Typer Plusligi 2017/2018 - regulamin i pretyper

Forum poświęcone strefowemu konkursowi "Typermania"
Awatar użytkownika
suja
Posty: 627
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 08:34
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Typer Plusligi 2017/2018 - regulamin i pretyper

Post autor: suja »

W pretyperze, najlepiej z pretendentów do zwycięstwa wypadł Morswin (6. miejsce, 138 punktów). Najgorzej - Emerencja (25. miejsce). Dakuul zajęła miejsce 12., a Niepoinformowany - 14.

Czy przewaga z punktacji bez pretypera wystarczy Emerencji aby wygrać naszą zabawę w sezonie 2017/2018 i zdobyć prestiżowy tytuł eksperta forum strefy siatkówki?

...

Klasyfikacja generalna wygląda następująco:

10. miejsce - Grucha (991 pkt.)

9. miejsce - Pewniak (994 pkt.)

8. miejsce - wspomniany już wcześniej Astronauta (996 pkt.)

7. miejsce - Madlark (998 pkt.)

6. miejsce - Ksjw90 (1000 pkt.)

5. miejsce - AZS OLSZTYN 1978 (1004 pkt.)

4. miejsce - Niepoinformowany (1008 pkt.); do podium zabrakło 10. punktów.

Wiemy zatem, że na podium znaleźli się: Dakuul, Emerencja oraz Morswin (kolejność alfabetyczna).
Ostatnio zmieniony 6 maja 2018, o 13:02 przez suja, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
suja
Posty: 627
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 08:34
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Typer Plusligi 2017/2018 - regulamin i pretyper

Post autor: suja »

Dakuul w punktacji bez pretypera zdobyła 887 pkt. i 131 pkt. w pretyperze.
Emerencja - odpowiednio 906 i 118 pkt.
Morswin - 889 i 138 pkt.

Okazuje się, że typując w naszej zabawie według klucza Konformisty można było wygrać Typera z przewagą 4. punktów nad aktualnym zwycięzcą. Oznacza to, że nasi uczestnicy jako grupa posiadają ogromną wiedzę i zdolności analizowania poszczególnych spotkań.

Przewaga pierwszego miejsca nad drugim to tylko trzy punkty. Drugiego nad trzecim - tylko 6.

Dakuul odnotowała spory progres w porównaniu z poprzednim sezonem, który ukończyła na 17. miejscu. W tym sezonie jest brąz z dorobkiem 1018 punktów!

... Nie wystarczy. Emerencja jak ZAKSA, miała sporą przewagę w końcówce sezonu, jednak ostatecznie nie udało się jej utrzymać. Mimo to, wymiana buraka na srebro to dobry deal. :)

I już wiemy, kto został zwycięzcą. Morswin, głównie dzięki pretyperowi, wyprzedził Panie i to on może cieszyć się ze zwycięstwa w naszej zabawie. W porównaniu do poprzedniego sezonu to aż 6 pozycji w górę. I nick na złotym tle w przyszłym sezonie.

Gratulacje dla najlepszych!

Dziękuję wszystkim za udział. Serdeczne podziękowania, jak co sezon, kieruję do Emerencji i Noworocznego za pomoc w organizacji zabawy.

Ze względu na obowiązki, nie udało mi się poprowadzić Typera tak, jakbym tego chciał. Kilka terminów niestety się przeciągnęło, arkusz miał wyglądać nieco lepiej. Jeśli chodzi o sam arkusz, udało mi się zredukować w nim liczbę formuł na tyle, żeby działał płynnie i w przyszłym sezonie (jeśli zdecyduję się na poprowadzenie Typera) nie będę musiał robić go od nowa. Dzięki temu być może uda mi się wygospodarować trochę czasu na jego rozbudowanie o kolejne statystyki.

Mam nadzieję, że dobrze się bawiliście i wrócicie tu po wakacjach.

Arkusz z pozostałymi wynikami za chwilę będzie na swoim miejscu.
Ostatnio zmieniony 6 maja 2018, o 13:03 przez suja, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer Plusligi 2017/2018 - regulamin i pretyper

Post autor: Noworoczny »

Przede wszystkim WIELKIE DZIĘKI dla Organizatora, Sui, za możliwość uczestnictwa w zabawie. Nikt wcześniej nie organizował typera w taki wspaniały sposób.

