Jakie buty, asics czy mizuno?

bartosz123
Posty: 3
Rejestracja: 4 mar 2016, o 17:14

Jakie buty, asics czy mizuno?

Post autor: bartosz123 »

Czesc, prosze o pomoc.

Głownym moim problem jest to ze zastanawiam sie nad butami zwyklymi czy wieksza cholewką .
Co do firmy ubrałem sobie Asics z tego powodu ze mierzyłem Mizuno to dwie pary mocno przeszkadzaly mi tam gdzie zagina sie gdy np kleczysz, uwieralo mnie to, bolalo, i zrezygnowalem z mizuno.
Podczas gry czesto mnie bola stopy, w zgieciu przy kostce, potrafie czasem az sie jakos zaczepic i malo nie pojsc w bok calym cialem na zgiecie w prawo w prawej nodze, nie wiem czy to chodzi o latwo kontuzjogenna kostke, fakt faktem np jakos mi czasem boli stopa w pod kostka i ucieka gdy skacze , robie szybkie manewry.

Co do Asicsow podobaja mi sie:
ASICS GEL-BEYOND 4 MT
GEL-VOLLEY ELITE 3 M
ASICS GEL-SENSEI 5
GEL-BEYOND 4
i ostatnio polecono mi Asics Gelvolley Elite 3

Zastanawiam się, może Mizuno ?? Kolega mówił ze Asics juz słabo, ze od Asicsow sie odchodzi. Ale na Mizuno w ogole sie nie znam, nie kojarze.
bbiore pod uwage kolor by byly fajne kolorystyczne, bo to tez mi jest wazne, nie wiem czy chce zwykle czy MT.. Cena to do 450 chcialbym sie wyrobic . Jakies radY? Fajne sklepy?
Na zywo nie mam jak do zmierzenia bo w Bialymstoku jest bardzo maly wybor .. takze internet :)





Prosze o pomoc

bartek
siwy_7
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:47
Płeć: M

Re: Jakie buty, asics czy mizuno?

Post autor: siwy_7 »

Uważam że od Asicsów wcale się nie odchodzi. jest to porządna marka która ma dobre buty. sam mam obecnie asicsy i nie narzekam. Polecam Buty Asics Gel ( różne modele) gdyż są to naprawdę dobre buty. co do Mizuno to się nie znam , nigdy nie miałem. kolega ma też buty Nike Hyperdunk i jest z nich zadowolony.tak więc podsumowując polecam coś z asicsów, nike no i ewentualnie mizuno ale tu nie mogę nic o nich powiedzieć gdyż po prostu się nie znam. Zależy od pozycji na jakiej grasz ale polecam buty MT.
Kolcz_ps
Posty: 430
Rejestracja: 7 paź 2011, o 18:55
Płeć: M

Re: Jakie buty, asics czy mizuno?

Post autor: Kolcz_ps »

Posiadam od kilku lat buty Mizuno i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej miałem kilka razy Asics i według mnie nie ma żadnej różnicy w jakości.

Oczywiście nie polecam kupować najtańszych modelu bo tutaj nie zależnie od producenta jest często kicha. Mizuno jest tańsze przynajmniej w czasach jak kupowalem.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Jakie buty, asics czy mizuno?

Post autor: sb.slav »

@Kołcz a czy nie jest tak, ze po kilku latach, to nawet gorszy model anonimowego producenta będzie lepszy dla stawów, niż wyskakane kilkuletnie "łapcie"?

Jako anegdotę przytoczę wypowiedź Siergieja Tietiuchina który twierdzi, że buty wymienia co kilka tygodni.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Kolcz_ps
Posty: 430
Rejestracja: 7 paź 2011, o 18:55
Płeć: M

Re: Jakie buty, asics czy mizuno?

Post autor: Kolcz_ps »

Jeśli trenujesz zawodowo to nie licz na to że jedna para wytrzyma ci cały sezon ;)

Jak kupowałem Mizuno to nie widziałem większej różnicy w jakości. Wytrzymały trochę regularnego grania i mam je do teraz. Dalej wyglądają dobrze. Wkładka nie jest uszkodzona co w każdych butach był największy problem (maks rok czasu). Fakt że przez ostatnie 2 lata mało z nich korzystam związku z operacja kolana ale dalej maja się dobrze i nawet powiedział by że lepiej niż poprzednie Asics.
bartosz123
Posty: 3
Rejestracja: 4 mar 2016, o 17:14

Re: Jakie buty, asics czy mizuno?

