Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: madlark »

Do założenia tego wątku skłoniła mnie informacja, że: Solorz wpłaci do kasy Śląska 50 milionów
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,67543 ... ionow.html
Pytanie brzmi: Czy polska siatkówka powinna być wdzięczna Polsatowi, czy raczej na odwrót?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
osnazfsb

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: osnazfsb »

Oczywiscie ze powinna byc wdzieczna ta stacja robi naprawde ogromnie duzo w kategorii promocji dyscypliny i moze sie okazac ze siatkówki na Polsacie Sport jest wiecej niz futbolu.
A ze w klub wkłada 50 mln coz jest teraz jego nowym udziałowcem zreszta chyba nikt sobie nie wyobraza jak moznaby spozytkowac takie pieniadze w siatkówce zeby to jeszcze było opłacalne dla sponsora. Tego nawet nie mozna porównywac z piłka nozna. Tym bardziej ze Solorz do sponsorowania Slaska przymierzał sie od dosc dawna i sadze ze tam wszystko kjest dosc dokładnie wyliczone i miejsca na sentymenty nie ma
Słowem cieszmy sie i nie narzekajmy bo i tak w Polsce warunki do promocji siatkówki sa dzieki Polsatowi cieplarniane zwiazek dzieki temu ma jakas pozycje do wywalczania mniej lub bardziej zasadnych dzikich kart na wielkie swiatowe imprezy vide najblizsze FS LŚ, natłok meczów w tv jest niespotykany nigdzie indziej gdzie puszczaja jeden mecz siatkarski w tygodniu i mało komu marzy sie wiecej spotkan a dzieki tej stacji nawet bez spektakularnych sukcesów polskiej siatkówki w ostatnich 2 latach wszystko sie bardzo zwinnie kreci
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: madlark »

osnazfsb pisze:Oczywiscie ze powinna byc wdzieczna ta stacja robi naprawde ogromnie duzo w kategorii promocji dyscypliny i moze sie okazac ze siatkówki na Polsacie Sport jest wiecej niz futbolu.
A ze w klub wkłada 50 mln coz jest teraz jego nowym udziałowcem zreszta chyba nikt sobie nie wyobraza jak moznaby spozytkowac takie pieniadze w siatkówce zeby to jeszcze było opłacalne dla sponsora. Tego nawet nie mozna porównywac z piłka nozna. Tym bardziej ze Solorz do sponsorowania Slaska przymierzał sie od dosc dawna i sadze ze tam wszystko kjest dosc dokładnie wyliczone i miejsca na sentymenty nie ma
Słowem cieszmy sie i nie narzekajmy bo i tak w Polsce warunki do promocji siatkówki sa dzieki Polsatowi cieplarniane zwiazek dzieki temu ma jakas pozycje do wywalczania mniej lub bardziej zasadnych dzikich kart na wielkie swiatowe imprezy vide najblizsze FS LŚ, natłok meczów w tv jest niespotykany nigdzie indziej gdzie puszczaja jeden mecz siatkarski w tygodniu i mało komu marzy sie wiecej spotkan a dzieki tej stacji nawet bez spektakularnych sukcesów polskiej siatkówki w ostatnich 2 latach wszystko sie bardzo zwinnie kreci
przecież nie robi to za darmo, myslisz że do tego dokłada? :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: Arff »

Myślę jednak że władze PLPS s.a. są chyba zbyt wdzięczne polsatowi za tą pomoc... na początku może to i wystarczyło, ale żeby liga się rozwijała potrzebna jest np. konkurencja w zakupie praw transmisyjnych, a co za tym idzie windowanie cen tych praw i większa kasa dla klubów...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: blaise »

do kiedy ma Polsat umowę z ligą na prawa do pokazywania meczy?
Bo dotychczasowa umowa jest za pół darmo, więc niech jak najszybciej się kończy i Polsat wykłada kasiorkę, bo siatkówka głównie przez reprezentację sama się świetnie wypromowała i aktualnie trochę nie na miejscu jest, żeby jedna z lepszych lig w Europie była właściwie za 'free'.
.
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: mbor3k »

Nie jestem pewien, ale sponsoring i transmisje są bodajże już zaklepane do 2014 roku... :| :o Ale mogę się mylić !!!
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: Mate »

Mi się wydaje, że do 2011. Jak było studio przed meczem Wenezuela-Polska to pokazywali krótki klip o siatkówce i coś tam było, że Polsat będzie transmitował mecze siatkówki do bodajże 2011. Ale pewien nie jestem.

