Volleyball Manager - darmowa gra komputerowa

Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Volleyball Manager

Post autor: volleyballmanager »

W załączniku kolejny półprodukt prac trzyosobowego zespołu (ja, Bartek i Jor) nad aktualizacją bazy danych.
W stosunku do poprzedniej publikacji (v2) zaszły następujące zmiany:
- kompleksowa aktualizacja lig estońskiej, łotewskiej, szwedzkiej, duńskiej, fińskiej, norweskiej, słowackiej, bułgarskiej, serbskiej, niższych lig włoskich
- dokonane bieżące transfery w już zaktualizowanych ligach
- aktualizacja zespołów z innych lig występujących w europejskich pucharach (Ukraina, Chorwacja, Słowenia, ...)
- aktualizacja umiejętności graczy słabszych reprezentacji europejskich
- dalsze uzupełnienie bazy trenerów
- eliminacja z bazy dużej ilości graczy, którzy zakończyli kariery
- zmiany danych oraz barw koszulek niektórych zespołów

Plik należy wypakować z archiwum do folderu Data gry VM 2013.
http://volleyballmanager.y0.pl/download/file.php?id=151
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Volleyball Manager

Post autor: volleyballmanager »

W załączniku kolejna aktualizacja bazy danych na sezon 2013/14.
Główne zmiany w stosunku do wersji v6 (viewtopic.php?f=77&t=2596) to:
- bieżące transfery zawodników w wielu ligach (autor: Bartek)
- kompleksowa aktualizacja ligi czeskiej (autor: Repick)
- aktualizacja skilli kilkuset zawodników (autorzy: Bartek, Mateusz1993, Repick, NovRain)
- eliminacja z bazy kolejnych graczy, którzy zakończyli kariery (autor: NovRain)
- aktualizacja i uzupełnienie bazy trenerów (autor: Bartek, czerwonyy)
- dodanie do bazy nowych sponsorów (autor: NovRain, na podstawie informacji z forum)

Plik należy wypakować z archiwum do folderu Data gry VM 2013.
http://volleyballmanager.y0.pl/download/file.php?id=185
pawel_wawa
Posty: 124
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 22:00
Płeć: M

Re: Volleyball Manager

Post autor: pawel_wawa »

Mam pytanie bo pracuje 3 sezon i zadnego trenera reprezentacji jeszcze nie zwolniono. Dlaczego tak sie dzieje to jakis bug czy po prostu taki nadzwyczajny zbieg okoliczności?
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Volleyball Manager

Post autor: Guilder »

Bug. Twórca gry jest go świadom i będzie starał się go usunąć przy ewentualnych pracach nad następną wersją.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
pawel_wawa
Posty: 124
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 22:00
Płeć: M

Re: Volleyball Manager

Post autor: pawel_wawa »

Kontynuując wątek mam pytanie co daje mi zatrudnienie dobrego asystenta? Niestety w czymś co nazywa sie poradnikiem jakkolwiek jest on bardzo pomocny nie jest to opisane i nie wiem czy opłaca się inwestować w dobrego asystenta. Wiesz cos na ten temat Guilder?
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Volleyball Manager

Post autor: volleyballmanager »

Asystent ma wpływ na poziom przydatnosci treningu dla rozwoju umiejetnosci i formy twoich zawodników wpływa tez na poziom organizacji klubu i to jacy zawodnicy godza sie grac w twoim klubie przy czym wpływ na to maja także twoje parametry jako managera. Dokładnie jaki jest stopień wpływ umiejetnosci asystenta na te cechy niestety nie wiem i postaram sie poprosic autora gry o objasnienie tej korelacji ale generalnie jest tak ze poziom umiejetnosci asystenta w duzym stopniu wpływa na całokształt funkcjonowania klubu wraz z umiejetnosciami managera a jako ze te ostatnie zmienic jest stosunkowo ciezko warto jest zawsze zatrudnic jak najlepszego asystenta.
pawel_wawa
Posty: 124
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 22:00
Płeć: M

Re: Volleyball Manager

Post autor: pawel_wawa »

A da sie cos zrobic z obywatelstwem paru graczy bo przeszkadza mi to prowadzic Resovie a Jastrzebskim w ogóle nie da sie grać? Do gry jest dołaczony edytor ale nie widze w nim takiej opcji ale może ona tam jednak jest?
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Volleyball Manager

Post autor: volleyballmanager »

