Wolontariusze World Tour'ów w Polsce

SIATKARZ_X
Posty: 43
Rejestracja: 30 wrz 2009, o 17:14
Płeć: M

Wolontariusze World Tour'ów w Polsce

Post autor: SIATKARZ_X »

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wolontariat Mysłowice/Stare Jabłonki "za kulisami". Każdy ma swoje zadanie np. Scoreboard keeper – opieka nad tablicami punktowymi i flagami, Osoby do grabienia piasku itd. itd.

1) Nocleg rozumiem w swoim zakresie, a czy jakieś posiłki w czasie trwania całego turnieju są dostępne dla wolontariuszy?

2) Sprawa zapisów, kto ma pierwszeństwo i jak bardzo trzeba się postarać aby osoba z bardzo daleka (ok. 500km) mogła dołączyć do grupy wolontariuszy?

3) Co się dostaje za bycie "wolontariuszem" (dziwnie to brzmi, ale chodzi o upominki)? Koszulki, spodenki, coś jeszcze? Jak wygląda cała zabawa, można porozmawiać z zawodnikami, zrobić sobie zdjęcia itp.? Ogólne korzyści z całego World Tour'u?

Chciałbym żeby wypowiedziały się osoby, które miały przede wszystkim do czynienia z wolontariatem w Starych Jabłonkach, ale oczywiście chętnie się dowiem jak i w Mysłowicach to wyglądało bo nie ukrywam że w tym roku chciałbym zawitać na Mazurach i jakoś przysłużyć się pomocą :)
Nowy
Posty: 219
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:02
Płeć: M
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: Wolontariusze World Tour'ów w Polsce

Post autor: Nowy »

nie byłem nigdy wolontariuszem, ale postaram się Tobie odpowiedzieć.

1) W tym roku w Mysłowicach wolontariusze mieli specjalne karnety, które w bufecie mogli wymienić na kiełbaskę i kaszaneczkę. Po dwa na dzień.

2) Pierwszeńśtwo mają ci, którzy mają wtyki u organizatora :). Poza tym trzeba po prostu wypełnić formularz i cierpliwie czekać.

3) Co się dostaje? Korzyści? Warto, żebyś sprawdził termin "wolontariusz" w słowniku... ;) Jeśli chodzi o "upominki", to ciężko je tak nazwać, bo służą typowo do pracy. Otrzymujesz strój i identyfikator. Jeśli chodzi o dostęp do siatkarzy, to na identyfikatorze masz zaznaczoną określoną strefę (w tym roku była to chyba żółta), czyli wejście wokół boisk i na zadaszoną trybunę głównego kortu. Przechodzą tam również zawodnicy, dlatego nie ma żadnego problemu ze zdjęceiami, autografami itp. Jednak warto pamiętać, że jedziesz tam do pracy, a do niej zbieranie autografów się nie zalicza ;)

pozdrawiam
SIATKARZ_X
Posty: 43
Rejestracja: 30 wrz 2009, o 17:14
Płeć: M

Re: Wolontariusze World Tour'ów w Polsce

Post autor: SIATKARZ_X »

Chyba nie do końca zrozumiałeś moje przesłanie:

"Co się dostaje za bycie "wolontariuszem" (dziwnie to brzmi, ale chodzi o upominki)?"

Wolontariuszem w cudzysłowie po to napisałem i w nawiasie że to dziwnie brzmi że wolontariat nie ma nic wspólnego ze stwierdzeniem: "coś za coś" tylko po prostu chciałem się dowiedzieć czy stroje są już później na własność :) A po dobrze wykonanej pracy postarać się o zdjęcie/autograf, w tym chyba nie ma nic złego ;).

Nie ma na forum nikogo kto był w zeszłym roku/2lata temu w S.J. czy Mysłowicach? ;>
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Wolontariusze World Tour'ów w Polsce

Post autor: kufel »

Jak było w Mysłowicach opisał Ci redaktor Nowy bo widział. Ja mogę tylko potwierdzić. W Mysłowicach robimy tak, ze pierwszeństwo ma młodzież siatkarska z MOSiR-u. (kadetki, młodziczki). Jak są braki pisze się ogłoszenie a potem wybiera. Resztę już wiesz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „SWATCH-FIVB World Tour”