Po drugie gratulacje dla zwycięzcy, Morświna, oraz dla pozostałych osób na podium, tak się składa, że Pań. Dakuul do następnego sezonu będzie mogła przechodzić pierwsza przez drzwi, przed Gurth.
Emerencja by prawdopodobnie wygrała, ale koniunkturalnie chciała typować ostatnia i przeleciał jej termin 1/3 z Olsztynem.

Ja ze swojej strony przepraszam, że nie wypełniałem należycie swoich obowiązków herolda. Spowodowały to nadmiar zajęć (w sezonie obejrzałem chyba mniej, niż 10 spotkań) i zniechęcenie związane z rekordową liczbą przekładanych meczów - nie można było normalnie ogłaszać zwycięzców kolejek, liczby kolejek na pozycji lidera, na podium itd. Typer nie miał swojej normalnej otoczki.

Pierwszy raz wygrał gracz systemowy a wydaje mi się, że i w poprzednich edycjach Konformista przychodził najwyżej ze wszystkich robotów? Oznacza to, że jeśli ktoś przedkłada końcową pozycję nad dobrą zabawę, może po prostu go naśladować.

A ja osobiście cieszę się z utrzymania fotela lidera wszech czasów.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Typer Plusligi 2017/2018 - regulamin i pretyper

Post autor: niepoinformowany »

Dzięki Suja za kapitalną robotę !!!

Sezon kończę małym pytaniem: czy w arkuszu nie ma błędu w rywalizacji finałowej? Wszyscy, w tym ja, stawiający na ZAKSĘ mają punkty, a powinni mieć okrągłe 0.

Jak to wpłynie na końcową klasyfikację (ja na pewno nie awansuję :] )? Przekonamy się już za chwilę, już za moment...
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
suja
Posty: 627
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 08:34
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Typer Plusligi 2017/2018 - regulamin i pretyper

Post autor: suja »

Dziękuję osobom, które zwróciły uwagę na błąd w arkuszu. Właśnie dlatego daję Wam wgląd w wyniki. ;)

Noworoczny, wbrew temu co napisałem wcześniej, jednak nie utrzymał pozycji lidera w klasyfikacji wszechczasów, ale myślę że poczyni próby, by ją zdobyć w przyszłym sezonie. Podium na szczęście się nie zmieniło bo rozmiary wtopy byłyby większe. Mam nadzieję, że teraz wszystko jest w porządku. Przepraszam za tą pomyłkę, myślałem że wszystko sprawdziłem, ale godziny nocne zrobiły swoje.

Jeszcze raz dzięki!
astronauta
Posty: 2868
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Typer Plusligi 2017/2018 - regulamin i pretyper

Post autor: astronauta »

Peany na cześć organizatora jastrzębianina wygłaszałem już dwa lata temu i w ubiegłym roku. W tym mogę je tylko powtórzyć, dziękuję za świetną robotę i zabawę. To nie był mój rok, podobnie jak JW, choć końcówka niezła ;) I jak się okazało, początek jeszcze lepszy :D Cały czas się tułałem w okolicach 20 miejsca, więc gdy dziś zobaczyłem miejsce 8 byłem pozytywnie zaskoczony ;) Gdybym się kilka razy nie zagapił, była szansa na lepsze miejsce :( No i obroniona pozycja na podium wszech czasów, choć kilku forumowiczów bardzo mocno deptało mi po piętach.
Gratulacje dla zwycięzców, byłem pewien, że wygra Emerencja, ale chyba kunktatorstwo ją zgubiło.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Typer Plusligi 2017/2018 - regulamin i pretyper

Post autor: mewa »

Funduję nagrody dla 3 pierwszych miejsce w konkursie - wszystkie trzy to sportowe książki.

Pierwszeństwo wyboru ma zwycięzca, potem osoba z 2. miejsca, na końcu ta z 3. miejsce - o wyborze napiszcie mi proszę tu, a adres do wysyłki napiszcie mi na priv.

