Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Manager Strefy Siatkówki - http://www.volleyclub.pl

Moderatorzy: volleyclub pl, nig

Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: volleyclub pl »

W tym temacie czekamy na Wasze uwagi i pomysły dotyczące gry. Ponieważ dopiero startujemy, być może macie pomysły, jak niektóre kwestie w grze rozwiązać lepiej. Być może macie również pomysły, jak uczynić grę bardziej atrakcyjną dla Was. Tak więc czekamy na pomysły - obiecujemy, że wszystkie przeanalizujemy, ale nie obiecujemy, że wszystkie wdrożymy do gry :). Postaramy się tu odpowiadać na Wasze propozycje i informować o postępach w pracy nad ich wdrażaniem. Jeżeli niektóre pomysły nie będą mogły być wdrożone w tej edycji gry, to być może uda się to zrealizować w kolejnych edycjach, które mamy nadzieję będą..
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: Nagor »

To ja zacznę. Strasznie mi się nie podoba pomysł, że rozgrywający dostaje punkty za wynik meczu, jak trener. Owszem jest on po części odpowiedzialny za ten wynik, ale jak ma w ataku "leszczy" to nie wygra. Podam może przykład Olsztyna, Oczko może gubić blok itd, ale na skrzydłach nie ma takich armat jak np. Masny czy Redwitz.

Propozycja: Uzależnić punkty rozgrywającego od ilości bloków przeciwnika zamiast wyniku meczu.
Np:
* przeciwnik ma 0-2 bloki – 7 punktów
* przeciwnik ma 2-4 – 5 punktów
* przeciwnik ma 4-6 bloków – 3 punkty
* przeciwnik ma 6-10 bloków – 1 punkt
* przeciwnik ma 10-15 bloków – minus 1 punkt
* przeciwnik ma ponad 15 bloków – minus 3 punkty
Oczywiście im dłużej się gra (im więcej setów) to przeciwnik może nastukać więcej bloków, więc idea zostaje podobna, że najlepiej wygrać 3:0 a nie 3:2.

Edit: Ewentualnie można zrobić przelicznik blok/set. Im mniej tym więcej pkt i odwrotnie.
...
mlody30
Posty: 5
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 10:05
Płeć: M

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: mlody30 »

Nie rozumiem dlaczego w trakcie tworzenia zespołu nabycie zawodnika jest droższe niż jego sprzedaż... Przecież budując zespół analizujemy zawodników, próbujemy stworzyć optymalny skład, itp. Uważam, że cena zakupu i sprzedaży powinna być taka sama do momentu zarejestrowania zespołu. A tak przy każdej zmianie trzeba się wylogować i zalogować ponownie, żeby mieć 10m... :|
Awatar użytkownika
nig
volleyclub
volleyclub
Posty: 51
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 20:48
Płeć: M
Kontakt:

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: nig »

mlody30 pisze:Nie rozumiem dlaczego w trakcie tworzenia zespołu nabycie zawodnika jest droższe niż jego sprzedaż... Przecież budując zespół analizujemy zawodników, próbujemy stworzyć optymalny skład, itp. Uważam, że cena zakupu i sprzedaży powinna być taka sama do momentu zarejestrowania zespołu. A tak przy każdej zmianie trzeba się wylogować i zalogować ponownie, żeby mieć 10m... :|
To wygląda na zgłoszenie błędu. Prosimy opisać szczegóły w temacie "Wykryłeś błąd systemu - napisz tutaj" dostępnym pod adresem http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=95&t=1665.
Manager Strefy Siatkówki http://www.volleyclub.pl
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: przemek16 »

A mecze będą się odbywały w relacji Live (gdzie będzie je można oglądać na żywo ??).
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: volleyclub pl »

przemek16 pisze:A mecze będą się odbywały w relacji Live (gdzie będzie je można oglądać na żywo ??).
Spotkania Plusligi w tym sezonie pokazywać będzie Polsat Sport. I tam można będzie sobie obejrzeć, jak grają wybrani przez Was do składu gracze.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: Nagor »

