Volleyball Manager - darmowa gra komputerowa

Awatar użytkownika
Logan
Posty: 152
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:58
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: Logan »

Bez żadnych ogródek stwierdzam - to najlepsza produkcja o siatkówce, z jaką zetknąłem się w ciągu kilku lat mojej przygody ze 'sportówkami'. Grałem w przeróżne produkcje z Volleyball w tytule, ale żadna nie wciągnęła mnie tak mocno, jak właśnie VM 2008.
Mam pytanie kiedy wyjdzie VM 2009?
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: osnazfsb »

Jeszcze w tym miesiacu nasi testerzy otrzymaja wersje testowa VM 2009 a wiec na gre mozna chyba realistycznie liczyc w sierpniu.
Awatar użytkownika
Logan
Posty: 152
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:58
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: Logan »

Super juz nie moge sie doczekac :D . Mam jeszcze pytanie zy w nowej wersji bazadanych bedzie zaaktualizowana na najblizszy sezon czy tez tak jak w poprzednich latach update wyjdzie pozniej wraz z zamknieciem okna transferowego?
Core
Posty: 228
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:32
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: Core »

Gdyby to od nas zależało, aktualizacja składów mogłaby nastąpić już dzisiaj, ale musisz zrozumieć, że aktualnie nie znamy składów wszystkich zespołów, bo na pewno pojawi się jeszcze wiele transferów. Update zostanie wydany, gdy będziemy znali już mniej więcej wszystkie składy, czyli najprawdopodobniej po ME mężczyzn, także pozostaje nam cierpliwe czekanie, a jeśli chcesz nam pomóc przy aktualizacji, zapraszam na VM-owe forum, bliżej ME na pewno pojawi się jakiś stosowny temat. ;)
Awatar użytkownika
Logan
Posty: 152
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:58
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: Logan »

Wielkie dzieki za te informacje. Mogłbys jeszcze podac adres forum?
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: dreamer »

Pracujecie nad corocznym uaktualnieniem gry na kolejny sezon.
Mnie natomiast interesuje bardziej odwrotna sytuacja. Czy zamierzacie (kiedy, może już pracujecie nad tym) poszerzać grę o bazy danych z sezonów historycznych (np. sprzed 15, 20 czy nawet 30 lat)?

Szczerze przyznam, że dla mnie dopiero wtedy gra stałaby się w pełni profesjonalna i maksymalnie ciekawa.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
marcin_r

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: marcin_r »

dreamer pisze:Pracujecie nad corocznym uaktualnieniem gry na kolejny sezon.
Mnie natomiast interesuje bardziej odwrotna sytuacja. Czy zamierzacie (kiedy, może już pracujecie nad tym) poszerzać grę o bazy danych z sezonów historycznych (np. sprzed 15, 20 czy nawet 30 lat)?

Szczerze przyznam, że dla mnie dopiero wtedy gra stałaby się w pełni profesjonalna i maksymalnie ciekawa.

dreamer
Tak technicznie jest to jak najbardziej do wykonania pomijajac oczywiscie kwestie jak wtedy grano(2 sypaczy i brak libero)bo tutaj za gleboko trzeba by wchodzić w silnik meczowy.Mysle ze 15lat temu świat wygladał mniej wiecej podobnie jak dzisiaj(chodzi mi np o to ze zawodnicy z ZSRR mogli juz grac na Zachodzie) wiec kwestia jest tylko oddanie realiow sil lig i finansow w tamtym czasie(chyba ze po prostu tylko zmieniamy nazwy klubow i zawodnikow)
NIe chce skladać deklaracji bo musimy to przedyskutowac z naszym risirczerem ;)
Core
Posty: 228
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:32
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: Core »

Możemy mieć jednak problem ze składami tych starszych drużyn, bo podejrzewam, że mało jest tego typu informacji w internecie.

