World Tour 2023

Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

World Tour 2023

Post autor: niepoinformowany »

Wypadałoby założyć nowy temat. Miejmy nadzieję, że chociaż kilka postów się pojawi. Wklejam terminarz dzięki uprzejomości użytkownika Redrick.


Elite 16: 01.02 – 05.02, Katar, Doha
Challenge: 16.03 – 19.03, Meksyk, La Paz
Elite 16: 22.03 – 26.03, Meksyk, Tepic
Challenge: 06.04 – 09.04, Brazylia, Itapema
Challenge: 13.04 – 16.04, Brazylia, Saquarema
Elite 16: 26.04 – 30.04, Brazylia, Uberlandia
Elite 16: 31.05 – 04.06, Czechy, Ostrava
Challenge: 15.06 – 18.06, Łotwa, Jurmała
Elite 16: 05.07 – 09.07, Szwajcaria, Gstaad
Challenge: 13.07 – 16.07, Portugalia, Espinho
Challenge: 26.07 – 30.07, Kanada, Edmonton
Elite 16: 26.07 – 30.07, Kanada, Montreal
Elite 16: 16.08 – 20.08, Niemcy, Hamburg
Elite 16: 27.09 – 01.10, Francja, Paryż
Mistrzostwa świata: 6.10-15.10, Meksyk, Tlaxcala
Elite 16: 08.11 – 12.11, ZEA, Dubaj
The Finals: 07.12 – 10.12, Katar, Doha

Po zeszłotygodniowym srebrze Łosiak/Bryl znów idą jak burza. Po wczorajszym 2-0 z Brouwer/Meeuwsen dziś o 14 pólfinał z rewelacyjnymi Szwedami Ahman/Hellvig. Drugi półfinał (w sumie to pierwszy, bo o 13, mecze na Polsat Sport News) to oczywiście Mol/Sorum i trochę niespodziewanie Ranghieri/Carambula. Dominacja Europy trwa w najlepsze, w ćwierćfinale byli tylko bracia Grimalt z Chile, pary brazylijskie poległy w 1/8 i grupie. Zastanawiający dołek Katarczyków.

Jak to widzicie na dalszą część sezonu - MŚ + zbieranie punktów do rankingu? Norwegowie, Szwedzi, Polacy, Włosi i Holendrzy na razie jawią się w moim odczuciu jako pary z najwyższym poziomem gry.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Redrick
Posty: 116
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: World Tour 2023

Post autor: Redrick »

O-ho! Niestety! Polska burza zderzyła się ze szwedzkim tornado. Z dużej burzy mały deszcz, można powiedzieć. :o

Niezbyt będzie mnie interesować walka o punkty, rankingi i awans olimpijski. Koniec końców, na IO awansuje ten kto ma awansować, tzn. czołówka - etatowi uczestnicy turniejów elity - plus parę par z pobocznych kwalifikacji. Przy czym te pozostałe pary tak czy siak nie odegrają potem istotnej roli na IO.
W przypadku Polski (mężczyźni) pozostanie pytanie o szanse drugiej pary.

Mundial to jeszcze zbyt odległa perspektywa, choć zapewne układ sił do tego turnieju się jakoś radykalnie nie zmieni.
elo
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: World Tour 2023

Post autor: niepoinformowany »

Meczu nie miałem okazji oglądać, niemniej Szwedzi to młoda, ale już świetna para z jakże efektownym stylem gry. Nie wiem, czy już w tym momencie nie umieściłbym ich na miejscu nr 2 na świecie.

Właśnie trwa mecz o 3 miejsce. Polsat Sport Premium 1. Finał o 19.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: World Tour 2023

Post autor: niepoinformowany »

No i po burzy wyszło słońce. Niestety 0-2 z Włochami w meczu o 3 miejsce. Brakło sposobu na zatrzymania Carambuli, praktycznie cały mecz grał bezbłędnie swoją techniką. Niemniej początek sezonu dość obiecujący.