Post autor: bartosz123 »

to ktore polecicie z asiscow ktore wypisalem??
tyczka12
Posty: 6
Rejestracja: 11 sty 2015, o 11:52
Płeć: M

Re: Jakie buty, asics czy mizuno?

Post autor: tyczka12 »

Mam pytanie co to są za buty, czy ktoś może mi je znaleźć?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Jakie buty, asics czy mizuno?

Post autor: lipton »

To nie te?
Obrazek
Piszą że to Adidas Adipower Stabil 10.1.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
tyczka12
Posty: 6
Rejestracja: 11 sty 2015, o 11:52
Płeć: M

Re: Jakie buty, asics czy mizuno?

Post autor: tyczka12 »

a wiesz może gdzie mogę takie kupić ?
tyczka12
Posty: 6
Rejestracja: 11 sty 2015, o 11:52
Płeć: M

Re: Jakie buty, asics czy mizuno?

Post autor: tyczka12 »

Oczywiście w Polsce
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Jakie buty, asics czy mizuno?

Post autor: Noworoczny »

TUTAJ masz info, gdzie można je kupić.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
tyczka12
Posty: 6
Rejestracja: 11 sty 2015, o 11:52
Płeć: M

Re: Jakie buty, asics czy mizuno?

Post autor: tyczka12 »

Nie wiem czy wgl sprawdzałeś te linki ale nie ma tam tego koloru brawo ty
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Jakie buty, asics czy mizuno?

Post autor: lipton »

Tak coś czułem, że to kolor gra tu kluczową rolę... 8-)
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Jakie buty, asics czy mizuno?

Post autor: Noworoczny »

Ale piszo, że to buty do skłosza so.

[A może to taka metoda na netmarketing? Jesteśmy jedynymi dystrybutorami danego towaru. Nie wejdziemy na fora z linkami, bo wyedytują i zbanują. To pytamy, gdzie można kupić i ktoś tam wklei linkę (-:]
Ostatnio zmieniony 17 mar 2016, o 11:03 przez Noworoczny, łącznie zmieniany 1 raz.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Jakie buty, asics czy mizuno?

Post autor: sb.slav »

Zastanawiałem się nad tym samym co @Noworoczny, no ale...
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
nijovp
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2016, o 15:56
Płeć: M

Butydo siatkówki

Post autor: nijovp »

Witam. Gram w siatkę ponad 6 lat. Interesują mnie buty nike hyperdunk 2015, czy ktoś miał z nimi do czynienia? jaka jest opinia? Jeśli nie to poleci ktoś jakieś buty 300 zł max. za kostkę?
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Jakie buty, asics czy mizuno?

Post autor: sb.slav »

Nie wklejaj tego samego postu pięć razy w różnych miejscach. Tu wystarczy.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
nijovp
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2016, o 15:56
Płeć: M

obuwie

Post autor: nijovp »

cześć. polecicie jakieś buty do siatkówki mizuno/asics. od razu proszę o opinię o nich, gram na pozycji atakującego, czasami rozgrywającego.
michaljn2
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2016, o 20:36
Płeć: M

ADIDAS VOLLEY ENERGY BOOST 2.0

Post autor: michaljn2 »

Witam, mam zamiar kupić buty Adidas Volley boost 2.0 i chciałbym wiedzieć jakie macie o nich zdanie, bo zauważyłem że ostatnio wielu siatkarzy gra w tych butach.
Z góry dzięki za odpowiedzi :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
finka
Posty: 1
Rejestracja: 9 maja 2016, o 13:17
Płeć: K

Re: Jakie buty, asics czy mizuno?

Post autor: finka »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 19 lip 2016, o 14:39 przez mewa, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: tu była reklama, za którą nikt nie chciał płacić
nsacz
Posty: 4
Rejestracja: 9 wrz 2016, o 08:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Jakie buty, asics czy mizuno?

Post autor: nsacz »

Mam buty Adidas Volley i dobrze się w nich gra (mięciutko, dobrze trzymają powierzchni), według metki można wrzucać buty do pralki :)
jedenzwielu
Posty: 13
Rejestracja: 13 lip 2017, o 12:18
Płeć: M
Kontakt:

Re: Jakie buty, asics czy mizuno?

