Projekt Siatkarska Baza

Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

Witajcie! Postanowiłem zrobić coś dla dobra siatkówki i stworzyć projekt o nazwie Siatkarska Baza. Będzie to takie miejsce w sieci, gdzie będzie można znaleźć wszystko o zespołach, składach, osiągnięciach wielu drużyn i reprezentacji. Jednak samemu taki pomysł wymaga ogrom czasu i pracy, a chciałbym z tym niedługo wystartować, stąd mój pomysł by napisać o tym tu, na forum, może ktoś jeszcze oprócz mnie miałby czas i chęci by podjąć się takiego przedsięwzięcia.

Tak więc prosiłbym o kontakt na priv, bądź tutaj, osoby, które:
1. Mają wolny czas i chciałyby pomóc w projekcie.
2. Posiadają ciężko dostępne składy drużyn np. mniej popularnych lig bądź składy sprzed lat.
3. Potrafiłyby przygotować ciekawą szatę graficzną dla projektu.

Mam nadzieję, że pomysł się Wam spodoba i będzie na to jakiś odzew, mam nadzieję, że coś takiego pomogłoby w promocji siatkówki i byłoby fajną bazą wiedzy dla wszystkich fanów siatkówki w Polsce.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: madlark »

Pomysł ciekawy i tylko na początek zbyt ogólnie postawiony.
Raczej proponuję zacząć od wybranego tematu np: +L
W kwestiach technicznych mogę pomóc ewentualnie wyszukiwania w sieci,
ale punktem wyjścia musi być projekt.
W tym roku nie ma Skarbu kibica na siatka.org więc może to być punkt startowy.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

Na początek chciałbym, by w tym projekcie znalazły się składy i podstawowe dane (rocznik, pozycja, wzrost) na temat najsilniejszych lig świata (z czasem uzupełnilibyśmy tą bazę o archiwalne sezony). Na dziś dzień dysponuję składami ekip lig polskiej (PlusLiga, Młoda Liga, I liga), belgijskiej, brazylijskiej, francuskiej, niemieckiej, rosyjskiej, tureckiej, włoskiej i w większości przypadków czeskiej i słowackiej (niektóre kluby nie zaaktualizowały jeszcze swoich stron, a innego dostępu do tamtejszych lig nie mam). Jeśli masz coś ponad to, co wymieniłem, to byłbym wdzięczny ;)

PS. Zachęcam także kibiców niższych lig do podsyłania składów wraz z podstawowymi danymi, wtedy moglibyśmy też zbudować największą bazę odnośnie polskich lig.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: volleyballmanager »

Ja bym ci radził sciagnac nowa baze danych VM na sezon 2012/2013 która sie powinna ukazac na poczatku listopada- troszke ci to pracy odejmie- nie wszystkie dane sa moze wiarygodne ale znaczna czesc z nich tak. Na polska wikipedie nie licz bo była w miare dobrym zrodłem informacji ale na moment sukcesu w MS 2006 jesli juz to polecam wiki francuska oraz oczywiscie wikipedie dotyczaca kraju danego zawodnika.
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: kalosz »

spokojnie można jeszcze znaleźć składy zespołów MEVZY, ligi austriackiej, serbskiej, hiszpańskiej, fińskiej i greckiej.

mogę pomóc.
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

Witajcie! Przez kilka dni miałem dostęp do internetu tylko przez telefon, więc prace nad projektem nieco się spowolniły, jednak dziś już jestem i kontynuuję pracę i chciałem Was poinformować o przebiegu prac:
- mniej-więcej 40% zamierzonych przeze mnie lig jest już gotowych
- historia niektórych imprez w stopniu podstawowym także jest już przygotowana (te dane będę rozszerzał, gdy strona będzie już działać w sieci)
- postanowiłem, że baza klubów i zawodników pojawi się również po otworzeniu strony, gdyż gdybym chciał to wszystko zrobić do otwarcia, musielibyście bardzo długo czekać

Podsumowując, prace nad tym, co chcę by było już podczas otwarcia strony potrwają jeszcze około tygodnia, więc tak koło 15 listopada możecie się spodziewać informacji o rozpoczęciu działania strony (o dokładnej dacie jeszcze napiszę w tym temacie).
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

Okej, tak więc duża część bazy jest już gotowa, pozostała tylko kwestia kosmetycznych poprawek i uruchomienia serwerów, tak więc myślę, że w piątek Siatkarska Baza będzie już dostępna w sieci! ;) jak informowałem, baza nie jest w pełni ukończona, jednak większość podstawowych danych już jest.

