Reprezentacja Francji (mężczyzn)

kanimo

Re: Reprezentacja Francji (mężczyzn)

Post autor: kanimo »

Dac go na rozegranie ;)
Pietroo
Posty: 160
Rejestracja: 16 sie 2016, o 17:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Francji (mężczyzn)

Post autor: Pietroo »

Rouzier postanowił zakończyć reprezentacyjną karierę.

http://siatka.org/pokaz/antonin-rouzier-konczy-z-kadra/
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Francji (mężczyzn)

Post autor: Aranger »

No to coś czuję, że Rossard będzie robił karierę na pozycji atakującego.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja Francji (mężczyzn)

Post autor: SerCos »

Francuzi grają z Belgami sparing. Rossard na ataku, ciekawe czy tak zostanie przez cały sezon reprezentacyjny. Na przyjęciu Ngapeth i Clevenot. Rozegranie - Toniutti i na środku Le Roux i Le Goff, na libero Grebennikov.

Transmisja: http://www.ffvb.org/index.php?mduuseid= ... I3NQ%3D%3D
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja Francji (mężczyzn)

Post autor: dodonek »

Kryzys w siatkarskiej reprezentacji Francji? Gwiazdy nie chcą grać już w jednej drużynie?

Jak podał Gian Luca Pasini, dwaj podstawowi zawodnicy francuskiej kadry - Earvin Ngapeth oraz Stephen Boyer - mieli pokłócić się po mistrzostwach Europy. Ponoć nie chcą grać w jednej drużynie.

Do kłótni doszło po zakończeniu mistrzostw Europy. Według Pasiniego ostre słowa szybko przerodziły się w rękoczyny. Earvin Ngapeth (przyjmujący) oraz Stephen Boyer (atakujący) ponoć nie chcą już występować razem w reprezentacji Francji.

Ta sytuacja stawia trenera francuskiej kadry, Laurenta Tillie, przed sporym problemem. Na jego rozwiązanie nie będzie miał zbyt dużo czasu. Trójkolorowi już w styczniu uczestniczyć będą w zmaganiach turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. To będzie ich ostatnia szansa na wywalczenie olimpijskiej przepustki i być może również ostatnia szansa dla szkoleniowca, by utrzymać posadę.
To chyba Boyer żegna się z reprezentacją.

Źródło sport.pl

http://www.sport.pl/siatkowka/7,64948,2 ... n=FB_Sport
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
kanimo

Re: Reprezentacja Francji (mężczyzn)

Post autor: kanimo »

Na razie ta informacja pojawila sie tylko i wylacznie na blogu Passiniego.
Francuzcy kibice nic o tym nie wiedza. A pare falszywych info juz Passini puscil w ruch.
Boyer i N’gapeth podczas Euro mieszkali w jednym pokoju i dogadywali sie znakomicie.
Choc charakterni sa obaj, wiec info nie jest niepradopodobne.

Jesli to prawda, to beda miec klopot, poczekajmy na solidniejsze informacje.
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja Francji (mężczyzn)

Post autor: dodonek »

dodonek pisze:
Kryzys w siatkarskiej reprezentacji Francji? Gwiazdy nie chcą grać już w jednej drużynie?

Jak podał Gian Luca Pasini, dwaj podstawowi zawodnicy francuskiej kadry - Earvin Ngapeth oraz Stephen Boyer - mieli pokłócić się po mistrzostwach Europy. Ponoć nie chcą grać w jednej drużynie.

Do kłótni doszło po zakończeniu mistrzostw Europy. Według Pasiniego ostre słowa szybko przerodziły się w rękoczyny. Earvin Ngapeth (przyjmujący) oraz Stephen Boyer (atakujący) ponoć nie chcą już występować razem w reprezentacji Francji.

Ta sytuacja stawia trenera francuskiej kadry, Laurenta Tillie, przed sporym problemem. Na jego rozwiązanie nie będzie miał zbyt dużo czasu. Trójkolorowi już w styczniu uczestniczyć będą w zmaganiach turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. To będzie ich ostatnia szansa na wywalczenie olimpijskiej przepustki i być może również ostatnia szansa dla szkoleniowca, by utrzymać posadę.
To chyba Boyer żegna się z reprezentacją.

