Co się z nimi stało/gdzie grają?

Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Co się z nimi stało/gdzie grają?

Post autor: Szary Wilk »

Hej. Temat będzie dotyczył zmarnowanych potencjałów (ale nie takich, którzy grali na wysokim poziome, a jedynie dobrze się zapowiadali), gdzie będziemy ustalać przyczyny zjazdu z formą, a także znanych swego czasu siatkarzy, którzy gdzieś przepadli. Ja zaczynam


Burutay Subasi - Swego czasu młody, leworęczny Turek, zapowiadał się na fajnego grajka. Pamiętam go z okresu gry w Halkbanku, ale ostatnio o nim bardzo mało słychać i z tego co widzę zanotował zjazd, bo gra teraz w Galatasaray i o siatkówce na poziomie europejskim (Liga Mistrzów) nie ma co mówić
Liberman Agamez - Bardzo dobry atakujący swego czasu, pamiętam go z gry w Panathinaikosie i Arkas Spor Izmir. Mimo swoich warunków i dobrej gry, nigdy nie dane było mu się sprawdzić w topowym klubie. Pojechał do Korei na sezon, kiedy był w swoim topie, a potem już regularny zjazd - Olympiacos,Paykan, a nawet Sporting Lizbona, gdzie ani nie płacą, ani nie ma poziomu...
Thiago Alves - Swego czasu etatowy reprezentant Brazylii, grał na przyjęciu i wydawało mi się, że jest to dość mocny zawodnik. Potem przestał być powoływany, dokończył sezon w 2014 roku w Fenerbahce, miał roczny epizod we Włoszech i słuch po nim zaginął. W latach 2007-2012 grał w kadrze regularnie, czyli już jako 21 latek, a ostatni raz jako 26 latek. Chyba zmarnowany talent, bo był wicemistrzem świata juniorów z 2005, a także MVP tego turnieju.
Isbel Mesa - Swego czasu podstawowy zawodnik reprezentacji Kuby. Grał potem w Brazylii, ale od 2 lat zaginął bez śladu.
Yoandry Diaz - Jeszcze 2 lata temu grał w Krasnojarsku, a teraz nie wiadomo co się z nim dzieje. Kiedyś przymierzany do Resovii, wicemistrz świata
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Co się z nimi stało/gdzie grają?

Post autor: Vilgefortz »

Subasi gra w Galatasaray

Agamez - Dubaj

Alves - Brazylia

Mesa - Francja

Diaz - tutaj zaginął
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co się z nimi stało/gdzie grają?

Post autor: Streeter »

Ktoś wie gdzie w tamtym roku się podziewał Rafael Araujo, co kiedyś u nas grał? Wszędzie znajduję Rennes w 19/20 i od nadchodzącego 21/22 Narbonne. Jakąś przerwę miał?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Co się z nimi stało/gdzie grają?

Post autor: dyletant »

A mnie zawsze ciekawiło jak się potoczyły losy 2 wicemistrzów świata z 2010 roku czyli libero Gutiereza i środkowego Camejo. Nie widziałem ich nigdy w Europie, a jednak potem do kadry też już nie byli powoływani. Ostatni raz chyba jak zdobyli brąz LŚ w 2012 roku.
No i może ktoś wie, co się stało z trenerem Blackwoodem?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co się z nimi stało/gdzie grają?

Post autor: Streeter »

dyletant pisze: 4 paź 2021, o 04:23 A mnie zawsze ciekawiło jak się potoczyły losy 2 wicemistrzów świata z 2010 roku czyli libero Gutiereza i środkowego Camejo. Nie widziałem ich nigdy w Europie, a jednak potem do kadry też już nie byli powoływani. Ostatni raz chyba jak zdobyli brąz LŚ w 2012 roku.
No i może ktoś wie, co się stało z trenerem Blackwoodem?
Volleybox dla Osmanego Camejo podaje co nieco historii:
Jakarta BNI46
2019/20 - 2020/21
Obras San Juan Voley
2017/18 - 2017/18
Jakarta Elektrik PLN
2014/15 - 2015/16

O Gutierezie nic nie znalazłem. Natomiast Blackwood w 2017 prowadził męską reprezentację Dominikany, biorąc pod uwagę, że ma już 75 lat, to pewnie dał sobie spokój z siatkówką i cieszy się emeryturą :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Co się z nimi stało/gdzie grają?

Post autor: SerCos »

Streeter pisze: 23 wrz 2021, o 19:17 Ktoś wie gdzie w tamtym roku się podziewał Rafael Araujo, co kiedyś u nas grał? Wszędzie znajduję Rennes w 19/20 i od nadchodzącego 21/22 Narbonne. Jakąś przerwę miał?

Streeter
Rafael Rodrigues de Araújo po sezonie spędzonym w Rennes planował przenosiny do Arkasu (swego czasu było kilka artykułów na ten temat), jednak doznał kontuzji barku, a w tureckim klubie jego miejsce zajął Julien Wilkenmuller.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Co się z nimi stało/gdzie grają?