A co z moją propozycją?
...
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: volleyclub pl »

Nagor pisze:A co z moją propozycją?
Dzięki za propozycję. Aktualnie ją analizujemy, mamy jeszcze kilka innych propozycji dotyczących punktacji i rozważamy, czy faktycznie lepiej będą one oddawały obraz gry. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
therion
Moderator
Moderator
Posty: 251
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:03
Płeć: M
Lokalizacja: już Łódź
Kontakt:

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: therion »

Panowie, wszystko ekstra tylko, że jak jest ustalony regulamin i można rejestrować drużyny, to już jest zdecydowanie za późno na zmiany punktacji, bo część graczy już zakupiła zawodników i zapłaciła za utworzenie drużyny. Ja skonstruowałem swoją drużynę pod kątem obecnego regulaminu i jak mi go ktoś teraz zmieni, to ja bardzo dziękuje za taką zabawę. No chyba, że do rozpoczęcia sezonu będzie można dokonywać zmian w składach, bez strat punktowych i finansowych, ale z tego co widzę to chyba tak nie jest.

Poza tym uwaga czysto przepisowa. W siatkówce libero nie może być kapitanem, więc dlaczego może być w managerze?

Pozdrawiam,
therion
Dodo nie tuman! Nie da się wytępić!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: dreamer »

Nagor pisze:...Strasznie mi się nie podoba pomysł, że rozgrywający dostaje punkty za wynik meczu, jak trener. Owszem jest on po części odpowiedzialny za ten wynik, ale jak ma w ataku "leszczy" to nie wygra. Podam może przykład Olsztyna, Oczko może gubić blok itd, ale na skrzydłach nie ma takich armat jak np. Masny czy Redwitz...
Uwaga wydaje mi się niezbyt trafna.
Przypomnę Tobie, że to Ty jesteś menedżerem zespolu i decydujesz kogo masz w skladzie...
Czy ktoś zabrania Ci zakontraktować Masnego lub Redwitza a do niego Wlazlego na ataku ???

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: Nagor »

dreamer pisze:
Nagor pisze:...Strasznie mi się nie podoba pomysł, że rozgrywający dostaje punkty za wynik meczu, jak trener. Owszem jest on po części odpowiedzialny za ten wynik, ale jak ma w ataku "leszczy" to nie wygra. Podam może przykład Olsztyna, Oczko może gubić blok itd, ale na skrzydłach nie ma takich armat jak np. Masny czy Redwitz...
Uwaga wydaje mi się niezbyt trafna.
Przypomnę Tobie, że to Ty jesteś menedżerem zespolu i decydujesz kogo masz w skladzie...
Czy ktoś zabrania Ci zakontraktować Masnego lub Redwitza a do niego Wlazlego na ataku ???

dreamer
Oczywiście, że nie, ale skoro przyjmujący ma punkty za przyjęcie, atakujący za % w ataku, to czemu rozgrywający nie za gubienie bloku, tylko wynik meczu? To praktycznie dyskwalifikuje wszystkich rozgrywających z wyjątkiem Falaski, Redwitza i może Łomacza/Masnego.
Panowie, wszystko ekstra tylko, że jak jest ustalony regulamin i można rejestrować drużyny, to już jest zdecydowanie za późno na zmiany punktacji, bo część graczy już zakupiła zawodników i zapłaciła za utworzenie drużyny. Ja skonstruowałem swoją drużynę pod kątem obecnego regulaminu i jak mi go ktoś teraz zmieni, to ja bardzo dziękuje za taką zabawę. No chyba, że do rozpoczęcia sezonu będzie można dokonywać zmian w składach, bez strat punktowych i finansowych, ale z tego co widzę to chyba tak nie jest.

Poza tym uwaga czysto przepisowa. W siatkówce libero nie może być kapitanem, więc dlaczego może być w managerze?

