Page 1 of 15

Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

PostPosted: 10 Jun 2013, o 22:54
by slowianka
Właśnie znalazłam tego bloga i chciałam się nim z Wami podzielić.
Co sądzicie o treści tego posta?

http://prawdaopzps.blog.pl/2013/06/09/m ... imie-pzps/

Re: Prawda o PZPS

PostPosted: 11 Jun 2013, o 11:31
by Basil
Pierdoły. Zresztą to samo czytam w internecie od lat (trudno nie rozpoznać charakterystycznego, maniakalnego stylu) i nic w tej sprawie nie drgnęło więc...

Re: Prawda o PZPS

PostPosted: 11 Jun 2013, o 11:49
by KadrO
Nie czytam, bo za długie.
Tak czy siak, nie ma sensu rozdmuchiwać kolejnych bzdur (choć niektóre może i są prawdą) bo i tak nic z tym nie zrobimy.
Wszystkie związki PZPS / PZPN czy sama polityka w naszym kraju jest po prostu chora a my nie mamy na to żadnego wpływu.
I zamiast próbować walki z wiatrakami, lepiej po prostu zachwycać się tym pięknym sportem, nie zważając na panów w garniturach.

Re: Prawda o PZPS

PostPosted: 11 Jun 2013, o 12:36
by lucass90
A ja, choć forma stylistyczna artykułu jest tragiczna, przeczytałem go. Chciałbym odnieść się do jednego fragmentu:

Przez kilka lat opisywałam mechanizm wyprowadzania pieniędzy z kasy związku, a także dokładnie z kim powiązane są firmy biorące udział w tym procederze. Pisałam jaką rolę ma w tym prezes związku, jego syn, byli i aktualni wspólnicy, a także wiceprezes i jego koledzy z ławy szkolnej. Pokazywałam dokładnie gdzie i jakie kwoty zostały sprzeniewierzone, kto i ile na tym nieuczciwe skorzystał.


Można gdzieś przeczytać o tym wszystkim, czy owe materiały są jedynie włączone do akt postępowania sądowego ?

Re: Prawda o PZPS

PostPosted: 11 Jun 2013, o 12:40
by jimiq
slowianka wrote:Właśnie znalazłam tego bloga i chciałam się nim z Wami podzielić.
Co sądzicie o treści tego posta?
Myślę, że po CBA może coś się dowiemy. Ale widać nieskrywane podobieństwo do bliźniaczego związku jakim jest PZPN...przykre.

Re: Prawda o PZPS

PostPosted: 11 Jun 2013, o 21:40
by JacekAZS
Wszystko to opisywane było na forum Sportsboard, w dziale - Transparentność PZPS i Przedpełskiego. Czytałem wszystko regularnie. Informacje były niesamowite. Jestem zaskoczony, że niektórzy z Was dopiero teraz o tym słyszą. Jeszcze niektórzy kwestionują to co zostało tam napisane. Ludzie, człowiek o nicku Śledczy podawał masę informacji, a niektórzy z was jeszcze zastanawiają się czy to prawda. Wy wierzycie Przedpełskiemu, Popce i tej całej ekipie?

Re: Prawda o PZPS

PostPosted: 11 Jun 2013, o 21:53
by Chal
Pytanie tylko, co my możemy... Jeśli są jakieś dokumenty potwierdzające te słowa, to mam nadzieję, że od dawna odpowiednie służby są w ich posiadaniu. O tym, że PZPS niczym się nie różni od innych związków, wiemy nie od wczoraj, ale skoro przez tyle lat nikt nic nie potrafi zrobić z PZPN-em, mimo medialnej nagonki, to co dopiero tutaj, gdy przecież wobec dobrych wyników media wytworzyły wobec całej dyscypliny słodko-pierdzącą atmosferę... Pozostaje czekać na wyniki tego śledztwa CBA.

Re: Prawda o PZPS

PostPosted: 11 Jun 2013, o 21:59
by lucass90
JacekAZS wrote:...Wy wierzycie Przedpełskiemu, Popce i tej całej ekipie?


