Volleyball Manager - darmowa gra komputerowa

Kuba14
Posty: 34
Rejestracja: 9 cze 2010, o 20:26
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: Kuba14 »

Mam pytanie w jakim folderze gry można zmienić składy( zmienić już istniejących w grze zawodnków np zamienić Grzesia Szymańskiego na Bartka Filipiaka czy Michala Cervena na Janka Nowakowskiego?
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: KadrO »

Kuba14 pisze:Mam pytanie w jakim folderze gry można zmienić składy( zmienić już istniejących w grze zawodnków np zamienić Grzesia Szymańskiego na Bartka Filipiaka czy Michala Cervena na Janka Nowakowskiego?
Nie można i jeżeli zadasz to pytanie, nie nie będzie można robić tego także w przyszłości.
Kuba14
Posty: 34
Rejestracja: 9 cze 2010, o 20:26
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: Kuba14 »

KadrO pisze:
Kuba14 pisze:Mam pytanie w jakim folderze gry można zmienić składy( zmienić już istniejących w grze zawodnków np zamienić Grzesia Szymańskiego na Bartka Filipiaka czy Michala Cervena na Janka Nowakowskiego?
Nie można i jeżeli zadasz to pytanie, nie nie będzie można robić tego także w przyszłości.

Ale ja nie chcę zamieniać nazwisk i mieć Filipiaka na skilach Szymańskiego tylko zamienić skład z seniorskiego na kadetów
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: KadrO »

Kuba14 pisze:
KadrO pisze:
Kuba14 pisze:Mam pytanie w jakim folderze gry można zmienić składy( zmienić już istniejących w grze zawodnków np zamienić Grzesia Szymańskiego na Bartka Filipiaka czy Michala Cervena na Janka Nowakowskiego?
Nie można i jeżeli zadasz to pytanie, nie nie będzie można robić tego także w przyszłości.

Ale ja nie chcę zamieniać nazwisk i mieć Filipiaka na skilach Szymańskiego tylko zamienić skład z seniorskiego na kadetów
Powtórzę. Nie ma takiej opcji.
Kuba14
Posty: 34
Rejestracja: 9 cze 2010, o 20:26
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: Kuba14 »

A jest możliwość( widziałem taki temat na e-sitka) żeby zrobić w 2 lidze zespół kadetów Chemika Bydgoszcz. Większość zawodników jest w grze, brakuje tylko 3-4 zawodników.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: Guilder »

Kuba14 pisze:A jest możliwość( widziałem taki temat na e-sitka) żeby zrobić w 2 lidze zespół kadetów Chemika Bydgoszcz. Większość zawodników jest w grze, brakuje tylko 3-4 zawodników.
Jeśli taki zespół faktycznie gra w II lidze, to musi być. Napisz do admina tamtejszego wiadomość, najlepiej załączając skład.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Kuba14
Posty: 34
Rejestracja: 9 cze 2010, o 20:26
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: Kuba14 »

Guilder pisze: Jeśli taki zespół faktycznie gra w II lidze, to musi być. Napisz do admina tamtejszego wiadomość, najlepiej załączając skład.

Nie gra w 2 lidze tylko młodejlidze ale sprawdzałem że zawodnicy są w grze
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: Guilder »

Kuba14 pisze: Nie gra w 2 lidze tylko młodejlidze ale sprawdzałem że zawodnicy są w grze
No są w grze, bo istnieją naprawdę, i są siatkarzami. Ale jeśli nie ma takiego zespołu w drugiej lidze, to bez sensu tworzyć drużynę, bo to mija się z celem managera, jakim jest realizm. Jeśli tak bardzo chcesz nimi pograć, to zacznij grę np. Chemikiem w Plus Lidze, i zakontraktuj ich.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Kuba14
Posty: 34
Rejestracja: 9 cze 2010, o 20:26
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: Kuba14 »