Do wyboru:

Giba - w punkt
Biografia A. Gołasia - przerwana podróż
Fundamenty mistrza - D. Gadula
Awatar użytkownika
morswin
Posty: 301
Rejestracja: 17 wrz 2008, o 17:53
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Typer Plusligi 2017/2018 - regulamin i pretyper

Post autor: morswin »

Dziękuję bardzo za tak miły gest. Wybieram Autobiografię Giby.

Przy okazji składam podziękowania organizatorom i współuczestnikom zabawy, a w szczególności sympatykom AZS-u. Co prawda moje Indyki zawiodły mnie nieco w końcówce, ale wygrana w Typera po walce, też ma swoją wartość.
Pozdrawiam wszystkich sympatyków siatkówki. Morswin.
Gdybyś miał wątpliwości, śpieszę wyjaśnić, że "nieprzyjemny szczurek" to taki płaski, szybki serwis (asowy) opadający z nagła na końcową linię boiska. (zasłyszane w TV, def. I.Mazur) ;-)
dakuul
Posty: 468
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Typer Plusligi 2017/2018 - regulamin i pretyper

Post autor: dakuul »

Jestem w autentycznym szoku, bo zajęcie tak wysokiego miejsca nawet mi się nie śniło. Osobiście od początku kibicowałam Emerencji, która przez cały czas znakomicie sobie radziła.
W odróżnieniu od kolegi Noworocznego obejrzałam pewnie wszystkie spotkania w TV i - dodatkowo - całkiem sporo "na żywo", co wcale nie jest łatwe, jeśli mieszka się w mieście pozbawionym siatkówki na najwyższym poziomie. Może dzięki temu mi się udało?
Za nagrodę bardzo dziękuję :). Przyjmę każdą książkę, lubię prezenty, a siatkarskie najbardziej - szalik ZAKSY od Emerencji jest nieodłącznym elementem mojego stroju podczas każdego meczu zespołu z Kędzierzyna, na którym jestem :).

I na koniec wielkie podziękowania dla organizatorów, nakład pracy zapewne ogromny.
emerencja
Posty: 1044
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:56
Płeć: K

Re: Typer Plusligi 2017/2018 - regulamin i pretyper

Post autor: emerencja »

