Dziennikarstwo siatkarskie

Dziennikarstwo siatkarskie

Postby hubert » 26 Nov 2017, o 19:59

Czy Wy też macie wrażenie, że poziom dziennikarstwa siatkarskiego w Polsce to "dno dna" ?
Więcej wyczyta się ze statystyk meczowych niż z opisu meczu sporządzonego przez "dziennikarza". Zero ciekawych opinii, wywiady z zawodnikami to lizanie się po (cenzura). Żaden dziennikarz nie porusza trudnych spraw aby nie dostać bana. W pełni zgadzam się, ze słowami nieżyjącego już red. Zarzecznego, który dziennikarskich bmw (bierny, mierny, wierny) podsumował: "Wy się nie macie podobać piłkarzom, czy trenerom. Wy się macie podobać czytelnikom, bo to oni składają się na wasze pensje. "
Tymczasem, większość z dziennikarzy traktuje akredytacje jak darmowe bilety.
Kiedyś zastanawiałem się, czemu upadły wszystkie czasopisma siatkarskie . Początkowo myślałem, że po prostu przeszacowano popyt na siatkówkę, ale teraz dochodzę do wniosku, że w głównej mierze to chodzi jakoś tych czasopism. Mało kogo da się nabrać na kolorowe zdjęcia bez jakiejkolwiek treści.
Pomijam brak jakichkolwiek taktycznych analiz meczów - no ale do tego potrzeba wiedzy a do bycia dziennikarzem obecnie nawet nie trzeba umieć trzymać długopisu - wystarczy umieć wcisnąć <enter>. Chociaż i tu mam wątpliwości bo cześć z artykułów czyta się jakby ktoś walił głową w klawiaturę.
Paradoksalnie, ostatnimi czasy, najciekawsze wywiady można poczytać na piłkarskim portalu weszlo.com, gdzie chociażby dzisiaj ukazał się http://weszlo.com/2017/11/26/opowiesci- ... r-bolszoj/
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
User avatar
hubert
 
Posts: 2634
Joined: 2 Sep 2007, o 10:27
Płeć: M


Re: Dziennikarstwo siatkarskie

Postby TommyLeeJones » 26 Nov 2017, o 21:26

hubert wrote:Czy Wy też macie wrażenie, że poziom dziennikarstwa siatkarskiego w Polsce to "dno dna" ?


Odwróciłbym pytanie. Czy są jeszcze tacy, którzy nie uważają polskiego dziennikarstwa siatkarskiego za "dno dna"?

I czasopism już nie będzie. Mamy XXI wiek, wystarczyłby dobry serwis internetowy właśnie a'la weszlo.com. Ale na to szanse są mizerne, trzeba byłoby od nowa użerać się z całym siatkarskim towarzystwem o wiele mniejszym i mniej dostępnym od piłkarskiego. Potem trzeba się utrzymać a siatka nie jest tak popularna jak nożna etc. etc. Pozostaje mieć nadzieję, że "weszło" utworzy regularny dział siatkarski. Tylko tyle i aż tyle.
TommyLeeJones
 
Posts: 1342
Joined: 1 Feb 2016, o 19:28

Re: Dziennikarstwo siatkarskie

Postby Noworoczny » 26 Nov 2017, o 21:38

Owszem. Ciekawy wywiad.

A co do dziennikarzy siatkarskich? Zostali wykastrowani przez słynną agencję A. Dlatego już nie ma najmniejszego sensu ich czytać. To czysta strata czasu.

Najlepsze wywiady robią Ola i Zuza. Ale one znają się na siatce.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
User avatar
Noworoczny
 
Posts: 8666
Joined: 29 Dec 2013, o 14:52

Re: Dziennikarstwo siatkarskie

Postby tclancy22 » 27 Nov 2017, o 11:11

Pani Piskorska już zakończyła karierę dziennikarską ;)
User avatar
tclancy22
 
Posts: 1167
Joined: 21 Sep 2008, o 19:46
Location: Częstochowa
Płeć: M

Re: Dziennikarstwo siatkarskie

Postby kanye » 27 Nov 2017, o 20:51

Ludzie nie chcą płacić za dostęp do treści, za to namiętnie blokują reklamy, więc wcale się nie dziwię, że dla niszowej dyscpliny jaką jest siatkówka nie funkcjonuje żaden poważny portal. Z piłką nożną jest znacznie łatwiej, bo grono czytelników jest szersze.
kanye
 