.
Guilder pisze: Chemikiem w Plus Lidze, i zakontraktuj ich.
NIe mogę ponieważ wyskakuje mi komunikat "NIe możesz kupić zawodnika którego nie znasz"
piotrek16167
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2010, o 08:13
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: piotrek16167 »

Czy w przyszłości do tej gry będzie edytor???
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: KadrO »

piotrek16167 pisze:Czy w przyszłości do tej gry będzie edytor???
Z tego co wiem, nie.
Kuba14
Posty: 34
Rejestracja: 9 cze 2010, o 20:26
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: Kuba14 »

Jest jakaś możliwość wyłączenia "nie możesz kupić zawodnika którego zupełnie nie znasz".
Awatar użytkownika
AdAmS_VM
Posty: 122
Rejestracja: 5 wrz 2010, o 23:11
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: AdAmS_VM »

Kuba14 pisze:Jest jakaś możliwość wyłączenia "nie możesz kupić zawodnika którego zupełnie nie znasz".
Nie istnieje taka opcja.
Wojciech Sapiecha 1981-2009 - pamiętamy...
KU CHWALE VM!
marcin_r

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: marcin_r »

Plany autora VM
Well I didn't inform about the progress, simply I've been working in my limited free time.

What has been done:
- fixed some errors (e.g. wrong profit and loss calculations)
- Club World Championship added
- new data displayed in team and competition information screens
- bigger and balanced number of generated players out of contract at the beginning of new game
- bigger impact on player skills due to serious injuries
- database technical improvements

In progress or planning:
- introduction of trainers and assistants (generated or real trainers depending on database progress), its influence on many game features
- players finishing professional career can become trainers
- single match play in online mode
- sponsoring issues
- display changes (solution for users having incompatible screen resolution)
- graphics changes

As always, no official deadlines and promises - I'm not a politician, neither EA employee. :wink:
Prostym angielskim napisane wiec nie bede tłumaczył
rydzeksiatka
Posty: 23
Rejestracja: 26 maja 2010, o 17:23
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: rydzeksiatka »

kiedy nowy VM ?
marcin_r

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: marcin_r »

rydzeksiatka pisze:kiedy nowy VM ?
Jest w fazie wstepnych prac przy czym zwroce uwage na słowo wstepne
marcin_r

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: marcin_r »

Nasze forum juz chodzi najlepiej wchodzic przez IE
polak
Posty: 4
Rejestracja: 1 sie 2011, o 17:40
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: polak »

Jakie jest hasło do paczki, danych tych żeby uaktualnić gre ?
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: KadrO »

marcin_r pisze:Nasze forum juz chodzi najlepiej wchodzic przez IE
Nie powiedziałbym. Na Firefoxie oraz Google Chrome także działa idealnie.
marcin_r

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: marcin_r »

polak pisze:Jakie jest hasło do paczki, danych tych żeby uaktualnić gre ?
Plik musi mieć rozszerzenie *.dat, a nie *.zip.
Dotarły do mnie wieści, że przy ściąganiu i zapisywaniu przeglądarka domyślnie sugeruje rozszerzenie .zip.
Sprawdźcie to u siebie.
Jak to zmienić z zip na data?
Najprościej zacznij ściągać jeszcze raz i jak wyskoczy okienko do zapisu pliku, zmień pole Zapisz jako typ: folder skompresowany, na typ Wszystkie pliki i dodaj do nazwy pliku rozszerzenie .dat. Wtedy dopiero zapisz.
polak
Posty: 4
Rejestracja: 1 sie 2011, o 17:40
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: polak »

marcin_r pisze:
polak pisze:Jakie jest hasło do paczki, danych tych żeby uaktualnić gre ?
Plik musi mieć rozszerzenie *.dat, a nie *.zip.
Dotarły do mnie wieści, że przy ściąganiu i zapisywaniu przeglądarka domyślnie sugeruje rozszerzenie .zip.
Sprawdźcie to u siebie.
Jak to zmienić z zip na data?
Najprościej zacznij ściągać jeszcze raz i jak wyskoczy okienko do zapisu pliku, zmień pole Zapisz jako typ: folder skompresowany, na typ Wszystkie pliki i dodaj do nazwy pliku rozszerzenie .dat. Wtedy dopiero zapisz.
Tylko robie wszystko co ty mówisz, tylko nie moge odpalić go żadnym programem.
marcin_r