Problem jest trudny bo na chwilę obecną naszemu autorowi gry Novrainowi nie udało sie wprowadzic opcji drugiego obywatelstwa z powodu ograniczenia kodu programu a z drugiej strony w przypadku zmiany obywatelstwa takiego Michała Łaski komputer automatycznie powołuje go do reprezentacji Polski. Poniewaz zas priorytet ma porzadek w poszczegolnych zestawieniach reprezentacyjnych nad problemami z prowadzenie niewielkiej czesci klubow wybralismy opcje ze w takich przypadkach gracz reprezentuje reprezentacje w której wystepuje albo taka w ktorej mogłby wystepowac biorac pod uwage karencje na wystepy miedzynarodowe. Poniewaz jednak proceder sie nasila i problem staje sie palacy myslimy nad wprowadzeniem opcji zmiany narodowosci zawodnika w kolejnej wersji gry. Odpowiadajac z kolei na drugie pytanie na razie takiej mozliwosci nie ma.
pawel_wawa
Posty: 124
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 22:00
Płeć: M

Re: Volleyball Manager

Post autor: pawel_wawa »

Planujecie VM 2014 albo chociaż bazę danych aktualną na nowy sezon?
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Volleyball Manager

Post autor: volleyballmanager »

Jest planowana nowa wersja ale kiedy wyjdzie nie wiadomo wiec radze zachować cierpliwość i oglądać w tym czasie Mundial ;) .
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Volleyball Manager

Post autor: volleyballmanager »

Nasze stronki o vm na facebooku
Jak niektórym wiadomo ale nikt tego jeszcze oficjalnie do wiadomosci nie podawał VM ma konto na facebooku. Zapraszamy wszystkich fanów VM do dodawania tego wydarzenia do ulubionych
http://www.facebook.com/home.php?#!/gro ... 066&ref=ts
Strona o planowanym Vm 2014 na fcebooku a także o starszych VM
https://www.facebook.com/volleyballmanager2014
Odnośnie VM 2014 rozmawiałem z autorem gry na ten temat i niniejszym go cytuje:
"Zgodnie z zasadą primum non nocere wprowadziłem poprawki większości zgłoszonych na forum błędów oraz zaimplementowałem trochę sugerowanych zmian starając się przy okazji niczego nie zepsuć. Baza danych będzie otwarta do edycji dla każdego, ja już się nie będę nią zajmować."

Szukamy chetnych do pomocy w przygotowywaniu bazy danych na sezon 2014/2015. Chetni niech sie zgłosza ponizej lub do Tatiany lub Bartka na naszym forum.
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Volleyball Manager - darmowa gra komputerowa

Post autor: volleyballmanager »

Facepacks - put it in folder Facepack in game main folder
Logopacks - create a folder Teams in the some destination like Facepacks
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Volleyball Manager - darmowa gra komputerowa

Post autor: volleyballmanager »

Tak tylko gwoli wyjaśnienia bo ileś osób zadaje to pytanie w sieci na facebooku czy poprzez prywatną wiadomość na insidevolley.
Nie planujemy żeńskiej wersji naszej gry bo generalnie mamy duże problemy z wydaniem na czas bazy danych dla męskich rozgrywek a po drugie żeńskie rozgrywki i męska siatkówka to dwie dość różne dyscypliny sportu i wydaje nam się ze ciężko byłoby je obsłużyć jednym silnikiem meczowym. Tak więc jedyną szansą na żeńskie rozgrywki byłby przypadek gdyby ktoś niezależny od nas opracował żeńską bazę danych po czym dodalibyśmy ją jako alternatywną bazę danych do kolejnej wersji naszego programu. Mimo podejmowanych prób w tym kierunku na to się jednak nie zanosi tak więc nie radzę oczekiwać wydania żeńskiej wersji gry. Przy czym problem raczej dotyczył zagranicznych użytkowników bo w kilku krajach żeńska odmiana jest popularniejsza od męskiej ale jako że w Polsce też jest grono sympatyków żeńskiej odmiany siatkówki piszę o tym także i tutaj.
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Volleyball Manager - darmowa gra komputerowa

Post autor: volleyballmanager »

Pare informacji o VM pozwolicie ze po angielsku
Odnosnie nowej wersji:
We are testing trial version VM 1.39 but there is a critical error after first season 2014/2015 so we need to find a solution (which means check a very long code programme in order to find bug) and then make a new trial version VM 1.40.
Wspomnienie o 2 waznych rocznicach w historii rozwoju projektu- 10 rocznica założenia VM TEAMu i 5 rocznica smierci współautora gry śp. Wojciecha "Wojtasa Sapiechy (1980-2009)
Because in next six months we will celebrate 2 anniversaries of important events in VM history let's describe a little why VM was made and is still continued

On 23th of March 2005 Tomasz Novrain Slusarek and Wojciech Wojtas Sapiecha created a an official forum of the game (next year will be 10th anniversary of creating VM Team community).
They were old friends from primary school and when Wojciech started loosing his eyesight in secondary school they decided to play together in a computer games that were available for him to play thanks to computer voice reading a text from programme. Of course the best game in this area in the end of twentienth century was Championship Manager series so they were a really devoted players but in addition Wojciech was a big fan and expert of volleyball so that goes without saying that one day they decided to make a very very simple management simulation game like CM dedicated to volleyball. So it was the beginning of VM- although Novrain who was responsible for code programme is not a profesional computer scientist and Wojtas was blind (he was responsible for the database) they overcame these adversities and created such a game like VM.