Po krótce przedstawię Wam co znajdziecie w mojej bazie:
- składy zespołów czterech polskich lig (PlusLigi, Młodej Ligi, I Ligi Mężczyzn i większość składów wszystkich 4 grup II Ligi Mężczyzn)
- składy 23 lig zagranicznych (Argentyńska, Austriacka, Belgijska, Brazylijska, Chorwacja, Czeska, Fińska, Francuska, Grecka, Japońska, Hiszpańska, MEVZA, Niemiecka, Norweska, Rosyjska, Rumuńska, Serbska, Słowacka, Słoweńska, Szwajcarska, Turecka, Ukraińska i Włoska), na dziś dzień gotowe są już wszystkie te ligi, za wyjątkiem Fińskiej, Hiszpańskiej i Serbskiej. Niewykluczone również, że baza zostanie powiększona o kolejne ligi.
- historia (na razie w wersji podstawowej) rozgrywek klubowych (Ligi Mistrzów, Pucharu CEV, Pucharu Challenge, Klubowych Mistrzostw Świata, Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski), a także reprezentacyjnych (Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata, Puchar Świata, Mistrzostwa Europy, Liga Światowa, Liga Europejska, Puchar Wielkich Mistrzów). W trakcie działania strony historia tych imprez będzie uzupełniania, niewykluczone również, że pojawi się historia Mistrzostw innych kontynentów, jeżeli będę w stanie się do tego dokopać i znajdę na to chwilkę czasu.
- siatkarskie nagrody, na dziś dzień są tylko 3: Plebiscyt Strefy Siatkówki, Siatkarskie Plusy, a także Siatkarska Galeria Sław wraz z biografiami wszystkich osobistości, które w tejże galerii się znajdują (linki do oficjalnych biografii ze strony Volleyball Hall Of Fame, niestety po angielsku), podczas działania strony ta część serwisu zostanie uzupełniona o nagrody MVP z poszczególnych turniejów.

Jak na razie tyle udało mi się zrobić z pomocą kilku osób (tutaj prywata, podziękowania dla Dreamera, Kalosza oraz Woky'iego), mam nadzieję, że projekt Siatkarskiej Bazy będzie Wam wszystkim służył i dostarczy wszelkiej potrzebnej wiedzy odnośnie składów siatkarskich i nie tylko :)

Gdy serwery i domena będą gotowe podam w tym temacie adres, a wszelkie uwagi bądź pomysły, propozycje, będzie można zgłaszać w tym temacie, bądź do mnie na priv.

Pozdrawiam.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

Tak więc jest mi bardzo miło zaprezentować Wam początkową, jeszcze trochę ubogą, ale już zawierającą około 270 składów Siatkarską Bazę! Post wyżej napisałem co w niej znajdziecie, więc nie będę się powtarzał.

http://siatkarskabaza.pl

Powyżej link do bazy, zapraszam do wyrażania swoich opinii, a także podrzucania pomysłów i zgłaszania błędów, jeśli jakieś znajdziecie.

