Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: Streeter »

http://www.volley24.pl/index.php/201205 ... isji-wladz

Nowe fakty odnośnie powrotu Stojczewa. Trener chce dymisji zarządu bułgarskiej federacji. W przypadku rezygnacji ze Stojczewa, z kadry mają odejść Kaziyski, Zhekov, Salparov i nie wykluczone, że Sokolov.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: madlark »

Streeter pisze:http://www.volley24.pl/index.php/201205 ... isji-wladz

Nowe fakty odnośnie powrotu Stojczewa. Trener chce dymisji zarządu bułgarskiej federacji. W przypadku rezygnacji ze Stojczewa, z kadry mają odejść Kaziyski, Zhekov, Salparov i nie wykluczone, że Sokolov.
No to zawirowania jak tornado, a u nas tylko lekki wietrzyk ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: dreamer »

Streeter pisze:...Nowe fakty odnośnie powrotu Stojczewa. Trener chce dymisji zarządu bułgarskiej federacji. W przypadku rezygnacji ze Stojczewa, z kadry mają odejść Kaziyski, Zhekov, Salparov i nie wykluczone, że Sokolov.
To jest niebezpieczny precedens (niezależnie czy dotyczy Bułgarii, czy dotyczyłby naszej reprezentacji).
Uważam, że federacja przy takiej zbiorowej zmowie trenersko-zawodniczej powinna być nieugięta. Zarówno trener jak i zawodnicy wymienieni i inni stosujący roszczeniowy język dyskusji powinni zostać dożywotnio usunięci z kadry.
Źle się dzieje, gdy niektóre federacje krajowe - prowadząc nieudolną politykę - w faktyczny sposób przywłaszczają sobie reprezentację, która jest dobrem ogólnonarodowym. Ale absolutnie patologicznie jest wtedy gdy uzurpatorzy do spijania reprezentacyjnych profitów wywodzą się z samego środka kadry i to jeszcze pokazują, że są grupą zorganizowaną.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Ingenting
Posty: 124
Rejestracja: 22 mar 2012, o 14:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: Ingenting »

Akurat na rezygnacji Żekowa bułgarska reprezentacja mogłaby skorzystać. :D
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: Streeter »

http://www.volley24.pl/index.php/201205 ... .-Na-dlugo

Bułgarskiego serialu ciąg dalszy, teraz dowiadujemy się, że Stojczew poprowadzi drużynę podczas turnieju kwalifikacyjnego, jednak jeśli bułgarski zarząd w 3 tygodnie nie poda się do dymisji, on opuści drużynę jeszcze przed Igrzyskami (jeśli wywalczy kwalifikację). Szerzej o tym w linku podanym na początku posta.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: madlark »

Czyli Stojczew out, w między czasie kogoś się znajdzie.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: dodonek »

Jednak Łazarow nie popuści. I BARDZO DOBRZE!!!!!
Popieram słowa Dreamera i pewnie sam uzna to za bardzo pochlebne, że ani zawodnicy ani nikt kto nie ma do tego zbytniego prawa głosu nie będzie dyktował warunków co i jak. Chcą się fochać - niech się fochają. Milijković powiedział kiedyś, że w Polsce na Wlazłym siatkówka reprezentacyjna się nie kończy - tak samo uważam że na Kazijskim nie kończy się bułgarska repka.
Nieoficjalnie mówi się o rozmowach z potencjalnymi kandydatami na posadę szkoleniowca. Wśród zainteresowanych znaleźli się m.in.: Martin Stoew, Camillo Placi, Plamen Konstantinow czy trenerzy z Włoch.
Czyli Prandi też wziął honor nad wszystko i juz nie bierze udziału w tym cyrku. Też popieram.
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: madlark »

Plamen nie wchodzi w grę.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: Streeter »

madlark pisze:Plamen nie wchodzi w grę.
Wypowiadał się, że nie jest gotowy na prowadzenie kadry. Jednak sądzę, że prędzej czy później znajdzie się na tym stanowisku. Pewnie nawet prędzej, niż nam się wydaje ;)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: OlaMleko »

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... m-trenerem

Bułgarski świat siatkówki się ośmiesza. Kazijski w tym wszystkim najbardziej przegiął pałę i uważam, że pomysł zawieszenia go na dwa lata jest bardzo dobry - niech nie hodują sobie świętych krów. Zawodnik jest od grania,a nie od wyboru trenera. Jeśli Matej wypadnie z kadry przez własną głupotę i zadufanie, koledzy i kibice na pewno już okażą mu adekwanty dowód wdzięczności i wielka gwiazda może zejdzie na ziemię.