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: marcin_r »

Przepraszam ale co ty chcesz odpalac?
To jest integralna czesc gry i tylko VM to odpali.
Ściągnięty plik należy skopiować do katalogu \data w folderze, gdzie zainstalowana jest gra. Uruchamiając nową grę trzeba wybrać z listy odpowiednią bazę danych.
Uwaga, aktualizacja bazy jest kompatybilna z VM 2010, wersja 1.29.
polak
Posty: 4
Rejestracja: 1 sie 2011, o 17:40
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: polak »

Dzieki.
polak
Posty: 4
Rejestracja: 1 sie 2011, o 17:40
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: polak »

Znowu mam problem, dopiero co gram kilka dni i znowu mam uszkodzoną baze danych z gry :< A właśnie w Lidze Światowej 3 miejsce zajełem wchodze wczytaj i wybieram plik ten, na którym dane zapisałem i wyskakuje Błąd pliku, problem i pisze, że mogłem dane stracić itd, próbowałem 2 raz wejść to samo da się jakoś to naprawić czy nie ?
marcin_r

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: marcin_r »

Szczerze mowiac nie potrafie udzielic odpowiedzi. Najlepeij bedzie mowiac prawde skoro masz troche problemów z VM zarejestrowac sie na naszym forum http://forum.e-siatka.pl/ i zadac pytanie w stosownym dziale.http://forum.e-siatka.pl/viewforum.php?f=62

PS
Podejrzewam jednak ze nic sie niestety z tym plikiem juz nie da zrobic w związku z losowym błędem programu
marcin_r

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: marcin_r »

Sytuacja wyglada tak

Robimy baze danych trenerów z roznych lig świata. Oceniamy ich tylko generalnie od 1 do 20 bo juz bedziemy mieli około 15 tysiecy nazwisk w bazie a aktualizacja przy poswieceniu na jedna osobe 30 sekund zajmie pracujac 4 godziny dziennie a wiecej sie nie da robiac to amatorsko okrągły miesiąc a trzeba jeszcze nowy narybek wstawic.
W związku z tym jesli ktos makonkretną wiedzę na powyższy temat z podkresleniem słowa konkretna przy czym nie interesuje nas Plusliga co oznacza ze w polskiej lidze od 1 ligi i poniżej oraz rosyjska Superliga bo stamtad mamy az nadto opinii to może mi przesłac swoje propozycje na priva przy czym prosze o rozsądne ocenianie swojej wiedzy i nieprzesyłanie zwykłego spamu. Przy czym im bardziej twarda wiedza i im mniej znana liga tym takie ocenianie jest cenniejsze.

Dla zainteresowanych oceny
Rosyjska Superliga
http://forum.belogorievolley.ru/viewtop ... f=9&t=3415

I z ligi francuskiej od osoby znajacej sie w temacie
Hello Martinus,

No problem, this is my list. I add a skill for the choice of recruitment/transfers (for find the best players with their budget) and a skill for the loyalty/fidelity (who stay in the club despite the big offers from abroad or a big club) if you need :