Pozdrawiam,
therion
Ja byłbym za tym, żeby jeszcze przed początkiem ligi dać każdemu opcję "zresetowania" konta, i miałby znów 10mln i wszystkich graczy do wyboru.
...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: Arff »

Mam jeden, w mojej opinii, bardzo ciekawy pomysł, aby zachęcić uczestników do tworzenia lig prywatnych :) Można zrobić coś na zasadzie rankingu lig :) Ranking liczony byłby na podstawie średniej arytmetycznej punktów zawodników w niej uczestniczących :) Średniej arytmetycznej dlatego, żeby nie było tak, że ktoś zaprosi sobie do ligi 500 osób i powie że ta liga jest najlepsza...

Myślę że ten projekt byłby raczej łatwy do realizacji dla Twórców gry, a bardzo urozmaiciłby grę :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: lucass90 »

Arff pisze:Mam jeden, w mojej opinii, bardzo ciekawy pomysł, aby zachęcić uczestników do tworzenia lig prywatnych :) Można zrobić coś na zasadzie rankingu lig :) Ranking liczony byłby na podstawie średniej arytmetycznej punktów zawodników w niej uczestniczących :) Średniej arytmetycznej dlatego, żeby nie było tak, że ktoś zaprosi sobie do ligi 500 osób i powie że ta liga jest najlepsza...

Myślę że ten projekt byłby raczej łatwy do realizacji dla Twórców gry, a bardzo urozmaiciłby grę :)
Jestem za, zwłaszcza że liczba uczestników tej zabawy dobija już do tysiączka...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
nig
volleyclub
volleyclub
Posty: 51
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 20:48
Płeć: M
Kontakt:

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: nig »

lucass90 pisze:
Arff pisze:Mam jeden, w mojej opinii, bardzo ciekawy pomysł, aby zachęcić uczestników do tworzenia lig prywatnych :) Można zrobić coś na zasadzie rankingu lig :) Ranking liczony byłby na podstawie średniej arytmetycznej punktów zawodników w niej uczestniczących :) Średniej arytmetycznej dlatego, żeby nie było tak, że ktoś zaprosi sobie do ligi 500 osób i powie że ta liga jest najlepsza...

Myślę że ten projekt byłby raczej łatwy do realizacji dla Twórców gry, a bardzo urozmaiciłby grę :)
Jestem za, zwłaszcza że liczba uczestników tej zabawy dobija już do tysiączka...
Liczba zarejestrowanych użytkowników to już przeszło 2200 po prostu nie każdy stworzył jeszcze drużynę.

Odnośnie tego pomysłu to opisaliśmy już wcześniej analogiczną funkcjonalność nad którą teraz pracujemy http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f ... 665#p74859
Manager Strefy Siatkówki http://www.volleyclub.pl
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: Arff »

Nie wiem... może ja nie potrafię czytać, ale nie widzę tam niczego podobnego do rankingu, klasyfikacji albo nawet jakiegoś przelicznika punktowego lig prywatnych :D W każdym bądź razie dobrze że się zgadzamy :D
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Shatan
Posty: 149
Rejestracja: 24 lut 2008, o 18:17
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: Shatan »

proponuje dodać plus lige kobiet

pozdrawiam
JW !
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: Nagor »

Shatan pisze:proponuje dodać plus lige kobiet

pozdrawiam
Jestem przeciwny, lepiej zrobić jedną wersję a porządną, z dobrymi nagrodami niż dwie słabsze.
...
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: przemek16 »

Też jestem tego samego zdania. Będzie mniejsze zainteresowanie ;)
piotasg
Posty: 29
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 19:50

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: piotasg »

Po wybraniu przez graczy drużyny już nie powinno być zmian w regulaminie .

Co do kapitana libero - nikt kto czytał regulamin nie da libero na kapitana ale kontrolnie można by to zablokować .
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: volleyclub pl »

Postaram się podsumować te pomysły, które pojawiły sie do tej pory i przedstawić nasz punkt widzenia.