Lazarow z kolei ośmieszył się zaskakującym zwolnieniem trenera, BEZ pewności, że ten ma zastępcę. Co to w ogóle za pomysł, zwalniać trenera i robić zamieszanie na pięć minut przed Igrzyskami (a tym bardziej - przed próbą kwalifikacji na tę imprezę)...

Ciekawa jestem, jak to się skończy. Trzymam kciuki za zawieszenie Kazijskiego, chociaż - prawdę mówiąc - nie bardzo w to wierzę, bo Lazarow wziąłby wtedy na siebie prawie cały ciężar przegranego sezonu - rozwalenie atmosfery i odsunięcie najlepszego gracza.

GRATULACJE, BUŁGARIO!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: Arff »

OlaMleko pisze:Jeśli Matej wypadnie z kadry
Nie tylko wypadnie z kadry, bo dyskwalifikacja będzie obowiązywać również w klubie :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: madlark »

Dyskwalifikacja za to, że powiedział
jeżeli stanowiska szkoleniowca z powrotem nie obejmie były trener ten wycofa się z gry w kadrze.
jest śmieszne. U nas po odejściu DC też było słychać takie głosy i nikt nikogo nie dyskwalifikował.
A Matej zawsze może wycofać się z gry w kadrze i nikt go do niej nie zmusi.
No, chyba że były jeszcze jakieś inne wydarzenia.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: Streeter »

Streeter pisze:
madlark pisze:Plamen nie wchodzi w grę.
Wypowiadał się, że nie jest gotowy na prowadzenie kadry. Jednak sądzę, że prędzej czy później znajdzie się na tym stanowisku. Pewnie nawet prędzej, niż nam się wydaje ;)
Że tak sam siebie zacytuję, pogrubiony fragment mojej wypowiedzi może się sprawdzić ;)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: compact »

madlark pisze:Dyskwalifikacja za to, że powiedział
jeżeli stanowiska szkoleniowca z powrotem nie obejmie były trener ten wycofa się z gry w kadrze.
jest śmieszne. U nas po odejściu DC też było słychać takie głosy i nikt nikogo nie dyskwalifikował.
A Matej zawsze może wycofać się z gry w kadrze i nikt go do niej nie zmusi.
No, chyba że były jeszcze jakieś inne wydarzenia.
Fakt, ale wydaje mi sie, ze w zwiazku bułgarskim panuje klimat specyficzny - rzekłbym radziecki. :)
Edyta

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: Edyta »

A ja akurat Mateja rozumiem i popieram. To nie ma nic wspólnego z gwiazdorzeniem. Tak może pisać ktoś, kto nie ma pojęcia o stosunkach panujących w bułgarskim związku i szerzej, siatkówce. To jest ciągle głęboka komuna, a nasze polskie wyśmiewane leśne dziadki to przy tamtych wzór nowoczesności, perspektywicznego myślenia i przejrzystości działania. W Bułgarii ciężko cokolwiek zmienić, jeśli nikt nie ma odwagi głośno o tym mówić. Myślę, że stąd radykalny głos Kazijskiego. Ten cały Lazarow to straszliwy beton. Sądzę, że Matej swoim autorytetem chce wstrząsnąć związkiem i w ten sposób próbuje coś wskórać. Nie przyszło wam do głowy, że dla niego to bardzo ciężka decyzja ot tak zrezygnowac sobie z kadry? Dla zabawy i dla kaprysu tego nie robi! Raczej poświęca się dla wyższego celu.
kassandra
Posty: 119
Rejestracja: 8 lip 2011, o 07:24
Płeć: K

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: kassandra »

Edyta pisze:Nie przyszło wam do głowy, że dla niego to bardzo ciężka decyzja ot tak zrezygnowac sobie z kadry? Dla zabawy i dla kaprysu tego nie robi! Raczej poświęca się dla wyższego celu.
o ile się nie mylę, to widziałam gdzies jego wypowiedź, że po IO (o ile na nie Bułgaria pojedzie) chce sobie zrobić przerwę od reprezentacji... więc może aż tak bardzo się nie poświęca ;)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: madlark »

