Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Forum poświęcone strefowemu konkursowi "Typermania"
Kantoro
Posty: 67
Rejestracja: 8 gru 2007, o 17:56
Płeć: M

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: Kantoro »

Ha, ha. Pamietaj, że kadeci i juniorzy są nieprzewyidywani. xD

Pozdrawiam,

Michał.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: PAWKENS »

Kantoro pisze:Ha, ha. Pamietaj, że kadeci i juniorzy są nieprzewyidywani. xD
Nie wiem co cię śmieszy 8-) A czy siatkówka jest przewidywalna ??? Kto spodziewałby się że Resovia po fatalnych występach w Bełchatowie i Rotterdamie wygra z Olsztynem, czy że Centrostal pokona Kalisz 3:0 ??? Chyba nikt. Więc argument że są nieprzewidywalni raczej nie jest zbyt dobry :P A skoro typuje się mecze 2 ligi, o której niewiele kto wie to można też typować wyniki młodzieżowe ;)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: PAWKENS »

Zgłoszę malutki błąd, w wynikach do wytypowania, nie było napisane, która grupa (taki szczegół) ;) Czy można by było typować wynik MP Juniorów, czyli np. meczu który zaczyna się w piątek o 16:00 ???
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: mewa »

PAWKENS pisze:Zgłoszę malutki błąd, w wynikach do wytypowania, nie było napisane, która grupa (taki szczegół) ;) Czy można by było typować wynik MP Juniorów, czyli np. meczu który zaczyna się w piątek o 16:00 ???
Nie można było - wyraźnie jest napisane, że chodzi o mecz II ligi
markusek89
Posty: 15
Rejestracja: 20 gru 2008, o 18:52
Płeć: M
Lokalizacja: Wola/Gliwice

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: markusek89 »

Sory, ze dopiero teraz pisze:) ale ja bym podobnie jak ktos tu pisał zwiekszyłbym ilosc typowania meczy, bo faktycznie duzo osób ma tę samą ilość pkt:) myślę, że pomysł z obstawianiem nawet setów jest troche niefajny, bo to nic nie wnosi, a tylko robi sie balagan i dodatkowy chaos..ogolnie pomysł TYPERMANII jest spoko, pozdrawiam,czasem z barku czasu nie uda mi sie typowac wynikow bo godziny sa za wczesne, hehe;)
"Jakie życie, taka śmierć - nie dziwi nic
Jaka zdrada, taki gniew - nie dziwi nic
Jaki kamień, taki cios - nie dziwi nic
Nawet to co jest, co wyrywa z nas
Cały zapas słów
Cały spokój serc"
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: dreamer »

We wcześniejszych postach pojawiały się już głosy, że może trzeba coś zmienić w typermanii, bo po liście wyników można wnioskować, że obecna reguła tej zabawy nie daje wystarczająco wyraźnego rozwarstwienia punktowego wśród uczestników.
Większe zróżnicowanie punktowe można uzyskać na kilka sposobów. Jednym z nich jest zwiększenie liczby typowanych spotkań. Innym jest zwiększenie udziału mniej popularnych lig w typowaniach. Jeszcze innym jest całkowite przerobienie punktacji i np. honorowanie nie tylko tego czy trafiło się w wygraną konkretnego zespołu, ale na ile typowany wynik różnił się od faktycznego. Wszystkie te pomysły były już prezentowane (sam o paru pisałem) i jakoś do tej pory nie drgnęło w regułach typermanii nic.

Ja mam jeszcze jeden pomysł (nie mój - stary jak świat :D), żeby rozwarstwić jeszcze bardziej punktację. Wystarczy po prostu zrobić więcej kolejek Typermanii. Z tego co pamiętam w ciągu sezonu mamy tych kolejek 20 lub coś koło tego. Nawet gdyby na siłę chcieć trzymać się zasady, że robimy tylko wtedy kolejkę naszej zabawy, kiedy gra PlusLiga (choć przyznam, że nie znajduję żadnego argumentu za tym, aby takiej reguły się trzymać), to i tak spokojnie tych kolejek w całym sezonie mogłoby być 25 a nawet więcej.
Np. bardzo dobrą okazję na następną kolejkę przegapiliśmy właśnie w ten weekend.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: Mate »

Czy Typermanię można odstawić już do lamusa czy jednak będzie reaktywowana ;) ??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: kufel »

Czy będzie reaktywowana to nie wiem. Redakcji trzeba pytać, ale mamy jeszcze czas. Sezon się zaczyna za 2 tygodnie i to tylko w 2 ligach, reszta w październiku także spokojnie.
Awatar użytkownika
plagus
Posty: 59
Rejestracja: 22 sie 2007, o 14:08
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: plagus »

wiec jak to jest?.. nowy manager wyprze typermanie? czy mozna sie jednak spodziewac typermanii?

