Rozgrywający idealny.

Metrowiec
Posty: 80
Rejestracja: 14 lut 2010, o 18:46
Płeć: M

Rozgrywający idealny.

Post autor: Metrowiec »

Witam, chciałbym stworzyć listę rzeczy, które najlepszy rozgrywający powinien umieć, robić i tak dalej, stworzyć charakterystykę Robocopa, który będzie niszczył na boisku. A więc? Co powinien robić taki rozgrywający, jakie umiejętności mieć, oddawać krew z potem na boisku, czy chłodno analizować? Spiszmy taką listę!
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Rozgrywający idealny.

Post autor: Streeter »

Mianem robota do rozgrywania często mianowano Eleonorę Lo Bianco, jeśli Ci to w czymś pomoże :)

Dziwny temat, no ale okej. Każdy raczej powie że powinien gubić blok (Ricardo, Zagumny), dokładnie wystawiać (Travica), umieć dobrze blokować (hmm... Ball), być wysoki (Ball), mieć mocną zagrywkę (Abdelaziz), dobrze kiwać (Zagumny), ale i umieć atakować (Tischer, Depestele), no i dobrze grać w obronie (nie wiem, Woicki?). Gdyby to wszystko połączyć mógłby wyjść ciekawy rozgrywający ;)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozgrywający idealny.

Post autor: weary_skier »

Streeter pisze:no i dobrze grać w obronie (nie wiem, Woicki?))
Najciemniej pod latarnią. A Redwitza to jeszcze pamiętasz :D?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozgrywający idealny.

Post autor: Guilder »

Akurat w obronie bardzo dobrze gra Zagumny. Z dokładnością wystaw prędzej wskazałbym np. Grbica niż Travicę.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rozgrywający idealny.

Post autor: fwasilcz »

i do tego najlepiej, żeby nie odczuwał emocji:)
Metrowiec
Posty: 80
Rejestracja: 14 lut 2010, o 18:46
Płeć: M

Re: Rozgrywający idealny.

Post autor: Metrowiec »

Guilder pisze:Akurat w obronie bardzo dobrze gra Zagumny. Z dokładnością wystaw prędzej wskazałbym np. Grbica niż Travicę.
Z Zagumnym w obronie się nie zgodzę, bo uważam, że Woicki jest bardziej pracowity, a Zagumnemu bądź co bądź nadal mówimy o jednym z najlepszych sypaczy, się nie chce. Zauważam to oglądając mecze.

Jestem bardzo zdziwiony, tym że jeszcze nie wymieniliście De Cecco, który jest dla mnie wzorcem. Jego kreatywność :o
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozgrywający idealny.

Post autor: Guilder »

Chce mu się, czy nie, umiejętności ustawiania się mu nie można odmówić, bo jakimś cudem te piłki w niego lecą kilka razy częściej niż w innych rozgrywających. Jestem sceptyczny co jego "geniuszu" w samym rozegraniu, ale pamiętam, że zawsze uważałem go za wszechstronnego w istotnych dla jego pozycji elementach (rozegranie, blok, obrona, zagrywka).
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Rozgrywający idealny.

Post autor: Streeter »

Wymieniłem Woickiego, bo pamiętam kilka takich piłek, za którym Paweł leciał i w niemożliwy sposób zostawiał piłkę w grze. Zagumnego w takiej akcji ni cholery nie pamiętam, choć takie, jak to określił Guilder piłki lecące w niego rzeczywiście często dobrze broni.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozgrywający idealny.

Post autor: Guilder »

Ja w ogóle na to latanie w trybuny nie patrzę, bo to nijak ma się do umiejętności, co najwyżej do ambicji czy determinacji. Gra w obronie to moim zdaniem zestawienie dobrego ustawienia się, refleksu, opanowania i techniki odbicia.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Rozgrywający idealny.

Post autor: Streeter »

Masz rację, jednak Zagumny jest dla mnie jakiś zbyt zmulony. Ile razy się aż prosiło, żeby zaatakował, ale nie, lepiej przebić oburącz na drugą stronę. To jest moim zdaniem najbardziej irytująca cecha u niektórych rozgrywających. Przecież nikt nie oczekuje od nich uderzania typu Schmitt czy Grozer, ale jest paru rozgrywających co stwarza zagrożenie również w ataku (Tischer, Depestele, Neroj), z tym że ten ostatni to głównie te ataki umiał, gorzej było z rozegraniem :D
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Metrowiec
Posty: 80
Rejestracja: 14 lut 2010, o 18:46
Płeć: M

Re: Rozgrywający idealny.

Post autor: Metrowiec »

Po dzisiejszej akcji w finale cofam słowa o Zagumnym. Faktycznie ustawia się świetnie.
Natomiast nie pojmuję filozofii Tichacka w dzisiejszym meczu, gdzie zamiast grać w pierwszych setach środek na początku i wypracować sobie przewagę, grał Nowakowskim i Kosokiem dopiero po 20. punkcie. Bądź, co bądź sypacze dzisiaj bez zarzutu, przegranym meczu jest natomiast Rouzier na którego każdy liczył i Fonteles ;/
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Rozgrywający idealny.

Post autor: ciorny17 »

Przepraszam, że poniekąd odrywam się od tematu ale te słowa
Metrowiec pisze:Bądź, co bądź sypacze dzisiaj bez zarzutu,
nie są prawdą. Zagumny zaraz po wejściu Witczaka posłał go prosto w blok gdzie nawet nie było miejsca kiwać. Co mi się rzuciło dodatkowo w oczy: Guma rozgrywał dzisiaj dużo piłek niedokładnych, nie mówię o sytuacyjnych, ale z dobrego dobrania.
Kłamca.
Metrowiec
Posty: 80
Rejestracja: 14 lut 2010, o 18:46
Płeć: M

Re: Rozgrywający idealny.

Post autor: Metrowiec »

Ale nikt nie był do zmiany. Parę błędów w proporcji meczu to bardzo mało, a jeśli patrząc przez pryzmat innych graczy to popełnili wiele błędów, m.in. Rouzier, któremu nie wiadomo co się stało w ostatnim czasie. Nieobecny myślami na boisku, a miałby być pierwszą opcją Zagumnego.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Rozgrywający idealny.

Post autor: kevinpsb »

Nie ma rozgrywającego idealnego... Nigdy nie będzie, sama definicja też nie wyjdzie. Można tylko się zgodzić że powinien bronić jak Sergio, blokować jak Wrona i serwować jak Savani.

Z samego rozegrania w tej chwili najlepszy jest De Cecco, ale też można mu coś zarzucić...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”