Taką deklarację na pewno składał Radostin Stojczew
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Edyta

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: Edyta »

Kazijski deklaruje, że jeśli Lazarow nie odejdzie to on rezygnuje od razu. Jeśli dla ciebie kassandro rezygnacja z IO to nie poświęcenie, to cóż.
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: Streeter »

Edyta pisze:A ja akurat Mateja rozumiem i popieram. To nie ma nic wspólnego z gwiazdorzeniem. Tak może pisać ktoś, kto nie ma pojęcia o stosunkach panujących w bułgarskim związku i szerzej, siatkówce. To jest ciągle głęboka komuna, a nasze polskie wyśmiewane leśne dziadki to przy tamtych wzór nowoczesności, perspektywicznego myślenia i przejrzystości działania. W Bułgarii ciężko cokolwiek zmienić, jeśli nikt nie ma odwagi głośno o tym mówić. Myślę, że stąd radykalny głos Kazijskiego. Ten cały Lazarow to straszliwy beton. Sądzę, że Matej swoim autorytetem chce wstrząsnąć związkiem i w ten sposób próbuje coś wskórać. Nie przyszło wam do głowy, że dla niego to bardzo ciężka decyzja ot tak zrezygnowac sobie z kadry? Dla zabawy i dla kaprysu tego nie robi! Raczej poświęca się dla wyższego celu.
Tyle że po to są ludzie, zwani związkowcami, żeby wybierać trenera w taki sposób, jaki im się podoba (potem oni będą z tego rozliczani), a nie należy to do roli siatkarzy... Siatkarz powinien na kadrę przyjechać bez względu na to, czy trenerem jest Bernardo Rezende czy Warcisław Pierdzimąka... Nie siatkarze są od wybierania trenerów! Zacznie się od "jeśli nie Stojczew to nie gram" a potem będzie "nie chcę by piłki wystawiał mi Zhekov, wolę Bratoeva, nie to rezygnuję" albo "zorganizujcie ME u nas w kraju a jak nie to nie zagram"?
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Edyta

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: Edyta »

@Streeter, tylko że nie o Stojczewa tutaj chodzi. Nie wiem, czy do końca zrozumiałeś problem. W tej chwili chodzi o to, żeby szef ich federacji, Lazarow podał się do dymisji. To na tym polega owo ultimatum, a nie na tym, czy będzie ten czy tamten trener. I nie chodzi o to, że odwołał Stojczewa tylko o całokształt jego "działalności". Moim zdaniem to nie jest kaprys jakiegoś siatkarza, tylko głos w dyskusji na temat problemów bułgarskiej siatkówki. W Bułgarii od pewnego czasu jest ogromna debata publiczna na ten temat, a ponieważ same władze zreformować się nie chcą, sprawy w swoje ręce próbują wziąć zawodnicy i kibice, i w różny sposób starają się naciskać tych na górze. Było już kilka protestów jakichś zorganizowanych grup fanów w różnych miejscach, a jutro ma się odbyć kolejny i chyba najbardziej spektakularny. Ma to być w trakcie meczu Bułgaria - Francja w turnieju kwal. do IO, i to na hali! Podejrzewam, że nawet w telewizji będzie to widać. Tu jest link do informacji http://volleyball.sportal.bg/news.php?news=368945

Przy okazji zwróćcie uwagę na gustowny plakat wydrukowany z tej okazji :D
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: Streeter »

@Edyta
Tylko nie wiem, czy dobrze pamiętasz fakty... To może przypomnę:
1. Kaziyski powiedział, że NIE BĘDZIE grał w kadrze, jeśli nie będzie jej prowadził Stojczew.
2. Stojczew powiedział, że poprowadzi kadrę na IO, jeśli do DYMISJI poda się prezes związku.

Więc powiedz mi gdzie widzisz powiązanie rezygnacji z kadry Kaziyskiego do odwołania prezesa związku? To są dwie jakby osobne sprawy, a jeśli komuś zalezy na dymisji szefa związku to nie jest to Matej, tylko Stojczew ;) ot taki drobny szczegół, który przeoczyłaś.

