Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: Erchembod »

:o
Alvaro Filho MVP turnieju. Nieźle...
Zdobył najwięcej punktów atakiem (138) i miał najwięcej obron (53) w całych mistrzostwach.
Zauważcie, że Alvaro - czy to na tym mundialu, czy w World Tourze - zawsze wchodzi na podium w charakterystycznym kapelusiku:
http://www.fivb.org/visasp/ShowImage.aspx?No=201255539 - i na wielu innych zdjęciach.
Dostał go jako swego rodzaju "amulet" od swojego ojca i - za jego prośbą - nie rozstaje się z nim podczas turniejów.

Wypada też podkreślić osiągnięcie innego młodego Brazylijczyka, Evandro. W całym turnieju zaserwował rekordowe 16 asów.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: Ariosto »

Tak, oddajmy cesarzowi, co cesarskie - Holendrzy mecze o medale wygrali wyraźnie i zasłużenie. Znakomicie wykonali coś, co nie udało się poprzednim mistrzom świata w półfinale - doskonale czytali Alvaro. I mimo że technicznie to zupełnie nie ta półka, co czołówka, to mają wspaniałe warunki fizyczne i znakomicie je wykorzystują. Ogólnie muszę przyznać, że - inaczej niż inni 'przypadkowi' medaliści z tego sezonu - Holendrzy mnie zaintrygowali. A biorąc pod uwagę także ich wiek, jestem skłonny przyznać im kredyt zaufania dużo większy, niż jakimkolwiek Niemcom, Łotyszom, czy Austriakom, przy czym raczej na kolejne sezony, niż na obecny.

Alvaro faktycznie trochę się 'posypał'. Finał wyglądał trochę jak wspominany przeze mnie wcześniej mecz z grupy, kiedy Brazylijczyków pokonali Doppler-Horst. Wtedy jednak przede wszystkim różnicy na bloku nie zrobił Ricardo, a tym razem pod kreską był młody: chyba po raz pierwszy w turnieju miał problem w ataku i na przyjęciu.

Nie wiem co dalej z Alisonem-Emanuelem. Połowę meczów grają na swoim wysokim poziomie, połowę - na złym lub fatalnym. To mogą być symptomy wypalenia, ale o tym za wcześnie mówić. Obstawiam poolimpijski dołek.

Amerykanie faktycznie zeszli o oczko niżej, niż rok temu. Ich stan posiadania jako taki nie wygląda źle, bo np. Rogers w każdej chwili może sobie dobrać jakiegoś Keenana czy Fuerbringera i z powodzeniem walczyć o medale. To ich sytuuje zaraz za Brazylią. W USA mają jednak inny problem, mianowicie metryki zaczynają im się od 33 lat. U Brazylijczyków powoli odchodzi pokolenie prze-wspaniałych, najpierw m.in. Franco czy Fabio, ostatnio Benjamin, Marcio i Harley, a dwaj najwięksi w kolejce -- ale równocześnie widać ruch w interesie i ciągle nowe twarze. W USA zero następców. Może i mają ogromne zaplecze lokalne, ale z tego zaplecza w WT meldują się jakieś czterdziestoletnie dziwadła typu Hyden czy Wong i absolutnie zero młodzieży.
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: Ariosto »

To jeszcze cytaty:
Erchembod pisze:... A gdzie Nicolai/Lupo, Smedins/Samoilovs, Gibb/Patterson, Rosenthal/Dalhsausser?
... ano po tej samej stronie drabinki :) w równie dobrym towarzystwie Herrery i Gaviry...
Erchembod pisze:Alvaro Filho MVP turnieju. Nieźle...
Mam ogromną osobistą satysfakcję, bo dwa lata temu pisałem tak:
Ariosto pisze:Panie Panowie, dziś o 20 warto spojrzeć na 'bronza match', żeby może nie przegapić czegoś ważnego. Szansę na pierwszy dorosły medal ma Alvaro Filho (choć faworytem nie jest)... Młody Alvaro jest trochę niski, ale radzi sobie w ataku - dość powiedzieć, że chociaż poprzednie pary zagrywały na niego, Dalhausser-Rogers w półfinale celowali z Moisesa. A już w obronie ten dwudziestolatek wyprawia straszne rzeczy. Chłopak ma papiery na granie i bez wątpienia coś z tego będzie.
Erchembod pisze:Wypada też podkreślić osiągnięcie innego młodego Brazylijczyka, Evandro.
W Jabłonkach widziałem go na żywo i swoim połączeniem wzrostu i motoryki zrobił na mnie wielkie wrażenie, o którym nie omieszkałem tu napisać :). Trudno powiedzieć, czy ma jeszcze rezerwy na poprawę techniki, bo jeśli tak - będzie wielką gwiazdą.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: Erchembod »

Alvaro miał chwile słabości i nie olśniewał już w finale, to prawda - ale też nie wymagajmy od niego w tej chwili za wiele. Nie ma przecież doświadczenia rutyniarza; a w kontekście całego turnieju, zasługuje na dużo więcej pochwał niż przygan.
A jako ciekawostkę dodam (sprawdziłem przed chwilą): Alvaro jest drugim najmłodszym w historii wicemistrzem świata, zaraz po... Alisonie - dziś już uznanej gwieździe. Różnica to dosłownie kilkanaście (!) dni:
Alison (2009): urodzony 07.12. 1986 - finał był 05.07.2009 roku;
Alvaro (2013): urodzony 27.11.1990 - finał był 07.07.2013 roku.

Jeszcze jedna rzecz odnośnie brazylijskiej plażówki jest istotna - otóż weteranów Emanuela i Ricardo w znacznym stopniu trzyma na boiskach chęć wystąpienia na "domowej" olimpiadzie w Rio w 2016 roku; w różnych wypowiedziach dawali to niedwuznacznie do zrozumienia.
Gdyby nie to - by może, każdy z nich rozstał by się już z wyczynowym sportem; a w każdym razie, nie "cisnąłby" tak bardzo na występ na kolejnej, dość jednak odległej czasowo, olimpiadzie.

U Amerykanów faktycznie nie widać obiecujących ponad dwudziestolatków - jednak oni zawsze potrafili utrzymywać się w ścisłej czołówce i niemal zawsze potrafili "wynaleźć" kogoś, kto zdobywał medale najważniejszych imprez. Teraz jednak nie wiem - czy to tylko chwilowy "przestój", czy faktycznie jakiś tam kryzys.
Z niecierpliwością wyglądam więc na nowe twarze w ich ekipie.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: luck191 »

Podsumowanie MŚ w Starych Jabłonkach
http://sport.tvp.pl/11756517/mistrzostw ... dsumowanie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”