Myślę, że większość kibiców ma bardzo głęboko w pompce to, o co toczy się ten spór... Polska jest siatkarską potęgą jest i basta, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Hale na meczach są pełne, cały świat rozpływa się w zachwytach o popularności tej dyscypliny w naszym kraju, a reprezentacja przywozi ostatnio medal niemal z każdej imprezy, w której bierze udział. Mnie interesuje jedynie aspekt sportowy, polityczne gierki zwyczajnie mnie brzydzą.
Po co ktoś miałby przejmować się tym, że jeden drugiemu zabrał grabki i wygonił z piaskownicy ? Ludzie mają swoje własne problemy, o wiele dla nich ważniejsze, niż jakiś śmieszny spór pomiędzy byłym i obecnym prezesem PZPS-u...

Re: Prawda o PZPS

PostPosted: 11 Jun 2013, o 22:44
by Skrzypek
Może rzeczywiście jest coś nie tak, jeśli w kraju, o największej liczbie kibiców na świecie nie ma pieniędzy na wyjazdy, aby rozegrać mecze sparingowe (taka sytuacja miała miejsce przed MŚ we Włoszech) i "utrzymywać" kadrę B...

Re: Prawda o PZPS

PostPosted: 12 Jun 2013, o 15:52
by slowianka
JackuAZS,
jakiś czas temu doszły mnie słuchy, że w królestwie miłościwie nam panującego jaśnie pana Przedpełskiego nie dzieje się dobrze, jednak nie były to żadne konkrety. Dopiero po przeczytaniu tego posta, którego znalazłam przez całkowity przypadek, otworzyły mi się oczy. Co prawda, chcąc nie chcąc - dochodziły do mnie informacje o Biesiadzie, ale zbytnio mnie to nie interesowało.
Weszłam na to forum, o którym wspomniałeś. Wszystkie posty użytkownika o nicku Śledczy są usunięte pod pretekstem naruszenia dóbr osobistych PZPS.
Ta słodko-pierdząca atmosfera wokół siatkówki (jak pięknie ktoś tu to nazwał), nie sprzyja rozwiązaniu tej sprawy.
Wszyscy wiedzą, że w PZPN-ie afera goni aferę, korupcja szaleje na całego (chociaż teraz jakby to wszystko się uspokoiło), a PZPS-ie wszystko dzieje się pod przykrywką dobrych wyników reprezentacji, koniunktury na siatkówkę... I to ich broni.

Re: Prawda o PZPS

PostPosted: 12 Jun 2013, o 18:01
by hubert
No dobra, skoro "kwity" są to nic prostszego jak zrobić doniesienie do prokuratury.

Re: Prawda o PZPS

PostPosted: 12 Jun 2013, o 18:50
by Basil
No dobra, skoro "kwity" są to nic prostszego jak zrobić doniesienie do prokuratury.


I właśnie dlatego są to nic nie warte pierdoły.

Re: Prawda o PZPS

PostPosted: 13 Jun 2013, o 09:33
by grzegorzg
Basil wrote:
No dobra, skoro "kwity" są to nic prostszego jak zrobić doniesienie do prokuratury.


I właśnie dlatego są to nic nie warte pierdoły.

Tyle, że wszystko w sprawie np Biesiady się właściwie zgadza. Czy nie odebrano mu władzy w efekcie bezpodstawnej- jak okazało się po latach - nagonki ? Już za to powinien ktoś beknąć...

Re: Prawda o PZPS

PostPosted: 25 Jul 2013, o 15:30
by janfilip
jak to "ktoś"
popko, przedpełski, adamski

Re: Prawda o PZPS

PostPosted: 13 Aug 2013, o 18:07
by janfilip

Re: Odp: Prawda o PZPS

PostPosted: 13 Aug 2013, o 20:13
by Basil
Czy któryś z moderatorów mógłby zrobić porządek i powstrzymać tego jegomościa przed prowadzeniem rynsztokowej, tendencyjnej dyskusji ktora sprowadzi ten wątek do poziomu smietnikowego (jak to się udalo mu na sportboard)?