PS. Nie jestem za tym, żeby jakimkolwiek związkiem siatkarskim rządzono w sposób "radziecki", jak ktoś tu wyżej ładnie określił. Ale ingerencja siatkarzy w to, kto powinien być trenerem reprezentacji też nie jest na miejscu.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Edyta

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: Edyta »

Więc powiedz mi gdzie widzisz powiązanie rezygnacji z kadry Kaziyskiego do odwołania prezesa związku? To są dwie jakby osobne sprawy, a jeśli komuś zalezy na dymisji szefa związku to nie jest to Matej, tylko Stojczew
Ale zrozum, że to są właśnie ściśle powiązane sprawy. Dymisja Stojczewa była w zasadzie pretekstem, kamyczkiem, który poruszył lawinę. Nie chce mi się w tej chwili szukać, bo na sportal.bg codziennie ukazuje się pełno newsów na temat "rozwoju sytuacji" ;), ale wiem, że z całą pewnością czytałam wypowiedź Kazijskiego o tym, że chodzi o Lazarowa i sposób funkcjonowania związku. Sposób odwołania Stojczewa (bo nawet nie sam fakt, tylko sposób i moment) to tylko bezpośrednia przyczyna, kropla, która przelała czarę. Przecież nie chodzi o to, że Kazijski do końca kariery chce grać pod skrzydłami Stojczewa. Problem jest inny i dużo szerszy. Można oczywiście zawsze powiedzieć, że siatkarze są tylko od grania bez szemrania, ale z drugiej strony wiesz, robotnicy w Stoczni też teoretycznie byli od roboty, a nie od politykowania, strajkowania i obalania władzy :) (że tak polecę z grubej rury, choć może porównanie grubo przesadzone).
Ostatnio zmieniony 8 cze 2012, o 22:14 przez Edyta, łącznie zmieniany 1 raz.
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: majka86 »

Faktem jest, że bułgarska federacja to jest dno dna i że pomimo kompromitacji goniącej kompromitację związkowcy się dają się oderwać od stołków. Faktem jest też to, że Matej trochę się zagalopował, ale zrobił to raczej z desperacji niż z gwiazdorstwa. Kazijski jest akurat znany z tego, że takich kłopotów z nim nie ma...

co nie zmienia faktu, że chciał opuścić kolegów w przeddzień kwalifikacji interkontynentalnych, dla większości z nich - najważniejszej imprezy. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, czym jest Bułgaria bez Mateja i dlatego myślę, że w tak newralgicznym momencie nie powinien dolewać oliwy do ognia. Zadziałała tu chyba desperacja i gorąca głowa. Czy Kazijski rzeczywiście nie pojedzie na IO w razie awansu? Hmm... sądzę, że jednak się jakoś przeprosi z federacją. W interesie swoim, kolegów i samej federacji. Gdyby nie pojechał, byłoby to ze szkodą dla wszystkich ;)

Trzeba jednak podkreślić, że Kazijski przed całą swoją dorosłą karierę prowadzony jest przez Stojczewa, i może czuć się od niego w jakiś sposób uzależniony, zobowiązany, czy licho wie co...
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
Edyta

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: Edyta »

Wydaje mi się, że właśnie fakt, że to się dzieje nawet w takim momencie, świadczy o stopniu desperacji i o tym, że tam naprawdę wrzód już dojrzał. Tym bardziej, że Kaz rzeczywiście dotąd zawsze wydawał się zrównoważony i nie gwiazdorzył. Nie chcę go tak za wszelką cenę bronić, bo to chyba trzeba siedzieć tam w środku, żeby zrozumieć wszystkie niuanse, ale w każdym razie nie sądzę, żeby chodziło tu tak po prostu o fochy gwiazdora przekonanego, że wszystko ma być tak jak on sobie zażyczy.
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: Streeter »

@Edyta
Zarówno Ty jak i ja mamy rację, więc możemy się tak przekrzykiwać do rana albo i dłużej ;) na pewno sposób zwolnienia Stojczewa był nie na miejscu (chociaż zwolnienie Castellaniego przez SMS też ciężko nazwać profesjonalnym), tym bardziej, że prezes nie miał zastępcy. Niby od razu go ogłosił (Prandi), ten jednak od razu temu zaprzeczył. Po takiej klapie prezes powinien się pożegnać ze swoim stanowiskiem, a że tego nie zrobił - teoretycznie nie ma takiego obowiązku - został wybrany, dopóki nie będzie wyborów ma prawo być prezesem.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Edyta

