Licencja

kasiiiiunia
Posty: 1
Rejestracja: 3 wrz 2015, o 22:03
Płeć: K

Licencja

Post autor: kasiiiiunia »

Bardzo proszę o pomoc. 3 lata temu zaczęłam grać w klubie Sosowskim przy gimnazjum do ktorego uczęszczałam i w tamtym okresie wyrobiono mi licencje. Rok temu klub zmienił nazwę a ja w tym roku szkolnym zaczęłam naukę w liceum w innym mieście i chciała bym grac w klubie tu gdzie jestem obecnie. Poprzednia trenerka powiedziala ze musze najpierw wykupić licencję. Proszę o pomoc. Jeżeli klub z ktorym podpisałam umowę nie istnieje to ma ona prawo rzadac pieniedzy za licencję. Z góry dziękuję za odpowiedz.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Licencja

Post autor: lipton »

Przede wszystkim musisz ustalić czy ten klub na pewno przestał istnieć, bo nawet jeśli nie zgłosił żadnej drużyny do rozgrywek, to być może jego struktury wciąż są aktywne, a wtedy może żądać za Ciebie ekwiwalentu za wyszkolenie przy zmianie barw.

Z Przepisów Sportowo-Organizacyjnych PZPS:
http://dl.pzps.pl/25279,get/2015-06-06- ... 52016.docx

---

§ 54
Klub nie może odmówić zwolnienia zawodnika chyba, że dotyczy to zawodnika, którego wiąże z klubem ważna umowa (kontrakt) lub nie został uregulowany należny ekwiwalent określony w przepisach PZPS.

§ 60
W przypadku nieuczestniczenia przez zawodnika w rozgrywkach przez:
jeden sezon rozgrywkowy – stawka ekwiwalentu za wyszkolenie wynosi 50 % stawki określonej w Komunikacie Organizacyjnym PZPS,
dwa sezony rozgrywkowe – stawka ekwiwalentu za wyszkolenie wynosi 25 % stawki określonej w Komunikacie Organizacyjnym PZPS,
trzy sezony rozgrywkowe – ekwiwalent nie należy się.

---

Z tego co przeczytałem przepisy nie ujmują co dzieje się w sytuacji, kiedy klub przestał istnieć, ale naturalne wydaje się w takiej sytuacji, że lokalny WZPS powinien pozwolić Ci na zarejestrowanie nowej licencji, w nowym klubie. Najlepiej napisz maila do WZPS w swoim województwie, oni powinni udzielić Ci wszystkich informacji.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”