Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Manager Strefy Siatkówki - http://www.volleyclub.pl

Moderatorzy: volleyclub pl, nig

piotasg
Posty: 29
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 19:50

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: piotasg »

Ktoś zaproponował że przy równej liczbie pkt powinna decydować o wygranej nie kolejność zgłoszenia drużyn a ilość wydanej kasy na pierwszą 6. Moim zdaniem przy równej liczbie pkt . dwóch drużyn powinny decydować pkt zdobyte przez rezerwowych jeżeli to by było równe to wtedy dopiero kolejność zgłaszania drużyn .
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: KadrO »

piotasg pisze:Ktoś zaproponował że przy równej liczbie pkt powinna decydować o wygranej nie kolejność zgłoszenia drużyn a ilość wydanej kasy na pierwszą 6. Moim zdaniem przy równej liczbie pkt . dwóch drużyn powinny decydować pkt zdobyte przez rezerwowych jeżeli to by było równe to wtedy dopiero kolejność zgłaszania drużyn .
Bardzo dobry pomysł, bo kolejność zgłaszania drużyn jest niesprawiedliwa.
olek322
Posty: 431
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:09
Płeć: M

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: olek322 »

A ja mam kilka uwag z którymi chyba sporo userów tego forum się zgodzi :)

1. Brak pkt za skuteczność w ataku dla przyjmujących - wydaję mi się że % ataku jest całkiem ważny...
2. Za duża rozpiętość czy to przy % ataku atakujących, czy przy przyjęciu czy % ataku całej drużyny - różnica między 41 a 59 % w ataku np jest co najmniej znaczna...
3. Mogły by być jeszcze pkt ujemne za ewidentne błędy np dotknięcie siatki czy uderzenie piłki w antenke itp
piotasg
Posty: 29
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 19:50

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: piotasg »

olek322 pisze:A ja mam kilka uwag z którymi chyba sporo userów tego forum się zgodzi :)

1. Brak pkt za skuteczność w ataku dla przyjmujących - wydaję mi się że % ataku jest całkiem ważny...
2. Za duża rozpiętość czy to przy % ataku atakujących, czy przy przyjęciu czy % ataku całej drużyny - różnica między 41 a 59 % w ataku np jest co najmniej znaczna...
3. Mogły by być jeszcze pkt ujemne za ewidentne błędy np dotknięcie siatki czy uderzenie piłki w antenke itp

ZA dużo kombinacji by było z wyliczaniem pkt danego zawodnika . Pozatym jak są skoki co 20% to czasami trafisz na zawodnika który ma swój dzień : patrz Abramov ( zabrakło mu 1 przyjęcia żeby mieć punkty za ponad 80% pozytywnego przyjęcia )
janoslaw
Posty: 7
Rejestracja: 24 gru 2007, o 17:56
Płeć: M

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: janoslaw »

Ktoś zaproponował że przy równej liczbie pkt powinna decydować o wygranej nie kolejność zgłoszenia drużyn a ilość wydanej kasy na pierwszą 6. Moim zdaniem przy równej liczbie pkt . dwóch drużyn powinny decydować pkt zdobyte przez rezerwowych jeżeli to by było równe to wtedy dopiero kolejność zgłaszania drużyn .
Właśnie miałem proponować to samo, ale już ktoś mnie wyprzedził. Pomysł w promowaniem drużyn o tańszym składzie wyjściowym jest również sprawiedliwy. Dopiero potem wg mnie powinna się znaleźć kolejność zgłoszenia, bo ja na ten przykład, tak jak pewnie wielu innych dopiero w piątek dowiedziałem się o tej zabawie i tylko dlatego, że odwołali mój wykład.
piotasg
Posty: 29
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 19:50

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: piotasg »

janoslaw pisze:
Ktoś zaproponował że przy równej liczbie pkt powinna decydować o wygranej nie kolejność zgłoszenia drużyn a ilość wydanej kasy na pierwszą 6. Moim zdaniem przy równej liczbie pkt . dwóch drużyn powinny decydować pkt zdobyte przez rezerwowych jeżeli to by było równe to wtedy dopiero kolejność zgłaszania drużyn .
Właśnie miałem proponować to samo, ale już ktoś mnie wyprzedził. Pomysł w promowaniem drużyn o tańszym składzie wyjściowym jest również sprawiedliwy. Dopiero potem wg mnie powinna się znaleźć kolejność zgłoszenia, bo ja na ten przykład, tak jak pewnie wielu innych dopiero w piątek dowiedziałem się o tej zabawie i tylko dlatego, że odwołali mój wykład.

