Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020

Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020

Post autor: Ariosto »

Tak się zbulwersowałem grą Alisona, że zapomniałem o Rosjanach, dobrze że są powtórki. Fajny mecz, z dobrym tempem i wreszcie agresywną zagrywką z obu stron. Nie wiem, na ile Niemcy byli miarodajnym przeciwnikiem, ale IMO Stojanowski jest gotowy, żeby przejąć pałeczkę bestii po Dalhausserze. Śledzę jego rozwój od bardzo dawna i chłop wykonał ogromny postęp pod względem techniki, no ale to przede wszystkim zasięg robi różnicę.
Nie widziałem jeszcze chłopaków z Afryki w akcji, ale to w Ruskich widziałbym faworyta do finału.
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020

Post autor: Ariosto »

Finał IMO będzie kwestią tego, czy albo Krasilnikov albo Sorum zostanie złamany przez blok rywala. Bo obaj mają swoje problemy i chwile słabości w ataku. Po tym co dziś pokazał na siatce Mol, faworytem finału Norwedzy (choć serce za Rosjanami). W meczu o brąz - zawodnicy pochodzący z Afryki.
Redrick
Posty: 116
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020

Post autor: Redrick »

Szczerze zachęcam do obejrzenia półfinału Norwegów z Łotyszami. Piękna lekcja poglądowa siatkówki plażowej. To, jak dość łatwo Norwegowie rozbijają świetnie się tu prezentujących Łotyszów... Za ten mecz powinni dostać miano profesorskie - tzn. profesor nadzwyczajny siatkówki plażowej. :D

W finale - trzymam za Norwegami. Oni wnieśli do tego sportu jednak coś więcej niż ich finałowi rywale, choćby z tego względu wypada im kibicować. Zresztą, jako Polak z zasady nie kibicuję Rosjanom. 8-)
elo
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020

Post autor: Ariosto »

Po brązie mam mieszane uczucia. Z jednej strony sympatyczne chłopaki z Afryki. Z drugiej podchodzę z rezerwą do takich kupionych reprezentacji. Niewątpliwie wygrała jednak drużyna prezentująca większą jakość siatkarską, więc nie ma co marudzić.
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020

Post autor: Ariosto »

Na ten moment Norwedzy chyba nie mają konkurencji. W finale pokazali, że mają wszystkie atuty, zaczynając od ogromnej stabilności - nie było ich w stanie naruszyć złe rozpoczęcie seta (1:5). Na bloku żadna ze stron nie zdominowała przeciwnika, kluczem była wyraźna przewaga techniczna Norwegii. Trudna czy parę razy nawet bardzo trudna zagrywka Rosjan nie zrobiła praktycznie żadnych szkód - Norwedzy potrafili w miarę spokojnie odebrać i regularnie mieć idealną wystawę dającą wszystkie opcje w ataku, dzięki czemu Mol mógł seriami kończyć z pełną siłą. Rosjanie parę razy mieli problemy z pozornie łatwiejszą zagrywką i od tego zaczynały się kłopoty. Sorum/Mol to nie jest mój ulubiony zespół, ale czapki z głów dla mistrzów.
Redrick
Posty: 116
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020

Post autor: Redrick »

Norwegowie - zespół kompletny, co tu dużo gadać.
Turniej zdominowany przez zespoły z blokującymi o wzroście poniżej "niezbędnego" 203cm, patrząc i na finałową czwórkę i statystycznie pod tym kątem na wyniki najważniejszych meczów, licząc np. od ćwierćfinału. Poziom sportowy - bez niespodzianek, tzn. ani lepszy, ani gorszy niż się spodziewałem.
Polacy jednak rozczarowali, spodziewałem się więcej, raczej jakiejś zażartej walki w ćwierć- lub nawet półfinałach.

Satysfakcja ze zwycięstwa Norwegów i świetnej gry Kataru - to młode pary ale już sporo wniosły do gry. Ciekawi mnie czy ich rywale będą teraz szukali rozwiązań nawiązujących do ich gry, np. w zakresie techniki, taktyki, poszukiwania graczy o zbliżonej charakterystyce fizycznej itd.

Bardzo interesuje mnie poolimpijski układ sił, bo część graczy definitywnie odejdzie lub nie dociągnie do Paryża: na pewno Fijałek, Gibb, Dalhausser, zapewne Alison i Bruno, może Meeuwsen i Nicolai, itd. Będą jakieś zmiany w składach - po odejściu Fijałka może być wolny Bryl, co stworzy okazję do powstania perspektywicznego duetu Bryl/Łosiak. Evandro grał już i świetnie wypadł w jednym turnieju z Guto, widzę duże szanse na ich wspólną grę.
elo
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020

Post autor: Ariosto »

Redrick (albo 2666 czy Erchembod, bo masz wiele wcieleń, co prawda niektóre zbanowane),

ale to już zostało konkluzywnie rozstrzygnięte 2 lata temu :)
http://www.forum.siatka.org/viewtopic.php?f=67&t=7639