Mam nadzieję, że moja skromna praca przyda się Wam w lepszym poznaniu naszej pięknej dyscypliny, z pozdrowieniami,
Kamil
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Murilo0 »

Jak dla mnie bardzo fajny pomysł. Brakuje mi tam takich osobistych metryczek zawodnika, czyli klikasz na jego nazwisko i wyświetlają się dane, galeria zdjęć, ew. jakieś filmiki z youtube, ciekawostki. W dalszej kolejności dodałbym więcej wiadomości o turniejach typu LŚ w poszczególnych latach: wyniki meczów (świetnie byłoby gdyby były tam statystyki z poszczególnych meczów), nagrody indywidualne. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystko można znaleźć, ale w końcu trzeba sobie stawiać ambitne cele ;)
All work and no play makes Jack a dull boy...
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

Murilo0 pisze:Jak dla mnie bardzo fajny pomysł. Brakuje mi tam takich osobistych metryczek zawodnika, czyli klikasz na jego nazwisko i wyświetlają się dane, galeria zdjęć, ew. jakieś filmiki z youtube, ciekawostki. W dalszej kolejności dodałbym więcej wiadomości o turniejach typu LŚ w poszczególnych latach: wyniki meczów (świetnie byłoby gdyby były tam statystyki z poszczególnych meczów), nagrody indywidualne. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystko można znaleźć, ale w końcu trzeba sobie stawiać ambitne cele ;)
Co do wiadomości o edycjach LŚ i innych turniejów to jak pewnie zauważyłeś strona jest przygotowana na takie dane (I edycja Igrzysk Olimpijskich jest już wykonana i dostępna, więc możesz tam zobaczyć jak chciałbym, by informacje o turniejach wyglądały) i będę je stopniowo uzupełniał, jednak jak już wspomniałem w trakcie działania, bo gdybym chciał to wszystko zrobić do startu, musielibyście jeszcze dosyć długo czekać ;)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: volleyballmanager »

Jako osoba zaangazowana w VM mowie wielkie TAK dla tej strony i doceniam naprawde spory wkład pracy oraz zycze powodzenia w dalszym rozwoju projektu.
I taka dobra rada z mojej strony-koniecznie zrob angielska wersje strony bo to nie wymaga juz tyle pracy a napedzi ci od groma czytelników
I rozreklamuj to solidnie -pozwoliłem sobie o tym napisac na najwiekszym rosyjskim forum siatkarskim.
Kurczak
Posty: 54
Rejestracja: 16 wrz 2012, o 15:59
Płeć: M

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Kurczak »

Bardzo fajna inicjatywa. Widzę, że zapału do zbierania danych nie brakuje, natomiast proponowałbym jednak popracować nad layoutem, bo kolorki dają po oczach. No i realizacja w czystym HTML-u też ogranicza łatwość edycji, choć dla użytkowników ma to mniejsze znaczenie.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: madlark »

Proponowałbym to prowadzić w oparciu o bazę danych.
Wtedy była by możliwość łatwego wyszukiwania.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

madlark pisze:Proponowałbym to prowadzić w oparciu o bazę danych.
Wtedy była by możliwość łatwego wyszukiwania.
Myślę, że i tak łatwiej znaleźć na tej stronie, niż usiłować sobie to wszystko wygooglować ;)
volleyballmanager pisze:I taka dobra rada z mojej strony-koniecznie zrob angielska wersje strony bo to nie wymaga juz tyle pracy a napedzi ci od groma czytelników
Bardzo dobry pomysł - przyznam, że sam na to nie wpadłem, na pewno jak będę miał trochę wolnego czasu przygotuję wersję angielską.
Kurczak pisze:No i realizacja w czystym HTML-u też ogranicza łatwość edycji, choć dla użytkowników ma to mniejsze znaczenie.
Masz rację, np. błąd w menu trzeba poprawiać na każdej podstronie osobno, jednak w tym jak określiłeś czystym html'u pracuje mi się najlepiej, stąd strona właśnie w tym stylu ;)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Kurczak
Posty: 54
Rejestracja: 16 wrz 2012, o 15:59
Płeć: M

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Kurczak »

Masz rację, np. błąd w menu trzeba poprawiać na każdej podstronie osobno, jednak w tym jak określiłeś czystym html'u pracuje mi się najlepiej, stąd strona właśnie w tym stylu ;)
A tych podstron będzie coraz więcej i więcej... mimo wszystko chociaż drobne wstawki w php mogłyby usprawnić cały proces, a stąd rzeczywiście niedaleka droga do wykorzystania bazy danych i choćby wyszukiwania nie tylko po nazwisku, ale przykładowo po roku urodzenia ;)
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: lipton »

