Volleyball Manager - darmowa gra komputerowa

HejdaBDG
Posty: 155
Rejestracja: 9 wrz 2007, o 16:30
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: HejdaBDG »

Sorry ale jak klikam w download to nie moge znalezc tej wersji 1.17 ??
CHEMIK BYDGOSZCZ
Awatar użytkownika
michaek
Posty: 918
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: michaek »

W sercu moim Sovia

"Co z tego, że mamy tak szeroki skład, skoro na boisku i tak może grać tylko sześciu z nas."
Paul Lotman
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: osnazfsb »

No albo z tego linku powyzej(w 2 czesciach) albo z tego ( w jednej czesci)
http://www.dhost.info/vbmanager/ccount1 ... .php?id=13
HejdaBDG
Posty: 155
Rejestracja: 9 wrz 2007, o 16:30
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: HejdaBDG »

CHEMIK BYDGOSZCZ
HejdaBDG
Posty: 155
Rejestracja: 9 wrz 2007, o 16:30
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: HejdaBDG »

Ogolnie gierka robi bardzo dobre wrazenie:)

Jednak jezeli chcialbym cos zmienic to wolalbym aby zawodnicy jezeli odrzucaja propozycje kontraktu zaproponowali odrazu wlasna...
Albo od razu proponowali wlasna...

Bo jednak mimo tego ze czasem daje sie bajeczne oferty to zawodnik i tak nie przychodzi;/


P.S Marcin Drabkowski to zdjae sie rozgrywajacy a nie przyjmujacy:D
CHEMIK BYDGOSZCZ
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: osnazfsb »

Z Drabkowskim to jest pewien problem bo on jest dosc uniwersalny a pozycje w grze moze miec tylko jedna
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: Kay »

A ja mam pytanie ! :D
Czysto techniczne. Przy kierunku bloku, który ustawiamy przed/w trakcie meczu kiedy chce blokować lewe skrzydło to blokuje swoje lewe skrzydło (prawe skrzydło przeciwnika) czy lewe skrzydło przeciwnika (moje prawe). ;)
Nie wiem czy wyraziłem się jasno, ale chyba wiadomo o co chodzi.
Pozdrawiam
AZS Częstochowa
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: osnazfsb »

Kay pisze:A ja mam pytanie ! :D
Czysto techniczne. Przy kierunku bloku, który ustawiamy przed/w trakcie meczu kiedy chce blokować lewe skrzydło to blokuje swoje lewe skrzydło (prawe skrzydło przeciwnika) czy lewe skrzydło przeciwnika (moje prawe). ;)
Nie wiem czy wyraziłem się jasno, ale chyba wiadomo o co chodzi.
Pozdrawiam
Od twojej :D
bartolina_89
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2008, o 05:20
Płeć: M
Kontakt:

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: bartolina_89 »

Post usunięty - punkt 13 i 23 regulaminu forum
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: osnazfsb »

Na start Plus Ligi prezent od ekipy tworzącej VM-a: aktualizacja bazy danych na obecny sezon ligowy.

W kilku słowach, o licznych zmianach, w tej wersji bazy:

Zaktualizowano następujące ligi:

austriacka - w całości
belgijska - w całości
czeska - w całości
fińska - w całości
francuska Pro A - w całości
grecka - najważniejsze kluby
niemiecka 1 Bundesliga - w całości
polska Plus Liga - w całości
polska 1. Liga - w całości
polska 2. Liga - w całości (o ile się dało)
rosyjska Superliga - w całości
słowacka - przygotowana do nowego sezonu (na ile pozwalały dane)
szwajcarska - w całości
włoska Serie A1 i A2 - w całości

dodano ligi:

chińska
egipska
tunezyjska
włoskie Serie B1 i B2

Inne zmiany:

- Zupdejtowano skile po sezonie reprezentacyjnym oraz dane graczy na nowy sezon ligowy
- rewizja potencjałów klubów europejskich oraz siły klubów kubańskich (teraz łatwiej ściągnąć Kubańczyka do innego niż rodzimy klub)
Wszystkich zapraszamy do dalszej pomocy nad aktualizacją gry i jej rozwojem. Jeszcze te parę lig do updatu zostało. :D

Naszą aktualizację, oczywiście, pobrać można w downloadzie.