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: Edyta »

Ja tam się z nikim nie przekrzykuję... Odezwałam się głównie z powodu takich głosów
Kazijski w tym wszystkim najbardziej przegiął pałę i uważam, że pomysł zawieszenia go na dwa lata jest bardzo dobry - niech nie hodują sobie świętych krów. Zawodnik jest od grania,a nie od wyboru trenera. Jeśli Matej wypadnie z kadry przez własną głupotę i zadufanie, koledzy i kibice na pewno już okażą mu adekwanty dowód wdzięczności i wielka gwiazda może zejdzie na ziemię.
Chciałam wskazać na drugą stronę medalu i pokazać, że tam jest o wiele większy problem niż gwiazdorzenie zadufanej w sobie gwiazdki i że Kazijski ma swoje, dla wielu osób uzasadnione, racje. A sądząc po ruchu, jaki wytworzył się wśród kibiców, to raczej on ma i będzie miał u nich w tej sprawie poparcie, a nie prezes federacji.
Edyta

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: Edyta »

Przepraszam, że post pod postem, ale myślę, że warto uzupełnić to, o czym pisaliśmy powyżej. Link od konkurencji, ale ładnie wytłumaczone powody konfliktu i radykalnej postawy Stojczewa i Kazijskiego. Czyli to, co zalewie sygnalizowałam w poprzednich postach.

http://siatkanews.tnb.pl/news.php?readmore=2834

Jak się to czyta, to naprawdę włos trochę się jeży na głowie i myślę, że znajduje potwierdzenie teza, że to nie są żadne fochy gwiazdy, tylko że Kazijski stara się swoim autorytetem coś ugrać dla bułgarskiej siatkówki.

EDIT: No i jeszcze gwoli uzupełnienia:
Gwiazdor siatkarskiej reprezentacji narodowej Bułgarii - Matej Kazijski powiedział, że jest gotów do opuszczenia zespołu.
- Jestem rozczarowany postępowaniem decydentów naszej Federacji . Jest ono szkodliwe dla bułgarskiej siatkówki . Z tymi ludźmi nie ma przyszłości dla naszej piłki siatkowej i ja już nie mogę na to nie reagować. Noszę się z rezygnacją z gry w reprezentacji lecz dla dobra zespołu gotów będę do powrotu o ile nastąpi zmiana

-Nie zostawiam zespołu dlatego, że Radostin Stoyjczew odchodzi. Gdyby nawet pozostał ja i tak bym w końcu odszedł. Ja nie mam mam problemu z trenerem, ale z ludźmi, którzy rządzą Federacją Siatkówki- powiedział zawodnik Trento
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: OlaMleko »

Poczytałam trochę rewelacji na tym portalu i oficjalnie odszczekuję wszystkie moje obelgi pod adresem Mateja. Straszliwe rzeczy się dzieją w tej Bułgarii!!

cytat z konkurencyjnego forum

"Znacznie więcej kontrowersji wzbudziło przejście Mateja do Trentino w 2007 roku. Mosna najpierw zaproponował pracę Stojczewowi, ten miał ściągnąć w ślad za sobą Kazijskiego, ale przeszkodą były dwa ważne kontrakty które miał Matej - podpisany "dożywotni" ze Slavią Sofia, której był wychowankiem, oraz z Dynamem Moskwa.

Gdyby to sie działo dziś, to Matej, podobnie jak Juantorena mógłby za podpisanie dwóch różnych kontraktów zostać zdyskwalifikowany przez FIVB. Ale Włochom udało się wtedy uzyskać poparcie czystych rąk samego Rubena Acosta, ktory wywarł nacisk na Lazarowa, a ten z kolei zmusił właściciela Slavii, żeby sprzedał kartę zawodniczą Mateja Trentino. Także Dynamo Moskwa nie miało ochoty zadzierać z szefem FIVB i zadowoliło się wtedy bardzo umiarkowanym odszkodowaniem - podobno 100 tysięcy Euro.