Akurat tu nie chodzi o promowanie drużyn z tańszą pierwszą "6" tylko bardziej o nosa menadżerów do zawodników a także spowodowanie ruchów transferowych w trakcie sezonu .
teken
Posty: 61
Rejestracja: 11 paź 2009, o 12:58
Płeć: M

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: teken »

Ja myślę, że przyjmujący dostaje mniej piłek do ataku niż atakujący. Proponuje to jakoś wyrównać, bo np. drogi Grucha, a tańszy atakujący to ten atakujący nawpuka więcej punktów.
sovik
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 21:02
Płeć: M

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: sovik »

dla mnie trochę niejasne jest dokonywanie zmian podczas kolejki, można czy nie na różne mecze ustawiać różny skład, zmieniać zawodników?
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: evija »

Jesli mieszasz w trakcie kolejki to i tak Ci zmiany nalicza od nastepnej.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Qiub
Posty: 512
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:11
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: Qiub »

teken pisze:Ja myślę, że przyjmujący dostaje mniej piłek do ataku niż atakujący. Proponuje to jakoś wyrównać, bo np. drogi Grucha, a tańszy atakujący to ten atakujący nawpuka więcej punktów.
Ale przecież przyjmujący dostają też punkty za przyjęcie, a jeśli przyjmujący jest taki świetny to asy serwisowe są liczone za 2 pkt a bloki za 1,5 pkt...
Podpis.
kubaw1980
Posty: 31
Rejestracja: 7 paź 2009, o 01:40
Płeć: M

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: kubaw1980 »

olek322 pisze:A ja mam kilka uwag z którymi chyba sporo userów tego forum się zgodzi :)

1. Brak pkt za skuteczność w ataku dla przyjmujących - wydaję mi się że % ataku jest całkiem ważny...
2. Za duża rozpiętość czy to przy % ataku atakujących, czy przy przyjęciu czy % ataku całej drużyny - różnica między 41 a 59 % w ataku np jest co najmniej znaczna...
3. Mogły by być jeszcze pkt ujemne za ewidentne błędy np dotknięcie siatki czy uderzenie piłki w antenke itp
ad.1. Jak najbardziej za, ale wtedy punkty proporcjonalnie zmiejszyć w stosunku do innych pozycji, aby przyjmujący nie mieli zbyt dużego wpływu na punktację (jeśli środkowy i atakujący dostają punkty tylko za % w ataku, zaś libero tylko za % przyjęcia, to przyjmujący dla równowagi pozycji powinni mieć dwa razy mniej za % w ataku oraz % w przyjęciu)

ad.2. Im więcej przedziałow punktowych tym wierniej oddawane są rzeczywiste umiejętności zawodnika zaprezentowane na boisku. Nawet poszedłbym dalej, tj. punkty naliczać dzieląc % przez 5 i odejmując 6, czyli przykładowo za 62% w ataku lub przyjęciu będzie 62/5-6=6,4punktów; dla 24% w ataku lub przyjęciu będzie 24/5-6=-1,2punktów. Nie jest to skomplikowane w dobie ery programistów, wszystko da się łatwo i szybko policzyć, dodatkowo w większości wypadków wykluczy to remisy (taka sama liczba punktów), gdzie o klasyfikacji decyduje (też przez wielu niepopierana) kolejność zgłoszenia drużyny.

ad.3. Nie wiem, czy statystyki Plusligi uwzględniają takie przypadki idywidualnie w stosunku do każdego zawodnika. Dotknięcie siatki jest kwestią przypadku (nie decydują umiejętności zawodnika, zawodnik może też być przypadkowo "popchnięty na siatkę" przez kolegę z druzyny w ferworze walki)a uderzenie piłki w antenkę i tak wpływa na punkty zawodnika (% w ataku i brak 1 punktu za punkt zdobyty atakiem).
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: azsiak88 »