Pomysł bardzo fajny, ale podobnie jak przedmówcy polecałbym Ci skorzystanie z bazy danych. Akurat skonstruowanie bazy do obsługi takiej strony nie powinno być bardzo skomplikowane, a bardzooo ułatwi Ci sprawę w przyszłości, kiedy projekt rozrośnie się o kolejne ligi, zawodników, sezony, gdy zawodnicy zaczną zmieniać kluby itd.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

Teraz pracuję nad grubszą aktualizacją, której efekty postaram się dostarczyć do sieci jeszcze przed świętami, na pewno o tym poinformuję, póki co można w Bazie znaleźć archiwalne składy Ligi Mężczyzn do sezonu 2003/04, a także historię Igrzysk do 1988 roku. Zdradzę Wam, że pracuję nad przerzuceniem strony na bazę danych, przez co będzie się ją łatwiej aktualizować i w szybszym tempie będzie można ją uzupełnić o brakujące dane. Wraz z kolejną aktualizacją pojawi się ciekawostka - składy ligi luksemburskiej, w której występuje sporo Polaków ;) zapraszam do śledzenia Bazy, a o większych nowościach poinformuję Was w tym temacie.

Pozdrawiam.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

Dawno nic nie pisałem tutaj, aktualizacji ostatnimi czasy nie było, ale to nie znaczy, że w projekcie nic się nie dzieje ;) otóż:

1. Znalazł się dobry człowiek, który chce pomóc przygotować lepszą szatę graficzną, więc już niedługo będzie można zobaczyć tego efekty.
2. Trwają prace nad uruchomieniem anglojęzycznej wersji strony.
3. Historia imprez zawiera coraz więcej wydarzeń.

I tutaj mam pytanie do ludzi poinformowanych prawnie, bo nie wiem jak sytuacja wygląda, a nie chcę mieć potem problemów:
Chciałbym zrobić taką bazę informacji o zawodnikach, że np. klikamy sobie Olieg Achrem, możemy tam z\aleźć wzrost, zasięg, historię klubów, itd. no i problem pojawia się przy zdjęciu. Czy jeśli np. wstawię zdjęcie ze strony Asseco, czy z jakiejś strony fivb czy cev'u itp., pod spodem pisząc skąd pochodzi dane zdjęcie, jest to zgodne z prawem? Czekam na odpowiedź kogoś, kto ma o takich rzeczach pojęcie, pozdrawiam.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Guilder »

Cały projekt bardzo mi się podoba, strona od razu powędrowała do zakładek w przeglądarce. :-)
Mam tak pomysł na kosmetyczną zmianę, oby nie była bardzo pracochłonna: co byś powiedział na to, żeby po wybraniu z prawej mańki np. liga belgijska wyświetlało się to, co do tej pory, ale dodatkowo u góry byłby spis drużyn, które możemy znaleźć z podlinkowanymi nazwami, co byśmy mogli skoczyć od razu do konkretnej ekipy, a nie scrollować i szukać? Jeszcze ewentualne wtedy na dole pod każdą drużyną "powrót do góry"?
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

Pomysł rzeczywiście bardzo dobry, jakoś wcześniej na to nie wpadłem ;) przygotuję takie spisy i razem z tą całą, dużą aktualizacją umieszczę na stronie.

PS. Jeśli ktoś ma jakieś jeszcze pomysły, propozycje odnośnie tego projektu proszę pisać - ma to służyć nam wszystkim, więc każda cenna uwaga się przyda i poprawi działanie strony ;)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Pokolul
Posty: 39
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 15:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Pokolul »

Pomysł jest dobry szczególnie, że na "rynku" dużo jest stron o tematyce siatkarskiej, ale stricte informacyjnych. Zatem taka baza to bez wątpienia coś nowego. Gratka dla każdego prawdziwego fana siatkówki!

