Obuwie

Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Obuwie

Post autor: Mate »

Ponoć są to magiczne buty, które dają +5 do wyskoku i +3 do skilla, ale za to -3 do charyzmy ;) . Kosztują tylko 10k.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
puchatek
Posty: 18
Rejestracja: 18 sie 2009, o 15:38
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: puchatek »

Jaki to model dokładnie?
marlon
Posty: 8
Rejestracja: 12 sty 2010, o 00:01

Re: Obuwie

Post autor: marlon »

ADIDAS MAD GRIPP
Mikimarc
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2010, o 12:16
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Mikimarc »

Co do wytrzymałości to profesjonalni gracze zużywają buciki średnio w ciągu 3 miesięcy.
Dla Łukasz Kadziewicz ściągamy z USA model Nike Shox Slam TB od roku (4 parki), ale u niego dodatkowo też stabilizator troszkę niszczy but od środka ;)
Jak pisał ten model ratuje mu stopę przed "zwichrowaniem" więc może to być podpowiedź dla innych o podobnych warunkach fizycznych i typie gry.
Koliberek
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2010, o 17:09
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Koliberek »

Witam!

Otoż planuje zakup nowych butow do siatkowki i chcialbym prosic o rade i odpowiedzi na moje pytania. Model znajduje sie tu: reklama

1. Czy jest to dobry model i czy nie rozwali mi sie np. za tydzien?? Chcialbym poczytac ogolne opinie o tej marce i o tym modelu

2. Moglby ktos okreslic z ktorego roku jest ten model??

Z gory dziekuje za odpowiedzi

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Grembi
Posty: 647
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 20:42
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Obuwie

Post autor: Grembi »

Nie wiece w jakim sklepie można dostać Nike Hipermax bo podoba mi się nowy model Wiki: http://www.sneakerobsession.com/wp-cont ... te-red.jpg
Kajoj
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2010, o 20:45

Re: Obuwie

Post autor: Kajoj »

Witam

Szukam butów do siatki do 200 zł. Jakie waszym zdaniem są godne uwagi?
Awatar użytkownika
koniu89
Posty: 111
Rejestracja: 21 gru 2007, o 22:00
Płeć: M
Lokalizacja: Krzywcza|Przemyśl|Kraków
Kontakt:

Re: Obuwie

Post autor: koniu89 »

w tej cenie to chyba tylko asics gel rocket i mizuno wave oasis, sam mam mizuno i jestem z nich bardzo zadowolony
marlon
Posty: 8
Rejestracja: 12 sty 2010, o 00:01

Re: Obuwie

Post autor: marlon »

...a ja proponuje "asics gel task" kilku kolegów w nich gra i bardzo sobie chwalą, a za 200 zł możesz kupić normalne jak i podwyższane.
Kajoj
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2010, o 20:45

Re: Obuwie

Post autor: Kajoj »

A może cos z koszykówki np Mad grippy itp?
kamo97
Posty: 4
Rejestracja: 2 kwie 2010, o 17:01
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: kamo97 »

Co myślicie na temat Asics Task MD 2009/2010

pomóżcie
Ostatnio zmieniony 3 kwie 2010, o 11:24 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie pisz proszę posta pod postem
Grygli
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2009, o 21:42
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Grygli »

Co do tego co pisał kolega Mikimarc to mogę się z nim zgodzić.. Na koniec tego sezonu kupowałem Nike shox slam czarne, i obawiałem się o to że bd sztywne, i trochę niewygodne do gry, ale jak najbardziej się myliłem.. Teraz bd 4 miesiąc jak gram w tych butach i jestem w 150 % zadowolony z nich.. Buciki są zajeb*iste, nie są drogie, warto posiedzieć na allegro i poczekać aż pojawi się jakiś model lub po prostu u kogoś w USA zamówić.. Polecam każdemu.. ;)
A przy okazji czy ktoś wie co za model posiada Michał Ruciak, wyglądają własnie na slamy, ale nigdzie ich nie widzałem.. ;)
Zobaczcie sami.. : http://www.plusliga.pl/gallery/lst_page ... Ko%C5%BAle
Zdj. nr 13, 24, 30, 34... Btw zobaczcie na zasięg Abramova... :))
Sauber
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2010, o 21:23
Płeć: M

Co zamiast Asicsów i Mizuno ?

