Faulowanie w siatkówce

macko
Posty: 99
Rejestracja: 10 mar 2013, o 18:35
Płeć: M

Faulowanie w siatkówce

Post autor: macko »

Czy coś takiego istnieje i jakie kary za to grożą?! Wiem, wiem, że siatkówka nie jest sportem kontaktowym jak np. piłka nożna ale z czasów gry w gimnazjum czy szkoły średniej zdarzało mi się kogoś sfaulować unikając przy tym gwizdka sędziego :] Specjalne naskakiwanie na stopę po ataku gdy przeciwnik był blisko linii, uderzenie piłki w nos przeciwnika gdy ten wyskakiwał wysoko do bloku, trącanie łokciem przy siatce czy wybicie palców po ataku (to akurat był czysty przypadek). Wiem, że to było chamskie, ale na swoje usprawiedliwienie dodam, że działo to się tylko gdy ktoś się wywyższał , był opryskliwy czy arogancki wobec mnie i innych więc działałem z zasadą "chamstwo, zwalczaj chamstwem" :D
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Faulowanie w siatkówce

Post autor: lipton »

W myśl przepisów, większość zachowań, które opisałeś to atak fizyczny i może podchodzić nawet pod dyskwalifikację.

http://dl.pzps.pl/21987,get/Przepisy-Gry-2015-2016.pdf

21.2 NIEWŁAŚCIWE ZACHOWANIE PODLEGAJĄCE SANKCJOM
Niewłaściwe zachowanie członka zespołu wobec sędziów, działaczy, przeciwników, członków swojego zespołu lub publiczności, klasyfikowane jest w trzech kategoriach w zależności od wagi przewinienia.
(...)
21.2.3 Agresja: atak fizyczny, agresja lub grożenie.
(...)
21.3.3 Dyskwalifikacja
21.3.3.1 Członek zespołu, któremu udzielono sankcji dyskwalifikacji, musi opuścić obszar kontrolowany przez komisję sędziowską do końca meczu, bez innych konsekwencji. Jeśli zdyskwalifikowany zawodnik jest na boisku musi zostać natychmiast zamieniony regulaminowo.
21.3.3.2 Pierwsze zachowanie agresywne, a także groźba agresji jest sankcjonowane dyskwalifikacją, bez innych konsekwencji.
(...)
KARTKI DO SYGNALIZOWANIA SANKCJI
(...)
Dyskwalifikacja: żółta i czerwona kartka trzymane osobno
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1055
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Faulowanie w siatkówce

Post autor: mitam »

Chłopaku zmień dyscyplinę!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy gry”