Ja mógłbym pomóc w redagowaniu i edycji tekstu oraz przygotować dział o reprezentacji Japonii w piłce siatkowej kobiet, a przynajmniej przekazać sporo informacji na temat tej drużyny :)

Zatem jak plan wejdzie w życie, to służę pomocą :)
Zapraszam na mojego bloga, w którym piszę o reprezentacji Japonii w piłce siatkowej kobiet!
Hinotori Nippon!

http://nippon-volleyball.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Guilder »

To ja jeszcze taką drobnostkę dopiszę, że żółty kolor na jasnym tle nie jest dobrym pomysłem. Sugeruję ciemniejszą barwę. Kolory czerwone, ciemnoniebieskie i fioletowe na pewno będą dobrze widoczne. :-)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

@Guilder:

Prace nad nową szatą graficzną trwają, jak będę wiedział kiedy pojawi się w sieci dam znać ;)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

No i jak to zwykle bywa z ludźmi dobrej woli, na dobrej woli się skończyło ;) tak więc na razie szata pozostanie taka, jaka jest, a w najbliższych dniach pojawi się aktualizacja z LŚ ;)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Lineczka »

Streeter pisze: Czy jeśli np. wstawię zdjęcie ze strony Asseco, czy z jakiejś strony fivb czy cev'u itp., pod spodem pisząc skąd pochodzi dane zdjęcie, jest to zgodne z prawem? Czekam na odpowiedź kogoś, kto ma o takich rzeczach pojęcie, pozdrawiam.
Z tego co się orientuje to tak, jest to zgodne z prawem. Zdjęcie musi być tylko podpisane. Na publikowanie fotek z takich stron jak cev, fivb czy klubowych nie musisz mieć zgody, wystarczy je podpisać. Od razu przestrzegam przed wszelkimi innymi fotkami, można się naciąć. Jeśli już dajesz zdjęcia to najlepiej z bezpiecznych i sprawdzonych źródeł.
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

Czy ktoś z Was dysponuje może składami Ligi Światowej z 2006 roku? Dziwnym trafem, na stronie FIVB począwszy od 2002 roku w górę, wszystkie składy są i działają, a akurat w tej edycji w każdej drużynie jest inna ilość zawodników - Bułgarów jest 12-tu, Chińczyków 17-tu, Argentyńczyków 15-tu, Brazylijczyków 5-ciu, Polacy mają tylko trenera, itd. Jeśli ktoś mógłby pomóc, byłbym bardzo wdzięczny.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: mewa »

Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

Najciemniej pod latarnią :D dzięki wielkie ;)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

W dniach 21-23 czerwca będą trwały prace nad szatą graficzną Siatkarskiej Bazy, toteż strona w tych dniach będzie wyłączona z użytkowania. Przepraszam za utrudnienia ;)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

Tak więc Panie i Panowie, mam zaszczyt przedstawić nową szatę graficzną Siatkarskiej Bazy:
http://siatkarskabaza.pl

Na górze strony w najbliższych dniach pojawi się logo, na razie zastępuje go ubogi tekst. Wydaje mi się, że ten szablon jest bardziej przyjazny dla oczu niż poprzedni i wszystko jest na nim lepiej rozmieszczone. Miał być nieco bardziej profesjonalny szablon, jednak przerosło to moje zdolności informatyczne i poprzestałem na tym, myślę, że i tak krok w przód jest ;)

Jeśli chodzi o treść to na razie jest taki stelaż strony (przekodować około 300 podstron jednak zajmuje parę minut), dodałem składy ligowe z ubiegłego sezonu, PlusLigę od 2003/04 wraz z najnowszymi składami na tyle, na ile są znane. Wieczorem dodam składy na sezon 2013/14 z lig francuskiej, włoskiej i tureckiej. Być może także dzisiaj, a jak nie to w najbliższych dniach pojawią się składy IO i LŚ, również archiwalnych, które w większości leżą przygotowane na dysku i tylko czekają na przekodowanie. Jak widzicie w menu górnym pojawiły się flagi. Tak więc niedługo będzie można czytać bazę również w języku angielskim.

Mam nadzieję, że strona będzie Wam służyć i moja praca w nią wkładana nie idzie na marne ;)

Pozdrawiam i zapraszam do opiniowania nowego wyglądu,
Streeter.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”