Dreamer, znasz bardzo dobrze realia brazylijskiej Superligi, tamtejszych zawodników, więc pomyślałem sobie, że może mógłbyś nam nieco pomóc w przełożeniu rzeczywistych umiejętności zawodników na VM-owe oraz przy składach niektórych drużyn? Oczywiście chodzi mi o jakieś drobne podpowiedzi o zawodnikach, o których w Polsce mało wiem, o podanie składu drużyny, którego nie znamy, o infrastrukturze klubu itp. Bo twierdzisz, że Superliga to jedna z najsilniejszych lig na świecie, o ile nie najsilniejsza, i ja się z tym zgadzam, a wydaje mi się, że jednak w naszej bazie danych nie jest w pełni i realistycznie odzwierciedlona, więc dobrze by było ją urzeczywistnić na tyle, ile się da.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4620
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: niepoinformowany »

Core pisze:Dreamer, znasz bardzo dobrze realia brazylijskiej Superligi, tamtejszych zawodników, więc pomyślałem sobie, że może mógłbyś nam nieco pomóc w przełożeniu rzeczywistych umiejętności zawodników na VM-owe oraz przy składach niektórych drużyn? Oczywiście chodzi mi o jakieś drobne podpowiedzi o zawodnikach, o których w Polsce mało wiem, o podanie składu drużyny, którego nie znamy, o infrastrukturze klubu itp. Bo twierdzisz, że Superliga to jedna z najsilniejszych lig na świecie, o ile nie najsilniejsza, i ja się z tym zgadzam, a wydaje mi się, że jednak w naszej bazie danych nie jest w pełni i realistycznie odzwierciedlona, więc dobrze by było ją urzeczywistnić na tyle, ile się da.
A potem drastycznie wzrośnie liczba zawodników ze średnią co najmniej 15.0 :)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: dreamer »

niepoinformowany pisze:
Core pisze:Dreamer, znasz bardzo dobrze realia brazylijskiej Superligi, tamtejszych zawodników, więc pomyślałem sobie, że może mógłbyś nam nieco pomóc w przełożeniu rzeczywistych umiejętności zawodników na VM-owe oraz przy składach niektórych drużyn?...
A potem drastycznie wzrośnie liczba zawodników ze średnią co najmniej 15.0 :)
Oczywiście, że w takim stopniu w jakim na to wystarczy moja wiedza i obiektywne realia dostępu do informacji, jestem gotowy pomóc.
Choć nie wiem, czy nie powinniście jednak brać pod uwagę wątpliwości, jakie w swoim poście zawarł wytrawny jak sądzę znawca brazylijskich realiów ostatniego pięćdziesięciolecia - niepoinformowany...

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4620
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: niepoinformowany »

[Ingerencja moderatora]
Ostatnio zmieniony 16 lip 2009, o 15:50 przez dreamer, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Na tym forum piszemy tylko posty o merytorycznej zawartości odpowiadającej tematowi.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Core
Posty: 228
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:32
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: Core »

niepoinformowany pisze:A potem drastycznie wzrośnie liczba zawodników ze średnią co najmniej 15.0 :)
Z całym szacunkiem, ale jak się nie znasz, nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem kilku linijek tekstu i nie jesteś w tej sprawie dostatecznie poinformowany, to się nie odzywaj, bo Twoja wypowiedź jest na poziomie bliskim dna i nic, ale to zupełnie nic nie wnosi do dyskusji.

Dreamer, w takim razie zgłoszę się do Ciebie, gdy będą już wydane odpowiednie dyspozycje odnośnie aktualizacji bazy danych.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: Nagor »

Jednak wg mnie dreamer zrobi Brazylię na takiej zasadzie jak ja bym zrobił skre.
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: dreamer »

Nagor pisze:Jednak wg mnie dreamer zrobi Brazylię na takiej zasadzie jak ja bym zrobił skre.
Po pierwsze, jak zrozumiałem Core, nie ja to będę robił, tylko pomogę tam, gdzie twórcom gry zabraknie potrzebnych informacji.
Po drugie, co to znaczy, że ja zrobię Brazylię tak, jak Ty zrobiłbyś Skrę ??? Jeżeli Ty zrobiłbyś Skrę nieuczciwie i tendencyjnie na plus dla niej, to jestem daleki od przytakiwania, że ja zrobiłbym tak samo z Brazylią. Jeżeli nie masz wątpliwości co do swojej uczciwości, to szczerze mówiąc nie rozumiem po co napisałeś tego posta, bo nic on nie wnosi do meritum sprawy.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
marcin_r

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: marcin_r »

