Zmiany na forum - odpowiedź użytkowników

OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Zmiany na forum - odpowiedź użytkowników

Post autor: OlaMleko »

Bardzo się cieszę z tego "listu otwartego", który został przylepiony do forum,ale chciałabym mieć też okazję do dyskusji, a nie tylko wysłuchania jednej strony. Kto wie, może to pomóc nam wszystkim. Ja chciałabym się odnieść przede wszystkim do jednego fragmentu
Z jednej strony naciski użytkowników, że przydałoby się więcej moderacji, że za dużo swobody, z drugiej strony narzekania, że nie można pogadać, że cenzura itd. Wypośrodkować to strasznie ciężko.
Moim zdaniem czym innym jest przeklinanie w celu obrażenia użytkownika, siatkarza, czy kogokolwiek,a czym innym jest emocjonalna wypowiedź np po przegranym ważnym meczu - to jeśli chodzi o wyrazy wulgarne.

A co do innego typu cenzury - uważam,ze użytkownik ma prawo krytykować WSZYSTKO, o ile robi to w sposób konstruktywny, podając swoje powody i - patrz punkt pierwszy - nie obrzucając błotem innych. To jest właśnie wolność słowa. To tyczy się także zjawiska krytykowania redakcji. Uważam,że jeżeli ostra,ale uzasadniona krytyka będzie dopuszczalna,to wtedy każdy się mocniej zastanowi zanim opublikuje swoją wypowiedź i dyskusja wejdzie na wyższy poziom.

Tyle ode mnie, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Zmiany na forum - odpowiedź użytkowników

Post autor: mikser »

Moim zdaniem o wypośrodkowanie nie jest teraz tak ciężko, bo biorąc pod uwagę co wypisują niektórzy to oczywiste jest, co należy usuwać a czego nie.
Szkoda tylko że casting na moda jest aż tak wymagający, sam bym się zgłosił ale pewnie nie spełnię wymagań :) A właśnie, ktoś już wysunął swoją kandydaturę? Przyznawać się :)

@Ola - pełna zgodność z Twoją wypowiedzią;)
Ostatnio zmieniony 19 paź 2013, o 12:13 przez mikser, łącznie zmieniany 1 raz.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiany na forum - odpowiedź użytkowników

Post autor: weary_skier »

@mikser koleżanki pomyliłeś.

Ja się nie zgłosiłem. Również cieszę się z listu otwartego, ale mam mieszane uczucia. Uważam, że jeśli mewa chciałby, żeby forum tworzyli użytkownicy, to czemu nie pozwolił użytkownikom na chociaż wskazanie przez kogo chcieliby być moderowani. Moim zdaniem to duży błąd.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Zmiany na forum - odpowiedź użytkowników

Post autor: OlaMleko »

Moim zdaniem warto byłoby też pomyśleć nad systemem oceniania postów przez użytkowników. Np konkretna ilość minusów automatycznie kasuje komentarz. Nie wiem,czy to jest możliwe i nie wiem, o jakich liczbach tu mówimy. W każdym razie,gdyby takie coś istniało, to tamte bzdury o lewackich kibicach nie utrzymałyby się nawet przez godzinę.
Wiadomo,ze wtedy powstałby problem "walki klubowej", tzn kibic Skry napisze "Skra zagrała super mecz", a część kibiców drużyny przegranej zasypie go minusami, co oczywiście byłby bez sensu. System wymagałby dopracowania, ja tylko podrzucam pomysł...
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiany na forum - odpowiedź użytkowników

Post autor: weary_skier »

System plusów i minusów moim zdaniem nie przejdzie właśnie z powodów, które podałaś.

Zdecydowanie wolałbym uruchomienie czarnych list. Wprowadziłoby to znaczny spokój na forum, kiedy użytkownicy pałający do siebie niechęcią nie widzieliby nawzajem swoich postów.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Zmiany na forum - odpowiedź użytkowników

Post autor: lucass90 »

OlaMleko pisze:Moim zdaniem warto byłoby też pomyśleć nad systemem oceniania postów przez użytkowników. Np konkretna ilość minusów automatycznie kasuje komentarz. Nie wiem,czy to jest możliwe i nie wiem, o jakich liczbach tu mówimy. W każdym razie,gdyby takie coś istniało, to tamte bzdury o lewackich kibicach nie utrzymałyby się nawet przez godzinę.
Może nawet niech nie będzie kasowany, tylko osiągając jakiś próg minusowych komentarzy niech będzie ukryty pod napisem "Komentarz otrzymał zbyt wiele negatywnych głosów", jak na YouTubie... Wtedy teoretycznie nie będzie go w dyskusji, ale wciąż każdy będzie mógł go sobie rozwinąć i spojrzeć.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Zmiany na forum - odpowiedź użytkowników

Post autor: mikser »

weary_skier pisze:@mikser koleżanki pomyliłeś.