Zacznijmy od zmian w punktacji. Zrobiliśmy naradę i postanowiliśmy, że w tej edycji zmian nie będzie. Zdajemy sobie sprawę, że punktacja doskonała nie jest, ale tak jak już ktoś wyżej pisał, nie powinno się zmieniać zasad w trakcie gry, a zbyt wiele drużyn juz powstało i użytkownicy za nie zapłacili.

Mimo wszystko do pomysłu Nagora się odniosę bo o nie prosiliśmy, więc je doceniamy. Z jednej strony trzeba przyznać rację, że niekoniecznie wyniki drużyny pokrywają się z poziomem gry rozgrywającego. Jednak z drugiej strony również nie zawsze liczba bloków założonych przez rywali, tę grę obrazuje lepiej. Mamy często do czynienia z blokami pojedynczymi (które zwykle uważa się za błąd atakujacego), z drugiej strony mamy zawodników, którzy pomimo fatalnych wystaw, potrafią tak atakować, żeby zablokować się nie dać. Tak więc obecnie zostaniemy przy zasadzie, którą my wymyśliliśmy, jednak ten pomysł zapisujemy i być może wykorzystamy go w kolejnej edycji gry, która miejmy nadzieję powstanie.

Co do kwestii możliwości ustawienia libero jako kapitana. W naszej grze "kapitan" pełni trochę inną rolę niż w rzeczywistości. Nie będzie dyskutował z sędziami itp. ;). Kapitan ma być raczej formą wyróżnienia zawodnika, na którego dany manager najbardziej liczy i uważa, że będzie najlepszym w jego zespole. Stąd istnieje możliwość wybrania zawodnika właśnie z tej pozycji na kapitana.

Ligi prywatne tak jak juz pisaliśmy, będą mialy swoją klasyfikację, na podstawie średniej arytmetycznej punktów drużyn w niej uczestniczących. To powinno zrównać szanse lig mniejszych i większych. JEdnak aby brać udział w tej klasyfikacji liga będzie musiała liczyć przynajmniej 10 drużyn.

Co do powstania managera Plusligi kobiet, to w tym sezonie my na pewno takiego nie stworzymy (brak czasu). Być może, jeśli zabawa się uda i będzie wystarczające zainteresowanie, to w przyszłym sezonie pomyślimy też nad taką wersją.

To tyle na razie. Czekamy na kolejne Wasze pomysły. Zmiany punktacji w tym sezonie juz nie będzie, natomiast wszelkie pomysły tego rodzaju przemyślimy przed kolejną edycją.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: Nagor »

Mimo wszystko do pomysłu Nagora się odniosę bo o nie prosiliśmy, więc je doceniamy. Z jednej strony trzeba przyznać rację, że niekoniecznie wyniki drużyny pokrywają się z poziomem gry rozgrywającego. Jednak z drugiej strony również nie zawsze liczba bloków założonych przez rywali, tę grę obrazuje lepiej. Mamy często do czynienia z blokami pojedynczymi (które zwykle uważa się za błąd atakujacego), z drugiej strony mamy zawodników, którzy pomimo fatalnych wystaw, potrafią tak atakować, żeby zablokować się nie dać. Tak więc obecnie zostaniemy przy zasadzie, którą my wymyśliliśmy, jednak ten pomysł zapisujemy i być może wykorzystamy go w kolejnej edycji gry, która miejmy nadzieję powstanie.
Dzięki za analizę mojego pomysłu. Jednak ta ilość bloków czy blok/set to tylko propozycja. Racja, że też nie jest ona miarodajna, ale bardziej związana z rozgrywającym niż wynik całego meczu. Chodziło mi też jednak o coś innego. Podoba mi się Manager dlatego, że liczą się tacy zawodnicy jak powiedzmy Buszek czy Żaliński, którzy są w nie oszukując się tych słabszych drużynach i mimo, że drużynowo nic wielkiego nie osiągną, to warto ich brać. Są może gorsi niż odpowiednicy w Bełchatowie czy Rzeszowie, ale tacy zawodnicy są liderami w swojej drużynie i to daje nam punkty mniejszym kosztem. A rozgrywający? Liczą się praktycznie tylko Falasca, Redwitz i Łomacz, bo reszta nie daje absolutnie możliwości zdobywania większej ilości punktów. Owszem Neroj może zdobyć asa, dwa razy kiwnie i są 3 punkty, ale wynik meczu to neguje i wychodzimy na 0, bo przegrali z Resovią czy kimśtam. Chodzi mi o znalezienie jakiegoś złotego środka, który da możliwość punktowania wcale nie słabym rozgrywającym, ale znajdującym się w gorszej drużynie. Powiedzmy, że w lidze gra jeszcze Guma. Kosztowałby najwięcej (pewnie), ale grając w Olsztynie kompletnie by się nie opłacał. Trzeba znaleźć jakiś system, który da przewagę tym lepszy sypaczom (Falasca etc.), ale nie będzie całkowicie skreślał rozgrywających z gorszych drużyn.