Post autor: jedenzwielu »

Jak do siatkóki to tylko Asicsy. Nie wiem dlaczego ale bardzo dobrze mi się w nich gra.
karolinka777
Posty: 4
Rejestracja: 1 wrz 2017, o 17:08
Płeć: K
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jakie buty, asics czy mizuno?

Post autor: karolinka777 »

Asicsy, mają dobrą wentylację i się dobrze przystosowują do nogi
Awatar użytkownika
Mariusz1991
Posty: 4
Rejestracja: 9 lut 2018, o 12:59
Płeć: K

Re: Jakie buty, asics czy mizuno?

Post autor: Mariusz1991 »

Asics :)
A wie pan co jest najlepszego w złamanym sercu? (...) Tak naprawdę można je złamać tylko raz. Reszta to ledwie zadrapania
gorski
Posty: 7
Rejestracja: 1 paź 2011, o 15:12
Płeć: M
Kontakt:

Re: Jakie buty, asics czy mizuno?

Post autor: gorski »

temat stary jak świat, i każdy ma racje :).
ja gam już przeszło 15 [omg] lat od początku w ascisach.. zaczynałem w jakichś za 120 potem sensei 2/3/4 i jordany a do teraz elite ff poprzednia wersja
i tak od początku:
1sza para to nawet nie pamiętam ale wytrzymały w pyte - szacun dla asicsa za jakość...
2.serie sensei:
- 2 - wymieniłem tylko bo już amortyzacja po 2 latach grania padła - jak dla mnie 5/6
- 3 - jak wyżej nie do zdarcia 5.5/5
- 4 po kilku miesiącach już reklamowałem (mam dość wąska stopę) odkleiło się na obu butach podeszwa na zewnętrznych bokach w okolicy śródstopia, ale poza tym jak powyższe zero zdarcia 4/6

człowiek się starzeje i coraz mniej grac może i zdrowie nieco słabsze wiec buty w tej kategorii powinny wytrzymać z tej racji dłużej nic bardziej mylnego

3. Jordany One bodajże kupione na próbę - najgorsze buty jakie miałem po roku już praktycznie wyglądały gorzej niż pierwsze asicsy po 2 latach, podeszwa rozwarstwiła się i nie nadawała się do gry... moja ocena 2.5/6
4 asics Elte ff -buty kompletnie inne niż te do tej pory - te mało trzymały mi stopę nie czułem się pewnie - ale że mniej grałem to spoko niestety po niecałym roku i niewielkiej ilości gry - reklamacja odkleił się czubek, nie wiem jak Wy ale ja widzę że jakość spada... moja ocena 3/6

dodam że gram środek więc szukam stabilnych niż 'szybkich'....

prawdopodobnie kupie Beyondy, po sprawdzenie czy leżą dobrze a jak nie - trzeba będzie pożegnać markę - ale sądzę że teraz każda firma robi podobnie jakościowo buty (podobnie coraz słabsze...)
flower88
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2018, o 14:44

Re: Jakie buty, asics czy mizuno?

Post autor: flower88 »

Cześć, siostrzenica gra dość długo w siatkówkę, a zbliżają się święta, dlatego pomyślałam, że w tym roku chce jej zrobić naprawdę ekstra prezent. Osobiście gram w siatkówkę ale bardzo amatorsko i sama nie posiadam specjalnych do tego celu butów. Czy możecie polecić mi jakąś markę a najlepiej model butów do siatki dla 18stki? Ona bardzo lubi kolor błękitny i pomyślałam, że jakby udało się w tym kolorze coś znaleźć to byłoby naprawdę świetnie!
zaaksaczyk
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2019, o 09:49
Płeć: M

Re: Jakie buty, asics czy mizuno?

Post autor: zaaksaczyk »

jak dla mnie najlepsze buty do gry zrobił Adidas, w mojej opinii stopa ma w nich najwięcej luzu :) Ja sam ostatnio kupiłem sobie nowe buty do gry w biznesowej lidze - znalazłem je na stronie 11teamsports i zapłaciłem znacznie mniej niż w sklepie :D
Inavi
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2021, o 18:53
Płeć: M

Re: Jakie buty, asics czy mizuno?

Post autor: Inavi »

Część , doradzcie koledzy co wybrać - nie mogę się zdecydować.
1.93cm 97kg gram na P bądź A. Lat 29
Asics gel beyond 6 lub Asics sky Elite ff 2

Pozdrawiam i z góry dzięki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”