Projekt Siatkarska Baza

Streeter
Posty: 7134
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

Miały już ligi nowe nie powstać, ale coś mi odbiło i postanowiłem podbić z 12 do... 20 :) udało się to dzięki temu, że większość z tych lig utworzyłem bez historii poprzednich klubów zawodników - jednak szybciej tworzy się po rekordzie do jednego zawodnika, niż po 10-15 w zależności od stażu. Niemniej stwierdziłem że czas jest zasobem ograniczonym, a pewnie większą wartość przyniosą składy na obecny sezon z tylu lig, niż mniejsza ilość lig, za to z pełną historią. Oczywiście ta historia gdzieś tam z czasem zostanie uzupełniona, bo i za bardzo nie ma już lig, które warto by tu było dodać (chciałem jeszcze zrobić Iran, ale nie udało mi się 'odkodować' tego ich cudownego PDF'a z fotkami, napisanego po persku ;) ). Ale może jeszcze pojawi się coś bardziej egzotycznego za jakiś czas, choć nie obiecuję bo inne projekty gonią ;)

Ale do rzeczy, zostały dodane ligi:
- argentyńska
- austriacka
- fińska (z historią zawodników)
- hiszpańska
- słowacka
- słoweńska
- szwajcarska (z historią zawodników)
- ukraińska

Obecne liczby z bazy:
- liczba zawodników: 3166
- liczba trenerów: 388
- liczba klubów: 1071
- liczba lig: 20
- liczba połączeń klub - zawodnik: 20 465
- liczba połączeń klub - trener: 2192

Efekty tutaj: www.laczynassiatka.pl

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7134
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

Pojawiła się dziś aktualizacja #ŁączyNasSiatka, część błędów została poprawiona. Zmieniłem również trochę wygląd, na moim zdaniem bardziej przyjazny, a co najważniejsze - dobrze skalujący się na telefon, bo poprzednia wersja na mobilkach wyglądała średnio.

Ponadto trochę podrasowałem zapytania do API, dzięki czemu działa to dużo płynniej niż poprzednio. Jeszcze kilka drobnych błędów zostało do naprawienia, ale chciałem już wrzucić nowy layout żeby służył :) gdybyście znaleźli jakiś problem bądź błąd to proszę o informację, bo też nie wszystko człowiek zobaczy swoim okiem od razu.

Obecnie dostępne są składy lig:
- Argentyńskiej (ACLAV)
- Austriackiej (Bundesliga)
- Belgijskiej (EuroMillions Volley League)
- Brazylijskiej (Superliga)
- Cypryjskiej (Cyprus Volleyball Division 1)
- Czeskiej (UNIQUA Extraliga)
- Duńskiej (VolleyLigaen Herrer)
- Fińskiej (Mestaruusliiga)
- Francuskiej (Pro A)
- Greckiej (Volley League)
- Hiszpańskiej (Superliga)
- Japońskiej (V-League)
- Koreańskiej (V-League)
- Niemieckiej (Bundesliga)
- Polskiej (PlusLiga, Tauron I Liga)
- Rosyjskiej (Superliga)
- Serbskiej (Superliga)
- Słowackiej (Volejval Extraliga)
- Słoweńskiej (Sportklub prva odbojkarska liga)
- Szwajcarskiej (NLA)
- Tureckiej (AXA Insurance Efeler League)
- Ukraińskiej (Superliga)
- Włoskiej (Serie A)

Efekty tutaj: www.laczynassiatka.pl

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7134
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

Hej hej, czy mamy tu kogoś, kto ogarnia dobrze prawo?

Dwa pytania, chciałbym w wolnym czasie (końcem roku zapewne) nieco rozbudować #ŁączyNasSiatka, ale że nie chcę się potem bujać po sądach, to chciałbym zasięgnąć rady w dwóch tematach:

1) Zdjęcia zawodników
Czy jak np. wejdę na stronę PGE Skry, wezmę zdjęcia zawodników, u siebie pisząc, że ich pochodzenie to oficjalna strona Skry, to można tak zrobić, czy trzeba mieć pozwolenie od strony klubu? Biorąc pod uwagę jak wygląda Internet i większość stron ze składami (zwłaszcza w nogę) wydawałoby się, że nie, ale jak zagłębiałem temat nie znając się jakoś na prawie mega, no to sam już nie wiem...

