenie młodych Turków to jedna z ciekawszych rzeczy tego sezonu klubowego - i na razie Adis dobrze w Modenie, Mirza jako jedyny chyba chce podjąć rzucone przez Nimira rękawice w Turcji, Bayram bardzo dobrze zadebiutował w lidze włoskiej, drugi Efe - Mandiraci - wrócił po ACL, ale na razie gra ot co nieźle, a Gurbuz gra dobrze na ataku w Fenerbahce, do tego paru młodych przyjmujących, którzy zaczęli obiecująco sezon, których osobiście nie znam (np. Kirkit). 1999, 2001, 2002, 2002, 2001, 2001. Ten Mirza to do wyjęcia przez każdy PL klub poza JW, Zawierciem i Resovią, straszny potencjał.
Ukraina
Płotnicki
Włochy
Velasco przyszedł tam w 2019 roku, plus Włosi - specjalnie - nie mają u mężczyzn odpowiednika naszej Spały, więc wpływ federacji na poziom szkolenia jest inny. W tym 2019 roku, roczniki '99 i '01 wygrały odpowiednio srebro i złoto na MŚ U21 i MŚ U19, więc to nie jest zasługa Velasco.

IMHO to jest kombinacja trzech czynników:
- w końcu mają bardzo wysokich graczy, co przy ogólnej kulturze szkolenia robi różnicę - np. na ataku mają Romano (203 cm), Stefaniego (210 cm), Barotto (210 cm) czy Bovolentę (202-204 cm), więc ciężko z tego nie wyszkolić sobie dwóch-trzech mocnych atakujących. Kiedy Włosi mieli przyjmującego o warunkach Michieletto?;
- siatkówka to familijny sport, a oni trafili na całą plejadę siatkarskich rodzin: Michieletto, bracia Porro (ojciec trener i trzech synów, gdzie dwóch ma już MVP na poziomie młodzieżowych ME), Stefani, synowie Cantagalliego, Recine, Bovolenty etc. W tym roczniku '07 - jest chyba brat Romano (tu nie jestem pewien, ale to samo nazwisko i ten sam klub w którym grał młody Romano), kolejny Porro, młody Zlatanow, syn byłego libero Civitanovy etc.
- powstało parę bardzo mocnych ośrodków młodzieżowych, rozpisywałem się w temacie Serie A np. o młodzieżówce Allianzu Milano, która znikąd stała się potęgą, do poziomu, że obecna kadra U18 jednego włoskiego klubu spokojnie awansowałaby np. na ME U18 i powalczyła tam o dobry wynik;

Velasco robi szkolenia dla włoskich trenerów, odpowiada za powołania i organizację zgrupowań, ogarnął współpracę na linii federacji-klubów - ale tu efekty przyjdą co najwyżej za parę lat.
Wszystkie moje posty, za dużo by tego było.
Ostatnio zmieniony 5 sty 2023, o 23:06 przez WysokiPortorykanczyk, łącznie zmieniany 4 razy.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Międzynarodowy przegląd młodzieży, 2022 -

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

[tu kiedyś będzie bardzo ładna lista z tymi zawodnikami, ale jeszcze nie teraz]
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Międzynarodowy przegląd młodzieży, 2022 -

Post autor: Alfred Tennyson »

Złoto! Zostawiam komentarz dla zasięgu :))

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 862
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Międzynarodowy przegląd młodzieży, 2022 -

Post autor: Jacek »

WysokiPortorykanczyk pisze: 5 sty 2023, o 21:56
Diomedea pisze: 5 sty 2023, o 19:02 Nie wiem gdzie. Pod inne reprezentacje? Jak myslicie.?
Zobaczymy co z tego wyjdzie, zebrałem poglądowo posty o wszystkich krajach +-
Super pomysł Diomedea i jeszcze bardziej super robota Wysoki, dziękuję.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Międzynarodowy przegląd młodzieży, 2022 -

Post autor: hunter »

WysokiPortorykanczyk pisze:Francja
WysokiPortorykanczyk pisze: 22 wrz 2022, o 12:39
hunter pisze: 21 wrz 2022, o 22:59 Orientuje się ktoś jak w poprzednim sezonie wyglądał Hilir Henno?
Gra tam gdzie Tillie, jeden z najlepszych freshmanów, ale nie poziom Sandera, Jaeschke, o Nikołowie nie wspominając (oni byli w czołówce najlepszych graczy na starcie, Henno - nie). Mnie zaskoczył na ME U22, gdzie chyba był najlepszym graczem Francuzów jak wywalczył sobie miejsce w składzie, będąc rok-dwa młodszy od wszystkich, duży potencjał.
Jest jeszcze młodszy brat Hillira, Mathis, który według mnie również dobrze rokuje, rocznik 05.

Z Francuzów, którzy za chwile powinni grać w kadrze, albo już grali, a nie zostali wspomnieni tu wcześniej dodaję libero Diez, Ramon, atakujący Faure i Toledo i przyjmujący Rebeyrol. A w tamtejszej Spale to właśnie wspomniany Mathis wygląda najlepiej choć jest młodszy od większości chłopaków 3,3 pkt, przyjęcie 29/24, w ataku 43/20. Na pewno trzeba zapisać sobie dwa nazwiska jeszcze z tej drużyny. Środkowy Joris Seddik, 210cm, '06, 0,6 bloku na set. Drugi to libero, Enzo Lopez, również '06, 41/34 przyjęcia.
WysokiPortorykanczyk pisze:Hiszpania
Z dobrej strony we Francji pokazuje się Jordi Ramon Ferragut, rocznik 99.
WysokiPortorykanczyk pisze:Belgia
Marin Dukic, '00, choć trochę centymetrów brakuje.
WysokiPortorykanczyk pisze:Argentyna
W drugiej lidze w Mende wypłynął taki chłopak Manuel Balague, rocznik 98, trochę niski 191cm, ale w tym sezonie 0,6 asa na set, 4,6pkt, 48%/34%.

Wydaje mi się, że warto zanotować sobie takiego chłopaczka jak Kristers Dardzans.
Łotysz, obecnie Hurrikaani. Podobno zaliczył sezon w Perugii, nie wiem, nie pamiętam.
Średnio 6 pkt na set, 0,5 asa i bloku.
Fajne warunki, 202cm i 2001 rok.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacje innych państw”