Igrzyska Olimpijskie RIO2016

andrzej melon
Posty: 41
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 07:20
Płeć: M

Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: andrzej melon »

LINK DO JUTRZEJSZEGO LOSOWANIA PAR DO RIO2016
http://www.fivb.org/en/BeachVolleyball/ ... anguage=en
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Noworoczny »

Czyli mniej więcej tak, jak pisałem, że było w Lądku (tylko nie pamiętałem, w wielotimowych grupach oni byli rozlosowywani). Serpentynka, ale nie wprost. Cinkciarze nie będą mieli łatwo, bo trafią do grupy albo z Alisonem, albo z Browarem, albo z Dallhauserem. Podobnie mogą trafić Prudelki (a zatem możemy mieć dwie polskie pary w jednej grupie), z tym, że mogą jednak wpaść do Solberga i do Doornumber. Też nie ma czego zazdrościć.
Trudno będzie zająć pierwsze miejsce w grupie.
A w dalszych koszykach mało ogórków.

O której losowanie?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: mewa »

Dwie polskie pary nie mogą się znaleźć w jednej grupie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Noworoczny »

Faktycznie, ten disklejmer mi umkł. Polacy nie mogą grać w grupie z Polakami.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
andrzej melon
Posty: 41
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 07:20
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: andrzej melon »

losowanie na zywo do RIO 2016
Gr A

Talita Antunes/Larissa Franca, Brazil
Monika Brzostek/Kinga Kolosinska, Poland
Lauren Fendrick/Brooke Sweat, United States
rosjanki lub austryjaczki jutro decydujace starcie na:

FIVB WORLD CONTINENTAL CUP OLYMPIC QUALIFICATION 2016
Semifinal 2
72 10-Jul Draw Draw
71 10-Jul 18:05 1 Ukolova/Barsuk RUS [10] Schwaiger S./Hansel AUT [5]
70 10-Jul 17:05 1 Birlova/Makroguzova RUS [9] Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [6]
andrzej melon
Posty: 41
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 07:20
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: andrzej melon »

no i mamy pelny terminarz olmpijski RIO 2016.....
http://www.fivb.org/Rio2016_Beach_volle ... 160715.pdf
andrzej melon
Posty: 41
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 07:20
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: andrzej melon »

ostatnia olimpijska niewiadoma juz roztrzygnieta w wewnetrznym kanadyjskim pojedynku:

Binstock / Schachter-Pedlow /O'Gorman 2-1 (20-22, 21-17, 15 -12)
caly mecz:
http://www.fivb.org/en/BeachVolleyball/ ... anguage=en
andrzej melon
Posty: 41
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 07:20
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: andrzej melon »

Harmonogram „polskich” spotkań w siatkówce plażowej podczas igrzysk olimpijskich:

6 sierpnia:

Łosiak/Kantor (POL) – Böckermann/Flüggen (GER) (ok. 2:00 czasu polskiego)

7 sierpnia:

Kołosińska/Brzostek – Fendrick/Sweat (USA) (ok. 16:00)
Siemionow/Krasilnikow (RUS) – Fijałek/Prudel (POL) (ok. 4:00)

8 sierpnia:

Łosiak/Kantor (POL) – Liamin/Barsuk (RUS) (ok. 17:00)

9 sierpnia:

Kołosińska/Brzostek (POL) – Ukołowa/Birłowa (RUS) (ok. 18:00)
Nummerdor/Varenhorst (NED) – Fijałek/Prudel (POL) (ok. 22:30)

10 sierpnia:

Brouwer/Meeuwsen (NED) – Łosiak/Kantor (POL) (ok. 21:30)

11 sierpnia:

Larissa/Talita (BRA) – Kołosińska/Brzostek (POL) (ok. 15:00)
Fijałek/Prudel (POL) – Grimalt M./Grimalt E. (CHI) (ok.17:00)
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: lipton »

Parę olimpijskich ciekawostek.

24-letni Piotrek Kantor i Bartek Łosiak będą jednymi z najmłodszych zawodników na Copacabanie. Młodsi od naszych siatkarzy będą tylko czarnoskórzy: Kubańczyk Nivaldo Diaz (22 lata) oraz Katarczyk Cherif (21 lat).

Najstarszymi zawodnikami w turnieju panów będą Jake Gibb i Reinder Nummerdor, obaj z rocznika 1976. Amerykanin urodziny miał w lutym, a Holender 40-tkę skończy we wrześniu. Nummerdor to jeden z olimpijskich weteranów, będą to jego piąte igrzyska, a trzeci raz wystąpi na piasku.

Po raz trzeci w turnieju olimpijskim zagrają także: Austriacy Doppler i Horst, Amerykanie Dalhausser i Gibb oraz Łotysz Aleksandrs Samoilovs.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Noworoczny »

Dajta linkę do głównej drabinki pls.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: ostry99 »

Z tego co wiem to chyba nie ma głównej drabinki, dopiero po fazie grupowej będzie losowanie?
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: lipton »

No i fajnie. Już się bałem, że po półtorej seta jechania walcem po Niemcach, Boeckermann z Fluggenem jakimś psim swędem doprowadzą do tie-breaka, ale Kanty z Łośkiem na szczęście wytrzymali do końca. Świetnie to wygląda póki co.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Zamorano
Posty: 81
Rejestracja: 20 sie 2014, o 10:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Zamorano »

Brzostek – Kołosińska wygrały z Amerykankami Fendrick – Sweat 2: 1 w drugim meczu grupy A. W pierwszym meczu Brazylijki Larissa – Talita ograły Rosjanki 2: 0.
Some men aren't looking for anything logical, like money. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Noworoczny »

Polki grały pięknie. Zwłaszcza Kinia na bloku a Monia na zagrywce. Amerykanki nie wiedziały, co się dzieje, gdy raz za razem piłka wracała na ich połowę boiska. Nasze dominowały na wszystkich polach. Były ładniejsze, zgrabniejsze i szczuplejsze od rywalek.