Może trochę zbyt zawile napisałem, ale chyba zrozumiecie.
...
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: volleyclub pl »

Ustalając ceny staraliśmy sie brać pod uwagę potencjalne punktowanie. Gdyby był Guma, wcale nie byłby najdroższym rozgrywającym, choć pewno wywołałoby to zamieszki na forum ;). Jest tak w przypadku choćby Marka Kardosa, którego uważam za znakomitego sypacza (grał swego czasu w Mostostalu), a jednak wyceniliśmy go przez pryzmat wyników jakie może osiągać ze swoją drużyną w tym sezonie. Myślę, że sztuka gry w managera, będzie polegała na wyszukaniu właśnie takich niespodzianek w naszej lidze oraz taktyce. Bo przecież "słabsze" drużyny będą grały też spotkania między sobą i ktoś punkty zdobędzie, więc można mieć zawsze 2 rozgrywających i odpowiednio nimi "zarządzać". Jest to trochę jak w prawdziwym budowaniu drużyny, trzeba po prostu podjąć jakąś decyzję i postawić albo na kilka gwiazd i resztę zawodników uzupełniających, lub zbudować drużynę z 14 równych graczy, z których każdy wniesie swój wkład do sukcesu..
kubaw1980
Posty: 31
Rejestracja: 7 paź 2009, o 01:40
Płeć: M

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: kubaw1980 »

volleyclub pl pisze:Ustalając ceny staraliśmy sie brać pod uwagę potencjalne punktowanie. Gdyby był Guma, wcale nie byłby najdroższym rozgrywającym, choć pewno wywołałoby to zamieszki na forum ;). Jest tak w przypadku choćby Marka Kardosa, którego uważam za znakomitego sypacza (grał swego czasu w Mostostalu), a jednak wyceniliśmy go przez pryzmat wyników jakie może osiągać ze swoją drużyną w tym sezonie. Myślę, że sztuka gry w managera, będzie polegała na wyszukaniu właśnie takich niespodzianek w naszej lidze oraz taktyce. Bo przecież "słabsze" drużyny będą grały też spotkania między sobą i ktoś punkty zdobędzie, więc można mieć zawsze 2 rozgrywających i odpowiednio nimi "zarządzać". Jest to trochę jak w prawdziwym budowaniu drużyny, trzeba po prostu podjąć jakąś decyzję i postawić albo na kilka gwiazd i resztę zawodników uzupełniających, lub zbudować drużynę z 14 równych graczy, z których każdy wniesie swój wkład do sukcesu..
To pokazuje niedoskonałość punktacji. Bo najpierw powinno się wyceniać zawodników, a dopiero potem ustalić odpowiednie punktowanie, a nie, że od potencjalnego punktowania uzależniacie ceny za zawodników. Przecież rozgrywającemu można przyznać punkty w zależności od tego na ile skutecznie gubi blok (jeśli atak na czystej siatce, to duże bonusy dla rozgrywacza, przy wystawie na potrójny blok punkty minusowe; można jeszcze uzależnić punktację od strefy boiska z której wystawia rozgrywający). Odnośnie trenerów, to ich "wycena" ma bardzo mało wspólnego z rzeczywistością. Skoro twierdzicie, że cena za Zagumnego wywołałaby zamieszki, to dziwię, że nie ma burzy odnośnie trenerów. No bo jeśli Nawrocki (1,2 mln) jest wyżej ceniony od znacznie wybitniejszych (obecnie) i mających wiele sukcesów trenerów jak Travica (1 mln) i Wspaniały (0,7 mln), to bardziej jest to wartość 2-;3-miesięcznej pensji przeznaczanej dla zespołu +ligi. Nie liczy się tu absolutnie wartość trenera, tylko wartość drużyny. Żeby bardziej odzwierciedlić pracę trenera, można by od punktów dla trenera (uzyskanych za wynik drużyny) odejmować punkty bedące wartością szóstki, która wyszła na parkiet (jeśli np. wyjściowa szóstka ma wartość 5mln, to odejmujemy 5 punktów, przy 4 mln. 4 punkty, itd.).
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: volleyclub pl »