Post autor: Sauber »

Witam.
Gram w siatkówkę już kilka lat.
Grałem już w kilku rodzajach asiksów i mam zamiar kupić nowe buty ale nie spodobały mi się żadne nowe asicsy, nie licząc Sensei które kosztują grubą kasę. I tu moje pytanie .
Czy polecacie może jakieś buty do koszykówki i inne w których dobrze się gra. Zastanawiałem się nad Adidas COMMANDER LITE.
Co sądzicie w ogóle o butach do kosza i grania w nich w siatkówkę. Czy może jakieś polecacie ?
marlon
Posty: 8
Rejestracja: 12 sty 2010, o 00:01

Re: Obuwie

Post autor: marlon »

Jeżeli chodzi o buty koszykarskie to polecam "ADIDAS PRO MODEL S(oczywiście podwyższane)" na prawdę bardzo fajne buciki do siatkówki. Mam takie od miesiąca (kosztowały mnie coś koło 240zł) i jestem bardzo zadowolony... dobra amortyzacja, dobrze podtrzymują staw skokowy, całkiem ciekawy system wentylacji i jeszcze ani razu nie straciłem w nich przyczepności, a grałem na halach z różnymi nawierzchniami.
Kuba14
Posty: 34
Rejestracja: 9 cze 2010, o 20:26
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Kuba14 »

Witam.
Które buty wy byście wybrali? Wybór jest między tymi dwoma modelami:
-Asics Gel Sensei 3 MT,
-Mizuno Wave Lightning 4 Mid
fifek
Posty: 192
Rejestracja: 14 lut 2010, o 09:08
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: fifek »

Asics Gel Sensei 3 MT
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: KadrO »

Kuba14 pisze:Witam.
Które buty wy byście wybrali? Wybór jest między tymi dwoma modelami:
-Asics Gel Sensei 3 MT,
-Mizuno Wave Lightning 4 Mid
Zdecydowanie nr 1, choć polecałbym Ci 09/10, a nie te najnowsze niebieskie. Bynajmniej wizualnie.
Kuba14
Posty: 34
Rejestracja: 9 cze 2010, o 20:26
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Kuba14 »

Dzięki za odpowiedz
PiotrS

Re: Obuwie

Post autor: PiotrS »

KadrO pisze:
Kuba14 pisze:Witam.
Które buty wy byście wybrali? Wybór jest między tymi dwoma modelami:
-Asics Gel Sensei 3 MT,
-Mizuno Wave Lightning 4 Mid
Zdecydowanie nr 1, choć polecałbym Ci 09/10, a nie te najnowsze niebieskie. Bynajmniej wizualnie.
wiem, ze to moj pierwszy post, wiem, że nie wypada, że nie można, ale aż się zarejestrowałem gdy to zobaczyłem. Wybaczcie, ale muszę.
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej

Przy okazji witam
Piotr
szczepanow
Posty: 3
Rejestracja: 4 lip 2010, o 11:51
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: szczepanow »

Witam :)
Mam zamiar kupić sobie nowe buty do siatkówki. Mam 14 lat i trenuję w klubie. Chce wydać na te buty ok 300 zł i tu mam kilka pytań co do wyboru.
- Czy to prawda że buty typu MT lub MID (te powzej kostki) powoduja ze kostka slabiej pracuje i jest bardziej podatna na kontuzje?
- Które buty byście polecili: Mizuno Lightning 4 czy Lightning 5? A może one w ogóle się niczym nie różnia ? :D
- Czy mogę liczyć na jakieś obniżki cen Asicsów bo liczyłem na zakup którychś z modeli Sensei (3 niskie lub 2 wysokie), które kiedyś można było kupić w cenie ok. 3 stów, a teraz to nie bardzo.
- A może sami macie swoje propozycje dla mnie w tej sprawie. :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam ;)
depciak
Posty: 241
Rejestracja: 1 maja 2009, o 21:25
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: depciak »