Jakim prawem w ogóle ten wątek istnieje nadal pod nazwą 'Prawda o PZPS' skoro zadna prawda nie zostala objawiona a wszelkie sygnaly plynace z prokuratury swiadcza ze wszystkie oskarzenia to stek bzdur.

Oczywiscie powinnismy rozmawiac o niejasnosciach w PZPS takich jak np. brak finansow na mecze sparingowe (o czym wspomina nawet Anastasi) ale nawet uporczywa krytyka (a w tym wypadku opetancze krytykanctwo) ma swoje granice. Licze na konstruktywna odpowiedz moderatora na pytanie dlaczego watek pseudodyskusyjny znajduje sie tu pod tytulem zawierajacym wyrok skoro taki wcale nie zapadl.

Re: Prawda o PZPS

PostPosted: 13 Aug 2013, o 21:33
by JacekAZS
Basil, Ty chyba nie wierzysz w to co piszesz?

Re: Prawda o PZPS

PostPosted: 3 Oct 2013, o 20:16
by luck191
przeczytałem ostatnio w książce Marcina Prusa,że nasi kadeci po wygraniu medalu w Barcelonie nie pojechali na mundial siatkarski,bo PZPS nie załatwił spraw z wyjazdem,szkoda słów,ale z tego co przeczytałem bardzo ciężko harowali i mieliśmy wynik

Re: Prawda o PZPS

PostPosted: 4 Oct 2013, o 10:59
by Pele
luck191 wrote:przeczytałem ostatnio w książce Marcina Prusa,że nasi kadeci po wygraniu medalu w Barcelonie nie pojechali na mundial siatkarski,bo PZPS nie załatwił spraw z wyjazdem,szkoda słów,ale z tego co przeczytałem bardzo ciężko harowali i mieliśmy wynik

A czego się spodziewałeś że napisze?? Ze chlali i że rżnęli panienki bez względu na wiek i wygląd a trenerzy i działacze nic z tym nie robili??

Re: Prawda o PZPS

PostPosted: 7 Oct 2013, o 10:04
by daisy10
Ciężko będzie poznać prawdę, nikt nie będzie chciał się zhańbić ...

Re: Prawda o PZPS

PostPosted: 16 Oct 2013, o 16:12
by skazany12
Pewnie wybiorą tylko kilku kozłów ofiarnych.

Re: Prawda o PZPS

PostPosted: 17 Oct 2013, o 17:40
by kibic10
Będzie tak jak w PZPN, tylko kilku odbyło wyrok.

Re: Prawda o PZPS

PostPosted: 21 Oct 2013, o 11:10
by angelina12
Szkoda że takie coś tez dotyka siatkówkę.

Re: Prawda o PZPS

PostPosted: 26 Oct 2013, o 14:23
by LaLa12
Nigdy się nie dowiemy jak było naprawdę.

Re: Prawda o PZPS

PostPosted: 27 Oct 2013, o 11:47
by lucass90
Serio...?

Re: Prawda o PZPS

PostPosted: 5 Nov 2013, o 11:25
by Basil
Z lakonicznej informacji rozumiem, że nowi moderatorzy zostali wybrani jest więc szansa na ucywilizowanie pewnych wątków dlatego powtórzę swoje pytanie, na które nikt niestety nie raczył mi odpowiedzieć - jakim prawem ten temat wciąż znajduje się na tym forum w dziale "polskie reprezentacje" pod haniebnym dla poziomu merytorycznego tego forum tytułem "Prawda o PZPS"? Rozumiem, że administrator zgadza się z założycielem tematu skoro mimo tego, że jak dotąd prokuratura nie znalazła przeciwko PZPS żadnych dowodów, nie przedstawiła żadnych zarzutów (!) pozwala aby zawierająca w swoim tytule wydawałoby się prawomocny wyrok "Prawda o PZPS" dalej w takiej formie tutaj figurowała? Każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów choćby były przedstawiane w najbardziej maniakalny i wulgarny w swojej agresji sposób jednak rolą administratora/moderatora jest właśnie naprowadzanie wymykających się spod kontroli wynurzeń na właściwe tory co w tym konkretnym przypadku rozumiem przynajmniej jako zmianę krzywdzącego dla jednej ze stron tego "konfliktu" tytułu.