LM do sezonu 2011/2012. WGP do 2014.

"Szef sportu w Polsacie Marian Kmita poinformował, że dwie telewizje zagraniczne są zainteresowane relacjonowaniem meczów naszej ekstraklasy. Są to kanał sportowy czeskiej telewizji publicznej oraz SkySports." - słowa Kmity z konferencji sprzed roku. Gdyby pomyślał to w Polsce moglibyśmy oglądać +Ligę i Serie A1. Chociaż jeden najciekawszy mecz z kolejki.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2009, o 12:04 przez Mate, łącznie zmieniany 1 raz.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: Antos »

Slabsze kluby beda naciskac zeby byla jakas wieksza kasa z polsatu, Skra powie ze jej styknie to co jest teraz i temat upada.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: Arff »

Antos pisze:Slabsze kluby beda naciskac zeby byla jakas wieksza kasa z polsatu, Skra powie ze jej styknie to co jest teraz i temat upada.
teraz około 1mln zł dzieli się na 11. po 1/11 dla każdego klubu i PLPS... i są to grosze... polska ekstraklasa wywindowała sobie ceny do poziomu astronomicznej sumy 60mln zł, za kopaninę... w takim wypadku, porównując medialność i oglądalność, PLPS powinna brać za transmisję co najmniej 20mln za sezon... 2 mln dla każdego klubu, to jeszcze większa atrakcyjność ligi, to kolejne gwiazdy...

Polsat podpisał kontrakt z FIVB do 2014 roku, na wszystkie możliwe rozgrywki... nie wiadomo jak wygląda sprawa z PLPS...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
michaek
Posty: 918
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: michaek »

Może to już moje urojenia, ale kiedyś, gdzieś( :D ) obiło mi się o uszy, że ten sezon będzie ostatnim, który obejmuje umowa, ale mogłem coś pokręcić... ;)
Postaram się dowiedzieć i wtedy napisze. ;)
W sercu moim Sovia

"Co z tego, że mamy tak szeroki skład, skoro na boisku i tak może grać tylko sześciu z nas."
Paul Lotman
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: przeemekk90 »

Z tego co mi się wydaję to umowa na transmisję jest dłuższa niż tylko na przyszly sezon. Ale pewności nie mam.
Póki Polsat bedzie monopolistą, a żadna inna telewizja nie zainteresuje się transmisją to kluby będą dostawać grosze, a siatkówke bedziemy oglądać w Polsacie. Przy takiej wersji optymistycznej umowy na 20mln, 2 mln dla AZS-ów to było by coś :o
Ale ogolnie na dzien dzisiejszy to taki troche wyzysk ze strony polstu bo tyle ludzi placi za cyfrową tv dla nich zeby moc obejrzec kawał siatkówki, no a oni karmią nędzną sumą wygłodniałe budżety ; p
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
osnazfsb

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: osnazfsb »

Wiecie liczenie na to ze ktos da 20 mln złotych za sezon pokazywania PLS to marzenie scietej głowy bo wtedy w zyciu nie wyjdzie na swoje. Kibiców siatkówki troche w Polsce jest ale raz sa to czesto bardziej kibice reprezentacji niz konkretnego klubu poza tym jednak potencjał naszej załosnie słabej piłki noznej i tak jest duzo wiekszy niz nawet potencjalnie najmocniejszej na swiecie ligi gdybysmy taka posiadali w koszykówke czy siatkówke.
Ja mysle ze wywalczenie paru milionów złotych za cały sezon to byłoby cos na wiecej naprawde nie ma co liczyc bo drugiej stronie tez to sie musi opłacic. Zreszta z kim Polsta Sport miałby rywalizowac o pokazywanie ligi zeby byc zmuszonym do wyłozenia wiekszej kasy i gdzie w ramówce zmiesci sie tyle siatkówki co teraz: TVP Widmo Sport czy moze niechetny siatkówce i nie majacy na nia miejsca w ramówce Canal +?
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: przeemekk90 »