Unfortunately we have also second anniversary - this time of tragic event.
On 18 of October 2009 Wojciech died from cancer (to the end of his live although his blindness and cancer he was full of life) and Tomasz decided to continue VM project in commemoration of his friend.
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Volleyball Manager - darmowa gra komputerowa

Post autor: volleyballmanager »

Na naszym forum jest do pobrania nowa wersja VM 2014 - zapraszamy do pobierania i grania :D
http://www.volleyballmanager.y0.pl/vm/
krazk
Posty: 39
Rejestracja: 28 lut 2010, o 15:35
Płeć: M

Re: Volleyball Manager - darmowa gra komputerowa

Post autor: krazk »

o co chodzi z tym zespołem U-18 ? Co zrobić żeby mieć tam jakiś zawodników ?
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Volleyball Manager - darmowa gra komputerowa

Post autor: volleyballmanager »

Spytam sie o to autora gry odpowiedz wkrótce
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Volleyball Manager - darmowa gra komputerowa

Post autor: volleyballmanager »

Nie rozmawiałem jeszcze z autorem gry bo nie ma z nim kontaktu

Odnosnie miejsc gdzie można uzyskać informację o grze
Jeśli podoba ci się nasza gra uprzejmie prosimy o polubienie nas na facebooku w celu rozpropagowania gry w sieci
https://www.facebook.com/volleyballmanager2014

Zapraszamy też na oficjalne forum gry gdzie rgularnie udzielają się jej autorzy i najbardziej doświadczeni gracze
http://www.volleyballmanager.y0.pl/

A jeśli nie chcesz się rejestrować jakkolwiek tracisz w ten sposób najlepsza możliwość uzyskania pomocy i odpowiedzi na dręczące cię pytania zapraszamy do strefy gracza na facebooku https://www.facebook.com/groups/120108428028066/

Zapraszamy VM TEAM - twórcy serii gier Volleyball Manager
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Volleyball Manager - darmowa gra komputerowa

Post autor: volleyballmanager »

o co chodzi z tym zespołem U-18 ? Co zrobić żeby mieć tam jakiś zawodników ?
W Twoim klubie w zespole U18 zawodnicy pojawiają się już w trakcie pierwszego sezonu i możesz z nimi podpisać kontrakt

Polecam sobie ściągnąć do edycji bazy program XML Editor - bardzo prosta edycja nie zmieniająca ID itp. Nie ma potem żadnych problemów z odpaleniem bazy w grze. Wcześniej użyłem Excella i miałem ten sam problem z odpaleniem bazy danych co niektórzy.
krazk
Posty: 39
Rejestracja: 28 lut 2010, o 15:35
Płeć: M

Re: Volleyball Manager - darmowa gra komputerowa

Post autor: krazk »

Jaki ustawiacie trening ? Bo mam problem albo częste kontuzje albo słaba kondycja graczy
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Volleyball Manager - darmowa gra komputerowa

Post autor: volleyballmanager »

Obawiam się ze akurat na to pytanie ciezko bedzie uzyskać tu odpowiedź- zbyt wiele ósób nie wypowiada sie w tym watku aczkolwiek jest on chetnie przegladany ja sam szczerze mowiac juz w VM nie gram bo stary ze mnie chłop i może jeden moderator Guilder nas poratuje :D W innym razie pozostaje mi odesłac cie na strefe graczy na facebooku albo na forum - tertium non datum.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Volleyball Manager - darmowa gra komputerowa

Post autor: Guilder »

Nie miałem przyjemności zagrać w najnowszą wersję, ale w starszych nieźle jako bazowa strategia działało ustawienie 2233 (2 siłowego i motorycznego, 3 technicznego i taktycznego). Potem trzeba to modyfikować w zależności od sytuacji. Jeśli kontuzji jest za dużo, zmniejszyć. Lepsi zawodnicy lepiej znoszą ciężki trening, więc w klubach pokroju Zenitu czy Maceraty nawet 3344 może być odpowiednie.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Volleyball Manager - darmowa gra komputerowa

