TOP 5 na każdej pozycji

Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

TOP 5 na każdej pozycji

Post autor: Szary Wilk »

Zauważyłem, że jest temat topowych rozgrywających, co mnie zaskoczyło, bo właśnie chciałem założyć temat TOP 5 na każdej pozycji. Możemy zaczynać zabawę.

Rozegranie:
Rezende,Christenson,Toniutti,De Cecco,Giannelli

Środek:
Simon,Muserski,Lucas,Nowakowski,Lisinać

Przyjęcie:
Leon,Leal,Ngapeth,Lucarelli,Anderson

Atak:
Nimir,Sokołov,Michajłow,Grozer,Kurek

Libero:
Zatorski,Grebennikov,Shoji,Salparov,Rossini
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: TOP 5 na każdej pozycji

Post autor: kamil1999 »

Rozegranie:
De Cecco, Toniutti, Christenson, Bruno, William.
Atak:
Nimir, Sokołow, Michaiłow, Polataev, Atanasijević
Środek:
Lisinać, Simon, Muserski, Lucas, Kochanowski
Libero:
Zatorski, Popiwczak, Jenia, Kerminen, Shoji
Przyjmujący:
Leon, Leal, Deroo, Uros, Juantorena
Ogólnie najciężej z przyjmującymi bo aż wstyd mi było nie uwzględnić Ngapetha czy Andersona, ale kierowałem się formą z kilku ostatnich sezonów. I choć Lucarelli z uwagi na grę w reprezentacji zasługuje na top 5 to w lidze poza ostatniom zwyżką formy, nic ciekawego nie pokazał. Urnaut czy Kubiak też by byli u mnie wysoko.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: TOP 5 na każdej pozycji

Post autor: Bartek O »

Rozgrywający:

De Cecco, Bruno, Christenson, Toniutti, teraz dłuższa przerwa i zamykający "top 5" Giannelli.

Atakujący:

Nimir, Michajłow, Sokołow, Kurek, Alan,

Środkowi

Simon, Lisinac, Sole, Lucas, Muserski,

Przyjmujący: (ale tu nie dam rady "top 5". Albo top "4" albo "top 10" ;)

Leal, Leon, Lucarelli, Kovačević, dalej Deroo, Kubiak, Juantorena, Anderson, Sander, Ngapeth,

Libero:

Grebennikov, Zatorski, Danani, Shoji, Hoss,
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: TOP 5 na każdej pozycji

Post autor: ciorny17 »

Nie ma na świecie rzeczy bardziej mnie zastanawiającej, jak umieszczanie Kubiaka w top rankingach.

Też mnie zastanawia jaki to ma być top? Za jaki okres? Za ostatni rok? No to Kovacevic, Sander czy Ngapeth mocno dyskusyjni. Za 5 lat już ok. Ale jak za pięć lat to dlaczego Alan, Danani, Nimir. Chyba że kto przez ostatnie 5 lat na danej pozycji zrobił największe wrażenie. To ok. Można ładować każdego.
Kłamca.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: TOP 5 na każdej pozycji

Post autor: niepoinformowany »

ciorny17 pisze:Nie ma na świecie rzeczy bardziej mnie zastanawiającej, jak umieszczanie Kubiaka w top rankingach.

Też mnie zastanawia jaki to ma być top? Za jaki okres? Za ostatni rok? No to Kovacevic, Sander czy Ngapeth mocno dyskusyjni. Za 5 lat już ok. Ale jak za pięć lat to dlaczego Alan, Danani, Nimir. Chyba że kto przez ostatnie 5 lat na danej pozycji zrobił największe wrażenie. To ok. Można ładować każdego.
Ale o co Ty się czepiasz właściwie?

Nimir ani Danani to nie jest coś w rodzaju 80% w ataku Orczyka w którejś kolejce, z całym szacunkiem. Goście któryś rok z rzędu wymiatają, to co dalej źle? Siatkówka to sport drużynowy a top5 czy tam 10 na pozycji to ranking indywidualny. Nimir to gość z innej planety na ataku i widać to nie od wczoraj.

Kubiak w formie dla mnie końcówka top10. Ale szkoda, że gra w Japonii a nie w czołowym klubie europejskim, wtedy łatwiej byłoby to ocenić.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: TOP 5 na każdej pozycji

Post autor: ciorny17 »

niepoinformowany pisze: Ale o co Ty się czepiasz właściwie?
Każdy ranking to właściwie subietktywny spis naszych odczuć na temat danych zawodników. Więc nie produkując się, mógłbym napisać, że poprzedni wpis, to kompletnie bezasadny wysryw w oczach wielu i może faktycznie tak jest.