Prudao i Fijalinho dostali straszne baty od Rosjan, niestety. Tak, Lądek to był punkt kulminacyjnych ich kariery.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: lipton »

Trochę zdziwił mnie nagłówek w serwisie, którego nazwy nie wolno tutaj wymawiać mówiący o "niespodziewanej porażce Fijałka i Prudla", bo moim zdaniem to ruscy byli w tym starciu faworytami.

Nasza para tak czy siak z grupy wyjść powinna, bo z braćmi Grimalt powinni sobie poradzić, a z Holendrami też w tym roku wygrywali. Przypominam też, że w Lądku F/P również przegrali swój pierwszy mecz i to z niżej notowaną (wtedy) parą łotewską, a później otarli się o fazę medalową.

Dziewczyny świetnie choć widziałem tylko suchy wynik i ze dwie akcje, ale rezultat imponuje, oby tylko teraz nie potknęły się z Rosjankami.

Największą sensacją wszystkich czterech trwających siatkarskich turniejów olimpijskich jest chyba jednak przegrana Pedro i Evandro z mało znanymi Kubańczykami, których nazwisk nawet nie umiem z pamięci powtórzyć.

Tak czy inaczej specyfika olimpijskiego turnieju plażowego jest taka, że jeszcze wszystko może się wydarzyć.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: kuki91 »

Inna sprawa, że mecz Pedro i Evandro stał na świetnym poziomie, a sami Kubanczycy (jeden z nich to był Diaz ;) ) zagrali najserdeczniejsze rewelacyjnie jak na mecz z taką para
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: mily66 »

A mi to wyglądało na to, że nasza para po prostu pękła psychicznie.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Ariosto »

Nie widziałem powtórki Fijałek/Prudel, ale wynik wygląda fatalnie. Jak dla mnie żadna para nie jest rewelacyjna. IMO kiedyś, tj. 2011/2012 Fijałek/Prudel mieli momenty bycia w światowym topie i od tego czasu przez wiele lat właściwie nic wielkiego nie pokazali. Miałem nadzieję, że ta dyspozycja wróci, ale chyba przestaję na to liczyć.
Łosiak/Kantor są IMO naszą pierwszą parą teraz. Łosiak jest już w zasadzie ukształtowany (co nie znaczy, że nie robi błędów), a z Kantorem - olimpiada pokaże...

Kubańczyków widziałem! Tj. rzucałem okiem. To jakieś szaleństwo :). Absolutnie nie skreślałym Pedro/Evandro, po prostu - tak jak już tu mówilismy - ich gra jest niestabilna w obie strony. Natomiast Kubańczycy bardzo urośli w moich oczach :).
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: niepoinformowany »

Przecież Ci Kubańczycy są świetni. Grali już na MŚ 15' i tam ich pierwszy raz zobaczyłem i pisałem o nich. Niestety w WT nie grają :< Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Saxton/Schalk chyba będą mieli problem, aby wyjść z tej grupy.

Niedługo Kantor z Łosiakiem. Liczę na kolejne 2-0.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Memo
Posty: 359
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:55
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Memo »

Ciężko im idzie póki co.
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: luk_m5 »

No i 2:0 ale w drugą stronę niestety.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: krzysiu »

Nasza zagrywka jest bardzo lipna a wrzucanie się w Rosjanina skazywało nas na pożarcie . A teraz czekają nas trudni Holendrzy - z 1 wygraną mozna przejsc dalej?
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Mateja »

krzysiu pisze:teraz czekają nas trudni Holendrzy - z 1 wygraną mozna przejsc dalej?
Można, jako jedna z 2 najlepszych par z 3. miejsca lub pokonując inny zespół z tej lokaty, w dodatkowym spotkaniu.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: krzysiu »

Czyli tutaj też są takie jakby repasaże jak w normalnych zawodach typu World Tour?
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Mateja »

Można tak powiedzieć ;)
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Erchembod »

W moim odczuciu, każda z obu wyraźnych porażek Polaków z Rosjanami jest większą - nie sensacją, ale niespodzianką - niż ta minimalna przegrana Evandro/Pedro z Kubańczykami.
Ma ktoś może jakimś przypadkiem link to tego meczu? Chcę pooglądać wyspiarzy zwłaszcza, grę Brazylijczyków już znam.

Grupa eliminacyjna Evandro/Pedro jest bardzo silna (najsilniejsza?), tam są jeszcze Kubanczycy, Saxton/Schalk i na deser Samoilovs/Smedins. Może być ostro. Dwa dotąd mecze były tam w każdym razie strasznie zacięte.

No i baw się tu w przewidywania.... Wszystko może się zdarzyć. :) A turniej dopiero się rozkręca.

Boję się trochę o awans Polaków.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: krzysiu »

Ja się boję,że nie trafili z formą - no w parze Łosiak Kantor to wiadomo,że przez tego ,,palca" to formy za bardzo się nie dało zbudować
andrzej melon
Posty: 41
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 07:20
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: andrzej melon »

mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: mily66 »

Dzisiaj Austriacy królami plaży. Troszkę niespodziewanie.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”