Post autor: SerCos »

dyletant pisze: 4 paź 2021, o 04:23 A mnie zawsze ciekawiło jak się potoczyły losy 2 wicemistrzów świata z 2010 roku czyli libero Gutiereza i środkowego Camejo. Nie widziałem ich nigdy w Europie, a jednak potem do kadry też już nie byli powoływani. Ostatni raz chyba jak zdobyli brąz LŚ w 2012 roku.
No i może ktoś wie, co się stało z trenerem Blackwoodem?
Keibel Gutiérrez Torna od 2015 jest nauczycielem w tamtejszej szkole sportowej - EIDE (Escuela de Iniciación Deportiva Escolar).
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co się z nimi stało/gdzie grają?

Post autor: Streeter »

To chyba najlepszy temat na to, co znalazłem: mianowicie w Islandii gra klub o nazwie Hamar Hverageroi, którego grającym trenerem jest... Radosław Rybak :D poziom ligi chyba nie jest zbyt wybitny, skoro 49-letni facet jest tam zgłoszony do rozgrywek, ale co ciekawe pełno tam Polaków - oprócz Radka są tam Paweł Kapelko, Damian Sąpór, Tomasz Leik, Kuba Madej i Michał Łakomy. Sezon też rozpoczął tam Wiktor Mielczarek, który w grudniu przeniósł się do KPS Siedlce.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1528
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Co się z nimi stało/gdzie grają?

Post autor: nikt wazny »

jak poziom ma być wybitny jak tam mieszka 360 000 ludzi i siatkówka nie jest sportem narodowym :).
W amatorskich ligach u nas często grają byli zawodowcy i nawet po mimo wieku widać u nich ogromną przewagę w kulturze gry i technice nad amatorami.
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 766
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Co się z nimi stało/gdzie grają?

Post autor: jimiq »

nikt wazny pisze: 9 maja 2022, o 10:06
W amatorskich ligach u nas często grają byli zawodowcy i nawet po mimo wieku widać u nich ogromną przewagę w kulturze gry i technice nad amatorami.
w sumie to nic nowego.

Ale jak w temacie,
coś ktoś może słyszał o Michaelu Sanchezie..
i tym aatakajucym brazylijczyku leworęcznym Andrae..
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Co się z nimi stało/gdzie grają?

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

jimiq pisze: 17 maja 2022, o 07:46
Ale jak w temacie,
coś ktoś może słyszał o Michaelu Sanchezie..
i tym aatakajucym brazylijczyku leworęcznym Andrae..
Jeden gra w Minas, drugi ma jakieś 43 lata i od dawna nie gra.
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 766
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Co się z nimi stało/gdzie grają?

Post autor: jimiq »

WysokiPortorykanczyk pisze: 17 maja 2022, o 13:55
jimiq pisze: 17 maja 2022, o 07:46
Ale jak w temacie,
coś ktoś może słyszał o Michaelu Sanchezie..
i tym aatakajucym brazylijczyku leworęcznym Andrae..
Jeden gra w Minas, drugi ma jakieś 43 lata i od dawna nie gra.
Minas tego nie wiedziałem, wiedziałem że nie gra ale może coś koło siatkówki się kręci..
dzięki
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Co się z nimi stało/gdzie grają?

Post autor: Bartek O »

jimiq pisze: 18 maja 2022, o 07:27
WysokiPortorykanczyk pisze: 17 maja 2022, o 13:55
jimiq pisze: 17 maja 2022, o 07:46
Ale jak w temacie,
coś ktoś może słyszał o Michaelu Sanchezie..
i tym aatakajucym brazylijczyku leworęcznym Andrae..
Jeden gra w Minas, drugi ma jakieś 43 lata i od dawna nie gra.
Minas tego nie wiedziałem, wiedziałem że nie gra ale może coś koło siatkówki się kręci..
dzięki
Andre Nascimento był od sezonu 2017/18 bodaj przez rok lub dwa managerem drużyny Volei Itapetininga.
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 766
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Co się z nimi stało/gdzie grają?

Post autor: jimiq »

Bartek O pisze: 18 maja 2022, o 14:48
jimiq pisze: 18 maja 2022, o 07:27
WysokiPortorykanczyk pisze: 17 maja 2022, o 13:55 Jeden gra w Minas, drugi ma jakieś 43 lata i od dawna nie gra.
Minas tego nie wiedziałem, wiedziałem że nie gra ale może coś koło siatkówki się kręci..
dzięki
Andre Nascimento był od sezonu 2017/18 bodaj przez rok lub dwa managerem drużyny Volei Itapetininga.
dzięki chłopaki za info
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 766
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Co się z nimi stało/gdzie grają?

Post autor: jimiq »

A co dzieje z Michałem Łasko ktoś coś...
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co się z nimi stało/gdzie grają?

Post autor: Streeter »

jimiq pisze: 24 maja 2022, o 13:56 A co dzieje z Michałem Łasko ktoś coś...
Prowadzą z żoną biznes we Włoszech.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”