Ja się nie zgłosiłem. Również cieszę się z listu otwartego, ale mam mieszane uczucia. Uważam, że jeśli mewa chciałby, żeby forum tworzyli użytkownicy, to czemu nie pozwolił użytkownikom na chociaż wskazanie przez kogo chcieliby być moderowani. Moim zdaniem to duży błąd.
Dzięki stary, taki błąd....:)

List otwarty i ogólnie jakakolwiek reakcja cieszy. Nie cieszy natomiast sposób rozwiązania problemu. Wiem, że wszystkich trudno zadowolić i skoro chcieliśmy reakcji modów to powinniśmy się cieszyć, ale znowu stanie na tym, że nowego moda nie będzie bo nie przebrnie przez kwalifikacje. I właściwie masz rację, że mogliby użytkownicy podać ze 2-3 kandydatury i z tego grona wybrać kogoś. To nie jest casting na ważną personę tylko na moda. Tylko tyle i aż tyle :)

@Ola - ocena postu jest taka sobie, może lepiej jakiś czasowy ban. Bo czasami aż nóż się w kieszeni otwiera jak się czyta wypociny idiotów. Nie dość, że nie na temat to jeszcze głupoty. To jest jedno z lepszych - jeśli nie najlepsze - forów o siatce, aż szkoda żeby schodziło na psy jak forum plusliga. Tam to jedno wielkie trolowisko jest.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Zmiany na forum - odpowiedź użytkowników

Post autor: sb.slav »

Ja się zgłosiłem na moda. To znaczy, zrobię to zaraz, ale informuję już teraz :)

Mam tylko problem z odpowiedzią na pytanie, jak jest wizja tego portalu dla mnie :). Nie wiem tylko o co tu chodzi, czy o serwis od strony stricte informacyjnej, czy też o samo forum dyskusyjne.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Brasil

Re: Zmiany na forum - odpowiedź użytkowników

Post autor: Brasil »

mikser pisze:I właściwie masz rację, że mogliby użytkownicy podać ze 2-3 kandydatury i z tego grona wybrać kogoś. To nie jest casting na ważną personę tylko na moda. Tylko tyle i aż tyle :)
Nie wiem, co stoi na przeszkodzie, żeby w tym temacie podać w celu zachęty kilka nicków - może ktoś poczuje się doceniony i się zgłosi.;)

Niespecjalnie dostrzegam problem tak szczerze mówiąc, więc napiszę tylko, że jeżeli atmosfera klubowych wojenek na forum która wielu osobom przeszkadzają miała się poprawić, to przydałby się niezależny klubowo kandydat.
Edyta

Re: Zmiany na forum - odpowiedź użytkowników

Post autor: Edyta »

Czytając ten wątek, od razu chciałam napisać to, co napisał Brasil w ostatnim zdaniu. Jest dość trudno wskazać odpowiedniego moda, ponieważ musi on moim zdaniem spełniać podstawowy warunek - nie być kibicem żadnego konkretnego klubu. A przynajmniej być na tyle niezaangażowanym emocjonalnie kibicem, żeby to się nie odbijało na jego ocenach. Co wydaje się raczej trudne do spełnienia ;) To nawet nie jest zarzut, takie oceny narzucamy sobie przeważnie bez udziału świadomości.

A może właśnie ty Brasil spróbowałbyś swoich sił?
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Zmiany na forum - odpowiedź użytkowników

Post autor: madlark »

Edyta pisze:Czytając ten wątek, od razu chciałam napisać to, co napisał Brasil w ostatnim zdaniu. Jest dość trudno wskazać odpowiedniego moda, ponieważ musi on moim zdaniem spełniać podstawowy warunek - nie być kibicem żadnego konkretnego klubu. A przynajmniej być na tyle niezaangażowanym emocjonalnie kibicem, żeby to się nie odbijało na jego ocenach. Co wydaje się raczej trudne do spełnienia ;) To nawet nie jest zarzut, takie oceny narzucamy sobie przeważnie bez udziału świadomości.