Jednak to czego się czepiam to nie wybory Bartka O czy Szarego, a czy ten ranking ma zawierać jakieś warunki brzegowe do ustalania naszej kolejności pozycja po pozycji. Dla mnie top5 przyjmujących są jednocześnie Winiarski, Tietiuchin, Giba, Kazijski i Dante, oraz Leon, Leal, Juantorena, Lucarelli i Śliwka. Więc stąd moje, czepialstwo. Jeden użytkownik napisał jakiś czas temu, że półtora roku grania na topowym poziomie nie daje prawa uznawania kogoś za topowego na swojej pozycji. Dlatego przysrałem się do wyboru Kovacevica i Andersona, którzy jakby nie patrzeć swoje ostatnie mecze zagrali 10 miesięcy temu.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: TOP 5 na każdej pozycji

Post autor: Bartek O »

ciorny17 pisze:Nie ma na świecie rzeczy bardziej mnie zastanawiającej, jak umieszczanie Kubiaka w top rankingach.

Też mnie zastanawia jaki to ma być top? Za jaki okres? Za ostatni rok? No to Kovacevic, Sander czy Ngapeth mocno dyskusyjni. Za 5 lat już ok. Ale jak za pięć lat to dlaczego Alan, Danani, Nimir. Chyba że kto przez ostatnie 5 lat na danej pozycji zrobił największe wrażenie. To ok. Można ładować każdego.
Wszelkie tego rodzaju tematy to dla mnie zabawa. Potraktowałem ten "ranking" z przymrużeniem oka. Czym sie kierowalem? Obiektywną oceną klasy sportowej poszczególnych zawodników, trochę ich "potencjałem" :D, trochę moimi sympatiami.

Nie ma na świecie rzeczy bardziej mnie zastanawiającej, jak podważanie sportowej klasy Michała Kubiaka.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: TOP 5 na każdej pozycji

Post autor: Szary Wilk »

Coo? Dlaczego? Jakim prawem w ogóle można tak marginalizować pozycję Kubiaka? Rozumiem, że przyjmujący to musi być drewno w przyjęciu i 205 winda w ataku?

Kubiak do tej pory wygrał 2 MŚ, w drugim turnieju był najważniejszą postacią w kadrze, jak grał w Europie, to ostatnie sezony zdecydowanie w czubie europejskim (Jastrzębie,Halkbank).

Nie zasługuje na TOP 10? Daj spokój.
alcio333
Posty: 112
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:47
Płeć: M

Re: TOP 5 na każdej pozycji

Post autor: alcio333 »

Subiektywna opinia z założeniem, że każdy zawodnik jest w formie i gra swoje 100%:
Rozegranie:
Bruno, De Cecco, Toniutti, Christenson, Gianelli
Atak:
Nimir, Michajłow, Atanasijević, Kurek, Sokołow
Środek:
Simon, Muserski, Lisinac, Lucas, Podrascanin
Przyjęcie:
Leon, Juantourena, N'Gapeth, Leal, Lucarelli
Libero:
Grebennikov, Zatorski, Kerminen, Shoji, Colaci
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: TOP 5 na każdej pozycji

Post autor: Aquino »

Rozegranie:
Toniutti,Bruno,Christenson,Gianelli,De Cecco
Atak:
Poletaev,Sokołow,Michajlow,Kurek,Nimir
Środek:
Muserski,Simon,Lucas,Lisinac,Nowakowski
Przyjęcie:
Leon,Leal,Juantorena,Lucarelli,Sander
Libero:
Grebennikov,Zatorski,Shoji,Colaci,Kerminen
Wyszło, że 4 gra w lidze polskiej, 12 włoskiej,5 rosyjskiej, 2 japońskiej i 2 brazylijskiej
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: TOP 5 na każdej pozycji

Post autor: dyletant »

Rozgrywający:

De Cecco, Bruno, Christenson, Brizard (niesamowity progress i wartościowe inne elementy), Giannelli

Atakujący:

1. Michajłow - Pan siatkarz, najbardziej stabilny człowiek na tej pozycji od 10 lat, lepsi byli od niego tylko gdy uciekł na przyjęcie, 2. Sokołow - nadal klasa, 3. Nimir - gdyby nie wahania to dałbym wyżej, 4. Kurek 5. Patry (patrz Brizzard). - nie lubię, ale trudno nie docenić Kurka za to jak grał w kadrze po tej całej japońskiej orce 60 piłek w każdym meczu, słowa uznania.

Środkowi

1. Stahl - bo zablokował 2 razy Kochanowskiego 2. Kochanowski, bo zablokował 2 razy Simona i to w 3 minuty, potem
Simon, Lisinac, Holt (zdrowy i w formie), Seyed, Sole,

Przyjmujący: Ngapeth, Leon, Juantorena, Kliuka, Leal.

Libero: Grebennikov, Zatorski, Shoji, Danani i niech będzie Balaso.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”