Pomysły co do rozgrywającego fajne, tylko nie ma możliwości uzyskania tak szczegółowych statystyk dotyczących gry rozgrywającego :). Podobnie ma się sprawa z libero, który w statystykach prezentowanych w programie DataVolley, jest mocno "omijany". Stąd też punktacja zrobiona jest tak, aby każdy mógł bez kłopotów, nawet we własnym zakresie policzyć sobie ilość zdobytych punktów, na podstawie ogólnodostępnych statystyk.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: Arff »

A ja bym zaproponował prostą funkcję która zliczałaby aktualną wartość drużyny, oraz zmiany wartości poszczególnych zawodników :) Np. ja kompletnie nie pamiętam po ile płaciłem za poszczególnych graczy, a taka funkcja mogłaby to ułatwić :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
nulon
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:58
Płeć: M
Lokalizacja: Wawa

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: nulon »

Ja bym proponował założyć jakieś filtry przy budowie drużyny. Np. chcę widzieć tylko zawodników Skry albo Resovii. Takie wybieranie ze wszystkich dostępnych jest bardzo męczące.
kubaw1980
Posty: 31
Rejestracja: 7 paź 2009, o 01:40
Płeć: M

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: kubaw1980 »

nulon pisze:Ja bym proponował założyć jakieś filtry przy budowie drużyny. Np. chcę widzieć tylko zawodników Skry albo Resovii. Takie wybieranie ze wszystkich dostępnych jest bardzo męczące.
Dla mnie też jest męczące wybieranie spośród wszystkich zawodników. Po zaznaczniu w pierwszej kolumnie pozycji zawodnika (np. przyjmujący), w drugiej kolumnie powinni być do wyboru zawodnicy wyłącznie na pozycję przyjmującego, a nie lista z wszystkimi zawodnikami.
kubaw1980
Posty: 31
Rejestracja: 7 paź 2009, o 01:40
Płeć: M

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: kubaw1980 »

volleyclub pl pisze:Pomysły co do rozgrywającego fajne, tylko nie ma możliwości uzyskania tak szczegółowych statystyk dotyczących gry rozgrywającego :). Podobnie ma się sprawa z libero, który w statystykach prezentowanych w programie DataVolley, jest mocno "omijany". Stąd też punktacja zrobiona jest tak, aby każdy mógł bez kłopotów, nawet we własnym zakresie policzyć sobie ilość zdobytych punktów, na podstawie ogólnodostępnych statystyk.
No cóż, jeśli nie ma takich możliwości, to trudno. Rozumiem, że statystyki ogólnodostępne prezentują maksimum tego, co mają np. wspomniany program DataVolley i inne? Jeśli tak, to jedyne co mi teraz przychodzi do głowy, to częściowe uzależnienie punktów dla rozgrywającego w zależności od przyjęcia, z jakiego rozgrywa (przy wysokim % przyjęcia przyznawać punkty ujemne, przy niskim % przyjęcia dodatkowe punkty na +).
kubaw1980
Posty: 31
Rejestracja: 7 paź 2009, o 01:40
Płeć: M