Źródło sport.pl

http://www.sport.pl/siatkowka/7,64948,2 ... n=FB_Sport
Zacytuję sam siebie. Tak myślałem

https://siatka.org/pokaz/stephen-boyer- ... j-berlina/

Serbia ma ułatwioną drogę
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Francji (mężczyzn)

Post autor: Aranger »

http://www.ffvb.org/index.php?mduuseid= ... ExNA%3D%3D

Bernando Rezende trenerem reprezentacji Francji po IO w Tokio do IO w Paryżu. Były jakieś plotki? Bo ja nie widziałem i z pół minuty gapiłem się w ekran z oczami postawionymi w słup.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja Francji (mężczyzn)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Parę dni temu.

Bardzo groźna będzie Francja, największe mankamenty Francji (regularność, forma na najważniejszych imprezach) to coś, co zawsze było największymi zaletami Rezende jako trenera, nie wiem ile razy na imprezę docelową Brazylia nie trafiła z formą przez te 20 lat Rezende jako selekcjonera kobiet i mężczyzn, chyba raz. Jak zdobędzie siódmy medal olimpijski, to będzie jeszcze większy kosmos niż te sześć, które ma. :D Nie dziwię się, że się skusił, Francja ma bazę na robienie medali najważniejszych imprez.

Zastanawiałem się o relacji Ngapetha z Bernardinho, a dopiero czytając artykuły w brazylijskiej prasie ogarnąłem, że się przyjaźni z jego synem. Tzn. wiedziałem, nie połączyłem kropek. Ciekawa jak ta drużyna będzie funkcjonować, bo Rezende zawsze grał cały sezon reprezentacyjny pierwszą kadrą i sporadycznie dawał wolne, a jednak liderzy to gracze po 30-tce.

ps

Ósmy medal olimpijski, bo jeden ma jako zawodnik.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja Francji (mężczyzn)

Post autor: Diomedea »

Aranger pisze:http://www.ffvb.org/index.php?mduuseid= ... ExNA%3D%3D

Bernando Rezende trenerem reprezentacji Francji po IO w Tokio do IO w Paryżu. Były jakieś plotki? Bo ja nie widziałem i z pół minuty gapiłem się w ekran z oczami postawionymi w słup.

Byly. Od tygodnia.
Bedzie w duecie z Paes.
Byly tez konsultacje z liderami ekipy (Ngapeth, Toniutti, Grebennikow). Choc podkreslano, ze nie do nich nalezy wybor i jest to tylko zasieganie opinii czego potrzebuje druzyna.
Odwaznie mowia o zlocie. :]
Sporo bedzie zalezec od formy Ngapetha. A ona jest troche niestabilna i za 3 lata moze byc gorzej. Ngapeth tez wykonywal jakies pojednawcze podejscia pod Boyer, co sugeruje, ze mu troche zalezy na druzynie i ostatniej mozliwosci olimpijskiego medalu.

Ja, niezaleznie od przyjazni z Bruno, widze potencjalne napiecia miedzy wymagajacym trenerem, a liderem jakim jest Ngapeth. Czy bedzie on w stanie na tym etapie kariery wziac sie serio do pracy na dluzszy czas? I spedzic jakis okres bez kolejnych spraw sadowych itp? Troche watpie.

Z drugiej strony za te 3 lata Patry moze byc juz w bardziej zaawansowanym momencie kariery, Rossard jesli utrzyma tendencje rowniez. Clevnot moze powrocic i beda miec niezla pake. Jesli do tego do powaznego grania wroci Boyer...
Ciekawe. Poza mentalem druzyny i labilna fizyka Ngapetha to slabych punktow nie widac. Moze blok.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja Francji (mężczyzn)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Toniutti, Brizard, Boyer, Patry, Chinenyeze, Grebennikov, Clevenot, Rossard, Ngapeth - Francja ma ten komfort, że nikogo nie musi ogrywać, może szykować się na Paryż, bo wiadomo, że tam zagrają, a zarazem ma ograną drużynę z doświadczonymi zawodnikami, dla których Paryż będzie zwieńczeniem reprezentacyjnej kariery, więc nikt nie wypadnie z innych przyczyn niż sportowe. Francja obok Polski, Rosji i Brazylii ma najlepszą kadrę na następny cykl, a teraz mają jeszcze najlepszego trenera, wyniki Rezende w najważniejszych turniejach wyglądały tak:

Srebro MŚ -> srebro PŚ -> brąz IO -> 4. miejsce MŚ -> 3. miejsce PŚ -> brąz IO -> MŚ -> PŚ -> IO -> MŚ -> PŚ -> srebro IO -> MŚ -> 3. miejsce PŚ -> srebro IO -> srebro MŚ -> IO.

