Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: Guilder »

Bardzo ciekawa lektura. Kiedy to zostało napisane? Wiadomo cokolwiek o tym, czy w ogóle przedyskutowano problemy wspomniane w tym liście?
Tak też mnie naszła przez to refleksja, że chyba za dużo miejsc w różnych turniejach dostaje się w siatkówce "za coś", konkretnie za zajęcie wysokiego miejsca w innym, mniejszym turnieju. Gdyby robić do wszystkich turniejów kwalifikacje, a dla miejsca w kalendarzu wychrzanić Ligę Światową, może to ruszyłoby inne kraje? No bo LŚ to jednak te same drużyny co druga faza MŚ, co PŚ czy ostatnie fazy mistrzostw kontynentu. Tworzy się takie towarzystwo wzajemnej adoracji złożone z ok. 14-15 zespołów. Eliminacje w większych grupach może i nie byłyby super atrakcyjne dla drużyn mocniejszych, ale na pewno zaangażowałyby więcej krajów, i byłyby okazją, by Chorwaci, Łotysze, Norwegowie, czy Szwedzi zobaczyli na swoich boiskach fajne drużyny pokazujące fajną siatkówkę (kraje przykładowe z punktu widzenia Europy podałem, ale na innych kontynentach w miarę możliwości spróbowałbym postąpić analogicznie).


Swoją drogą, ktoś się walnął, i napisał, że słynnym kolarzem był Neil Armstrong. :)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: hugo »

Guilder pisze:Bardzo ciekawa lektura. Kiedy to zostało napisane? Wiadomo cokolwiek o tym, czy w ogóle przedyskutowano problemy wspomniane w tym liście?
Tak też mnie naszła przez to refleksja, że chyba za dużo miejsc w różnych turniejach dostaje się w siatkówce "za coś", konkretnie za zajęcie wysokiego miejsca w innym, mniejszym turnieju. Gdyby robić do wszystkich turniejów kwalifikacje, a dla miejsca w kalendarzu wychrzanić Ligę Światową, może to ruszyłoby inne kraje? No bo LŚ to jednak te same drużyny co druga faza MŚ, co PŚ czy ostatnie fazy mistrzostw kontynentu. Tworzy się takie towarzystwo wzajemnej adoracji złożone z ok. 14-15 zespołów. Eliminacje w większych grupach może i nie byłyby super atrakcyjne dla drużyn mocniejszych, ale na pewno zaangażowałyby więcej krajów, i byłyby okazją, by Chorwaci, Łotysze, Norwegowie, czy Szwedzi zobaczyli na swoich boiskach fajne drużyny pokazujące fajną siatkówkę (kraje przykładowe z punktu widzenia Europy podałem, ale na innych kontynentach w miarę możliwości spróbowałbym postąpić analogicznie).


Swoją drogą, ktoś się walnął, i napisał, że słynnym kolarzem był Neil Armstrong. :)


1. W liście jest mowa o sezonie 2007-2008, czyli pewnie Acosta dostał list w ostatnich miesiącach prezydentury.

2. Pewnie przedyskutowano, bo zaczęto nieśmiałe próby z marketingiem (np. FIVB Hereos).

3. Nie we wszystkim się zgadzam, bo grupy 10 zespołowe w eliminacjach MŚ to średniej jakości pomysł. Najlepiej zrobić po 6 drużyn

4. Austriacki związek słusznie zauważył, że wielu graczy nie rozgrywa meczów o stawkę przez wiele miesięcy. Konkluzja jest taka, że trzeba wydłużyć sezon klubowy (min. 6 miesięcy) i sprawić by słabe reprezentacje mogły spotkać te lepsze.

Najlepszym rozwiązaniem moim zdaniem jest rozgrywanie większości meczów reprezentacji (towarzyskie i eliminacyjne, imprezy mistrzowskie oczywiście po rozgrywkach klubowych.) w trakcie okienek w sezonie klubowym.

Ważne jest aby przerwa między końcem jednego sezonu klubowego a początkiem następnego była jak najkrótsza.