A może właśnie ty Brasil spróbowałbyś swoich sił?
Tu nie chodzi o wybór jednego moda, tylko najlepiej kilku.
A ten wybrany, jeśli jest związany emocjonalnie z jakimś klubem,
z definicji nie powinien moderować postów dotyczących jego klubu.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Edyta

Re: Zmiany na forum - odpowiedź użytkowników

Post autor: Edyta »

A ten wybrany, jeśli jest związany emocjonalnie z jakimś klubem,
z definicji nie powinien moderować postów dotyczących jego klubu.
Przecież to jest w praktyce nie do zrealizowania. W niemal każdym wątku pojawiają się opinie i dygresje na temat innych klubów, dogryzanie sobie nawzajem itd. Jeszcze gorzej, jeśli pojawi się kilku modów z różnych klubów. Każdy za obraźliwe i niestosowne uzna co innego i będzie walka na moderację :] (żart)
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zmiany na forum - odpowiedź użytkowników

Post autor: fwasilcz »

Edyta pisze:
A ten wybrany, jeśli jest związany emocjonalnie z jakimś klubem,
z definicji nie powinien moderować postów dotyczących jego klubu.
Przecież to jest w praktyce nie do zrealizowania. W niemal każdym wątku pojawiają się opinie i dygresje na temat innych klubów, dogryzanie sobie nawzajem itd. Jeszcze gorzej, jeśli pojawi się kilku modów z różnych klubów. Każdy za obraźliwe i niestosowne uzna co innego i będzie walka na moderację :] (żart)
Moim zdaniem wystarczy, żeby mod był rozsądny. Tylko i aż tyle.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Zmiany na forum - odpowiedź użytkowników

Post autor: madlark »

Edyta pisze:
A ten wybrany, jeśli jest związany emocjonalnie z jakimś klubem,
z definicji nie powinien moderować postów dotyczących jego klubu.
Przecież to jest w praktyce nie do zrealizowania. W niemal każdym wątku pojawiają się opinie i dygresje na temat innych klubów, dogryzanie sobie nawzajem itd. Jeszcze gorzej, jeśli pojawi się kilku modów z różnych klubów. Każdy za obraźliwe i niestosowne uzna co innego i będzie walka na moderację :] (żart)
1. Niech się ktoś zgłosi ewentualnie niech ktoś zgłosi kogoś
2. Zrobimy głosowanie (pod warunkiem że ktoś się zgłosi) ;)
3. Robimy okres próbny dla wybranych :D

Może pora, aby dotychczasowi modowie(dzi) się określili?

p.s. proponuję Edytę na moda, tylko pewnie się wymiga ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Zmiany na forum - odpowiedź użytkowników

Post autor: lucass90 »

Cóż, widzę że nikt nie podnosi ręki, więc zrobię to pierwszy.

Zgłosiłem się na moderatora.


Od razu zaznaczam, że we wniosku napisałem (inicjatywa wyszła ode mnie), że jeśli zostanę wybrany, to tym samym rezygnuję z udziału we wszelkich dyskusjach i ograniczam się jedynie do moderacji, oraz okazjonalnych postów z moim komentarzem na temat spraw bieżących.
Wiem, że dla większości moja kandydatura jest co najmniej kontrowersyjna, jednak myślę, że nie muszę już nikomu nic udowadniać, bo kto jest na tym forum przynajmniej rok, zna na wskroś moje poglądy. Dlatego nie byłoby tragedii gdybym przestał pisać i zajął się moderacją. Poza tym, pamiętając moją ostatnią przygodę w roli moderatora, strasznie denerwowało mnie, że mnóstwo osób łączyło styl moich postów, z piastowaną przeze mnie funkcją. Teraz nie byłoby tego problemu.

To, co oferuję od siebie, to swój czas i sumienność. Bycie moderatorem równałoby się z tym, że wielokrotnie musiałbym ugryźć się w język i przełknąć kolokwialnego "gula", ale myślę, że gdyby doszło co do czego, to nie miałbym z tym problemu.

Tyle ode mnie :)
AZS CZĘSTOCHOWA!
Edyta

Re: Zmiany na forum - odpowiedź użytkowników

Post autor: Edyta »

p.s. proponuję Edytę na moda, tylko pewnie się wymiga ;)
Hehe dowcipniś, jak <prawie> zawsze :)
Lucass, podziwam deklarację (w sensie, że zrezygnowałbyś z pisania). Ja tam nie mam nic przeciwko temu, ale jednak sądzę, że to admini powinni zdecydować, a nie użytkownicy.
Brasil

Re: Zmiany na forum - odpowiedź użytkowników

Post autor: Brasil »

A może właśnie ty Brasil spróbowałbyś swoich sił?
Musiałbym zakładać konto na facebooku, gadu-gadu... Odpada. :)
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Zmiany na forum - odpowiedź użytkowników

Post autor: sb.slav »

I stało się - są nowi modzi, wśród nich ja ;).
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”