Uwierz, ze Polsat nie ma z kim sie licytowac dlatego placa marnie, ale są w stanie zaplacic duzo wiecej i co najwazniejsze, bedzie im sie to oplacac. Tak wogole to ja ciesze sie ze mam mozliwosc ogladania sporej liczby meczy w tv, bo obcować w halach nie mam mozliwosci. Z perspektywy kibica to wystarczy...gorzej ze kluby na tym tracą
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: Arff »

Trzeba też powiedzieć,że mimo tej napinki z ich strony, Polsat bardzo mocno walczy żeby oglądalność siatkówki nie była wyższa... gdyby każdy ligowy mecz był na kanale głównym(bo TV4 ma wiele niższą oglądalność) w ciągu kilku lat oglądalność skoczyłaby do kilku mln... nie trzeba daleko szukać co daje kanał otwarty... Prawa do transmisji w MŚ 2007 w piłce ręcznej miał Polsat... na kanale otwartym poleciał tylko finał, reszta na Polsacie sport... niby wzrost zainteresowania piłką ręczną w tym okresie był, ale raczej niewielki... za to gdy 2 lata później MŚ 2009 pokazała TVP każdy mecz polaków leciał na kanale otwartym i piłka ręczna w ciągu tych 2 tygodni była sportem nr 1 w Polsce i na długi okres zagościła w sercach kibiców :) Powiem więcej... Montex Lublin (13stokortne mistrzynie Polski, w ciągu ostatnich 15stu lat)zaraz po finałach grały arcyważny mecz w europejskich pucharach i na nową halę w Lublinie przyszedł nadkomplet widzów... ponad 6 tys. ludzi... warto dodać że zwykle na takie mecze rekordowy bilans to było jakieś 2-3 tys. ludzi, na mecze ligowe przychodzi 1tys. ludzi...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: przeemekk90 »

Masz racje, celowa zagrywka Polsatu. I myślę, że wiele się nie pomylę jak stwierdze ze ok 50% klientów ich cyfrowej platformy płaci abonament właśnie ze względu na siatkówkę. Stara prawda ludowa mowi ze Polsat chce chwałe i pieniadze całe. I ta myśl powinna być odpowiedzią na pytanie zawarte w temacie ... 8-) ale powtórze też to ze jako kibic jestem usatysfakcjonowany dużą dawką siatkówki, ale bez dekodera i tych dodatkowych 35zł nie byłoby to możliwe.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: tomasol »

Z tą oglądalnością która sięgnęłaby kilku milionów na kanale otwartym to spora przesada - byłoby nieźle gdyby sięgnęła miliona. Rozgrywki ligowe to nie to samo co reprezentacyjne, nie będą po prostu w stanie przyciągnąć takiej publiczności. Porównywanie do kopanej też jest trochę nie na miejscu, bo obie dyscypliny wymagają jednak innych nakładów. Druga sprawa to większa popularność kopanej, choćby ze względu na kluby w największych polskich miastach (Wawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Aglomeracja Śląska). Nie wydaje mi się aby suma 20 mln rocznie od Polsatu dla PlusLigi była realna - mam spore wątpliwości czy to by się zwróciło. Zresztą możliwości zarobku w kopanej przerastają możliwości siatkówki i szczerze mówiąc trudno wyobrazić sobie aby mogło się to zmienić w najbliższej przyszłości. Chyba, że nasza reprezentacja zanotowałaby serię zwycięstw jaką miał choćby Brazylia a nasze kluby zaczęły zdobywć puchary równie często jak kluby włoskie czy rosyjskie. Obie rzeczy póki co nie wydają się wielce prawdopodobne. Jednakże zgadzam się, że Polsat pokazuje siatę ligową niemal za free i z pewnością mógłby tej kasy sypnąć więcej.