Oto kilka faktów:

sezon PLK (polski kosz) trwa od października (czasami końca września) do 20-któregoś maja

sezon PLS trwa miesiąc krócej

sezon piłkarskiej Ekstraklasy to sierpień -czerwiec

LM UEFA gra od września do maja

Final Four Euroligi to 10-12 maj (można rozegrać 31 spotkań)
- wiele zespołów z Euroligi oprócz tych rozgrywek i rodzimych lig bierze udział w wynalazkach typu liga VTB czy liga adriatycka.

Final Four szczypiorniaka to 1-2 czerwiec (max. 16 spotkań)
- warto dodać, że mecze reprezentacji są wplecione w sezon klubowy.

Final Four LM siatkarzy odbędzie się... w połowie marca (max 12 spotkań /jedna drużyna z FF rozegra tylko 8 spotkań/
)
\
Pokolul
Posty: 39
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 15:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: Pokolul »

Temat lekko przestarzały, ale muszę się wypowiedzieć :)

FIVB, jakkolwiek by nie osądzać tej organizacji, robi sporo aby siatkówka była sportem coraz bardziej popularnym. Wystarczy odwiedzić ich stronę internetową i poczytać :)

W przypadku siatkówki męskiej, trudno jest ocenić gdzie ten sport cieszy się największą popularnością. Bez wątpienia jest to Europa. Polska, Rosja, Niemcy.
W przypadku żeńskiej siatkówki jest całkiem odwrotnie, przede wszystkim Azja. Japonia, Chiny, Tajlandia. A jeżeli chodzi o Europę, to Turcja. Silna liga przyciąga wielu fanów :)
Zapraszam na mojego bloga, w którym piszę o reprezentacji Japonii w piłce siatkowej kobiet!
Hinotori Nippon!

http://nippon-volleyball.blogspot.com/
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: hugo »

http://www.sport.pl/siatkowka/1,65103,1 ... dzony.html

Pan Bińczyk chyba przeczytał list, który zamieściłem na forum.

@Pokolul

Zaczęli (facebook, youtube twitter, FIVB Hereos, programy dla szkół w biednych krajach, umowa z ONZ) od niedawna coś robić w kierunku propagowania sportu. Chyba się przestraszyli, że i MIKASA od nich ucieknie. Tak naprawdę to naprawa tego co popsuto po czasach Paula Libauda. Całe psucie zaczęło się od Ligi Światowej. To oczywiście moje prywatne zdanie.
\
Pokolul
Posty: 39
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 15:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: Pokolul »

hugo pisze:http://www.sport.pl/siatkowka/1,65103,1 ... dzony.html

Pan Bińczyk chyba przeczytał list, który zamieściłem na forum.

@Pokolul

Zaczęli (facebook, youtube twitter, FIVB Hereos, programy dla szkół w biednych krajach, umowa z ONZ) od niedawna coś robić w kierunku propagowania sportu. Chyba się przestraszyli, że i MIKASA od nich ucieknie. Tak naprawdę to naprawa tego co popsuto po czasach Paula Libauda. Całe psucie zaczęło się od Ligi Światowej. To oczywiście moje prywatne zdanie.
Jak nie Mikasa, to Molten :) Nie wydaje mi się, aby to stanowiło problem dla władz FIVB :)
Zapraszam na mojego bloga, w którym piszę o reprezentacji Japonii w piłce siatkowej kobiet!
Hinotori Nippon!

http://nippon-volleyball.blogspot.com/
ale faza
Posty: 29
Rejestracja: 11 lut 2010, o 21:44

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: ale faza »

1. Piłka Nożna 2. Koszykówka 3/4. Rugby/Hokej 5. Piłka reczna 6. Siatkówka 7/8. Piłka halowa/beach soccer 9.Piłka wodna 10.Hokej na trawie R.Bosek ,,zmniejsz sie dyproporcja popularności Siatkówki w stosunku do kosza i recznej,, coś takiego mówil niedawno
Odpowiedzi skierowane na temat kibiców na zarzuty dotyczące prowadzenia przez Marka Magiere dopingu w Stylu discopolowego festynu: J.Mielewski- Kij wam w oko Ł.Kadziewicz- Jeśli ktos tak uważa, niech sie pocałuje w dupe M.Magiera - kompleksiarze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”