Mysle ze dreamer jest jak najbardziej odpowiednia osoba do funkcji "konsultanta " VM w kwesti Ameryki Płd i bedziemy naprawde wdzieczni za akzda pomoc z jego strony
PS
Tak swoja droga chyba kazdy ma jakies sympatie i taki wewnetrzny mus aby lekko podpakowac swoich ulubiencow bo nie da sie obiektywnie ocenic czyis umijetnosci- zawsze jest to ocena subiektywna
PS 2
Widze coraz wiecej zainteresowania VM-em :P
PS 3
Nasz najstarszy scout jest z 1980 roku wiec w kwesti bazy "retro" byloby chyba jednak ciezko
Core
Posty: 228
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:32
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: Core »

dreamer pisze:Po pierwsze, jak zrozumiałem Core, nie ja to będę robił, tylko pomogę tam, gdzie twórcom gry zabraknie potrzebnych informacji.
Dokładnie tak, szkoda by było Twego czasu na wklepywanie wszystkich danych do formularza, np. mógłbyś też rzucić okiem już na finalną całość, czy wszystko się zgadza, czy wszystko jest w porządku oraz na ostateczne parametry zawodników, czy wszyscy mają w miarę pozytywnie odwzorowane rzeczywiste umiejętności.
dreamer pisze:Po drugie, co to znaczy, że ja zrobię Brazylię tak, jak Ty zrobiłbyś Skrę ??? Jeżeli Ty zrobiłbyś Skrę nieuczciwie i tendencyjnie na plus dla niej, to jestem daleki od przytakiwania, że ja zrobiłbym tak samo z Brazylią. Jeżeli nie masz wątpliwości co do swojej uczciwości, to szczerze mówiąc nie rozumiem po co napisałeś tego posta, bo nic on nie wnosi do meritum sprawy.
Co do tego, to ja w ogóle nie mam wątpliwości. Wierzę, że wszystko zostanie obiektywnie rozpatrzone, Dreamer to w końcu profesjonalista. Zresztą jeśli tam zawodnicy są naprawdę dobrzy, to przecież tacy również muszą być w VM-ie, więc na pewno niektórym Brazylijczykom zostanie zwiększona średnia umiejętności.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: Nagor »

Chodziło mi o obiektywizm, a nie o to, że faworyzowałbym skre. Wiadomo, każdy z nich wszystko po 1 tylko MM blok 2 :D
...
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: osnazfsb »

Z pewnoscia pomoc dreamera zdecydowanie wpłynie na zwiekszenie realizmu rozgrywek południowoamerykanskich czyli ligi argentynskiej brazylijskiej Superligi oraz II ligi oraz byc moze ligi kubanskiej. Nie obawiałbym sie znacznego przeszacowania zawodników brazylijskich mimo widocznej jego pewnej słabosci do latynoskich zawodników bo i po prawdzie obecnie mamy juz 78 zawodników brazylijskich ze srednia powyzej 15.0 plus kilkunastu bardzo dobrych libero a mysle ze powinno ich byc nawet wiecej.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: kevinpsb »

Jak moge cos poradzic: Niech po prostu Dreamer poda wam składy druzyn wystepujacych w superlidze brazylijskiej porownujac zawodników do znanych wam Brazyliskich zawodników. No bo niestety mam podobne wątpliwosci do niepoinformowanego... Np Dreamer twierdzi że w Brazylii jest 30 zawodników lepszych od Francuza Antigi co nie jest oczywiscie zgodne z prawda bo były kapitan trojkolorowych jak by był Brazylijczykiem łapał by sie bez problemu do 12 mistrzów swiata....
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: Nagor »

kevinpsb pisze:Jak moge cos poradzic: Niech po prostu Dreamer poda wam składy druzyn wystepujacych w superlidze brazylijskiej porownujac zawodników do znanych wam Brazyliskich zawodników. No bo niestety mam podobne wątpliwosci do niepoinformowanego... Np Dreamer twierdzi że w Brazylii jest 30 zawodników lepszych od Francuza Antigi co nie jest oczywiscie zgodne z prawda bo były kapitan trojkolorowych jak by był Brazylijczykiem łapał by sie bez problemu do 12 mistrzów swiata....
Gdyby miał 20 lat :P
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: dreamer »