W każdym razie Polsat powinien wesprzeć siatę jeszcze mocniej i mam tu na myśli finanse - 7 - 8 mln zł na obie ligi (tj. pań i panów) nie byłoby chyba jakąś wygórowaną ceną a kluby, zwłaszcza żeńskie dostałyby solidny zastrzyk gotówki - 300-400 tys. rocznie byłoby raczej nie do pogardzenia dla klubów o budżetach rzędu 1 - 1,5 mln zł. Sama spora ilość meczy czy jakość transmisji na wysokim poziomie to trochę za mało aby mienić się dobrodziejem polskiej siatkówki. A oglądalność też możnaby polepszyć - na dobry początek możnaby zacząć od pokazywania finałów play-off albo finału PP w otwartej stacji.
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: przeemekk90 »

Ale promocja ze strony Polsatu byłaby zbawienna w skutkach. Transmisje meczów ''na szczycie'' w kanale otwartym daję wiekszą oglądalnosc, wiecej transmisji meczów klubow z dolnej czesci tabeli- zainteresowanie sponsorow, miejsce gdzie mozna stosunkowo tanio ulokowac reklamę byłoby łakomym kąskiem. I wreszcie najwazniejsze, siatkowka obok recznej moglaby byc nasza narodowa dyscyplina bo jesli chodzi o piłkę kopana to mnie krew zalewa. Totalna kompromitacja. Fakt , kluby pochodza z duzych miast, na meczach jest do 10 tys ludzi, to sa i reklamy , wiec jest i kasa.
+liga jest perspektywiczna dlatego polsat powinien jej pomóc skoro uważa sie za takich dobrodziei.
Myślę ze polskie play-ffy spokojnie zgromadzily by okolo 2mln widzow.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
Arogancja
Posty: 369
Rejestracja: 6 sie 2008, o 18:48
Płeć: K

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: Arogancja »

W zasadzie to niby wszystko wygląda ładnie. Jest siatkówka w tv? - jest. I powinniśmy się cieszyć, ale naprawdę nie można zapominać o zdjęciu różowych okularów. Obecna sytuacja wydaje się dla Polsatu komfortowa, niekoniecznie jednak dla samej dyscypliny. Ujrzeć rozgrywki ligowe w otwartej stacji to po prostu sf. A sorry, ale moim zdaniem siatkówka nie będzie się w pełni rozwijać, jeśli nasze ligi nie staną się bardziej „dostępne”. Nie można budować sukcesu dyscypliny, opierając się przede wszystkim na reprezentacji czy nawet obu reprezentacjach. A ile taki sezon kadry trwa?

Osobiście nigdy się specjalnie nie ekscytowałam tą wielką przyjaźnią, jaką Polsat żywić miał do siatkówki. W promowaniu dyscypliny widziałam raczej chęć zysku niż jakiś wielki, piękny idealizm tudzież altruizm. Siatkówka to produkt, który się dobrze sprzedaje, ale windowanie cen byłoby już dla Polsatu niekorzystne. Jeśli koszty zbyt by wzrosły, Polsat zakopałby bez najmniejszych skrupułów tę swoją „miłość”, miłość, za którą, co czasami z niejaką przykrością stwierdzam, wszyscy są (lub udają, że są) mu wdzięczni.

I naprawdę, czasami z nutą pewnej nostalgii wspominam czasy, gdy LŚ była transmitowana przez TVP. Jeszcze kilka lat temu (3?) w TVP1 pokazywany był finał tych rozgrywek. Zresztą i jakieś może 3 lata temu TVP1 porwała się na transmitowanie finału PP. Poza tym, przecież ME też „obsługiwała” publiczna. (Zaraz usłyszę, jak to sprofanowała ostatni finał, wciskając w przerwie Teleexpress :x.)
I czy nie jest tak, że TVP ma (lub miała) jakieś prawa do pokazywania meczów Jastrzębia? Coś mi się przypomina, że w ubiegłym sezonie mignęły mi podczas oglądania wiadomości sportowych urywki któregoś z pucharowych meczów JW...