Skrót finału SWE vs NOR: https://www.youtube.com/watch?v=ESVINXNpUs4

Kapitalni są ci blondyni ze Szwecji. Niektóre ich akcje powodują, że człowiek zbiera szczękę z podłogi. Technika, szybkość, mobilność, skoczność - te dwie pary mają to wszystko. Genialnie się ogląda mecze między nimi. Polecam obejrzeć nawet jeśli ktoś nie przepada za plażową odmianą siatkówki.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Redrick
Posty: 116
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: World Tour 2023

Post autor: Redrick »

Uaktualniłem kalendarz - dodałem ME i dwa turnieje Challenge, potwierdzone na stronie fivb.
(E) - to turnieje Elite 16, (C) - to turnieje Challenge, nieco niższej rangi.
O przyporządkowaniu do miesiąca decyduje data rozpoczęcia turnieju.
Terminarz i tak się może zmienić, ale przynajmniej na teraz jest aktualny, i graficznie chyba bardziej przejrzysty.

Marzec: (C) 16.03–19.03, Meksyk, La Paz --- (E) 22.03–26.03, Meksyk, Tepic
Kwiecień: (C) 06.04–09.04, Brazylia, Itapema --- (C) 13.04–16.04, Brazylia, Saquarema --- (E) 26.04–30.04, Brazylia, Uberlandia
Maj: (E) 31.05–04.06, Czechy, Ostrava
Czerwiec: (C) 15.06–18.06, Łotwa, Jurmała
Lipiec: (E) 05.07–09.07, Szwajcaria, Gstaad --- (C) 13.07–16.07, Portugalia, Espinho --- (C) 20.07–23.07, Kanada, Edmonton --- (E) 26.07–30.07, Kanada, Montreal
Sierpień: Mistrzostwa Europy, 02.08-06.08, Austria, Wiedeń --- (E) 16.08–20.08, Niemcy, Hamburg
Wrzesień: (E) 27.09–1.10, Francja, Paryż
Październik: Mistrzostwa świata, 6.10-15.10, Meksyk, Tlaxcala --- (C) 26.10-29.10, Malediwy
Listopad: (C) 2.11-5.11, Chiny, Hainan --- (E) 08.11–12.11, ZEA, Dubaj
Grudzień: Turniej finałowy, 07.12–10.12, Katar, Doha
Redrick
Posty: 116
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: World Tour 2023

Post autor: Redrick »

To się ogląda! :)
https://www.youtube.com/watch?v=__1SBQW4NxI
Skrót męskiego finału tyle co zakończonego turnieju Elite 16 w Meksyku. Nieprawdopodobna gra szwedzkiej pary Åhman/Hellvig (aktualni mistrzowie Europy) w starciu z utytułowanymi Norwegami Mol/Sorum (mistrzowie świata i olimpijscy).
Pozostaje się cieszyć, że przynajmniej jeden duet zdołał złapać Norwegów za paznokcie i teraz jest w stanie rywalizować z nimi na równi. To jednak zdrowsza sytuacja niż niekwestionowana (i nużąca) dominacja jednej pary.
elo
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: World Tour 2023

Post autor: sharkinator »

Ktoś tu śledzi w ogóle siatkówkę plażową?

RANKING OLIMPIJSKI

MĘŻCZYŹNI
1. Ahman/Hellvig 3520
6. Bryl/Łosiak 2500 (3)
17. Perusic/Schweiner 1960
---
23. Kantor/Rudol 1520 (3)
Zdybek/Lewandowski 280 (2)
Korycki/Kruk 180 (1)


KOBIETY
1. Hughes/Cheng 3460
17. Xue/Xia 1860
---
Gruszczyńska/Wachowicz 600 (1)
Kociołek/Łodej 580 (3)


Kolejny turniej Elite16 to Ostrawa od 31 maja.
Redrick
Posty: 116
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: World Tour 2023

Post autor: Redrick »

A, witam kolegę:)
Zapraszamy oczywiście w nasze niskie progi, do wspólnych dyskusji - czym chata bogata:)
Ale najsampierw: mógłbyś mi wyjaśnić, co oznaczają te cyferki w nawiasach - 1, 2 i 3? Bo nie mogę wykapować.
I jeszcze napisz, jeśli możesz - co sądzisz o szansach pary Łosiak/Bryl na zdobycie mistrzostwa świata i mistrzostwa na olimpiadzie?
Na razie tyle.
elo
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: World Tour 2023

Post autor: sharkinator »

W nawiasie liczba punktowanych turniejów. W kontekście kwalifikacji olimpijskiej liczyć się będzie 12 najlepszych startów.
Łosiak/Bryl celują tylko w Elite16 i słusznie, bo przy obecnych zasadach kwalifikacji do konkretnych turniejów nie opłaca się startować w zawodach niższej rangi.