Aha. I uwaga techniczna. Aby aktualizacja wam zadziałała, pliki, które wypakujecie z pobranych rarów umieście w folderze Data gry. Z reguły lokalizacja to: c:\program files\volleyball manager 2008\data\
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: Kay »

Szacuneczek i wielkie dzięki ! :D
Pozdrawiam !
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: Nagor »

Mam prośbę. Mógłby ktoś wytłumaczyć krok po kroku jak zrobić, żeby gierka działała, nie udało mi się zainstalować Frameworkow żadnych, cały czas błąd aplikacji. Proszę do tego, żeby było to zrozumiałe dla kogoś kto nie siedzi w kompach :P
...
bartolina_89
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2008, o 05:20
Płeć: M
Kontakt:

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: bartolina_89 »

Nagor pisze:Mam prośbę. Mógłby ktoś wytłumaczyć krok po kroku jak zrobić, żeby gierka działała, nie udało mi się zainstalować Frameworkow żadnych, cały czas błąd aplikacji. Proszę do tego, żeby było to zrozumiałe dla kogoś kto nie siedzi w kompach :P
no, właśnie chodzi o frameworka. Najlepiej zainstaluj wersję 2.0, wtedy ci nic nie wyskoczy żaden błąd
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: osnazfsb »

Wiec tak
1) Sciagasz VM (ale nie baze danych a program -pozycja nr 2 http://dhost.info/vbmanager/index.html
2) Sciagasz Net.Frameworka jesli go nie masz ( wydaje mi sie ze Windowsy XP z SP 2 i Visty maja go juz implementowanego)- sa starsze i nowsze edycje Net.Frameworka - odpowiednia jest wersja 2.0 która sciagniesz z oficjalnej strony Microsoftu -wielkosc 22.5 MB http://www.microsoft.com/downloads/deta ... b15c5e04f5. Jest tez Net.Framework 3.0 jako nakładka na Fremeworka 2.0, Net.Framework 3.5 no ale wersja 2.0 powinno spokojnie wystarczyc :D
3) Instalujesz tego Net.Frameworka (przez klikniecie lewym przyciskiem myszy na ikonke :P )
4) instalujesz VM
5)Sciagasz aktualizacje bazy danych-link bezposredni http://www.dhost.info/vbmanager/ccount1 ... .php?id=15 - lub tez pozycja pierwsza na stronie z programem
6) Aby aktualizacja zadziałała, pliki, które wypakujesz z pobranych rarów (spakowanych plików) umieszczasz w folderze Data gry. Z reguły lokalizacja to: c:\program files\volleyball manager 2008\data\. Do wypakowania potrzeba programu Win Rar, który najprawdopodobniej masz zainstalowany

Nie powinno byc zadnych problemów :D
Szym92
Posty: 26
Rejestracja: 30 sty 2009, o 21:20
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: Szym92 »

Super byloby gdyby utworzono żeński odpowiednik Volleyball Manager . Nie wiecie czy coś takiego już istnieje ? :]
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: osnazfsb »

Szym92 pisze:Super byloby gdyby utworzono żeński odpowiednik Volleyball Manager . Nie wiecie czy coś takiego już istnieje ? :]
Nie istnieje i tego nie planujemy. Silnik meczowy trzebaby zbudowac od podstaw bo to jednak 2 dosc rózne dyscypliny sportu
Szym92
Posty: 26
Rejestracja: 30 sty 2009, o 21:20
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: Szym92 »

aha ,to wielka szkoda.
marcin_r

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: marcin_r »

NIestety przyznajemy sie bez bicia ze zenska siatkowke ogladamy tylko wydaniu reprezentacyjnym a to jednak troche z amalao zeby zrobic z tego menadzera. Jak juz brat napisal do zenskiej wersji VM trzeba by napisac od nowa silnik meczowy( Bo liczba plasow, obron i piskow jest tam sporo wieksza)
Szym92
Posty: 26
Rejestracja: 30 sty 2009, o 21:20
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: Szym92 »

Żeńska siatkówka klubowa z sezonu na sezon robi się coraz ciekawsza.
Może za parę lat dorówna popularnością męskiej .
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: osnazfsb »

Szym92 pisze:Żeńska siatkówka klubowa z sezonu na sezon robi się coraz ciekawsza.
Może za parę lat dorówna popularnością męskiej .
No moze i tak. Ale na razie nie dorównuje a autorzy gry nie maja czasu mozliwosci ani chyba checi zeby podjac to wyzwanie.
marcin_r

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: marcin_r »

Dziś publikujemy ostateczną wersję bazy danych na obecny sezon.