Posts: 1
Joined: 24 Nov 2017, o 23:45
Płeć: M

Re: Dziennikarstwo siatkarskie

Postby Rysio z Klanu » 27 Nov 2017, o 22:48

Dla mnie symbolem żenującego poziomu siatkarskiego dziennikarstwa w Polsce jest poziom relacji na najbardziej poczytnym portalu siatkarskim czyli siatka.org właśnie. 10-stronnicowa relacja na zasadzie "Mecz rozpoczął zbiciem Wlazły, za chwilę zablokował Nowakowski, ale po minucie zagrywkę zepsuł Możdżonek i było 3:1." I taka relacja punkt po punkcie, a ja się zastanawiam czy są desperaci, którzy to czytają? Zero wyłapywania smaczków, zero wplecionych wypowiedzi, zero zwrócenia uwagi na kluczowe momenty, zero wyróżniania zawodników, którzy nie dostali MVP, zero spostrzeżeń kto dał dobrą zmianę, a kto zawodził. Nie ma podsumowania trenerów etc. Parę razy próbowałem to przeczytać, ale nie dałem rady. Takie relacje może pisać każdy średnio ogarnięty gimnazjalista, który ma naciąganą 5kę z polskiego i z siatkówką ma tyle wspólnego, że obejrzy mecze Polaków w Lidze Światowej. Czy to taki problem poczytać Drąga żeby zobaczyć jak powinna wyglądać relacja z meczu siatkówki?
Rysio z Klanu
 
Posts: 652
Joined: 9 May 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Dziennikarstwo siatkarskie

Postby tomikon » 28 Nov 2017, o 14:13

Całkowicie zgadzam się z postawioną tutaj tezą, wystarczy przypomnieć sobie rozmowy po meczu (zwłaszcza reprezentacji), tam przez bite 30 minut jeden i drugi mówią że muszą na spokojnie przeanalizować, że trzeba to jeszcze raz zobaczyć, że trzeba będzie na spokojnie o tym porozmawiać bez emocji pomeczowych i tyle można mniej więcej się dowiedzieć na ten temat.
Tam praktycznie każdy boi się powiedzieć cokolwiek, bo tu koledzy, tutaj syn kolegi, tutaj znajomy i tak sobie rozmawiają o niczym...

Szczerze wolę dziennikarza z którym się zupełnie nie zgadzam, ale który ma własne zdanie niż te takie "pamuły" siatkarskie. Takie to chce napisać coś ale się boi, bo w sumie to fajny chłopak, bo w sumie trzeba dać czas i my czytelnicy zupełnie nie mamy co czytać.

Wyobrażacie sobie żeby gdziekolwiek, w jakimkolwiek portalu zajmującym się siatkówką była przyznawana nagroda specjalna, sprawdzająca czy ktoś ma dystans i np. po którymś meczu trener by otrzymał "tabliczki do zmian", jakiś sędzia okulary itd...

Rysio z Klanu wrote:Dla mnie symbolem żenującego poziomu siatkarskiego dziennikarstwa w Polsce jest poziom relacji na najbardziej poczytnym portalu siatkarskim czyli siatka.org właśnie. 10-stronnicowa relacja na zasadzie "Mecz rozpoczął zbiciem Wlazły, za chwilę zablokował Nowakowski, ale po minucie zagrywkę zepsuł Możdżonek i było 3:1." I taka relacja punkt po punkcie, a ja się zastanawiam czy są desperaci, którzy to czytają? Zero wyłapywania smaczków, zero wplecionych wypowiedzi, zero zwrócenia uwagi na kluczowe momenty, zero wyróżniania zawodników, którzy nie dostali MVP, zero spostrzeżeń kto dał dobrą zmianę, a kto zawodził. Nie ma podsumowania trenerów etc. Parę razy próbowałem to przeczytać, ale nie dałem rady. Takie relacje może pisać każdy średnio ogarnięty gimnazjalista, który ma naciąganą 5kę z polskiego i z siatkówką ma tyle wspólnego, że obejrzy mecze Polaków w Lidze Światowej. Czy to taki problem poczytać Drąga żeby zobaczyć jak powinna wyglądać relacja z meczu siatkówki?


siatka.org to takie 90minut.pl, ot informacja i tyle bez wkładu własnego.
A wystarczyłoby aby kilka osób z forum zaczęło pisać fajne artykuły, a nawet oceniać siatkarzy po poszczególnych meczach.
tomikon
 
Posts: 379
Joined: 22 Apr 2013, o 13:14

Re: Dziennikarstwo siatkarskie

Postby mewa » 28 Nov 2017, o 14:53

tomikon wrote:A wystarczyłoby aby kilka osób z forum zaczęło pisać fajne artykuły, a nawet oceniać siatkarzy po poszczególnych meczach.