Jeśli chodzi o ich szanse na medal MŚ i IO to oceniam je nisko. Pomimo tego, że jest to niewątpliwie topowa para, ale raz że stawka jest wyrównana (wiele krajów, a nie tak jak w halówce), a dwa to nasza historia startów w tych najważniejszych imprezach. Ani MŚ ani IO nam nigdy nie szły i nie możemy się pochwalić spektakularnymi wynikami w tych zawodach. No ale może uda się odczarować te najważniejsze turnieje dla sportowców.

W Rio mieliśmy 3 pary (2M+1K), w Tokio z trudem 2M, w Paryżu zobaczymy - mam nadzieję, że nie skończymy tylko na jednej męskiej.
Redrick
Posty: 116
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: World Tour 2023

Post autor: Redrick »

A rozumiem!
Czas przyniesie odpowiedzi na pytania odnośnie olimpiady.
Wydaje mi się jednak, że b. ważny będzie występ na mundialu, około 10 miesięcy przed IO. Taki test jakości gry. Może to dać odpowiedź na pytanie, czy Bryl i Łosiak potrafią właśnie na ważnej imprezie walczyć z najlepszymi i im zagrozić, czy jednak te najlepsze pary są dla nich wciąż za wysoko.

Na plus Łosiaka/Bryla trzeba jak dotąd zaliczyć pewną stabilność i regularność. Ze słabszymi od siebie wygrywają niemal zawsze i w dodatku dość pewnie.
Problemy mają tylko z kilkoma absolutnie topowymi parami: Norwegowie, Czesi, Szwedzi.
Kantorowi/Łosiakowi częściej zdarzały się niewytłumaczalne wpadki, niekiedy b. zaskakujące, ze słabszymi rywalami.
Choć oczywiście trzeba brać pod uwagę, że Łosiak i Bryl grają ze sobą nieporównywalnie krócej.
elo
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: World Tour 2023

Post autor: sharkinator »

"Piotr Kantor i Maciej Rudol - dziewiąta para ubiegłorocznych MŚ oraz ME - już nie istnieje. Poza imprezami w Rzymie oraz w Monachium zagrali wspólnie w dziewięciu turniejach cyklu Beach Pro Tour, ocierając się o podium w Kusadasi (5), Espinho (4) i Saquaremie (5). Teraz, o drugie miejsce dla polskiej siatkówki plażowej w Paryżu, Piotrek będzie walczył bark w bark z Jakubem Zdybkiem a Maciek z Pawłem Lewandowskim".
Redrick
Posty: 116
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: World Tour 2023

Post autor: Redrick »

Zaczynamy elitarny turniej w Ostravie.
Polacy wpadli w grupę C. Do towarzystwa mają tam Włochów (Ranghieri/Carambula), Brazylijczyków (Vitor Felipe/Renato) i bliżej niezidentyfikowaną - choć chyba nieszczególną - parę gospodarzy Oliva/Trousil.
Ciekawie przedstawia się grupa B. Tam dosłownie każdy z graczy jest jakoś utytułowany - cała ósemka. Są mistrzowie Europy ze Szwecji, byli mistrzowie świata z Holandii oraz Katarczycy, brązowi medaliści z Tokio. Evandro to z kolei dwukrotny medalista mundiali; w przypadku Arthura, można by mu zaliczyć dwukrotne mistrzostwo świata w kategoriach juniorskich;) Jestem ciekawy, kto wyjdzie z tej grupy.
A kto wygra? Walka rozegra się zapewne między Norwegami, Szwedami i reprezentantami gospodarzy, Perusicem i Schweinerem. Tym ostatnim będą pomagały ściany. Nieco z tyłu czyhać będą Bryl z Łosiakiem.
Osobiście, jakoś przestałem wierzyć w Katarczyków.
Tak że, zobaczymy:)
elo
Anzej
Posty: 88
Rejestracja: 24 mar 2023, o 13:48
Płeć: M

Re: World Tour 2023

Post autor: Anzej »

Redrick pisze: 31 maja 2023, o 21:22 Zaczynamy elitarny turniej w Ostravie.
Wiesz może czemu Zdybek z Kantorem nie wystartowali w tym turnieju? Polaków dzisiaj o 14 będzie można obejrzeć.
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: World Tour 2023

Post autor: sharkinator »

Nie wystartowali, bo mają zbyt słaby ranking nawet, aby zagrac w eliminacjach.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: World Tour 2023

Post autor: niepoinformowany »

Ktoś coś więcej o rewelacji ostatnich miesięcy - Amerykanach Partain/Benesh? Wyskoczyli jak królik z kapelusza. Styl gry niezwykle widowiskowy, przypominają Szwedów.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Redrick
Posty: 116
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: World Tour 2023

Post autor: Redrick »

Osobiście chciałem, jak mówi stare francuskie porzekadło, rozpocząć z innej beczki.
W ostatnich turniejach WT nie zagrali mianowicie zaliczani do faworytów Szwedzi Ahman/Hellwig i Czesi Perusic/Schweiner.
Jutro jednak zaczynają się ME i można zapytać, co z nimi. Wszak, to poważni kandydaci do medalu. A także poważni konkurenci Polaków.
A no - Hellvig wyleczył kontuzję i na ME ma zagrać. Tutaj co nieco o całej sytuacji -
https://www.tellerreport.com/sports/202 ... _vbs3.html
Z kolei nie zdążył wyleczyć kontuzji Perusić -
https://www.archysport.com/2023/07/czec ... of-injury/
I na ME Schweiner zagra z tymczasowym kompanem, niejakim Tadeasem Trousilem.
Tutaj zresztą lista wszystkich uczestników (mężczyźni) - już z podziałem na grupy:
https://eurobeachvolley.cev.eu/en/2023/ebv23-men/#pools

A co do rewelacyjnych Hamerykanów - też lubię ich styl. Mam nadzieję ich niedługo zobaczyć - np. na jakimś turnieju WT lub zgoła na MŚ - w ważnym meczu ze Szwedami.
Półfinał lub finał Ahman/Hellvig kontra Partein/Benesh - gdyby zagrali na swoim najwyższym poziomie - to byłoby coś! :)
elo
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: World Tour 2023

Post autor: Streeter »

Chyba najlepszy temat, by wrzucić info:

Swiss Volley opłakuje śmierć Martina Lacigi - pioniera siatkówki plażowej w Szwajcarii. Odszedł od nas na zawsze we wtorek 22 sierpnia 2023 r. w wieku 48 lat (przyczyny śmierci nie podano - przyp. red.)" - poinformowała w piątek (25.08) w komunikacie do mediów Szwajcarska Federacja Piłki Siatkowej.

Laciga to legenda tej widowiskowej dyscypliny sportu. Numer 1 na świecie w 1999 r., wicemistrz świata w tym samym roku, trzykrotny mistrz Europy, dwukrotny wicemistrz Europy, trzykrotny mistrz Szwajcarii, trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich.

Martin, razem z bratem Paulem, odegrał kluczową rolę w rozwoju siatkówki plażowej na świecie. Szwajcarscy bracia zdominowali rywalizację w latach 1995-2004.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Redrick
Posty: 116
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: World Tour 2023

Post autor: Redrick »

Rusza mundial.
Jeszcze nie teraz, ale lada dzień - 6 października. I potrwa do połowy miesiąca.
Polskę reprezentuje 5 w sumie par, 3 męskie i 2 kobiece. A zdobytych rok temu tytułów bronią
- Norwegowie Mol/Sørum wśród mężczyzn, tudzież
- Brazylijki Duda/Ana Patricia wśród pań.
Jeszcze link do podstawowej strony:
https://en.volleyballworld.com/beachvol ... 2023-10-05

A co do Lacigi - faktycznie, szkoda że umarł. Na luzie był z niego gość.
R.I.P.
elo
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: World Tour 2023

Post autor: sharkinator »

Polska ma trzy pary, a nie pięć. Kantor/Zdybek, Bryl/Łosiak i Gruszczyńska/Wachowicz. Bardzo ważne zawody z punktu widzenia kwalifikacji olimpijskich.
Redrick
Posty: 116
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: World Tour 2023

Post autor: Redrick »

Tak, wygląda na to, że tylko trzy polskie pary.
elo
Pomocniczka
Posty: 1907
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: World Tour 2023

Post autor: Pomocniczka »

Z czego dwie, i to męskie, dziś wygrały. Łosiak był faworytem z Lyneelem, ale Kantor pokonał faworyzowanych Amerykanów. Brawo!
Redrick
Posty: 116
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: World Tour 2023

Post autor: Redrick »

Wszystkie polskie ekipy zameldowały się w kolejnej rundzie.
W 1/32 finału na Łosiaka i Kantora czeka norweska para Berntsen/Mol.
Gruszczyńska i Wachowicz spotkają się ze Szwajcarkami Hüberli/Brunner.
Nie znam jeszcze w tej chwili kolejnych rywali Kantora i Zdybka, którzy przed chwilą w repasażach wygrali z duetem z Australii.

Jak dotąd zaskoczyła mnie in minus gra Czechów Perusica i Schweinera. Po dwóch grupowych porażkach wczołgali się wprawdzie do następnej rundy, ale nie zdziwiłbym się, gdyby ulegli tam Hiszpanom Herrzerze i Gavirze.
Ale jak pokazuje doświadczenie, ferowanie wyroków tuż po fazie grupowej bywa niebezpieczne. Klasowa ekipa potrafi nieraz po miernej grze na początku błysnąć potem w play-offach.
elo
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: World Tour 2023

Post autor: sharkinator »

Redrick pisze: 10 paź 2023, o 21:13 Jak dotąd zaskoczyła mnie in minus gra Czechów Perusica i Schweinera.
To ci sami co zostali mistrzami świata? :]
Redrick
Posty: 116
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: World Tour 2023

Post autor: Redrick »

Tak, ci sami. Choć przyznam, że nie wiem o co ci chodzi.
Mam wrażenie że nie zrozumiałeś dalszej części mojego wpisu. A więc może skup się i przeczytaj ponownie, najlepiej ze zrozumieniem (skróciłem, by ułatwić ci zadanie):
Redrick pisze: 10 paź 2023, o 21:13 Jak pokazuje doświadczenie, ferowanie wyroków tuż po fazie grupowej bywa niebezpieczne. Klasowa ekipa potrafi nieraz po miernej grze na początku błysnąć potem w play-offach.
elo
Pomocniczka
Posty: 1907
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: World Tour 2023

Post autor: Pomocniczka »

To nawet świadczy o jej (i trenera) klasie, że potrafi wcelować z peakiem formy na ważne mecze. Podobnie jest w halówce.
Redrick
Posty: 116
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: World Tour 2023

Post autor: Redrick »

W razie czego można sobie obejrzeć skróty obu finałów (k+m) Igrzysk Panamerykańskich. Impreza w Santiago (Chile) potrwa jeszcze do 5 listopada, ale turnieje plażowe już się zakończyły.
Nie startowały mi.in. czołowe pary z USA.
https://www.youtube.com/watch?v=5YQv1Fhx0xI
https://www.youtube.com/watch?v=6z86ibOE9ZI
elo
Redrick
Posty: 116
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: World Tour 2023

Post autor: Redrick »

Wczoraj zdarzyło mi się lecieć w jednym samolocie z P. Kantorem i spółką do Pekinu... jakiś turniej w Chinach mają, potem poszli na przesiadkę. Zdybek i ktoś tam jeszcze był.... wesołe towarzystwo. :) Kantor siedział akurat parę rzędów za mną. I tak się, nieboraki, przetelepaliśmy jakoś do Pekinu.
Powodzenia.... a świat bywa mały;)
elo
Redrick
Posty: 116
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: World Tour 2023

Post autor: Redrick »

A sama sprawdzić nie możesz? xD
Teraz około 0,58zł za 1 juana.
elo
Pomocniczka
Posty: 1907
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: World Tour 2023

Post autor: Pomocniczka »

Ale po ile w kantorze, w samolocie?
Redrick
Posty: 116
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: World Tour 2023

Post autor: Redrick »

Właśnie kupowałem trochę juanów w - nomen omen - kantorze na lotnisku, i za 400 zł dostałem coś około 650. Ale naprawdę nie pamiętam dokładnie.
A w samolocie (?) nie handlowaliśmy :DD
elo
ODPOWIEDZ

Wróć do „SWATCH-FIVB World Tour”