A ja mam taką propozycję żeby wprowadzić limit transferowy czyli dopuszczalną liczbę zawodników którą można kupić/sprzedać. Owszem są za to punkty ujemne ale to wprowadziłoby przemyślenia żeby nie kupować na oślep pod wpływem jednej kolejki a zarazem promowałoby tych "managerów" którzy przed sezonem bardziej trafniej dokonali zakupów. Byłoby to zarazem bardziej realniejsza zabawa. Ale to moja sugestia ;)
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: maksik »

azsiak88 pisze:A ja mam taką propozycję żeby wprowadzić limit transferowy czyli dopuszczalną liczbę zawodników którą można kupić/sprzedać. Owszem są za to punkty ujemne ale to wprowadziłoby przemyślenia żeby nie kupować na oślep pod wpływem jednej kolejki a zarazem promowałoby tych "managerów" którzy przed sezonem bardziej trafniej dokonali zakupów. Byłoby to zarazem bardziej realniejsza zabawa. Ale to moja sugestia ;)
W sumie dobry pomysł. Więc popieram.
Dołożę do tego jeszcze swój pomysł.. Opłata za stracone punkty (-10) podczas ruchu transferowego. Jeśli zbudowałem zespół i mam na koncie jeszcze ileśtam (np: 500000 wzł ) to mając zamiar wykonać jakąś roszadę transferową mieć możliwość dopłaty np 10 tys wzł (jeśli mało to 50tys) za każdy dokonany ruch nie tracąc przy tym punktów. To też zastanowi i pozwoli szacować i szanować gotówkę i zawodników oraz będzie można spokojnie sprzedać kogoś drogiego (kto np doznał kontuzji) i dokupić kogoś tańszego a za pieniądze z różnicy opłacić punkty...
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
piotasg
Posty: 29
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 19:50

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: piotasg »

maksik pisze:
azsiak88 pisze:A ja mam taką propozycję żeby wprowadzić limit transferowy czyli dopuszczalną liczbę zawodników którą można kupić/sprzedać. Owszem są za to punkty ujemne ale to wprowadziłoby przemyślenia żeby nie kupować na oślep pod wpływem jednej kolejki a zarazem promowałoby tych "managerów" którzy przed sezonem bardziej trafniej dokonali zakupów. Byłoby to zarazem bardziej realniejsza zabawa. Ale to moja sugestia ;)
W sumie dobry pomysł. Więc popieram.
Dołożę do tego jeszcze swój pomysł.. Opłata za stracone punkty (-10) podczas ruchu transferowego. Jeśli zbudowałem zespół i mam na koncie jeszcze ileśtam (np: 500000 wzł ) to mając zamiar wykonać jakąś roszadę transferową mieć możliwość dopłaty np 10 tys wzł (jeśli mało to 50tys) za każdy dokonany ruch nie tracąc przy tym punktów. To też zastanowi i pozwoli szacować i szanować gotówkę i zawodników oraz będzie można spokojnie sprzedać kogoś drogiego (kto np doznał kontuzji) i dokupić kogoś tańszego a za pieniądze z różnicy opłacić punkty...

Moim zdaniem pomysły totalna porażka .
Jak nadrobić stracone pkt jak nie wybierając lepszych zawodników . Te propozycje promowałby graczy którzy postawili raz na jedną drużynę . Poza tym po kontuzji zawodnicy podobno mają tanieć . Mogłoby dojść do sytuacji że w połowie sezonu mamy 2 kontuzjowanych zawodników i nie ma co z tym zrobić bo wyczerpaliśmy limit transferów i nie ma kasy . Sporo menadżerów się przejechało na mocnej pierwszej 6 i braku rezerw przy tych pomysłach nie mieliby szansy podjąć wogóle dalszej walki .

Uważam że nie należy już robić za bardzo zmian w regulaminie , jedyne zastrzeżenie mam do " decydowania o miejscu w tabeli przy tej samej ilości pkt poprzez czas zgłoszenia drużyny - to powinno być brane jako drugie pod uwagę a po pierwsze pkt zdobyte przez zawodników spoza pierwszej 6 - po prostu bardziej po sportowemu .

Można by było jeszcze poprawić trochę więcej danych dostępnych w grze typu przy ligach prywatnych lub rankingu drużyn zmiana pozycji np : w pierwszej kolejce drużyna była na 500 miejscu spadła na 632 miejsce zaznaczamy przy niej na czerwono - 132 obok pozycji a wzrost na zielono .Dodatkowo przydałaby się data złożenia podania do ligi .
burbon222
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 2009, o 06:43
Płeć: M

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: burbon222 »