Post autor: hunter »

Zacząłem sobie sezon we Francji Beauvais, przemęczyłem cały okres przygotowawczy, jakieś transfery porobione, pierwszy mecz w lidze chciałem już grać a tu zonk i komunikat, że przekraczam limit obcokrajowców, w poprzedniej wersji nie było czegoś takiego, tym bardziej, że we Francji limitów nie ma.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Volleyball Manager - darmowa gra komputerowa

Post autor: volleyballmanager »

OK zgłosze problem z tym ze w edytorze VM mozesz samemu edytowac liczbe obcokrajowców w danej lidze
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Volleyball Manager - darmowa gra komputerowa

Post autor: volleyballmanager »

Wstępne pytanie - czy gdybyśmy planowali turniej w VM w stylu dawnych turniejów to czy znaleźli by się chętni? Liczba miejsc byłaby ograniczona bo np w turnieju granym na podstawie MŚ lub LM byłyby zgodnie z ich realnym odpowiednikiem 24 miejsca.
I drugie pytanie - jak uważacie czy do edytora do VM jest potrzebna instrukcja obsługi w zwiazku z faktem ze uległ on znacznemu rozbudowaniu w stosunku do wczesniejszych wersji i teraz można w nim naprawdę dużo rzeczy w bazie danych pozmieniać z czego gracze chyba nie do końca zdają sobie sprawę?
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Volleyball Manager - darmowa gra komputerowa

Post autor: volleyballmanager »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 13 gru 2014, o 22:36 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Mówiłem, że nie będę tolerował wklejania postów po angielsku.
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Volleyball Manager - darmowa gra komputerowa

Post autor: volleyballmanager »

Właśnie pod choinkę trafiła finalna wersja bazy danych na sezon 2014-15, będąca ukoronowaniem tegorocznych prac Bartka i Jor.
Poprawki w stosunku do bazy z października to:
- kompleksowa aktualizacja obu grup niemieckiej Bundesligi II, lig holenderskiej, szwajcarskiej i austriackiej,
- sporo poprawek w Rumunii, Belgii, Turcji, Grecji, francuskiej Pro B,
- najświeższe transfery z innych lig
- ewaluacja umiejętności zawodników przede wszystkim Plus Ligi, Serie A, Pro A oraz zespołów grających w europejskich pucharach
Całość działa jedynie z wersją 1.40.
Jeśli więc byliście cały rok grzeczni, w ramach prezentu świątecznego możecie ściągnąć aktualizację z naszego Downloadu i z działu pliki.
W spakowanym pliku znajduje się folder data zawierający dwie zaktualizowane bazy danych: oryginalną oraz przeznaczoną do dalszej edycji. Zawartość wystarczy wypakować w głównym folderze gry i scalić z istniejącym już folderem data.

http://www.volleyballmanager.y0.pl/vm/c ... k.php?id=5
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Volleyball Manager - darmowa gra komputerowa

Post autor: volleyballmanager »

Nowe swiateczne dodatki od fanów VM
Newest logopacks and facepacks for polish Plusliga
Zapowiadany facepack + logopack. Zachęcam do pobierania i sprawdzania!
Download link http://www.speedyshare.com/x7da8/Plus-Liga-pack.rar

W paczce znajduje się:
- facepack dla wszystkich 14 drużyn plus ligi(baza zawodników według VM_dbase_2014_15_final_original)
- wysokiej jakości logopack dla wszystkich drużyn
- logo plus ligi

Instalacja/Instalation
Volleyball Manager 2014 --> img --> tutaj kopiujemy foldery z paczki/please copy these files to this folder
Chciałbym Wam zaprezentować jedną z moich większych robót do gry VM 2014. Znajdują się tu logosy dla wszystkich rozgrywek w grze. W niektórych przypadkach troszke kombinowałem ze względu na to że np. ciężko odnaleźć logo dla pucharu Chin w siatkówce. Jeśli ktoś z Was zauważy nieprawidłowe logo a wie gdzie znajduje się to dobre, zapraszam do współpracy! Życzę miłej zabawy :)
http://www.volleyballmanager.y0.pl/down ... php?id=208
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Volleyball Manager - darmowa gra komputerowa

Post autor: MaciejJoker »

Czy mógłby ktoś pomóc ze środowiskiem NET Framework 3.5. Nie chce się pobrać czy też połączyć z internetem za cholerę a potrzebne jest to do wielu gier, np. Volleyball Manager, FIFA. Z góry dziękuję za pomoc.
2012, 2013, 2015
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik kolekcjonera”