2) Statystyki
Odpowiedź pewnie będzie taka jak w punkcie pierwszym, choć w sumie nie wiem, czy cyferki są w świetle prawa "dziełem"... Mianowicie chciałbym podpiąć się do PlusLigi (no i innych lig też), zapożyczyć statystyki tam obecne i wyświetlić je u siebie "po swojemu". Oczywiście again, źródło tych danych byłoby podane. No i czy można to zrobić tak "po prostu", czy trzeba mieć na to fizyczne pozwolenie.

Z góry dzięki za pomoc, myślę, że jakby się udało ten projekt rozbudować, to wszyscy z nas by na tym skorzystali, a że robię go sam i po godzinach, to wolałbym sobie nim nie narobić problemów prawnych ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7134
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

Dwie zmiany na #ŁączyNasSiatka:

1) Z defaultu będzie się już ładował sezon 2022/2023 (można więc już używać zakładek ligowych zamiast linków ze stopki).
2) Ogarnąłem trochę zapytania do bazy danych, dzięki czemu strona powinna się dużo szybciej przeładowywać niż miało to miejsce do tej pory.

Jednocześnie powoli zaczną się pojawiać składy na nadchodzący sezon - póki co mamy PlusLigę, I ligę i włoską Serie A, jestem w trakcie przygotowywania Turcji, potem pewnie zrobię Francję i Rosję. Jak będzie gotowe to będę wrzucał składy w tematach ligi.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7134
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

Podomykałem parę tematów więc wracam do składów, dziś-jutro wjadą Czechy, na kolejce Belgia/Brazylia, a potem bardziej egzotyczne cuda.

W międzyczasie mam do Was prośbę, jeżeli coś się Wam rzuci w oczy, że źle działa na #ŁączyNasSiatka, albo coś może być zrobione lepiej niż obecnie, to śmiało piszcie czy tu czy na priv - jak już ogarnę wszystkie składy to siądę do update'u strony, żeby była przyjaźniejsza w odbiorze.

Wiem, że jak otworzy się klub, który nie ma przypisania w bazie do obecnego sezonu to wyświetla się pusta strona, to będzie pierwsza rzecz do ogarnięcia (ten bug wkradł się na przyśpieszeniu działania, także ładuje kluby szybciej, ale brakuje exceptiona, który wyświetli że na obecny sezon klub nie ma połączenia z ligą / nie zaciągnie czegoś defaultowego). Także o tym wiem i naprawie w pierwszej kolejności. W planie jest też zmiana routingu, czyli przyjemniejsze linki niż obecnie - myślę, że przyjaźniej będzie gdy zamiast 232ff677-a00e-4111-ad1e-09eba93ccf3f będzie na url'u jastrzebski-wegiel :) pewnie też parę rzeczy stylistycznych wjedzie.

To tyle z tego co ja zaplanowałem, jak wspomniałem jeżeli widzicie pole do poprawy czy pomysły to piszcie śmiało. Jednocześnie, żeby się ktoś nie martwił że jest i będzie mnie tutaj nieco mniej - z powodów (głównie) czasowych nieco moją aktywność tutaj czasowo ograniczę - będę głównie wrzucał info o uzupełnionych ligach, no i grał w typerka, o ile nie zapomnę :) w pozostałych tematach, jeżeli wystarczy czasu, to ograniczę się do czytania ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7134
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

Po dzisiejszej aktualizacji są już dostępne wszystkie 24 ligi, które przygotowałem również w zeszłym sezonie. Pojawią się jeszcze na pewno dwie, których rok temu nie mieliśmy (tu będzie potrzebny nieco większy nakład pracy, co większość zawodników trzeba stworzyć od podstaw) i pewnie na tym zakończę (chyba, że wpadnie mi coś ciekawego w ręce, co będę mógł obrobić ;) ). Także najważniejsza część, tak jak chciałem, do końca października została ukończona, teraz z dwa tygodnie obstawiam na nowe ligi, a następnie zajmę się wersją wizualną i naprawą błędów występujących w aplikacji. Pojawił się w którymś wątku pomysł o dołączeniu map do lig, czym się między innymi zajmę, parę moich pomysłów, no i tradycyjnie jak ktoś ma koncept i pomysł to zapraszam do kontaktu :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7134
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

No to miały w 2 tygodnie powstać 2 ligi, a powstały w tydzień 4 :) ale na tym póki co koniec, bo przez ten tydzień po pracy nie robiłem praktycznie nic innego, żeby się z tym uwinąć. 28 lig gotowych, teraz biorę się za lepsze ogarnięcie tego programistyczne, poinformuję o efektach, jak będą gotowe :)

Na koniec chciałbym przytoczyć liczby z bazy, bo niektóre są nieprawdopodobne, biorąc pod uwagę fakt, że wszystko to przygotowałem sam:
- 28 lig,
- 1 613 klubów,
- 703 szkoleniowców,
- 5 538 zawodników,
- 150 historycznych nazw klubów,
- 4 114 połączeń szkoleniowiec - klub,
- 37 565 połączeń zawodnik - klub.

Mam nadzieję, że kilku osobom przyda się ta wykonana praca i składy :) oczywiście w miarę możliwości będę się też starał aktualizować bazę, gdyby działy się jakieś ruchy w trakcie sezonu.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 858
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Jacek »

Streeter pisze: 7 lis 2022, o 07:26 No to miały w 2 tygodnie powstać 2 ligi, a powstały w tydzień 4 :) ale na tym póki co koniec, bo przez ten tydzień po pracy nie robiłem praktycznie nic innego, żeby się z tym uwinąć. 28 lig gotowych, teraz biorę się za lepsze ogarnięcie tego programistyczne, poinformuję o efektach, jak będą gotowe :)

Na koniec chciałbym przytoczyć liczby z bazy, bo niektóre są nieprawdopodobne, biorąc pod uwagę fakt, że wszystko to przygotowałem sam:
- 28 lig,
- 1 613 klubów,
- 703 szkoleniowców,
- 5 538 zawodników,
- 150 historycznych nazw klubów,
- 4 114 połączeń szkoleniowiec - klub,
- 37 565 połączeń zawodnik - klub.

Mam nadzieję, że kilku osobom przyda się ta wykonana praca i składy :) oczywiście w miarę możliwości będę się też starał aktualizować bazę, gdyby działy się jakieś ruchy w trakcie sezonu.

Streeter
Być może już to pisałem ale na wszelki wypadek napiszę jeszcze raz. Dobra robota Streeter, gratuluję.
Streeter
Posty: 7134
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

Wreszcie udało mi się skończyć i wdrożyć nową szatę, która powinna być przyjaźniejsza w odbiorze :D doszło też parę fajnych funkcji, jak mapy (choć nie pod każdą ligą jeszcze są - ale technicznie są już wdrożone) oraz "wyszarzony zawodnik" (żeby zmiany dokonywane w trakcie sezonu były widoczne).

Jest też już przestrzeń na sezon 2023/24, choć na razie pusta - PlusLigę uzupełnię w najbliższym czasie, pozostałe ligi bliżej sezonu, jak gdzieś będą już dane. Poprzednie oczywiście działają i można sobie przeglądać ;)

Efekt do zobaczenia tutaj:
http://laczynassiatka.pl

A no i tradycyjnie, gdyby ktoś znalazł jakiś błąd czy coś to proszę o info, niby przetestowane, ale wiadomo jak jest :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7134
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

Hej, hej!

Dziś rano poszedł dość duży update - głównie danych (uzupełniona PL, Serie A, doszły I liga, Superliga RUS, Pro A FRA), ale też poprawiłem kilka błędów wizualnych, które można było dostrzec na Mozilli - wcześniej używałem Chrome'a i mi one umknęły ;) uzupełniłem też wszystkie ligi, które posiadam, o kluby, które będą występować w przyszłym sezonie, choć jeszcze nie uzupełnione o składy, te w bardziej "egzotycznych" ligach pojawią się bliżej sezonu, jak już będą oficjalne dane z tychże lig. W kilku miejscach, jak chociażby Cypr czy Izrael nie znajdziecie też jeszcze listy klubów, gdyż nie udało mi się takowej póki co w sieci odnaleźć. Więc też pewnie bliżej sezonu uda mi się to uzupełnić. Pojawi się też premierowo liga rumuńska, jako że parę fajnych ruchów tam zrobili, to stwierdziłem, że warto będzie mieć tą ligę w bazie. Póki co dostępna lista klubów.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7134
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

Jak skończę składy na nadchodzący sezon, jako że danych będzie już dosyć dużo (dla większości lig 3 pełne sezony + 95% siatkarzy ma pełną historię kariery, jaką idzie znaleźć w Internecie), pomyślałem o zrobieniu szukania/filtrowania zaawansowanego. Tu pytanie do Was, po czym chcielibyście móc szukać filtrować zawodników? Obecnie działa imię/nazwisko/kraj, planuję na pewno dodać wyszukiwanie po klubie (kiedyś grał w X), po lidze, zastanawiam się nad przedziałami rocznikowymi (np. Wyświetl zawodników urodzonych po 2005 roku, ewentualnie bajer żeby wpisać dzień i miesiąc to można sobie zerknąć będzie np. kto się urodził w dzień naszych urodzin czy w jakikolwiek inny), w sumie wzrost też może być ciekawy, bo może ktoś będzie chciał szukać gości powyżej 210. No i brakuje też ograniczenia dla pozycji, np. wyświetl rozgrywających z Hiszpanii urodzonych po 1995. Jakieś jeszcze macie pomysły, co by było fajne w tym kontekście?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7134
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

Poszedł update składów, dorzuciłem co wiem o Belgii, Turcji, Rumunii, paru klubach greckich, Niemcy też są, nie pamiętam czy pisałem :) generalnie bliżej sezonu, jak już będą oficjalne i pełne składy, to pozakładam takie wątki z podsumowaniem jak w zeszłym sezonie i z bezpośrednimi linkami, póki co baza rośnie o to, co wiadomo na tym etapie, więc jak ktoś ciekaw to można zaglądać na stronę co się pojawia, bo o takich półskładach nie będę wrzucał komunikatów, bo bez sensu. Aczkolwiek z 1-2x na tydzień będzie się pojawiał update bazy i sukcesywnie coraz więcej danych.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 858
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Jacek »

Dobra robota Streeter!
Streeter
Posty: 7134
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Projekt Siatkarska Baza

Post autor: Streeter »

Generalnie kto miał z tu udzielających się okazję i chęć poznać mój projekt, to już poznał, więc nie będę wrzucał tych informacji, że liga taka i taka się pojawiła, bo kogo zaciekawiłem, to pewnie zagląda. Dziś ostatnie takie podsumowanie tu ostatnich prac, dalsze jak będą się pojawiać, to już na stronie projektu, albo po prostu będą aktualizowane ligi na bieżąco.

Uzupełniłem ligę koreańską, weszły też pojedyncze braki I ligi polskiej. Mam już w dużej mierze gotową Austrię i Słowenię, Szwajcarię, Finlandię. Zacząłem Hiszpanię, ale tam gotowy póki co tylko Club Voleivol Guagas (swoją drogą mega robota jak na ligę hiszpańską - Vigrass, Nicolas Bruno, Cavanna, Martin Ramos). Generalnie większość "ogólnodostępnych" już gotowa - chyba tylko część Hiszpanii, ta do znalezienia mi została i Holandia z Portugalią, w pozostałych przypadkach trzeba czekać na oficjalne portale, które najczęściej uzupełniają się z początkiem ligi lub tuż przed. Marzy mi się dorzucenie jeszcze jakiejś Estonii albo Iranu, ale w tamtym roku było kiepsko z materiałami. Może w tym roku będzie lepiej.

Tym samym kończę moją 12-letnią (i 1-dniową jak się okazuje, bo konto powstało 20 września 2011) karierę na tym forum, gdyż coraz mniej tu merytoryki i wartości, a coraz więcej szamba. To miejsce zawsze służyło do wymiany poglądów, wysłuchania kogoś, kto o siatkówce wie naprawdę wiele. Dziś niestety niewiele z tego pozostało. A ja nie mam czasu ani ochoty czytać jakichś prostackich wycieczek personalnych czy czepiania się, że posiadam swoje zdanie. Dyskusja nie polega na obrażaniu innych osób czy stawianiu nieomylnych pomników, a na konstruktywnej wymianie poglądów. Tymczasem już nie mówiąc o wymianie, często czytanie zaczęło być problematyczne.

A tym, z którymi często prowadziłem fajne dyskusję dziękuję za poszerzenie moich siatkarskich horyzontów i ciekawe pogawędki. Może kiedyś jeszcze będzie okazja porozmawiać.

Gdyby ktoś w sprawie składów chciał się ze mną skontaktować, to na stronie projektu w zakładce kontakt jest formularz.

Wszystkiego dobrego!
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”