Skills like trainer / skills like scout / skills for the loyalty

LIGUE A :
Olivier Lecat (Stade Poitevin) : 15/20 / 15/20 / 16/20
Mauricio Paes (Tours Volley-Ball) : 14/20 / 14/20 / 15/20
Patrick Duflos (Arago de Sète) : 17/20 / 18/20 / 19/20
Laurent Tillie (AS Cannes) : 17/20 / 16/20 / 20/20
Boris Grebennikov (Rennes Volley 35) : 18/20 / 20/20 / 20/20 ==> Best Coach for me in Ligue A :)
Dorian Rougeyron (Paris Volley) : 12/20 / 14/20 / 19/20
Martin Demar (Nantes Rezé) : 15/20 / 18/20 / 18/20
Arnaud Josserand (Montpellier UC) : 13/20 / 13/20 / 18/20
Paulinho (Tourcoing LM) : 11/20 / 12/20 / 16/20
Emmanuel Dummortier (Beauvais OUC) : 13/20 / 14/20 / 15/20
Frédéric Fernandez (GFCO Ajaccio) : 14/20 / 15/20 / 17/20
Cédric Énard (Spacer's de Toulouse) : 13/20 / 13/20 / 16/20
Fabrice Chalendar (ASU Lyon) : 14/20 / 16/20 / 17/20
Jean-Marc Biaso (Narbonne Volley) : 15/20 / 15/20 / 13/20


Do you need the same thing for the Ligue B ? :)

Artem
Ligi południowoamerykanskie, bułgarską oraz pewnie włoską jeszcze sobie wybadamy ale oczywiscie jak ktos cos o nich wie przy czym to cos oznacza rzetelna wiedze a nie bajdurzenie to jestesmy chetni. Inne ligi sa jak najbardziej wskazane
pawel_wawa
Posty: 124
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 22:00
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: pawel_wawa »

Wiadomo cos na temat VM na nowy sezon?

Swoja droga jako osoba z wykształceniem informatycznym jestem pod wrazeniem tego co udało sie zrobic amatorowi w zakresie kodu programu nie wspomne juz o bazie danych, którą podobno robiła osoba niewidoma. Wielkie dzieki za grę.
pawel_wawa
Posty: 124
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 22:00
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: pawel_wawa »

Odpowie ktoś?

A tak swoją drogą zastanawiam się czy w grze można jeszcze dużo poprawic na poziomie amatorskim. Kod gry wymagałby juz chyba pomocy zawodowego informatyka natomiast jak patrze ze gra ma 12 tysiecy zawodników blisko 100 lig i tysiac klubów to zastanawiam się ile osób musi się poświecić żeby to zaaktualizować i naprawdę budzi to we mnie szacunek bo ja osobiście nie uznaję pracy w ramach wolontariatu bez wynagrodzenia.
No ale zeby nie było tak miło to silnik meczowy mógłby byc lepszy i nie zawierać tych denerwujących serii punktowych, transfery mogłyby nie zależeć głównie od szczęścia, schemat rozgrywek powinien byc zróżnicowany a nie na jedno kopyto bo wiele lig ma inny schemat rozgrywek niz Plusliga a np Liga Mistrzów w grze nie przypomina w żaden sposob tej realnej.
sowa
Posty: 395
Rejestracja: 14 kwie 2011, o 16:56
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: sowa »

Polecam zajrzeć na oficjalne forum gry http://forum.e-siatka.pl/. A tutaj masz we wcześniejszym poście marcin_r plany autora gry odnośnie zmian.
Well I didn't inform about the progress, simply I've been working in my limited free time.

What has been done:
- fixed some errors (e.g. wrong profit and loss calculations)
- Club World Championship added
- new data displayed in team and competition information screens
- bigger and balanced number of generated players out of contract at the beginning of new game
- bigger impact on player skills due to serious injuries
- database technical improvements

In progress or planning:
- introduction of trainers and assistants (generated or real trainers depending on database progress), its influence on many game features
- players finishing professional career can become trainers
- single match play in online mode
- sponsoring issues
- display changes (solution for users having incompatible screen resolution)
- graphics changes

As always, no official deadlines and promises - I'm not a politician, neither EA employee. :wink:
rydzeksiatka
Posty: 23
Rejestracja: 26 maja 2010, o 17:23
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: rydzeksiatka »

jak idą prace nad nowym VM ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik kolekcjonera”