Nigdy Rezende przez 22 lata nie wypadł za czwórkę PŚ/IO/MŚ, raz nie przywiózł medalu. Nie wiem czy coś dużego wygra, ale Francja na pewno będzie się liczyć.
Radarowiec
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2021, o 18:37
Płeć: M

Re: Reprezentacja Francji (mężczyzn)

Post autor: Radarowiec »

Zgadzam się, Francja ma komfort :D
radar wiatru
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Francji (mężczyzn)

Post autor: Vilgefortz »

Bernardinho ogłosił powołania *edit. Jeszcze Tillie przecież do IO

R: Toniutti, Brizard, Meyer, Gill
A: Boyer, Patry, Faure
Ś: Chinenyeze, Le Roux, Le Goff, Bultor, Gueye, Prevert
P: Ngapeth, Lyneel, Tillie, Rossard, Louati, Clevenot, Carle, Derouillon
L: Jenia, Diez
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Reprezentacja Francji (mężczyzn)

Post autor: kamil1999 »

Vilgefortz pisze:Bernardinho ogłosił powołania *edit. Jeszcze Tillie przecież do IO

R: Toniutti, Brizard, Meyer, Gill
A: Boyer, Patry, Faure
Ś: Chinenyeze, Le Roux, Le Goff, Bultor, Gueye, Prevert
P: Ngapeth, Lyneel, Tillie, Rossard, Louati, Clevenot, Carle, Derouillon
L: Jenia, Diez
Boyer jednak wraca do reprezentacji.
Ciekawa będzie rywalizacja jego z Patry.
Najciekawsza rywalizacja będzie jednak na przyjęciu. Ngapeth to pewniak. Rossard i Clevenot raczej też, ale tu dopuszczam niespodziankę. O 4 miejsce będzie rywalizował Lyneel, Tillie oraz Louati. Z tej 3 najbardziej zasłużył Louati, jednak gdybym był trenerem to na 4 wziąłbym Lyneela. To nie jest zawodnik, który może być mocno ekploatowany, ale z ławki może wchodzic tak na zagrywkę, polepszenie przyjęcia jak i poprawienia ataku. Gdyby nie kontuzje to byłby to zawodnik kompletny i czołówka światowa.
Dla Tillie nie widzę miejsca. Coraz bardziej przypomina drugiego libero.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Francji (mężczyzn)

Post autor: Vilgefortz »

kamil1999 pisze: Boyer jednak wraca do reprezentacji.
Ciekawa będzie rywalizacja jego z Patry.
Ciekawa rywalizacja, obaj mają wady i zalety. Boyer lubi się podpalić, jak pozbiera pod nogi, Patry ma typowe problemy wysokiego atakującego przy szybkiej grze. Obu lubię, gra jednego z wiadomych względów ciekawi.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja Francji (mężczyzn)

Post autor: Diomedea »

Ponoc jest jakas druga lista, na ktorej Boyer juz nie ma?
Nie sledzilam te ostatnie dni ale znalazlam cos takiego:
Outre l'apparition de petits nouveaux - les Toulousains Pierre Derouillon (réceptionneur) et Théo Faure (pointu), les passeurs Léo Meyer (Nantes-Rezé) et Thomas Gill (Montpellier), le central de Narbonne Moussé Gueye ou le libéro de Paris Benjamin Diez - on note le retour des deux grands absents de la qualification olympique à Berlin, en janvier 2020, Stéphen Boyer et Trévor Clévenot. l'apparition de petits nouveaux - les Toulousains Pierre Derouillon (réceptionneur) et Théo Faure (pointu), les passeurs Léo Meyer (Nantes-Rezé) et Thomas Gill (Montpellier), le central de Narbonne Moussé Gueye ou le libéro de Paris Benjamin Diez - on note le retour des deux grands absents de la qualification olympique à Berlin, en janvier 2020, Stéphen Boyer et Trévor Clévenot.
zrodlo: https://www.lequipe.fr/Volley-ball/Actu ... ee/1247180

Czyli Boyer jest.
Edyt:
Jak sie okazuje nie dogadalam sie z kolegami z Francji i zle zinterpretowalismy swoje posty. Powrot syna marnotrawnego ogloszony.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja Francji (mężczyzn)

Post autor: Streeter »