pozdrawiam
are You tough enough?.. to take the heat?
Awatar użytkownika
therion
Moderator
Moderator
Posty: 251
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:03
Płeć: M
Lokalizacja: już Łódź
Kontakt:

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: therion »

W tym sezonie zamiast typermanii jest manager jako strefowa zabawa, przyszłość pokaże jednak czy manager zda egzamin lub czy się da ciągnąć oba na raz. W tym sezonie skupilismy sie jednak na managerze :)
Dodo nie tuman! Nie da się wytępić!
janoslaw
Posty: 7
Rejestracja: 24 gru 2007, o 17:56
Płeć: M

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: janoslaw »

A dlaczego nie można by prowadzić równolegle Typermanii i Menagera? Jeśli chodzi o ten drugi zdecydowanie większe szanse mają Ci, którzy mają więcej czasu, a zapracowani nie mają wiele czasu na analizę różnych możliwości. Dla mnie tutaj jest duża wyższość Typermanii, bo każdy mógł znaleźć 5 minut w pracy, żeby kliknąć nawet na chybił-trafił kilka wyników i mieć z głowy.
Awatar użytkownika
darek11azs
Posty: 16
Rejestracja: 26 paź 2009, o 20:19
Płeć: M

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: darek11azs »

Ja na następny sezon proponował bym wprowadzić Typermanię ale wprowadził bym zmiany żeby typować tylko wyniki z Plus Ligi a nie innych lig.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: Mate »

darek11azs pisze:Ja na następny sezon proponował bym wprowadzić Typermanię ale wprowadził bym zmiany żeby typować tylko wyniki z Plus Ligi a nie innych lig.
Ligi kobiece, Serie A, Superliga rosyjska, PRO A i Helladzka itd. ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
HejdaChemik
Posty: 270
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:03
Płeć: M

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: HejdaChemik »

Jest możliwość sprawdzenia tego jakie wyniki się postawiło i jakie mecze były do typowania ? Ja nie umiem :)
CHEMIK BYDGOSZCZ!!
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: mewa »

HejdaChemik pisze:Jest możliwość sprawdzenia tego jakie wyniki się postawiło i jakie mecze były do typowania ? Ja nie umiem :)

ja po lewej stronie w menu mam po zalogowaniu "sprawdź swoje typy"
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: dreamer »

Sprawa o której chcę napisać związana jest z nową edycją Typermanii, ale jednocześnie dotyczy ewentualnego podniesienia atrakcyjności i realności tej zabawy, dlatego podaję ją w tym temacie.
Mam do organizatorów uwagę, prośbę, delikatną sugestię - nie wiem właściwie jak to nazwać - dotyczącą klucza według jakiego dobierane są mecze do typowania wyników. Już kiedyś pamiętam poruszaliśmy ten problem i wydawało mi się, że raczej zrozumienie znajdują argumenty, że w zestawie par do typowania powinny w większym stopniu być uwzględniane ligi zagraniczne.

Moim zdaniem bawienie się w Typermanię, w której do typowania są wyniki meczów II lig polskich, przy jednym meczu zagranicznym, nie ma większego sensu i jest czystą loterią.
Rozumiem, że kilku czy kilkunastu uczestników kibicujących właśnie drugoligowcom będzie z tego zadowolonych, ale prawda jest taka, że znajomość zawodników i drużyn na poziomie polskiej II ligi jest praktycznie zerowa - i wcale mnie to nie dziwi.
Znacznie większe możliwości iostnieją w przypadku lig zagranicznych (szczególnie tych najlepszych), bo w nich grają zawodnicy o głośnych nazwiskach i uznanej klasie, i tam możemy pokazać w typowaniu, że umioemy właściwie ocenić klasę tych zawodników i drużyn w których grają, a w konsekwencji uczynić z Typermanii zabawę opartą na naszej faktycznej wiedzy, a nie na czystym zgadywaniu.

Na razie jeszcze nie zarejestrowałem się do tej zabawy - między innymi także dlatego, że z doświadczeń wcześniejszych edycji wiem, że obstawianie wyników w ciemno (polskich niższych lig) jest średnią zabawą.

Czy jest możliwość zmiany klucza doboru obstawianych meczów tak, aby w grupie siedmiu meczów znalazły się np. dwa (ideałem byłyby trzy) mecze z najwyższych (i najlepszych) lig zagranicznych?