Witam.
Przepraszam, że piszę dopiero dziś, ale wczoraj późno wieczorem wróciłam z majówki kompletnie wycięta.
Na początek chciałabym złożyć serdeczne podziękowania współprowadzącym typera Suji i Noworocznemu. Pracować z Wami to naprawdę ogromna przyjemność. Szczególne dzięki należą się Suji za przejęcie moich obowiązków przez ostatnie 3 tygodnie od połowy kwietnia począwszy. Niestety, nawał pracy związany z rozliczeniami rocznymi nie pozwolił mi poświęcić odpowiedniej ilości czasu na pilnowanie terminów, dlatego gdyby nie Suja, spóźnień podobnych do moich zapewne byłoby więcej. Do tego doszedł jeszcze brak internetu na wyjeździe majowym. Postaram się być lepsza w przyszłym sezonie.
Chciałabym podziękować wszystkim uczestnikom naszej forumowej zabawy, i tym, którzy dość szybko się wykruszali, i tym, którzy dotrwali do końca Typera. Cieszę się, jeśli ogłoszenia Mistrzyni Czerwonej Czcionki były dla Was pomocą i wsparciem. Mam nadzieję, że spotkamy się w następnej edycji. A może ktoś zorganizuje typera tegorocznych Mistrzostw Świata?
Gratuluję zwycięzcy Morswinowi za wspaniałą walkę do samego końca oraz jednej z naszych forumowych siostrzyczek, czyli Dakuul za brąowy medal w tegorocznym typerze. Jesteście niesamowici. Pokazaliście, że walczycie do upadłego niezależnie od okoliczności i ta walka jak najbardziej się opłaca.
Cieszę się ze srebrnego medalu, chociaż zaraz po ogłoszeniu wyników był lekki niedosyt. Niemniej jednak tych kilka małych medali w tym 3 złote też cieszą i stanowią bodziec i zachętę do walki w kolejnym typerze. No i nick na srebrnym tle stanowi nadel miłą i kuszącą perspektywę. Mam nadzieję, że typer zostanie znów zorganizowany. Noworoczny, szykuj się do ostrej walki o fotel lidera wszech czasów w kolejnym sezonie! :-D
Jeśli idzie o mój wynik, na moją przegraną złożyło się kilka czynników, nie tylko "kunktatorstwo" na 1/3 finału, którego zresztą nie było. Wysyłałam typy z pracy i po prostu mi się pokiełbiła godzina rozpoczęcia meczu. Nie wiem czemu wydawało mi się, że mecz zaczyna się o 18 (taak, a sama wkładałam stosowne ogłoszenie). Dlatego popłynęłam. Tak bywa, szewc bez butów chodzi, a Mistrzyni Czerwonej Czcionki wysyła spóźnione typy... ;-)
Jeśli chodzi o inne przyczyny, to akurat myślę, że główny wpływ na wynik miał pretyper, głównie ustawienie Jastrząbków i Warszawy na pudle. Myślę, że szanse na medale spokojnie były, ale na etapie pretypowania nikt nie był w stanie przewidzieć afery TillieGate ani tego, że Warszawę dopadnie plaga kontuzji i wyrostek robaczkowy Kwolka. Bez tych przygód Antiga spokojnie miałby szansę powalczyć o medal, a nawet go mieć. Swoje trzy grosze dołożyła również ZAKSA w Grande Finale. :-(
Dziękuję również Mewie za ufundowanie nagród. Wybieram "stratosferyczny zasięg", czyli biografię Arka Gołasia. Z przyjemnością zagłębię się w lekturze.
A jeśli już tu jestem, to zapytam z głupia frant. Czy zostały mi doliczone punkty za wytypowanie kandydatów do spadku piętro niżej?
W każdym razie jeszcze raz Wielkie Dzięki za Typerowy sezon 2017/2018! :-D
Mistrzyni Czerwonej Czcionki zaprasza do Typera PlusLigi 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=71&t=6143
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6167

5. miejsce w Typerze PlusLigi 2015/2016
Buraczek w Typerze PlusLigi 2016/2017
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Typer Plusligi 2017/2018 - regulamin i pretyper

Post autor: pewniak »

Pozwolicie, że dołączę się do podziękowań i gratulacji.

Suja, Emerencja i Noworoczny - dzięki Wam ta zabawa jest po prostu przyjemna i z chęcią, niezależnie od wyników, się w nią bawię :)

Gratulacje dla najlepszych.

Do zobaczenia za (pół) rok(u). :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
suja
Posty: 627
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 08:34
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Typer Plusligi 2017/2018 - regulamin i pretyper

Post autor: suja »

emerencja pisze: Czy zostały mi doliczone punkty za wytypowanie kandydatów do spadku piętro niżej?
Zostały doliczone. Jeszcze raz dzięki za pomoc. :)

Dziękuję wszystkim za miłe słowa i mam nadzieję, że spotkamy się tutaj w przyszłym sezonie.

Chciałbym serdecznie podziękować @Mewie za ufundowanie nagród dla trójki najlepszych. Dwie z tych trzech książek czytałem, więc mogę ręczyć za to, że są ciekawe i wciągające, trzecia jeszcze przede mną (z pewnością jest równie ciekawa). Dla mnie, jako organizatora, to duża sprawa i wyróżnienie. Dzięki!
kastor
Posty: 100
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:23
Płeć: M

Re: Typer Plusligi 2017/2018 - regulamin i pretyper

Post autor: kastor »

Witam

Nic się nie dzieje w związku ze startem nowego sezonu. Czyżby nie było Typera sezonu 2018/19 ???
Awatar użytkownika
suja
Posty: 627
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 08:34
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Typer Plusligi 2017/2018 - regulamin i pretyper

Post autor: suja »

Wszystkich amatorów naszej zabawy uspokajam, dzieje się, tylko powoli i nie widać jeszcze efektów. :) Typer będzie, i mam nadzieję, że uda się wystartować z nim do końca tygodnia.

Już dziś zachęcam wszystkich forumowiczów do wzięcia udziału w naszej zabawie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Typermania”