NIgdzie nie znalazłem punktacji indywidualnej zawodników a przydałaby się szczególnie podczas transferów i oceny który zawodnik podstawa-rezerwa był lepszy w ostatniej kolejce (lub średnio). Chodzi mi o pewien ranking, z podziałem na formacje w jakich występuje.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: azsiak88 »

do piotasg: I właśnie o to chodzi, bo jak sam wiesz jeżeli klub zawali okres transferowy to spada albo nic nie osiąga - nic nowego. No jeśli chcesz wymieniac pół składu po każdej kolejce to twoja wola ;) Ja tylko zaproponowałem i pomysł maksika też wydaje mi się dobry.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: niepoinformowany »

azsiak88 pisze:do piotasg: I właśnie o to chodzi, bo jak sam wiesz jeżeli klub zawali okres transferowy to spada albo nic nie osiąga - nic nowego. No jeśli chcesz wymieniac pół składu po każdej kolejce to twoja wola ;) Ja tylko zaproponowałem i pomysł maksika też wydaje mi się dobry.
Zgadzam się. Co wy chcecie co kolejkę zmieniać skład? Trzeba za to płacić i dla mnie obecny system jest pod tym względem dobry.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
teken
Posty: 61
Rejestracja: 11 paź 2009, o 12:58
Płeć: M

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: teken »

Qiub pisze:
teken pisze:Ja myślę, że przyjmujący dostaje mniej piłek do ataku niż atakujący. Proponuje to jakoś wyrównać, bo np. drogi Grucha, a tańszy atakujący to ten atakujący nawpuka więcej punktów.
Ale przecież przyjmujący dostają też punkty za przyjęcie, a jeśli przyjmujący jest taki świetny to asy serwisowe są liczone za 2 pkt a bloki za 1,5 pkt...
A jakich przyjmując masz w drużynie, a jakich atakujących??
Qiub
Posty: 512
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:11
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: Qiub »

Na przyjeciu mam Ruciaka i Hardy'ego, i oboje zrobili więcej punktow w 1 kolejce niż Oivanen na ataku...
Podpis.
piotasg
Posty: 29
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 19:50

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: piotasg »

azsiak88 pisze:do piotasg: I właśnie o to chodzi, bo jak sam wiesz jeżeli klub zawali okres transferowy to spada albo nic nie osiąga - nic nowego. No jeśli chcesz wymieniac pół składu po każdej kolejce to twoja wola ;) Ja tylko zaproponowałem i pomysł maksika też wydaje mi się dobry.

To twoim zdaniem teraz trener Sordyl ma usiąść i płakać bo nie ma kasy i Paulo nie jest super objawieniem ligi zamiast robić jakieś zmiany w zespole . Poza tym słabsi zawodnicy mają tanieć czyli będziesz musiał sprzedać np dwóch słabszych żeby mieć jednego lepszego albo odwrotnie jednego lepszego żeby mieć dwóch bardziej obiecujących .
Moim zdaniem poprostu powinien być ruch w interesie .
No chyba że ma to przypominać formułę 1 gdzie jak ten co ma pole position nic nie zwali to pierwszy dojedzie.Ja tam wolę jak sie coś dzieje .Przed rozpoczęciem pierwszej kolejki miałem team który kiepsko rokował zrobiłem zmiany miałem - 80 pkt i byłem 5 od końca teraz ten zespól jest na 1790 pozycji i myślę ze dalej będzie piął się w górę .
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: azsiak88 »

Piszesz tak jakbym zakazał wszelkich transferów, a mnie chodzi tylko o to żeby ustalić granice i nic więcej po to żeby za każdym razem pół składu nie wymieniac bo trochę to się mija z celem. Co do Sordyla teraz to on pół ekipy nie wymieni, najwyżej mogą ściągnąć jednego zawodnika albo tylko rotować zmianami i nic więcej. Z resztą nie ma się co kłócić jak i tak nas nie posłuchają :)
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: d12343 »

burbon222 pisze:NIgdzie nie znalazłem punktacji indywidualnej zawodników a przydałaby się szczególnie podczas transferów i oceny który zawodnik podstawa-rezerwa był lepszy w ostatniej kolejce (lub średnio). Chodzi mi o pewien ranking, z podziałem na formacje w jakich występuje.
zgadzam sie, przydaloby sie na stronie calosciowe zestawienie wszystkich punktujacych zawodnikow. w tym momencie, kiedy ktos chce sprawdzic np. jak punktowal zawodnik z listy rezerwowej, musi szperac po skladach innych 'managerow' i liczyc, ze szybko danego zawodnika znajdzie. wsrod juz prawie 2500 zgloszonych druzyn, moze to byc trudne.
poza tym, warto by porownac punktacje zawodnikow z poszczegolnych pozycji, a dokladniej proporcje punktowe miedzy zawodnikami 'mocnymi' a 'slabszymi'.