A co do tzw "dożywotnich kontraktów" siatkarzy, taki jest stan prawny w Bułgarii już od wielu lat. Kluby wykładają pieniądze na szkolenie młodzieży, a liczą na to, że z tych najbardziej zdolnych, będą mogli czerpać zyski. Bardzo młodzi zawodnicy w wieku juniora, lub kadeta podpisują więc z klubem, którego są wychowankami, dożywotnią umowę, że w swojej zawodowej karierze będą odprowadzać nawet do 1/3 zarobków do byłego klubu. Później grają w różnych ligach świata, ale na zasadzie wypożyczenia - np Władimir Nikołow, który opuścił ligę bułgarską 10 lat temu, teoretycznie nadal jest zawodnikiem Lewskiego Sofia.

Podważyć ten system - jak tego chce Stojczew, oczywiście można, ale skutek może być taki, że w perspektywie podkopie to system szkolenia młodzieży w Bułgarii. Do tej pory szły na to pieniądze/haracz ściagany z kontraktów, także tych zagranicznych siatkarzy-zawodowców, a teraz trzeba będzie znaleźć innych chętnych do wspierania siatkówki mecenasów. Z tego powodu kluby stoją ponoć murem za Lazarowem i nie chcą jego odwołania.

Dla samych siatkarzy ten system, częściowo też jest korzystny na wypadek kłopotów ze zdrowiem, albo kiedy nie mogą znaleźć klubu. Taki Salparow, kiedy ma problemy, zawsze może wrócić do swojego klubu macierzystego, czyli do CSKA, a Żekow, lub Yordanov do Lewskiego. Zresztą Lewski Sofia, to klub, który trzyma zdecydowanie najwięcej kart zawodniczych czołowych bułgarskich zawodników"
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: Streeter »

Chyba tylko niejaki Okił z "telewizji wspierającej siatkówkę" mógłby bardziej namotać, niż prezes bułgarskiego związku. Kolejny odcinek bułgarskiego serialu już na Strefie. W mojej opinii na uwagę zasługują dwa fragmenty, o których wypowiem się poniżej:
Mimo tak znaczącego poparcia, szanse Placi są raczej niewielkie. Zmaga się on bowiem z problemami zdrowotnymi, przechodzi obecnie gruntowne badania we Włoszech, które dadzą odpowiedź czy będzie mógł kontynuować pracę z reprezentacją. - Jestem gotowy do podjęcia wyzwania - zadeklarował Placi.
Ktoś bliżej zorientowany wie o co chodzi z problemami zdrowotnymi Camillo, czy to coś konkretnego? Ten fragment zdziwił mnie najbardziej, bo do tej pory nie słyszałem nic o takowych problemach.
A teraz drugi fragment, czyli wypowiedź Kaziyskiego:
Stoew jest kiepskim trenerem. To absurd, że władze federacji postanowiły, że to on będzie walczy o olimpijskie trofea. Jego poprzednie sukcesy wynikały tylko z tego, że reprezentacja miała wielu bardzo silnych zawodników.
Jak mawia przysłowie "cudze się widzi pod lasem, a swojego nie widzi pod nosem". To chyba najlepiej puentuje wypowiedź Mateja. Jak można wypominać komuś, że wygrywał bo miał bardzo dobrych zawodników, przy czym trener, z którym tak wspaniale mu się współpracuje robi dokładnie to samo...
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: madlark »

Streeter pisze:
Streeter pisze:
madlark pisze:Plamen nie wchodzi w grę.
Wypowiadał się, że nie jest gotowy na prowadzenie kadry. Jednak sądzę, że prędzej czy później znajdzie się na tym stanowisku. Pewnie nawet prędzej, niż nam się wydaje ;)
Że tak sam siebie zacytuję, pogrubiony fragment mojej wypowiedzi może się sprawdzić ;)
To i ja podrzucę cytat
Jako pierwszy wypowiedział się Konstantinow ...., powodując jeszcze większe zdziwienie i zamieszanie. Jak się okazało został wzięty „z kapelusza". - Owszem, członkowie zarządu federacji przed drugim turniejem kwalifikacyjnym do IO rozmawiali ze mną na ten temat - przyznał były kapitan reprezentacji. - Odmówiłem. Na razie nie jestem odpowiednim kandydatem na trenera reprezentacji. Nie wiem, dlaczego ponownie wzięto mnie pod uwagę teraz.
;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacje innych państw”