Bernardo Rezende zrezygnował z prowadzenia reprezentacji Francji :o

"To jedna z najtrudniejszych i najbardziej bolesnych decyzji w całej mojej karierze. Jest mi bardzo smutno, ponieważ kocham ten francuski zespół, grupę, zawodników, kadrę, którą zbudowaliśmy. Jestem bardzo wdzięczny za zaufanie, jakim obdarzyła mnie federacja przez ten cały rok. Jeszcze raz dziękuję Prezesowi i DTN za wsparcie i zrozumienie. Otrzymałem niesamowite powitanie od całej francuskiej siatkówki i odczuwam wiele bólu i frustracji, że nie doszedłem do końca projektu, który zaczęliśmy realizować.
Ale muszę dokonać tego wyboru, nie ma innych możliwości dla mojej rodziny, która pozostaje priorytetem. Powiedziałem prezydentowi, że zawsze będę dostępny, aby pomóc federacji, zawodnikom lub mojemu następcy.
Życzę największego sukcesu tej grupie i francuskiej siatkówce."

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja Francji (mężczyzn)

Post autor: dyletant »

Czyli wielki Berni zostanie zapamiętany z tego jako ten, który odpadł z Czechami. Od początku mi tam nie pasował.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja Francji (mężczyzn)

Post autor: lukecik »

Niemiecka federacja ogłosiła, że Giani odchodzi i obejmie reprezentację Francji.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja Francji (mężczyzn)

Post autor: ciorny17 »

Lyneel zakończył karierę.
Kłamca.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Reprezentacja Francji (mężczyzn)

Post autor: kamil1999 »

ciorny17 pisze: 13 maja 2022, o 07:41 Lyneel zakończył karierę.
Gdyby nie kontuzje to mógłby być zaliczany do najlepszych na świecie. Genialny technik z świetnym przyjęciem a zwłaszcza z grą w defensywie do tego lider w ataku w niejednym zespole. Szkoda, że zdrowie nie pozwoliło mu ugrać z kariery tyle ile mógł.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja Francji (mężczyzn)

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 13 maja 2022, o 12:10
ciorny17 pisze: 13 maja 2022, o 07:41 Lyneel zakończył karierę.
Gdyby nie kontuzje to mógłby być zaliczany do najlepszych na świecie. Genialny technik z świetnym przyjęciem a zwłaszcza z grą w defensywie do tego lider w ataku w niejednym zespole. Szkoda, że zdrowie nie pozwoliło mu ugrać z kariery tyle ile mógł.
Pojawiają się głosy, że Julien, idąc w ślad za amerykańskim kolegą z deską surfingowa, za to bez honoru, będzie próbował swoich sił w plażówce :)

W sumie może to być jakiś kierunek dla niego, nie wiem jak to wygląda obciążeniowo na profesjonalnym poziomie, ale nawet tak na logikę wydaje mi się, że lądowanie na piasku jest mniej obciążające dla ciała, niż lądowanie na hali. Może więc tam wytrwa dłużej, a Jego technika jest wręcz idealna na piasek.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja Francji (mężczyzn)

Post autor: hunter »

Giani powołał kadrę.
R: Brizard, Toniutti, Corre, Paes
A: Boyer, Patry, Faure, Lawani
P: N'Gapeth, Tillie, Pothron, Clevenot, Louati, Basic, Carle, H. Henno, Panou
Ś: Chinenyeze, Jouffroy, Hurts, Gueye, Seddik, Roehrig, Le Goff, Bultor, Henry
L: Grebennikov, Diez, Ramon, Loubeyre
Ostatnio zmieniony 14 maja 2023, o 15:08 przez hunter, łącznie zmieniany 2 razy.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja Francji (mężczyzn)

Post autor: ciorny17 »

hunter pisze: 14 maja 2023, o 14:03 A: Boyer, Patry, Faure, Lawani
'96, '96, '99, '01
Nie chcę mówić, że możemy zazdrościć Francuzom przyszłości i głębi na ataku, bo my mamy jeszcze Kurka a oni nie, ale chyba zazdroszczę.
Kłamca.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja Francji (mężczyzn)

Post autor: hunter »

Spoko :)
A pomyśleć, że 2-3 lata temu to był tylko Patry, Boyer pikował, a dalej w kolejności to byli pewnie Wendt i Winkellmuler.

Giani już powołał Seddika, chłopak nie ma ani jednego meczu w ProA jeszcze, ale to będzie mega kot.
Nie rozumiem powołania dla Basicia, chyba nie pograł za dużo w tym sezonie, a po drugiej stronie jest choćby taki Thoral, który według mnie zasłużył na szansę.
Carle również na sztukę.
Loubeyre trochę na wyrost, nierówny jest chłopak jeszcze.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacje innych państw”