A ja chętnie to zamieszczę. Na początek relację Rysia z Klanu z dowolnego meczu ekstraklasy (tylko daj mi znać wcześniej, z którego).
User avatar
mewa
Redaktor   Redaktor
 
Posts: 2132
Joined: 21 Aug 2007, o 07:40
Location: Łódź
Płeć: M

Re: Dziennikarstwo siatkarskie

Postby tomikon » 28 Nov 2017, o 15:57

mewa wrote:
tomikon wrote:A wystarczyłoby aby kilka osób z forum zaczęło pisać fajne artykuły, a nawet oceniać siatkarzy po poszczególnych meczach.


Na początek relację Rysia z Klanu z dowolnego meczu ekstraklasy (tylko daj mi znać wcześniej, z którego).


??
Ja akurat uważam że jest tu pare osób z niesamowitą wiedzą siatkarską, całkiem trafnymi spostrzeżeniami, które myślę że nie mają jakichś wybitnych powiązań z zawodnikami, aż chciałoby się żeby nie przepadali w odmentach forum... (np. drujkul) i dostali jakiś ciekawy kącik gdzie mogliby sobie pisać swoje siatkarskie przemyślenia.

Zresztą powiedzmy sobie szczerze relacje z meczów na siatka.org są po prostu dziennikarsko przeciętne (to moje zdanie) i dla mnie jako czytelnika nudne, trochę jak czytanie relacji punkt po punkcie, zupełnie tam nie ma wkładu własnego.
tomikon
 
Posts: 379
Joined: 22 Apr 2013, o 13:14

Re: Dziennikarstwo siatkarskie

Postby mewa » 28 Nov 2017, o 16:15

również tak uważam. Jeśli tylko zechcą pisać i dzielić się swą wiedzą, śmiało można - Strefa Siatkówki jest od tego.
User avatar
mewa
Redaktor   Redaktor
 
Posts: 2132
Joined: 21 Aug 2007, o 07:40
Location: Łódź
Płeć: M

Re: Dziennikarstwo siatkarskie

Postby Kamil92 » 5 Dec 2017, o 07:19

Nie wiem gdzie to wrzucić więc napiszę tutaj. Dzisiaj (tj. 05.12.2017r.) o godzinie 22:20 w programie TVP1 będzie wyemitowany program "Magazyn Śledczy Anity Gargas", który na tapetę weźmie aferę podatkową z udziałem siatkarzy, która wyszła na światło dzienne w 2014 roku przy okazji publikacji taśm zdobytych przez "Wprost". Tak brzmi zapowiedź tego programu:
Skandal w kadrze narodowej polskich siatkarzy z lat 2007-2011. O przekręcie z "lewymi fakturami" i naciskach na urzędników skarbowych, by zamietli sprawę pod dywan.


Niestety źródła tej informacji nie mogę podać, gdyż mieści się ono w serwisie, którego nazwy tutaj nie można wymieniać.
Kamil92
 
Posts: 2223
Joined: 1 Feb 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Dziennikarstwo siatkarskie

Postby kowale » 20 Dec 2017, o 13:28

jest to gdzieś w internecie?
kowale
 
Posts: 4
Joined: 19 Dec 2017, o 16:58
Płeć: M

Re: Dziennikarstwo siatkarskie

Postby jogis » 23 Feb 2018, o 13:07

[post skasowany]
Last edited by mewa on 23 Feb 2018, o 13:21, edited 1 time in total.
Reason: Użytkownik nie miał nic do powiedzenia
Jesteśmy tym, co pamiętamy.
User avatar
jogis
 
Posts: 2
Joined: 9 Feb 2018, o 20:15
Płeć: M

Re: Dziennikarstwo siatkarskie

Postby madlark » 2 May 2018, o 21:30

POLSKA SIATKÓWKA
‏ @PolskaSiatkowka
4 godz.4 godziny temu

Ta się prezentowała siatkarska reprezentacja S.O.S. w biało-czerwonej #sztafetaRMF. Nasza drużyna miała okazję poznać gwizdy estrady, a potem zaszczyt pobiec z Prezydentem RP @AndrzejDuda... i zjeść obiad w pałacu prezydenckim.
jest super
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
User avatar
madlark
 
Posts: 13544
Joined: 15 May 2009, o 23:07
Płeć: M


Return to Tematy ogólno-siatkarskie

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests