Reprezentacja Kuby

Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Reprezentacja Kuby

Post autor: Nagor »

Chyba nie ma takiego tematu, więc założę, bo mam pytanie, a myślę, że Dreamer mógłby mi odpowiedzieć, bo tamte klimaty są mu bliższe.

http://www.youtube.com/watch?v=t2XTaAT3zT8
Znalazłem niegdyś taki film, już nawet nie chcę nikogo prosić o przetłumaczenie tego co mówią, ale chodzi mi o co innego. Bardziej przy początku filmu jest podpis Desertor Cubano, a opis filmu to El voleibolista Leonardo Leyva pide asilo político en Puerto Rico. Mogłem posługiwać się tylko translatorem, bo po Hiszpańsku znam tylko słowo Gato, i wyszło mi, że niby dezerter, ale z drugiej strony uzyskał polityczny azyl na granie w Portoryko. Może ktoś przybliżyć sprawę?

Aha jeszcze pod bliźniaczym filmem był opis: "El voleibolista cubano Leonardo Leyva inició el proceso migratorio ayer, jueves, tras abandonar el equipo cubano el jueves pasado."
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: dreamer »

W ubiegłym roku pod koniec prasa latynoska rozpisywała się na ten temat. Oto jeden z tekstów:
http://www.elsalvador.com/mwedh/nota/no ... rt=4171549
20-letni Leonardo Leyva to jeden z najlepszych młodych Kubańczyków jacy w ostatnich kilku latach pojawili się w reprezentacji.
Opuścił hotel gdzie przebywała reprezentacja Kuby, w trakcie mistrzostw strefy NORCECA rozgrywanych w pażdzierniku 2009 roku.
Azyl w Portoryko dla Kubańczyków (nie dla wszystkich nacji z rejonów niestabilnych politycznie, ale dla nich tak) jest możliwy dzięki temu, że Portoryko jest właściwie państwem unijnym Stanów Zjednoczonych - jest pod prawną jurysdykcją amerykańską.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Nagor »

Aha, dzięki za odpowiedź. Czyli jest to jednoznaczne z rezygnacją z kadry i obywatelstwa kubańskiego przez Leonardo? I teraz mogą się o niego starać wszystkie kluby?
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: dreamer »

Przyznam, że ta sprawa w natłoku obowiązków jakoś wypadła mi z głowy i jej dalej nie śledziłem.
Ale postaram się to w najbliższym czasie nadrobić.
O ile się nie mylę, to nie może grać nigdzie aż do czasu ostatecznej decyzji o przyznaniu azylu i dotyczy to zarówno rozgrywek reprezentacyjnych jak i klubowych. Jeżeli chodzi o reprezentację, to i tak dopiero za dwa lata (półtora od października 2009) wchodzi to w grę.
Portoryko wtedy i tak chyba nie skorzysta na tym zbyt wiele, bo Hector S. będzie już wtedy chyba bardzo wyeksploatowany, a nie-bracia R. bardzo starzy :D

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Nagor »

No i zabraknie nam Sancheza w LŚ 2010... Jestem ciekawy czym to jest spowodowane, ktoś wie?
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: dreamer »

Nagor pisze:No i zabraknie nam Sancheza w LŚ 2010... Jestem ciekawy czym to jest spowodowane, ktoś wie?
Sami dziennikarze kubańscy są tym zaskoczeni.
W tekście sygnalizującym listę uczestników LŚ 2010 jest takie zdanie:
Tymczasem na zgloszonej liście [do FIVB - przyp. dreamer] nie ma nazwiska znakomitego atakującego Maikela Sancheza, który od jakiegoś czasu jest w Rosji, gdzie pojechal odwiedzić krewnych.
http://www.cubasi.cu/desktopdefault.asp ... 92&spka=35

Lakoniczna wzmianka, z której nie wynika nic więcej niż to, że nie ma go na Kubie. Chyba że z ważnych powodów rodzinnych jego pobyt w Rosji się przedluża i dlatego nie zostal powolany.

Ja jednak bralbym też pod uwagę taką możliwość, że przynajmniej teraz trener Orlando Samuels odpuścil Sanchezowi, ze względu na jego problemy zdrowotne jakie caly czas ma po wypadku samochodowym sprzed prawie 3 lat.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Nagor »

Dzięki za odpowiedź. A może Sanchez chce się wyrwać z tego bagna?
...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Nagor »

http://www.youtube.com/watch?v=hqr68hrmNe0
Mecz prawdopodobnie sparingowy Kuba - Serbia (na kanale autora jest jeszcze drugi taki mecz). Starović w ataku nie odrywa się od ziemii, przez co ma małe pole popisu przy opóźnianiu ataku itd. Sovia dobrze zrobiła biorąc Grozera. Polecam też popatrzeć na grę Fernando Hernandeza (19)
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: dreamer »

W dniach 12-26 sierpnia w Singapurze rozgrywane są I Igrzyska Olimpijskie Mlodzieży. Piszę o tym tutaj w związku z pewną ciekawostką, którym iKubańczycy raczą nas już od kilku lat - ciekawostka oczywiście związana z ich "wspanialym dzieckiem" Wilfredo Leonem.
Ten turniej w Singapurze nie bedzie jedynym w ciągu kilku ostatnich lat, w którym Leon wystartuje jako bardzo mlody jeszcze zawodnik, ale już jednocześnie podstawowy gracz seniorskiej kadry Kuby, która bardzo często ma swoje ważne turnieje w czasie prawie zbieżnym z turniejami mlodzieżowymi.
W tym roku jest tak samo, bo w niespelna miesiąc po zakończeniu turnieju w Singapurze Leon będzie musial być gotowy na wloskie MŚ.
Jestem ciekaw jak dlugo ten chlopak wytrzyma takie tempo. A wlaściwie przede wszystkim jestem ciekaw, czy on zdaje sobie sprawę ze swojej sytuacji i czy ma świadomość, że balansuje na granicy katastrofy dla wlasnego zdrowia.
Tu jest trochę informacji na ten temat: http://www.prensa-latina.cu/index.php?o ... 8&Itemid=4
Po skladzie Kubańczyków widzę, że cokolwiek można powiedzieć poza Leonem najwyżej - 2,3 innych zawodnikach.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Mate »

Chłopak nie ma szans na "dożycie" 25 lat z progresem formy. Ludzie koloru czarnego(bądź mulaci) są w niektórych kwestiach wytrzymalsi od białego, ale Wilfredo musiałby być robotem, żeby dotrwać siatkarsko do wieku wystrzału formy(przeważnie to 25 lat). Chyba za wcześnie go wypuścili na salony i mogą zniszczyć ogromny talent.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Nagor »

Zgłaszam masakryczne błędy w artykule Bartosza Wencława: http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... -spotkania

Bel, Dijaz, Kameho, Sepeda ? Nowi zawodnicy w kadrze Kuby, czy problemy z czytaniem :o ?
...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Chal »

Spokój Nagorze, ja doskonale wiem, skąd takie błędy w tym artykule :D Otóż składy są zapewne oparte na serbskich źródłach, a Serbowie jak wiadomo używają dość przemiennie cyrylicy i alfabetu łacińskiego, przy czym jednak to cyrylica jest tym "pierwszym" alfabetem. I sęk w tym, że zapis łaciński jest u nich oparty na przekładzie fonetycznym z cyrylicy, a na nią z łacińskiego przekładają też fonetycznie, oczywiście po swojemu, który jednak wiele się od naszego nie różni. Innymi słowy idą trochę na około, bo zamiast skopiować po prostu łaciński zapis, przekładają go na cyrylicę i z powrotem na łacinę ;) I stąd Sepeda, Kameho czy Dijaz, a widziałem gdzieś też Jeresuelo i inne tego typu przypadki ;) Aczkolwiek fakt, że wypadałoby sprawdzać takie rzeczy i je poprawiać 8-)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Nagor »

No przerabialiśmy to już z Stacenką, ale... Ani Kuba ani Polska nie jest krajem gdzie używa się cyrylicy, więc jest tylko jedno wytłumaczenie... (zakładam, że) Bartosz Wencław jest zbyt leniwy, żeby napisać coś po polsku, więc kopiuje bezmyślnie z innej strony bądź jakiegoś niedorozwiniętego translatora.
...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Nagor »

Nie jest to czysto siatkarska informacja, ale Raydel został ojcem :P
http://www.granma.co.cu/2010/09/09/depo ... tic01.html
...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Arff »

bardzo ciekawy wywiad z selekcjonerem siatkarskiej reprezentacji Kuby ;]
http://www.sports.pl/Siatkowka/Orlando- ... 1,995.html

można się z niego dowiedzieć że Leal jest strasznym leniem, HIerrezuelo najbardziej ze wszystkich uwielbia prowokować i wkurzać przeciwników oraz, to co chyba każdy widzi, Simon jest tym stabilizatorem gry zespołu...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Nagor »

Krążą plotki, że Leal i Sanchez zostali odsunięci od kadry.
...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Nagor »

cuba already have the team for the competions this year the nominated are:
Middle Blockers: Simon(C) ,Osmany Camejo,Isbel Mesa and the young player Daniel Albo ( this guy is very young i think he will be important in the future).

Wing Spiker:Wilfredo Leon, Henry Bell, Rolando Cepeda and the young boy Lazaro Fundora he have 17 years old XD.

Opossite:Fernando Hernandez and Livan Osoria this last is new in the NT .

Setters: No changes. Hierrezuelo and Yoandri Diaz .

Liberos:Keibel Gutierrez and Yosniel Guillen .

this team is only for training in Peru the cubans all years go to peru for training in this part of the year. but here are the man who will be represent cuba in the WL 2011 of course whit some changes in the end.

Leal and Michael Sanchez are down for this team , there ara rumors they will back in the fall of 2011 for the Wordl Cup 2011 but its only that rumors.
...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Arff »

Nagor pisze:A co do kadry Kuby tak przy okazji, czy jakaś inna reprezentacja będzie miała tylu zawodników '94 :D ?
Tą kwestię poruszył Portuonda w ostatnim wywiadzie...
Jak wygląda system szkoleniowy na Kubie? Jak to możliwe, że wciąż i wciąż do kadry dołączają nowi, niezwykle utalentowani zawodnicy?

- System szkolenia jest bardzo wymagający i trudny. Sprawdza się przez pierwsze kilka lat, ale jest bardzo wyczerpujący. Kubańczycy zazwyczaj kończą swe kariery szybciej niż inni siatkarze, a to dlatego że my trenujemy na Kubie naprawdę bardzo, bardzo ciężko i bardzo często. Przez to też wypalamy się szybciej niż przeciętni zawodnicy. Mimo wszystko mamy niesamowitą smykałkę, talent do gry w siatkówkę. Szczerze powiedziawszy nie wiem czemu tak się dzieje, ale to przecież trwa już od kilku pokoleń. Może po prostu mamy siatkówkę w genach?
Po prostu na Kubie od najmłodszych lat serwuje się tym zawodnikom trening dla seniorów i nie ma co się dziwić, że tak młodzi zawodnicy wchodzą do kadry, a w samej kadrze niewielu jest zawodników powyżej 25 lat...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Nagor »

I proszę, jak to świetnie zdaje egzamin - w tak krótkim czasie Kubańczycy zdołali osiągnąć tak wiele - wicemistrzowie świata, dwa FS LŚ, mistrzostwo Ameryki Północnej (jeśli dobrze pamiętam) i wiele innych. W Polsce czekają, aż zawodnik będzie miał 25 lat, wtedy już za późno na cokolwiek. I mamy teraz kilku wyglądających jak patyki juniorów serwujących banalnymi flotami oraz graczy typu Kłos czy Mika, aż strach ich dotknąć żeby się nie połamali...
...
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Mateusz1993 »

Nagor pisze:I proszę, jak to świetnie zdaje egzamin - w tak krótkim czasie Kubańczycy zdołali osiągnąć tak wiele - wicemistrzowie świata, dwa FS LŚ, mistrzostwo Ameryki Północnej (jeśli dobrze pamiętam) i wiele innych. W Polsce czekają, aż zawodnik będzie miał 25 lat, wtedy już za późno na cokolwiek. I mamy teraz kilku wyglądających jak patyki juniorów serwujących banalnymi flotami oraz graczy typu Kłos czy Mika, aż strach ich dotknąć żeby się nie połamali...
O tym samym wiele razy mówiłem czy pisałem: nasi może i mają talenty, ale nie są przygotowani fizycznie do gry na wysokim poziomie- przykłady jakie tu podałeś idelanie to potwierdzają.
Do tego można dodać coś o czym mówił Bosek, że ciemnoskórzy ludzie/zawodnicy szybciej się rozwijają i taki Leon rocznik (tegoroczny 18-latek) rozwinięty był już na 18 lat w wieku 16, a gdy miał 14 (debiut w LŚ) to tak jakby Europejczyk (jasnoskóry) debiutował w wieku 16 lat.
Tak samo mamy przykład dla porównania Ngapeth- Mika, rocznik ten sam- wystarczy na nich spojrzeć i już wszystko wiadomo, kto jest do gry seniorskiej przygotowany.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Nagor »

well i have to tell you something and listen be carefully, you are the first person who i speak about this, the last two year has been a disaster for cuba volleyball, the president of the cuba federation was fired for try to convence the authoritys for the boys can play in other leagues like italy or brasil. he demand the separation of the team whit leal , thats mean he wan´t play no more for the cuba nt for the cruel treatment for him and his partners like leal. Hierrzuelo have a injury in the wrist and he have a depresion because simon his best friend in the team left the NT and he dont training since a month and samuel send him for cuba team b like swiderski in poland . this my friend are information thar only a few people in cuba and peolple who have contact like me know. i want to know your opinion and if you can open a discussion because you hace more power in this page than me. all this is true. you can trust in my. well i been waiting your anwswer. and sorry my english its basic in this moment.

Taką informację dostałem od pewnego Kubańczyka. Nie wiem na ile to prawda, ale wiem, że jego poprzednie informacje się sprawdzały, np. o tym, że Leal został wykluczony z kadry ten osobnik wiedział już dużo wcześniej. Tak więc nie wiem czy można temu zaufać, ale wklejam to jako ciekawostkę.
...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Guilder »

Dobrze zrozumiałem? Prezes federacji pomyślał, i chciał dać możliwość Kubańczykom legalnego wyjazdu m.in do Serie A, i za to poleciał ze stołka?
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Nagor »

Guilder pisze:Dobrze zrozumiałem? Prezes federacji pomyślał, i chciał dać możliwość Kubańczykom legalnego wyjazdu m.in do Serie A, i za to poleciał ze stołka?
Też tak zrozumiałem, tam federacją rządzą chyba "siły wyższe"
...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Guilder »

Nagor pisze:(...)
Też tak zrozumiałem, tam federacją rządzą chyba "siły wyższe"
No to jest jasne, tam są przecież rządy autorytarne.
A o co dokładnie z Simonem chodzi? Wiadomo coś więcej niż to, co było w tej wiadomości?
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Nagor »

Guilder pisze:
Nagor pisze:(...)
Też tak zrozumiałem, tam federacją rządzą chyba "siły wyższe"
No to jest jasne, tam są przecież rządy autorytarne.
A o co dokładnie z Simonem chodzi? Wiadomo coś więcej niż to, co było w tej wiadomości?
Zapytałem, ale nie wiem która jest godzina na Kubie i kiedy dostanę odpowiedź. W każdym razie podzielę się każdą informacją bo i o to chodzi przyjacielowi zza oceanu :D
...
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Mateusz1993 »

Bodaj 9:30 tam jest, z tym prezesem federacji zrozumiałem tak samo jak wy.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Nagor »

W pierwszym zdaniu miało być w ogóle last two weeks, nie years :D

Kolejna porcja informacji:
Nagor in the begining of the text is "the last two weeks " and not "the last two years" .

and simon is not in the cuba b he wants his retirement of the National Team forever. the reason of his departure are in this moments unknow. but the problem its serious, only Leon and Hernandez are the active members of the team and the others dont have expirience. they whit cepeda and bell stay in the team of 2010 season the rest of the team are youngers.
...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Guilder »

Czyli kończy reprezentacyjną karierę...Ta reprezentacja straci mniej więcej tyle, ile my bez Zagumnego.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: luck191 »

Oni to mają przechlapane na tej Kubie,taki rząd,po prostu muszą uciekać.Wielka szkoda gdyby Simon nie zagrał,pamiętam w zeszłym roku go w akcji podczas pojedynku Polaków z Kubańczykami w Atlas Arenie,zrobił na mnie niesamowite wrażenia jak widziałem go na żywo w akcji.A tak propos przydałby nam się taki środkowy,jakby coś zapraszamy do Polski. :D
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Nagor »

W razie ucieczki klub musiałby go utrzymywać przez 2 lata bez żadnych zysków, a więc nie opłaciło by się go sprowadzać na jeden sezon. Dlatego na taki manewr mogłyby pokusić się tylko i wyłącznie najbogatsze kluby.
...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacje innych państw”