15lat i kilka pytań

Lakotek
Posty: 3
Rejestracja: 6 sie 2013, o 19:15
Płeć: M

15lat i kilka pytań

Post autor: Lakotek »

Witam. Mam 15(prawie 16)lat i 183cm wzrostu oraz 75kg wagi. Napiszcie czy to dobrze ale w kalkulatorze BMI wyszło idealnie :D Uwielbiam siatkówke, po prostu ją ubóstwiam :D Mam kilka pytań:
1.Jak wzmocnic swoją wytrzymałość?
2.Jak zwiększyc siłę ataku
3.Jak poprawnie i jak sie nauczyc zagrywki z wyskoku
4.Czy opłaca sie w takim wieku wykonywać rozne cwiczenia?
Lakotek
Posty: 3
Rejestracja: 6 sie 2013, o 19:15
Płeć: M

Re: 15lat i kilka pytań

Post autor: Lakotek »

Wypowie się ktoś?
Lakotek
Posty: 3
Rejestracja: 6 sie 2013, o 19:15
Płeć: M

Re: 15lat i kilka pytań

Post autor: Lakotek »

Wypowie sie wkoncu ktoś?
Awatar użytkownika
PiotrekJ
Posty: 255
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 16:46
Płeć: M

Re: 15lat i kilka pytań

Post autor: PiotrekJ »

Lakotek pisze:Witam. Mam 15(prawie 16)lat i 183cm wzrostu oraz 75kg wagi. Napiszcie czy to dobrze ale w kalkulatorze BMI wyszło idealnie :D Uwielbiam siatkówke, po prostu ją ubóstwiam :D Mam kilka pytań:
1.Jak wzmocnic swoją wytrzymałość?
2.Jak zwiększyc siłę ataku
3.Jak poprawnie i jak sie nauczyc zagrywki z wyskoku
4.Czy opłaca sie w takim wieku wykonywać rozne cwiczenia?
Na takie pytania szybciej Ci odpowiedzą na "zapytaj" ale skoro już to przeczytałem to Ci mogę coś napisać ;)
1. Nie wie jak dużo grasz czy też trenujesz może w klubie ale świetnym urozmaiceniem do siatkówki jest basen, tenis, rower i bieganie. Bardzo ogólnorozwojowe sporty, a poprawiają kondycję ;)
2. Tutaj siłownia i odpowiednia technika ale co do siłowni się nie wypowiadam bo to musisz mieć ułożony odpowiedni program treningowy ponieważ gdy będzie inaczej możesz sobie zrobić krzywdę ;)
3. Teoretycznie powinno się podrzucać piłkę przeciwną ręką. Np. Jesteś prawo ręczny to podrzucasz lewą, ale to było kiedyś ;) teraz już liczy się dokładny i dość wysoki wyrzut obojętnie którą ręką to już zależy od upodobania, a potem technika uderzenia ;)
4. Tutaj znowu wracamy do treningów na siłowni, zdecydowanie odradzane są treningi na wyskok, a jakieś inne treningi siłowe pod odpowiednim nadzorem i dobrze rozpisane myślę że mogą przynieść jakiś efekt aczkolwiek tu radziłbym Ci porozmawiać ze specjalistami bo są różne teorie ;)
Mam nadzieję że pomogłem ;)

P.S.
Na przyszłość pisz polskie literki, lepiej się czyta :)
#AKSGO #AKSGO #AKSGO
typid
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2018, o 12:27
Płeć: M

Czy z tym wzrostem mam szanse?

Post autor: typid »

Mam pytanie, czy mając 178 cm wzrostu w wieku 15 lat mam szanse w akademii talentów? Dodam, że nigdy nie trenowałem siatkówki, ale gram całkiem nieźle.

P.S. chodzi mi o pozycję przyjmującego ( wykluczam libero)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”