skurcze

profesor15
Posty: 6
Rejestracja: 27 lut 2013, o 23:23
Płeć: M

skurcze

Post autor: profesor15 »

Witam, liczę, że znajdę tu specjalistów w medycynie siatkarskiej ;D Więc trenuje siatkówke już 5 rok. Dopiero ostatnio zaczęły pojawiać mi się problemy. Zawsze przed treningiem biorę 1-2 tabletki suplementów na skurcze, wypijam witaminy, nawadniam się 1,5 l wody + 0.5 izotoników, weyeliminowałem kofeine i tauryne, lecz i to nie pomaga. Przekwalifikowałem się na atak co wiąże się z dużą ilością ruchu, przyznam że każdy trening jest dla mnie naprawde wyczerpujący. Problem pojawia się przy wyskoku do ataku, w locie łapie mnie niemiłosierny skurcz łydki, przez co nie w pełni osiagam zasięg i mój organizm automatycznie traci cała koordynacje. Jest to na prawdę uciążliwe. Czy ktoś ma pojęcie czego może mi brakować? Czy zbyt duża magnezu i minerałów może powodować odwrotny efekt do zamierzanego ? Pozdrawiam.
machalina
Posty: 7
Rejestracja: 5 gru 2019, o 20:02
Płeć: K
Kontakt:

Re: skurcze

Post autor: machalina »

Z tego co mi wiadomo, to nadmiar magnezu nie działa przeciwskutecznie. Zbyt dużo minerałów może jednak powodować inne problemy, np. kamicę nerkową. Samo przyjmowanie jakiegoś suplementu nie gwarantuje jego właściwej absorpcji. Jeśli pije się dużo kawy, magnez może być wypłukiwany i nie przyjmowany przez organizm. Tak się dzieje w wielu innych przypadkach. Niekiedy przyjmuje się witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, bez żadnego tłuszczu, co nic nie daje. Chodzi o właściwe zestawienie. Właśnie dlatego daje się olej do sałatek, żeby czerpać z niej jak najwięcej korzyści odżywczych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”