co na to Manager Strefy Siatkowki? :)
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
Awatar użytkownika
Shatan
Posty: 149
Rejestracja: 24 lut 2008, o 18:17
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: Shatan »

Proponował bym menadżera nieco urealistycznić. Czemu nie można posiadać 2-giego trenera? Myślę że była by to bardzo ciekawa opcja 8-) 8-)
JW !
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: KadrO »

Shatan pisze:Proponował bym menadżera nieco urealistycznić. Czemu nie można posiadać 2-giego trenera? Myślę że była by to bardzo ciekawa opcja 8-) 8-)
Według mnie nie bardzo, no bo mamy wydawać znowu kasę ? I czemu miałoby to służyć ; ) Jak dadzą 10,500 mln budżet to można wprowadzić 2 trenera :D
kiczan
Posty: 17
Rejestracja: 17 paź 2009, o 12:33
Płeć: M

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: kiczan »

to bez sensu :D bo tak naprawde to nie wybieramy trenera tylko jedna z druzyn PLS bo to tylko i wylacznie za jej wyniki trener dostaje punkty :D
smolek91
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2009, o 15:46
Płeć: M

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: smolek91 »

A co myślicie aby dostawać punkty za mvp spotkania?
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: niepoinformowany »

smolek91 pisze:A co myślicie aby dostawać punkty za mvp spotkania?
Dla mnie to zły pomysł. Dodatkowe punkty za jakieś widzimisię danego komisarza (czy kto tam decyduje o MVP)? Jeszcze jakby sprawiedliwie je dawali...
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: volleyclub pl »

d12343 pisze:
burbon222 pisze:NIgdzie nie znalazłem punktacji indywidualnej zawodników a przydałaby się szczególnie podczas transferów i oceny który zawodnik podstawa-rezerwa był lepszy w ostatniej kolejce (lub średnio). Chodzi mi o pewien ranking, z podziałem na formacje w jakich występuje.
zgadzam sie, przydaloby sie na stronie calosciowe zestawienie wszystkich punktujacych zawodnikow. w tym momencie, kiedy ktos chce sprawdzic np. jak punktowal zawodnik z listy rezerwowej, musi szperac po skladach innych 'managerow' i liczyc, ze szybko danego zawodnika znajdzie. wsrod juz prawie 2500 zgloszonych druzyn, moze to byc trudne.
poza tym, warto by porownac punktacje zawodnikow z poszczegolnych pozycji, a dokladniej proporcje punktowe miedzy zawodnikami 'mocnymi' a 'slabszymi'.

co na to Manager Strefy Siatkowki? :)
Nie trzeba szukać innych zawodników, po drużynach innych managerów. Wystarczy wejść na prawdziwą drużynę, w której wystepuje dany gracz (na liście z meczami następnej kolejki), a następnie, na danego zawodnika.
kiczan
Posty: 17
Rejestracja: 17 paź 2009, o 12:33
Płeć: M

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: kiczan »

ale z tego co zauwazylem tam sa podane tylko punkty z aktualnej kolejki :D czyli dzis jak klikne w zawodnika to mi wyskakuje " II kolejka - 0.0 " to raczej malo potrzebne :D chodzi o zestawienie calosci punktow :D pozdrawiam :D
kubaw1980
Posty: 31
Rejestracja: 7 paź 2009, o 01:40
Płeć: M

Re: Wasze pomysły, sugestie i propozycje dotyczące gry

Post autor: kubaw1980 »

Proponuję nie przyznawać 3 punktów za wyjście w podstawowym składzie. Bo co to za sprawiedliwość, jeśli zawodnikowi, któremu przytrafi się kiepski mecz i już w piewszym secie zostanie zmieniony (i dalej już nie zagra w meczu) dać dodatkowo 3 punkty wiecej niż zawodnikowi, który wszedł w jego miejsce i zagrał świetny mecz (pozostał na parkiecie już do końca meczu).

Sugestia taka: przyznawać te 3 punkty za rozegranie przynajmniej dwóch pełnych setów, przy czym nie wliczamy tu zmian powrotnych (gdzie zawodnik schodzi tylko na 1-5 akcji z uwagi na zmiane taktyczną), czyli nagradzać tych, co rzeczywiście napracowali się na boisku (a nie np. tylko przez połowę pierwszego seta).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Manager Strefy Siatkówki”