Oto lista zmian w tej wersji:

- update skili zawodników Plus Ligi na podstawie statystyk meczowych
- podobny zabieg wobec ligi tureckiej
- dodanie nowych graczy z egzotycznych reprezentacji: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Gwatemala, Honduras, Izrael, Kostaryka, Łotwa, Mołdawia, Nikaragua, Norwegia, Panama, Rumunia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania
- zamiana ligi węgierskiej na rumuńską, dzięki scoutowskiemu wkładowi Yoyogiego
- dodanie - szkieletowe - 2. ligi brazylijskiej
- uaktualnienie barw zespołów z Plus Ligi wg koncepcji Tobiego
- aktualizacja kolejnych lig, a mianowicie:
Argentyna - Morro
Brazylia - Miedźwiedź + Pylarz
Czarnogóra - Wojtas z wydatną pomocą Morro
Estonia - Michama
Grecja - Morro
Hiszpania - Tobi
Holandia - Kucik
Japonia - Michama
Łotwa - Michama
Portugalia - Morro
Słowenia - Morro
Serbia - Morro
Turcja - Ozim

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej aktualizacji.

Zapraszamy do Ściągnięcia najnowszego update'u z naszego downloadu.

Pozdrawiamy

Team VM
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: osnazfsb »

Pozwole sobie udzielic paru informacji na temat opracowywanego Volleyball managera edycji 2009. W grze najpreawdopodobniej pojawi sie wkoncu tryb kariery manadzerskiej oraz jest pewna szansa na pojawienie sie rozgrywki multiplayer ograniczonej do pojedynczych meczów.
Prace nad przygotowaniem nowej edycji VM nabierają rumieńców. Obecnie kierunek nr 1 rozwoju to tryb kariery, który w swojej podstawowej wersji zostanie utworzony na potrzeby nowej edycji gry. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy czekają na tę opcję w grze. Dodatkowo gracz będzie rozliczany za wyniki sportowe, będzie pobierał pensję z klubowej kasy, obserwował trenerski rynek pracy i miał możliwość zmiany pracodawcy. Każdy kij ma dwa końce, więc również i władze klubu czy siatkarskiego związku będą mogły skorzystać z opcji zwolnienia z pracy nieskutecznego menedżera.

Kierunek nr 2 to tryb 'single game online' - opcja rozegrania przez sieć pojedynczego meczu zespołów klubowych lub reprezentacyjnych między dwoma graczami - tu prace są najbardziej eksperymentalne i data implementacji tej opcji mimo znacznego zaawansowania prac jest wielce niewiadoma.

Kierunek nr 3 to tłumaczenie gry na język włoski oraz aktualizacja tłumaczenia angielskiego, ponieważ w grze pojawiło się wiele nowych opcji, wiadomości i opisów - dla nich wszystkich trzeba przygotować obcojęzyczne odpowiedniki.

Inne bardziej istotne zmiany w grze od wersji 1.17 to:
- stworzenie profilu menedżera ze statystykami odnośnie przebiegu jego kariery
- udoskonalony mechanizm określania bieżącej formy zawodnika (zwiększenie jej tendencyjności, zmienności i istotności)
- ograniczona szybkość spadku parametrów fizycznych u starzejących się zawodników
- przyspieszenie rozwoju parametrów technicznych u młodych zawodników
- zniwelowanie dysproporcji wartości formy pomiędzy graczami atakującymi a libero
- zmieniony mechanizm określania początkowych parametrów nowo tworzonych zawodników
- rozszerzenie statystyk zawodników: rejestracja i wyświetlanie w profilach graczy oraz zespołów ilości nagród MVP meczu oraz średniej ilości zdobytych punktów na mecz
- opcja kopiowania treści wiadomości z ekranu głównego gry do schowka
- opracowane nowe typy wiadomości dla menedżera
- naprawiony bug z błędną wiadomością odnośnie MVP meczu

W planach jest też odświeżenie layoutu gry, ale ma to bardzo niski priorytet.

