Podcasty siatkarskie

fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Podcasty siatkarskie

Post autor: fwasilcz »

Moje odkrycie tego roku - podcasty siatkarskie Szósty Set i VolleyTime (wiem, że istnieją dłużej, ale jakoś na nie nie trafiłem wcześniej). Pomyślałem, że przyda się temat do dyskusji odcinków, tematów, formatów, podrzucania sugestii i wyrażania podziękowań :)
Także na wstępie, wielkie dzięki dla chłopaków z Szóstego Seta i Piotrka z VolleyTime, za czas włożony w produkowanie tych ciekawych treści! Widać, że rozwijacie się i kolejne audycje są coraz lepsze. Wszelkie moje uwagi poniżej traktujcie jako życzliwe sugestie, nie jak krytykanctwo.
W Szóstym Secie bardzo podoba mi się wprowadzenie gości do programu. Ciekawie jest posłuchać opinii i relacji ludzi z wewnątrz, szczególnie audycje z Oskarem Kaczmarczykiem były bardzo ciekawe.
W VolleyTime goście byli chyba od zawsze, bardzo ciekawe postaci, kaliber gości chyba większy, co ma swoje plusy, ale pewnie też minusy (tacy goście są bardziej wyczuleni na trudne pytania i jak są bardziej znani, to pewnie jednocześnie są mniej szczerzy w odpowiedziach).
Tutaj uwaga - kilka razy padło w Szóstym Secie z Oskarem: "to są szczegóły, słuchaczy to nie interesuje, nie zagłębiajmy się w to". Zupełnie się nie zgadzam. Z perspektywy kibica i totalnie amatorskiego gracza bardzo interesuje mnie jak głęboko sięga analiza taktyczna. I to zarówno ze strony trenera/statystyków, czyli w ujęciu drużynowym, czyli zagadnienia takie jak: strategia zagrywki, bloku, rozegrania, jakie czynniki wpływają na zmiany taktyki w trakcie meczu (np. słabość któregoś z przeciwników itp). Z punktu widzenia zawodników też ciekawe jest na co zwracają uwagę przy wyborze metody ataku, jak duży wpływ na ich grę mają emocje w spotkaniu (np gra przeciwko byłej drużynie), czy łatwiej gra się przeciwko zawodnikom, których zna się z treningów. Do tego informacje jak wyglądają treningi, ile godzin ćwiczą poszczególne elementy, jak bardzo zależy to od trenera, a jakie elementy są "standardowe" u wszystkich. Takie pytania chętnie bym też widział w Volley Time, z opisu na YT wynika, że rozszerzenie pytań na strefy pozasiatkaskie jest celowy, natomiast moim zdaniem w sytuacji kiedy czas wywiadu jest ograniczony warto jednak skupić się na siatkówce. Porady kulinarne są bardzo popularną treścią online, natomiast o siatkówce naprawdę trudno znaleźć wartościowe treści, pochodzące od ekspertów.
I druga uwaga, techniczna. Czy możecie spróbować skrócić czas pomiędzy pojawianiem się treści na YT i w formie podcastu na Spotify? Z różnych względów treści konsumuję głownie w ten sposób, a obsuwka czasem sięga kilku dni i np. analiza przedkolejkowa trochę przestaje mieć sens jak się jej słucha po kilku meczach. Rozumiem, że to dodatkowa uciążliwość, ale byłoby super gdyby się udało.
Tak jak pisałem wcześniej, mimo powyższych uwag chwała Wam za to, że to ciągniecie!
Siekier
Posty: 297
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Podcasty siatkarskie

Post autor: Siekier »

Hej, hej !

Dzięki za komentarz i rady ;)
Kulinaria to moja ukryta pasja, stąd częste pytania o to (zazwyczaj w końcowych fragmentach mimo wszystko).
Zawsze jest opcja zadawania pytań poprzez Twittera lub na naszym FB o tej samej nazwie.
Oczywiście z różnych względów selekcjonuję je pod kątem przydatności do rozmowy. (Bywały już pytania od fanów
w stylu: czy Ben Toniutti woli psy czy koty, serio). Złośliwych staram się unikać, trudne jak najbardziej - przy
informowaniu gościa, że jest opcja wycięcia danego fragmentu.

Następnym gościem będzie Giba, także jak masz pytania - szczerze zapraszam.

Pozdrawiam,
Piotrek
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”