Teza była o 200 cm blokującego jako minimum do dominacji / regularnych wielkich suckesów, a jednym z bardzo wielu przykładów takich sukcesów był finał olimpijski. To się sprawdza się od 2008 i co więcej w 2021 nadal to działa...
Redrick
Posty: 116
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020

Post autor: Redrick »

Po pierwsze - pudło :D Nie mam żadnego zbanowanego konta, co najwyżej nieużywane. :D
To taka prawda jak z tymi "konkluzjami" :D
Po drugie - mój poprzedni post odnosił się 1) do "tezy 203cm" (właśnie obalonej w tym finale) a przede wszystkim 2) do pewnych faktów z tego turnieju - wprawdzie związanych ze wzrostem blokujących, ale jednak odrębnych.
Nie chcę już na ten temat dyskutować i nigdy nie zmienię zdania. Pozdrawiam.
elo
Redrick
Posty: 116
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020

Post autor: Redrick »

Zmiany postolimpijskie ruszyły pełną parą.
Rozbiły się już dwa brazylijskie duety z igrzysk: Alvaro zakończył współpracę z Alisonem, a Evandro z Bruno.
Nie wiadomo jeszcze co z Bruno i Alisonem, natomiast tyle co powstała nowa para, rówieśnicza: Evandro/Alvaro.
https://ge.globo.com/volei-de-praia/not ... 2024.ghtml
Za 3 tygodnie czeka ich pierwszy wspólny turniej krajowy, potem World Toury.
Evandro zagrał jeden turniej WT z Guto i zajął drugie miejsce, dlatego sądziłem że po IO będą chcieli współpracować dłużej. Stało się jednak inaczej, choć też skład nowej pary mnie nie zaskakuje. Można było brać pod uwagę i takie rozwiązanie.
Zresztą - w przypadku braku oczekiwanych sukcesów, ta para też może się jeszcze rozpaść przed Paryżem.

Co do Polaków - trochę się obawiam, że brąz na ME może przekonać Kantora i Łosiaka o sensie kontynuacji wspólnej gry. A ja jakoś coraz mniej tego sensu widzę. Uważam raczej że zwłaszcza Łosiak powinien dobrać sobie nowego blokującego - może Bryla, a może zawodnika ze zwycięskiej pary mistrzostw Polski (ale nie zapamiętałem jeszcze jego nazwiska;)
Kantorowi przydałby się obrońca klasy Fijałka - ale takiego u nas nie widzę, a sam Fijałek chyba rozważał zakończenie kariery.
elo
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020

Post autor: Streeter »

Z tego co Grzegorz mówił to że to są jego ostatnie Igrzyska, choć w ostatnim wywiadzie udzielił wymijającej odpowiedzi:
"Bo po takim turnieju na gorąco mam tysiąc myśli. Pierwsza decyzja była taka, że na igrzyskach na pewno nie zagram. Mam kontrakt ważny do końca roku. Trzeba zacisnąć zęby i go dokończyć - są jeszcze mistrzostwa Europy i mistrzostwa Polski. Ale teraz jest to dla mnie drugorzędna sprawa. Teraz trzeba ochłonąć i wyciągnąć wnioski, bo przegraliśmy."

Tak więc myślę, że wiele zależy od zdrowia. Na ME zagrać się nie udało przez uraz, zobaczymy co będzie dalej.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020

Post autor: Ariosto »

Zgadzam się, że Łosiak powinien spróbować z innym blokującym; oczywistym kandydatem jest Bryl, ale on też już nie ma 20 lat, a ma jeszcze co poprawiać i powinien się dalej rozwijać, jeśli ma celować w medal IO. Fijałek jest wspaniałym graczem, ale przy tym wzroście i wieku (37 lat w Paryżu) medal może być już poza zasięgiem.

Evandro/Alvaro super zestawienie, bardzo obu lubię. Potencjał na złoto IO niewątpliwie jest, ale na dziś stawiam ich niżej od obu par finalistów IO, ponieważ grają zbyt nierówno, zwłaszcza Evandro. Ale ciągle mam nadzieję, że uda się odblokować jego pełen potencjał w bloku i zagrywce.
Redrick
Posty: 116
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020

Post autor: Redrick »

Okazuje się, że Kantor już pod koniec sierpnia wyraził - w podtekście - chęć kontynuacji wspólnej gry z Łosiakiem:
https://www.pzps.pl/pl/aktualnosci/2130 ... -of-moving
Pozostaje zatem kwestia przyszłego partnera Bryla i pytanie czy wkrótce pojawią się młodsi, zdolni do walki o awans olimpijski - a zatem także do poważnej rywalizacji ze "starymi".

Tymczasem Bruno Schmidt przeszedł operację kolana i w tym roku nie zobaczymy go już w grze:
https://ge.globo.com/volei-de-praia/not ... 2021.ghtml
A poza WT Finals będzie jeszcze w tym roku rozgrywany turniej czterogwiazdkowy, w Brazylii właśnie.

Jeszcze wrzucam link do niedawnego męskiego finału kolejnego turnieju brazylijskiego Circuito:
https://www.youtube.com/watch?v=DEXpgYBmOCw
elo
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020

Post autor: Ariosto »

Eh, Copacabana...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”