No i tym samym tu otwiera się następna strona tej sprawy. W końcu TVP coś tam jednak pokazywała czyli pewna konkurencja była. Chociażby turniej kwalifikacyjny do IO w maju/czerwcu 2008 transmitowała TVP. Może ktoś się orientuje, czy te „wyskoki” wynikały z wcześniejszych umów czy jednak z tego, że TVP wygrała z Polsatem rywalizację na polu finansowym, marketingowym etc.... o prawa do tych imprez?

A juz podsumowując, to faktem jest, że Polsat jakoś tam siatkówkę wspiera. Ale z drugiej strony, przypomnijcie sobie, jak w TVP wyglądały informacje o ligowej siatkówce w zeszłym sezonie? Jak publiczna, powszechnie dostępna telewizja przekazuje wieści o tym, co dzieje się na siatkarskich parkietach, związek oczywiście mających z polskimi drużynami, czy to reprezentacyjnymi, czy klubowymi. Powiecie, że to wina TVP, że informacje te zajmują 20 sekund głównego serwisu informacyjnego. Tylko dziwnym trafem zdaje mi się, że jeszcze kilka lat temu sytuacja wyglądała inaczej. Czy zatem to wsparcie Polsatu, z jednej strony (nie zważając już na jego motywy) promując dyscyplinę, z drugiej - w pewnym sensie jej nie osłabia?

PS1. Jeśli mnie pamięć nie myli, w zeszłym roku Polsat miast meczów naszej reprezentacji w LŚ wolał pokazać Festiwal Top - Trendy...
PS2. Nie jestem uprzedzona do Polsatu i nie piszę peanów na cześć TVP. Moje zestawienie miało uzmysłowić, że Polsat może wcale nie jest takim zbawicielem polskiej siatkówki, a (kuriozalna) polityka TVP względem siatkówki jest przykładem mechanizmów (niezbadanych) na szczycie „czwartej władzy”.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: przeemekk90 »

Ogladajac w tvp serwis sportowy ktory trwal zaledwie kilka minut próżno szukać siatkówki i ręcznej. Mówią tylko o Kubicy i ekstraklasie, czasami jakas lekkoatletyka sie trafi oraz zimą Małysz. Jeśli Polska zdobyłaby jakiś medal na mistrzostwach to może ''coś'' by wspomnieli. O klubach juz nie wspomne. Jeśli zapytać przecietnego Polaka ktory nie ma dostepu do polsatu sport, a oglada zaledwie serwis sportowy tvp: czy istnieje w Polsce liga siatkówki czy ręcznej, myślę ze spora część odpowiedzialaby przecząco.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: Chal »

Kwestia poruszania dyscyplin takich, jak siatkówka czy ręczna w TVP jest znacznie głębsza, a podstawowy problem jest taki, że nie sposób zrobić materiału do wiadomości sportowych, nie mając prawa do pokazania choćby urywka spotkania. Od pewnego czasu Polsat kategorycznie zabrania takich praktyk telewizji publicznej, więc w TVP uznali, że nie będą wobec tego reklamować dyscypliny, na którą prywatny konkurent ma monopol.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: przeemekk90 »

Polsat ma prawo do transmisji wszystkich meczów ligowych piłki ręcznej? Do ekstraklasy tez nie maja praw jesli chodzi o transmitowanie, a bramki pokazują.
Kiedys pokazywali info o siatce, wiec byli w stanie sie dogadać, ale tvp zalezy na jak najniższych kosztach konstruowania materialu informacyjnego wiec to inna sprawa. Zresztą jesli chodzi o sport to prywatne telewizje bija na glowe tvp, a publiczna zrobiła kilka kroków w tył. NIedlugo to i Małysz będzie na nSport.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: tomasol »