kevinpsb pisze:...Dreamer twierdzi że w Brazylii jest 30 zawodników lepszych od Francuza Antigi co nie jest oczywiscie zgodne z prawda bo były kapitan trojkolorowych jak by był Brazylijczykiem łapał by sie bez problemu do 12 mistrzów swiata....
1. Jako że nie mam zamiaru wertować po tysiacach postów, żeby znaleźć cytat dotyczący tych 30 lepszych Brazylijczyków od Antigi, więc jeśli ty mi go znajdziesz, to ja podam nazwiska tych Brazylijczyków którzy są od Antigi lepsi. Zwróć jednak uwagę, czy chodzi ogólnie o lepszych zawodników, czy o lepszych przyjmujących (wielu burzy się, gdy mówi się o lepszych siatkarzach "jako takich" - bez uwzględnienia na jakich grają pozycjach, ale to nie jest mój ani nikogo z tego forum wymysł, bo zawodników porównuje sie bez względu na pozycje, nawet FIVB czy CEV wybierają najlepszych zawodników bez podziału na pozycję na boisku).
2. Nie obraź się, ale nie masz najmniejszego rozeznania w poziomie siatkówki brazylijskiej a już zdecydowanie nijakie w jej specyfice. Antiga nie zostałby nawet zaproszony jako gość na treningi szerokiej kadry Brazylii (tak jak np. Dębiec czy Milczarek przez Castellaniego).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: kevinpsb »

dreamer pisze:
kevinpsb pisze:...Dreamer twierdzi że w Brazylii jest 30 zawodników lepszych od Francuza Antigi co nie jest oczywiscie zgodne z prawda bo były kapitan trojkolorowych jak by był Brazylijczykiem łapał by sie bez problemu do 12 mistrzów swiata....
Antiga nie zostałby nawet zaproszony jako gość na treningi szerokiej kadry Brazylii (tak jak np. Dębiec czy Milczarek przez Castellaniego).

dreamer
Nie widze powodu dla ktorego miałby nie zostac zaproszony... Taki np Thiago alves nie dorasta mu do piet...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: Chal »

kevinpsb pisze:Taki np Thiago alves nie dorasta mu do piet...
Taki Thiago Alves to go bije na głowę w ataku, a w defensywie ewidentnie gorszy wcale nie jest. Antiga młodszy już nie będzie i to było widać już w ubiegłym sezonie, gdzie lepiej od niego w PlusLidze prezentowali się Kunnari i Samica.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: Mate »

Chal pisze:
kevinpsb pisze:Taki np Thiago alves nie dorasta mu do piet...
Taki Thiago Alves to go bije na głowę w ataku, a w defensywie ewidentnie gorszy wcale nie jest. Antiga młodszy już nie będzie i to było widać już w ubiegłym sezonie, gdzie lepiej od niego w PlusLidze prezentowali się Kunnari i Samica.
Ale przed dwoma sezonami Kunnari i Samica nie mieliby nic do powiedzenia :D .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: Chal »

Mate pisze:
Chal pisze:
kevinpsb pisze:Taki np Thiago alves nie dorasta mu do piet...
Taki Thiago Alves to go bije na głowę w ataku, a w defensywie ewidentnie gorszy wcale nie jest. Antiga młodszy już nie będzie i to było widać już w ubiegłym sezonie, gdzie lepiej od niego w PlusLidze prezentowali się Kunnari i Samica.
Ale przed dwoma sezonami Kunnari i Samica nie mieliby nic do powiedzenia :D .
No, mógłbym co prawda polemizować, ale zamiast tego, potwierdzę jedynie, że tamten sezon w wykonaniu Antigi był sporo lepszy od ubiegłego ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: osnazfsb »

Parę nowych drobiazgów...

Wybór szóstki kolejki w rozgrywkach ligowych - dotyczy ligi, w której gra zespół prowadzony przez gracza.

Obrazek

Notka pomeczowa, nie tylko na temat spotkań zespołu gracza, ale również pozostałych meczów w danej lidze czy grupie pucharowej.

Obrazek

Mecze towarzyskie drużyn reprezentacyjnych - rozgrywane w okienkach letnim i zimowym przez ekipy nie biorące udziału w Lidze Światowej i Europejskiej, a w zimę (w odpowiednich sezonach) w Mistrzostwach i w Pucharze Świata.

Obrazek
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1530
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: nikt wazny »

już do ściągnięcia, czy będzie dopiero w nowej wersji?
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: osnazfsb »

Dopiero w nowej wersji która niedługo trafi do testerów.
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: osnazfsb »

Dzisiaj gra trafiła w rece naszych testerów. W zaleznosci od liczby wykrytych błedów w nablizszym realnym terminie nalezy sie spodziewac premiery VM. Mowie tutaj o perspektywie 2 tygodni a moze 1 mc.
Kolejna fotka z gry:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/596 ... ba429.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik kolekcjonera”