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

PostPosted: 5 Nov 2013, o 14:16
by mewa
Basil - doceniam twoje starania o zamiecenie wszystkich spraw pod dywan, naprawdę, konsekwencja godna uwagi - nie tylko na tym forum. Z jednym masz całkowitą rację - temat nie powinien znajdować się w tym dziale.

Gwoli wyjaśnienia - tytuł nawiązywał (nawiązuje) do tytułu bloga. A prawda jest jak... każdy ma swoją.

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

PostPosted: 5 Nov 2013, o 14:58
by Basil
Basil - doceniam twoje starania o zamiecenie wszystkich spraw pod dywan, naprawdę, konsekwencja godna uwagi - nie tylko na tym forum. Z jednym masz całkowitą rację - temat nie powinien znajdować się w tym dziale.


Więc podążając za swoimi wpisami z innego forum - nie mam nic przeciwko krytyce PZPS jednak apeluję aby krytykować w sposób konstruktywny, poparty należytymi dowodami i tak jak napisałem wcześniej dziwi mnie, że mimo ich (dowodów) braku ten temat egzystuje/egzystował pod tytułem, który nie zawiera zaproszenia do ewentualnej dyskusji tylko z góry wydany wyrok.

Cieszę się, że Redaktor zauważył i przywołuje tutaj moją konsekwencję szkoda tylko, że ja nie mogę odpłacić się podobnymi spostrzeżeniami bo jeszcze dwa lata temu w dyskusji na ten temat zamiast obaw przed "zamieceniem wszystkich spraw pod dywan" czytałem coś takiego:

Re: Polska Siatkówka, spółka z o.o.

Postprzez mewa » 23 gru 2011, o 21:36
Zapewne dlatego, że autor nie dysponuje żadnymi dowodami. Gdyby dysponował, to mając wiedzę o przestępstwie, musiałby z nimi iść do prokuratury, bo inaczej sam popełniłby przestepstwo. A tak sobie gada tylko...


http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=94&t=3356

z czym się oczywiście absolutnie zgadzam. Po zmianie "tytułu", który moim zdaniem jest w tym momencie jak najbardziej do zaakceptowania można z czystym sumieniem kontynuować dyskusję, w której nie zamierzam dalej brać udziału z uwagi na to, że jak sądzę nie posiadam odpowiedniej wiedzy aby brać którąś ze stron.

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

PostPosted: 7 Nov 2013, o 07:37
by grzegorzg
Basil wrote:... można z czystym sumieniem kontynuować dyskusję, w której nie zamierzam dalej brać udziału z uwagi na to, że jak sądzę nie posiadam odpowiedniej wiedzy aby brać którąś ze stron.

Naprawdę ?
A ja z uporem maniaka powtórzę - czy sprawa Janusza B. nie daje Ci do myślenia ? Jakoś nie chce mi się wierzyć...
No chyba, że wypowiedzi Kolegi są przyprawą, która dodana do papki wypuszczanej przez oficjalną propagandę, ma umożliwić jej strawność...

Re: Odp: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

PostPosted: 7 Nov 2013, o 09:07
by Basil
Janusz Biesiada zgodnie z wyrokiem sądu jest niewinny wiec sprawa jest prosta a co z tym zrobi to jego decyzja (ja bym oczywiście walczył przynajmniej o zadośćuczynienie).

Jak rozumiem w dalszej części wypowiedzi insynuujesz cos w moja stronę dlatego polecam Ci swój powyższy post - jak się pojawia jakiekolwiek dowody to pogadamy