przeemekk90 pisze:Polsat ma prawo do transmisji wszystkich meczów ligowych piłki ręcznej? Do ekstraklasy tez nie maja praw jesli chodzi o transmitowanie, a bramki pokazują.
Kiedys pokazywali info o siatce, wiec byli w stanie sie dogadać, ale tvp zalezy na jak najniższych kosztach konstruowania materialu informacyjnego wiec to inna sprawa. Zresztą jesli chodzi o sport to prywatne telewizje bija na glowe tvp, a publiczna zrobiła kilka kroków w tył. NIedlugo to i Małysz będzie na nSport.
Oj kolego...TVP pokazuje bramki z ekstraklasy bo ma do tego wykupione prawo, podobnie jak do pokazywania godzinnego magazynu ligowego. Inna sprawa, że Polsat nie mając takich praw o wynikach meczów na ogół wspomina (choć nie wiem czy o wszystkich). A jeśli chodzi o tvp to może ona posłużyć za przykład tego co politycy potrafią zrobić z nienajgorzej prosperującym przedsiebiorstwem (bo takim TVP kiedyś była). Gdyby w siatkówce zrobić taki patent jak w nożnej - tj. kilka pakietów medialnych - to też raczej wyszłoby tej dyscyplinie na zdrowie. Naprawdę pomysł Polsatu na siatkówkę ogranicza się wyłącznie niemal do pokazywania meczów - bo coś takiego jak krótka piłka to ot taki sobie fajny programik autorski. Swego czasu był taki program jak punkt, set, mecz ale niestety zniknął najpierw z anteny PS a i na portalu gazeta.pl zaczął się ukazywać coraz rzadziej.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: madlark »

Jeśli chodzi o informacje dotyczące ligi i siatkówki w ogóle w otwartym polsacie jest raczej biednie. W stosunku do poprzednich sezonów w obecnym w otwartym paśmie było zdecydowanie mniej. Nie ma już TV4, a play-offy widzieliśmy w ilościach śladowych.
Moim zdaniem niestety władzom PZPS wcale nie zależy na propagowaniu siatkówki.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: blaise »

jak to nie ma TV4?
.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: madlark »

blaise pisze:jak to nie ma TV4?
nie dopisałem w piątki, a i w niedziele zwykle kobity, czyli z trzech meczy tygodniowo ostał się jeden
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: przeemekk90 »

tomasol - chyba nie do konca mnie zrozumiales. Ja doskonale wiem ze tvp ma prawo do relacjonowania meczy, pokazywania bramek i roznych takich ale daze do tego ze publiczna nie wykazuje zadnego zainteresowania siatkówka, bo jesli zaproponowaliby polsatowi rozsadna kwote wlasnie za wspominanie w wiadomosciach i korzystanie z materialow wideo polsatu, to wszystko byloby pieknie. Ale tvp uwaza ze siatkowka w polsce nie jest na tyle popularna aby w nią inwestować.
A wracając do tematu to rola polsatu ograniczyla sie jedynie do wykupienia praw do transmisji i nic dalej w tym kierunku nie robia. jesli uwazaja ze 30 minut studia przed meczem i komenatrzy ''ekspertow'' wystarczy dla tych co kąsają siatkówki troszke wiecej to się grubo mylą. No ale my tutaj tą dyskusja nic nie zdziałamy.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
crash
Posty: 49
Rejestracja: 29 maja 2008, o 17:21
Płeć: M
Kontakt:

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: crash »

Arff pisze: gdyby każdy ligowy mecz był na kanale głównym(bo TV4 ma wiele niższą oglądalność) w ciągu kilku lat oglądalność skoczyłaby do kilku mln...
No tak, ale przeciez w Polsacie nie pracuja idioci i jestem przekonany, ze jezeli rzeczywiscie bylaby szansa na kilku milionowa ogladalnosc to liga juz dawno bylaby pokazywana na otwartym Polsacie. Reklamy przy takiej widowni na pewno sporo kosztuja. Skoro od kilku sezonow leci w TV4 to widocznie tam jest jej miejsce. Wyglada to tak, ze reprezentacja ma spora ogladalnosc i trafia do Polsatu, a juz rozgrywki ligowe nie ciesza sie takim zainteresowaniem. Jak widac w tym czasie bardziej oplaca sie im pokazywac jakies seriale czy programy o budowaniu domow.
A co do pytania czy Polsat wspiera polską siatkówkę, to Polsat jak kazda prywatna firma wspiera i dba przede wszystkim o siebie.
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: przeemekk90 »