w wieku 14 lat bym nie przesadzal z inwestowaniem w buty, bo napewno stopa ci jeszcze urosnie.
szczepanow
Posty: 3
Rejestracja: 4 lip 2010, o 11:51
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: szczepanow »

mimo to zależy mi na odpowiedzi na moje pytania.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Obuwie

Post autor: Guilder »

Na jedno z tych pytań Ci odpowiem: tak, buty za kostkę odciążają mięśnie w okolicy owej kostki, przez co te mniej pracują, i się osłabiają. Tak długo, jak będziesz grał w tego typu butach, nie powinieneś odczuć różnicy. Jednak jak się przerzucisz z powrotem na zwykłe buty, to ryzykujesz kontuzją dużo bardziej, niż gdybyś nigdy nie brał wysokiego obuwia.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Obuwie

Post autor: Kay »

Jeśli grasz na środku to wskazane są wysokie, w innych sytuacjach wystarczą normalne.
AZS Częstochowa
maker3
Posty: 5
Rejestracja: 27 cze 2010, o 14:50
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: maker3 »

szczepanow pisze:Witam :)
Mam zamiar kupić sobie nowe buty do siatkówki. Mam 14 lat i trenuję w klubie. Chce wydać na te buty ok 300 zł i tu mam kilka pytań co do wyboru.
Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam ;)
Lepiej kup sobie halówki za 20zł.
Według mnie szkoda kasy na buty, ewentualnie możesz w styczniu kupić coś taniego na wyprzedaży, jeśli chcesz szpanować firmowymi butami.

Nie ma za co.
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Obuwie

Post autor: Kay »

Z tym szpanem to trochę pojechałeś.
W tym wieku dobre buty do gry to podstawa. Zryje sobie kolana, stopy, kostki i koniec z graniem. Trochę obiektywizmu. Grając w halówkach, równie dobrze można grać na boso. Pomijając, że Asics to nie głupie firmowe najacze, tylko technologia, amortyzacja i wygoda.
AZS Częstochowa
szczepanow
Posty: 3
Rejestracja: 4 lip 2010, o 11:51
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: szczepanow »

nie bede gral w halowkach za 20 zł na 4 treningach w tygodniu ... ;/ dzieki za informacje o wysokich butach. Więc jakie byście mi polecili buty za ok 300 zł ?
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Obuwie

Post autor: Kay »

Poszukaj czegoś na necie. Albo wykorzystaj ten sprawdzony sposób. Idź do sportowego sklepu, przymierz buty, wybierz najlepsze. Potem zamów je taniej przez neta i sprawa załatwiona. Tak na prawdę w tej cenie każde buty są jej warte. Na pewno nie będziesz zawiedziony. Każdy ma amortyzacje, antypoślizg. Różnią się tylko detalami.
AZS Częstochowa
KrisJumpstyle
Posty: 8
Rejestracja: 5 lip 2010, o 16:34
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: KrisJumpstyle »

Siema. W jakich butach gra teraz Kurek i Winiarski??

Kurek http://foto.siatka.org/foto1/2/443/13256.jpg
Winiarski http://foto.siatka.org/foto1/2/442/13225.jpg
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: hubert »

Kay pisze:Z tym szpanem to trochę pojechałeś.
W tym wieku dobre buty do gry to podstawa. Zryje sobie kolana, stopy, kostki i koniec z graniem. Trochę obiektywizmu. Grając w halówkach, równie dobrze można grać na boso.
Chyba jakby grał w drewniakach. Każdy but poza trampkami z cienką podeszwą zapewnia odpowiednią amortyzację. Te wszystkie "systemy" to marketing.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”