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: kubaw1980 »

Sugeruję, żeby w klasyfikacji na daną kolejkę przy równej liczbie punktów o kolejności decydowała suma wydana na zawodników podstawowego składu (im miejsza wartość drużyny tym wyższe miejsce). Reguła pierwszeństwa (kolejność zgłoszenia Klubów) ma sens w klasyfikacji generalnej (im bliżej sezonu, tym więcej sparingów i łatwiej przewidzieć formę zawodników; w międzyczasie mogą pojawić się kontuzje, na które zareagować będzie mógł tylko gracz czekający z zatwierdzeniem klubu do ostatnich dni przed rozgrywkami), ale nie w przypadku klasyfikacji na poszczególne kolejki. Są ku temu jeszcze inne powody:
1) Składem może dowolnie rotować (chodzi mi o kupno/sprzedaż zawodników) bez konsekwencji punktowej (-10 za kupno nowego zawodnika dotyczy tylko klasyfikacji generalnej). Mogę sobie stworzyć "byle jaki" skład na samym początku konkursu, a potem na daną kolejkę całkowicie wymienić skład (co można robić dla każdej kolejki, jeśli nastawiamy się na zwycięstwa w poszczególnych kolejkach). Więc pytam, jaki sens ma w tym przypadku reguła pierwszeństwa (kolejność zgłoszenia), skoro wymienię sobie nawet wszystkich zawodników na 1-2 dni przed daną kolejką?
2) Ponieważ na daną kolejkę punktuje tylko 7 zawodników + trener, więc często mogą zdarzać się sytuacje, że zwycięzcy będą mieli tyle samo punktów i będzie stosowana reguła pierwszeństwa.
kubaw1980
Posty: 31
Rejestracja: 7 paź 2009, o 01:40
Płeć: M

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: kubaw1980 »

Nie do końca podoba mi się punktacja dla atakujących, przyjmujących i środkowych. Wyjaśnie na prostyn przykładzie, dlaczego.
Załóżmy że zawodnicy "A" i "B" są atakującymi i w danej kolejce zdobędą 5 punktów w każdym secie (podkreślam średnią 5 punktów na każdy set) -więc jest założenia, że obaj będą punktowali w ataku na identycznym poziomie. Zespół zawodnika "A" wygrywa 3:0, zaś zespół zawodnika "B" 3:1. Więc zawodnik "A" ma 15 punktów w ataku, "B" 20 punktów, co przekłada się na punkty w konkursie. Jeszcze większa dysproporcja (pomimo tego samego poziomu gry) jest przy wynikach 3:0 i 3:2, do tego jeszcze 3:0 może być zdecydowane (bez gry na przewagi w setach) a 3:2 wywalczone po ciężkim boju (gra na przewagi w setach, w jednym secie był nawet wynik 38:36 :)).

Sugestia:
Dla trzech w/w pozycji przyznać dodatkowe punkty przy wyniku 3:0 (największy bonus punktowy) i 3:1 (mniejszy bonus punktowy). Obecna punktacja prefuruje zawodników (dla w/w pozycji) grających w zespołach środka tabeli (sporo zaciętych meczów, często po 3:2 i na przewagi w niektórych setach). W przypadku Skry Bełchatów wiekszość meczy będzie jednostronnych na jej korzyść, w dodatku jej zawodnicy są najdrożsi, więc pomimo klasowych zawodników, nie opłaca się wybierać ich do własnej drużyny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Manager Strefy Siatkówki”