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: mewa »

możliwość taka jest, ale bedziemy z niej korzystać tylko wtedy, gdy któraś z polskich lig nie będzie akurat grała.
Awatar użytkownika
mejbi
Posty: 240
Rejestracja: 20 sie 2007, o 23:58
Płeć: M
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: mejbi »

dreamer pisze:Na razie jeszcze nie zarejestrowałem się do tej zabawy
Rejestrować się nie musisz, bo konto już masz - działa to, które miałeś za czasów redaktorowania.
Bigmac
Posty: 136
Rejestracja: 26 maja 2008, o 14:54
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: Bigmac »

dreamer pisze:
Moim zdaniem bawienie się w Typermanię, w której do typowania są wyniki meczów II lig polskich, przy jednym meczu zagranicznym, nie ma większego sensu i jest czystą loterią.
Również nie rozumiem z jakiego powodu użytkownicy zmuszani są do typowania drugiej ligi polskiej i to w dodatku co tydzień? Czy ktoś odpowiedzialny za ten absurd zabierze głos w tej sprawie i przedstawi jakieś racjonalne uzasadnienie? Równocześnie podpisuję się pod bardzo sensowną argumentacją dreamera, aby wymienić je na najmocniejsze ligi zagraniczne. Bez tego jaki jest sens tego konkursu?
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: mewa »

Bigmac pisze:Również nie rozumiem z jakiego powodu użytkownicy zmuszani są do typowania drugiej ligi polskiej i to w dodatku co tydzień?
Nie zgodzę się z tobą - nikt do tego nie jest zmuszany. Zabawa jest dobrowolna.
Bigmac pisze:Czy ktoś odpowiedzialny za ten absurd zabierze głos w tej sprawie i przedstawi jakieś racjonalne uzasadnienie? Równocześnie podpisuję się pod bardzo sensowną argumentacją dreamera, aby wymienić je na najmocniejsze ligi zagraniczne. Bez tego jaki jest sens tego konkursu?
Jako odpowiedzialny przedstawiam - typermania ma na celu (również, poza zabawą) promocję niższych lig polskich, jak i również zagranicznych. Chcemy, by kibice typując wyniki tychże lig zainteresowali się sytuacja w tabeli, byc może zaczeli czytać informacje na ich temat. Taki właśnie jest sens tego konkursu.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie każdemu się będzie chciało. Wówczas można strzelać w ciemno, nie obstawiać tego meczu lub w ostateczności obstawiać tylko PlusLigę u bukmachera. Pełna dowolność istnieje w tej materii.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: madlark »

[ingerencja moderatora]
Ostatnio zmieniony 9 paź 2012, o 19:30 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: bo nie na temat
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Bigmac
Posty: 136
Rejestracja: 26 maja 2008, o 14:54
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: Bigmac »

Rozumiem ten cel, aczkolwiek żałuję, że do jego osiągnięcia wykorzystywana jest akurat typermania :(. Uważam, że nie przyczyni się ona do promocji drugich lig. Każdy kto chce się nimi interesować robi to (artykuły na ich temat mają stałe grono czytelników niezależnie od typermanii), każdy kto ma drużynę w tych ligach w swojej miejscowości i che iść na mecz, robi to niezależnie od tego czy w typermanii będą mecze do typowania czy nie (ja np. chodziłem na mecze 2 ligi mężczyzna jak grał w niej jeszcze SMS Łódź czy jak była w niej Organika i nie miałem nawet pojęcia o istnieniu typermanii). Po prostu cel konkursu jakim jest typermania jest zupełnie rozbieżny od tego jaki chcą osiągnąć Organizatorzy. Uczestnicy konkursu chcą sprawdzić ile warte są ich wszystkie tutejsze posty w starciu z rzeczywistością (choć nie każdy jest w stanie pogodzić się z tym ile warte są jego posty na podstawie wyników typermanii) a nie typować mecze na niższym szczeblu.
pozdrawiam, Łukasz
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: dreamer »

Czy byłaby taka możliwość, żeby wyniki kolejnych rund Typermanii ukazywały się bez zbędnej zwłoki - w najbliższym możliwym czasie po ostatim meczu objętym typowaniem?
Wyniki obecnej 5. kolejki mogły właściwie być podane już w niedzielę i to wcale nie w nocnych godzinach, a nie ma ich do tej chwili.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: mewa »

Oczywiście, jest taka możliwość.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: dreamer »

Czy ktoś z władz Strefy może wyjaśnić skąd prawie dwudniowa (na tę chwilę) zwłoka w podaniu wyników ostatniej kolejki Typermanii?

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Typermania”