Zdzisław Ambroziak

Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Zdzisław Ambroziak

Post autor: Ted »

To już ponad cztery lata, gdy pożegnaliśmy na zawsze Zdzisława Ambroziaka, siatkarza, olimpijczyka, dziennikarza sportowego i komentatora sportowego, który na stałe zagości w historii siatkówki - na pewno tej polskiej... Na jednym z forów internetowych znalazłem takową wypowiedź: Już żaden mecz siatkówki nie będzie tak skomentowany I jego wspaniale felietony w Wyborczej, które czytało się z przyjemnością. Pozostaną tylko wspomnienia jego mądrych i trafnych wypowiedzi podczas meczu. >>Wsteczne odliczanie<< niestety dla niego już się skończyło.

A jakie jest Wasze zdanie, czy też wspomnienia związane ze Zdzisławem Ambroziakiem?
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Zdzisław Ambroziak

Post autor: Chal »

Bez wątpienia był to najlepszy komentator, jakiego miałem okazję słuchać, a jego wsteczne odliczanie czy stratosferyczny zasięg Arka Gołasia, ta charakterystyczna maniera wymawiania każdej sylaby osobno dla podkreślenia któregoś słowa, bez wątpienia przeszły do historii sportowego komentarza. Mi pan Ambroziak będzie nierozerwalnie kojarzył się z moimi siatkarskimi "początkami", kiedy to oglądałem mecze Ligi Światowej w TVP i miałem tę naprawdę wielką przyjemność słuchać jego komentarza.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Madzia
Posty: 34
Rejestracja: 26 sie 2008, o 13:58
Płeć: K
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Kontakt:

Re: Zdzisław Ambroziak

Post autor: Madzia »

Jego komentarzy o wspaniałych atletach w odniesieniu do naszych siatkarzy, dotknięciu linii pantoflem, sylabizowania "katastrofy" czy wstecznego odliczania nie da się zapomnieć. Pisał mądrze, oryginalnie, odważnie. Dobrze, że mamy chociaż książkowe wydanie jego felietonów. Śmierć Ambroziaka to z pewnością "niepowetowana strata"...
"Siatkówka bowiem to sport wyjątkowy" Zdzisław Ambroziak
"... bo najlepszy w Polsce jest olsztyński AZS!"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia siatkówki”