Zapewne do końca tego miesiąca zostanie wydana wersja testowa dla wybrańców. Na podstawie ich uwag zadecydujemy co dalej...
Odnosnie trybu kariery:
Kluby będą mogły zwalniać/zatrudniać szkoleniowców w dowolnym momencie sezonu. Stracić pracę można, jak dotychczas, przez zrujnowanie finansów klubowych, lub, co jest nowością, w wyniku niezadowolenia władz klubowych/związkowych z osiąganych wyników sportowych. Szkoleniowcy mogą również na własną rękę zrezygnować z kierowania danym zespołem czy reprezentacją.
Menedżer będzie miał informacje o tym, jakie jest nastawienie do niego jego przełożonych (czy może się obawiać utraty stanowiska) oraz jakie kluby na bieżąco poszukują szkoleniowców i będzie mógł aplikować do nich ze swoją kandydaturą. Będzie mógł negocjować z innymi klubami nawet będąc aktualnie zatrudnionym (co nie będzie mile widziane przez aktualnych pracodawców).

Poza początkowym wyborem klubu przy dodawaniu nowego menedżera, szanse na kolejne angaże będą się wiązały z umiejętnościami managera, jego doświadczeniem, sukcesami w karierze oraz wymaganiami finansowymi. W praktyce stworzy to dodatkowy cel w grze: zarobić w trakcie swojej kariery jako manager jak najwięcej.

Nie będzie natomiast w VM-ie gry na zasadzie - znudziło mi się grać zespołem X, to pogram zespołem Y, a potem może zespołem Z.
Pierwszy test trybu kariery w VM: sprowokowałem reprezentacją Polski 7 porażek z rzędu, w tym 2 x 0-3 z Tunezją u siebie i zostałem zwolniony. Jak widać opcja działa! :D
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: Nagor »

A możesz mi powiedzieć czy jest opcja grania w sztucznie stworzonej lidze, z nieistniejącymi zespołami, czy można grać tylko istniejącą w rzeczywistości? Kiedyś w to grałem i niezbyt podoba mi się prowadzenie drużyn istniejących, za mało od nas zależy :D
...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: Arff »

Można sobie stworzyć własny zespół i prawadzić go od najniższej klasy rozgrywkowej...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: osnazfsb »

Niestety takiej opcji w VM od wersji 2007 nie ma. Jak komus bardzo zalezy to polecam VM 0.17 bo tam taka opcja była
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: Arff »

VM 0.17 bo tam taka opcja była
to ostatnia wersja którą miałem na komputerze, dlatego myślałem że w kolejnych także takowa istnieje...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: osnazfsb »

Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: Mate »

No, no całkiem nieźle to wygląda ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: Arff »

Brak opcji kariery to jedna z kilku rzeczy, które sprawiły, że nie grałem w poprzednie wersję... jeżeli poprawiliście też szybkość gry to spróbuję swoich sił :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
marcin_r

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: marcin_r »

Staramy sie zeby nasza gra byla jak najlepsza i mamy pewnośc ze z kazdym kolejnym rokiem taka wlasnie bedzie.Myślę ze w kwesti bazy danych naprawde mamy sie czym pochwalić( nieraz czytalem na tym forum wypowiedzi osob ktore powolywaly sie na VM )natomiast w kwesti samego mechanizmu gry po prostu de facto jest on tworzony przez pojedyncza osobe,. która nie mając wykształćenia informatycznego po prostu pracuje tak jak pozwalaja jej na to inne obowiazki
Co do szybkosci gry to dysponujac Athlonem 2800+ i 1.5 GB RAM czyli sprzetem ktory na pewno nie jest lepszy niz standardowy pecet trzymany przez osoby reguklarnie korzystajce z komputera naprawde da sie grac.NIe bedę owijal w bawełne ze rzeczywiscie w naszych poprzednich wersjach ciezko bylo grac na czyms slabszym niz C2D al;e bardzo staramy sie to
calyu czas usprawniać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik kolekcjonera”