crash, Twoje rozumowanie jest jak najbardziej poprawne ale można tez działania polsatu odczytywać w inny sposób. Nie dają meczy na ogólny Polsat bo być może wiekszość kibiców zaopatruje się dekoder i placi abonament dla samego POLSATU SPORT i byc może takie działanie im sie może bardziej oplacać niż reklama podczas szczytowej oglądalności. Bo zakładając ze sekunda reklamy kosztuje wtedy 2tys zł, to lepiej przez cały rok brac abonament od ludzi niż tą grubą kasę ale przez kilku minut. Klienci podpisuja umowe na rok i sa zobowiazani placic.

Aj trudno jest tak spekulowac nie posiadając żadnych konkretnych informacji.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: tomasol »

Ktoś juz kiedyś podawał link (nie pamietam niestety w jakim dziale) w którym pisało o oglądalności sportu w polskiej tv. Liga siatkówki miała oglądalnośc rzędu 200-300 tys.(nazwa jednej z firm badajacej oglądalnośc: AGB Nielsen Media Research - produkują raporty m.in. o oglądalności w ostatnim tygodnu czy miesiącu - zarówno jeśli chodzi o stacje jak i o konkretne programy - jak znalazłem nawet raporty z 2005 roku). Jeśli chodzi o tvp i o to czy mogłaby dogadać się z polsatem, to pamietaj, że publiczna jest tylko jedną stroną. Nie wiadomo np. czy Polsat zechciałby w ogole taką umowę zawrzeć a jeśli nawet to czy po rozsądnej cenie. Faktem jest, że publiczna ma pełnić tzw. misję i z racji mogłaby przekazywać więcej informacji o jakby nie było popularnej w Polsce dyscyplinie. Z drugiej strony ja np. nie wiem czy byłbym skłonny wykładać pieniędze, skoro taki Polsat ma sitę prawie, że za darmo.

E: Niestety strona AGB Nielsen uległa ostatnio zmianom i informacji jest zdecydowanie mniej - pamiętam, że w badaniu oglądalności były oddzielne newsy na temat m.in. oglądalności kanałów sportowych czy nawet konkretnych wydarzeń i programów - np. finał MŚ 2006 Polska-Brazylia obejrzało zdaje się 6,7 mln widzów (dokładnie nie pamiętam).
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: przeemekk90 »

Ostatnio głośno o tym ze w TVP słabo jest jeśli chodzi o kase, teraz wlasnie ten temat w Sejmie jest number1. Wcale sie nie dziwie ze może nie chca negocjować z Polsatem, ale bądźmy szczerzy - Polsat nie krzyknie jakies wygórowanej kwoty za materialy wideo do serwisu sportowego po wiadomosciach... Wiadomo tez to ze nie odda ich za darmo ale TVP wogole nie wiem jaka ma misje, ostatnio to wydaje mi sie ze do ogranicza się emisji Klanu, (odcinek3214), Mody na Sukces( odcinek 11345), Rancha i Wiadomosci. Jest publiczna i powinna napominać o siatkówce skoro tyle sie mowi ze mamy taka silna lige. Podobnie jest z ręczną, koszykówką itp itd. Na nożną jest kasa chociaz poziom daleko odbiega od tego europejskiego, o reprezentacji nie wspomne.
A to że oglądalność wynosi 300tys to sie zgadzam, ale jest to regularna grupa i mysle ze warto dla nich coś robić.

Jesli chodzi o ogladalnosc finału MŚ to pamietam newsa na wp.pl bodajże i padły tam słowa: FINAŁ OBEjRZAŁO 7MLN
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”