W czym Manager jest lepszy od Typermanii?

Manager Strefy Siatkówki - http://www.volleyclub.pl

Moderatorzy: volleyclub pl, nig

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

W czym Manager jest lepszy od Typermanii?

Post autor: dreamer »

Nie zarejestrowalem żadnej drużyny i chyba nie będę bral udzialu w proponowanej zabawie ("chyba", bo nigdy nie mówię "nigdy"), bo uważam osobiście, że jest to krok w tyl w porównaniu do Typermanii.
Surowa i banalna na pierwszy rzut oka Typermania, wymagala od uczestników choćby minimalnego zainteresowania siatkówką zagraniczną i siatkówką wszystkich lig polskich. "Dopieszczone cacko" w postaci Managera zaklada uczestnikom klapki na oczy o szerokości nie przekraczającej 10 drużyn PlusLigi.

Jako osoba mająca gdzieś w sobie ciche marzenie aby swoją wiedzą o siatkówce dzielić się z innymi i za wszelką cenę starać się zachęcić do poszerzania zainteresowań siatkarskich na caly świat a nie tylko na PlusLigę, nie mogę zaakceptować takiej formy zabawy.

Wlaśnie takie zabawy prowadzą do tego, że mlodzież nie ma pojęcia o tym jakie jest miejsce polskiej siatkówki na światowej scenie. Takie zabawy ograniczają horyzonty zainteresowań. To one powodują spustoszenie w wiedzy ogólnej na temat siatkówki. Dzięki takiemu ograniczaniu zainteresowań, mlodzież nie zna siatkówki zagranicznej ani siatkarzy. A nawet jeżeli zna nazwiska, to wydaje się jej, że np. Brazylijczyk Lukianetz jest Ukraińcem, Bialorusinem a w najlepszym razie Litwinem (i nikt nawet nie patrzy na nieslowiańsko brzmiące imię - Andre). To oczywiście tylko przyklad ilustrujący problem o którym piszę.
Powtarzam:
Manager to narzędzie ograniczające zainteresowanie siatkówką ogólnoświatową. Z tego punktu widzenia nie popieram tej gry w obecnym ksztalcie.

Liczę na to, że Twórcy gry postarają się (biorąc te uwagi za wskazówki) do poprawienia "otwartości" Managera, abym zmienil swoje zdanie, że niestety jest towarem gorszym od poczciwej Typermanii.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: W czym Manager jest lepszy od Typermanii?

Post autor: Nagor »

Ja tam jestem za Managerem, bo może być fajna zabawa, a o to chodzi. Nie wiem ile osób szperało w typermanii, która drużyna z II ligi czeskiej kobiet jest lepsza, ale szczerze mówiąc nie podejrzewam, że dużo. Moim zdaniem chodzi o zabawę, a Manager daje jej dużo w przeciwieństwie do Typermanii.
...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: W czym Manager jest lepszy od Typermanii?

Post autor: lucass90 »

A ktoś Ci każe w to grać ? Nikt tu nikogo nie ciągnie za uszy, kto chce, ten zostaje przy typermanii. Zaakceptuj że innymi może podobać się coś innego, a nie od razu siejesz propagandę przeciwko czemuś, w co twórcy tej zabawy włożyli z pewnością masę pracy... :|
AZS CZĘSTOCHOWA!
micha00
Posty: 90
Rejestracja: 10 maja 2008, o 14:56
Płeć: M
Lokalizacja: Racibórz

Re: W czym Manager jest lepszy od Typermanii?

Post autor: micha00 »

dla mnie jest to swietna zabawa, poniewac ja interesuje sie tylko plusliga, powod? transmisje w tv :D nie bralem udzialu w typermanii ze wzgedu, iz trza tam typowac, jak juz ktos wspomnial, jakies drugie ligi zenskie czeskie, ktore mnie calkowicie nie interesuja. wiemy, ze dreamer interesuje sie liga brazylijska, tez bym sie interesowal gdybym mogl np obejrzec jakies mecze w tv, a nie tylko czytac suche artykuly, ktorych i tak nie czytam ;)
Bo najlepszy w Polsce jest, kędzierzyński nasz KS!
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: W czym Manager jest lepszy od Typermanii?

Post autor: Mate »

lucass90 pisze:A ktoś Ci każe w to grać ? Nikt tu nikogo nie ciągnie za uszy, kto chce, ten zostaje przy typermanii. Zaakceptuj że innymi może podobać się coś innego, a nie od razu siejesz propagandę przeciwko czemuś, w co twórcy tej zabawy włożyli z pewnością masę pracy... :|
Ależ Łukaszu musisz rozładowywać stres przedstudencki na dreamerze :D ?? Dreamerowi po prostu nie pasuje Manager i tyle ;) . Obejmuje on tylko 10 drużyn, a Typermania obejmowała całą Europę ;) . Osoba chcąca coś ugrać w Typermanii musiała znać się na rzeczy, a tutaj osoba koncentruje się tylko na 10 drużynach ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: W czym Manager jest lepszy od Typermanii?

Post autor: Elgarten »

Nigdy wszystkim się nie dogodzi. Jednak na moje oko w managera będzie się bawić więcej osób. Zgadzam się, że szukanie wyników jakiejś II ligi słowackiej nie miało większego sensu i tak na prawdę chyba niewielki ułamek osób to interesowało ;)
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: W czym Manager jest lepszy od Typermanii?

Post autor: lucass90 »

Mate pisze:
lucass90 pisze:A ktoś Ci każe w to grać ? Nikt tu nikogo nie ciągnie za uszy, kto chce, ten zostaje przy typermanii. Zaakceptuj że innymi może podobać się coś innego, a nie od razu siejesz propagandę przeciwko czemuś, w co twórcy tej zabawy włożyli z pewnością masę pracy...
Ależ Łukaszu musisz rozładowywać stres przedstudencki na dreamerze :D ??
Daj spokój z takimi tekstami, to już przestaje być śmieszne... Nie baw się w Dreamera.
Mate pisze:Dreamerowi po prostu nie pasuje Manager i tyle ;) . Obejmuje on tylko 10 drużyn, a Typermania obejmowała całą Europę ;) . Osoba chcąca coś ugrać w Typermanii musiała znać się na rzeczy, a tutaj osoba koncentruje się tylko na 10 drużynach ;) .
A mnie nie pasuje typermania, ale jakoś nie wylewam swoich żali na publicznym forum... Trzeba mieć tupet by w ogóle otworzyć taki wątek pod samym nosem ludzi, którzy tak ciężko pracowali/pracują nad tym Managerem.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: W czym Manager jest lepszy od Typermanii?

Post autor: mazia »

A ja, w odróżnieniu od Dreamera, nie uważam, że Manager zawęża wiedzę. BA! według mnie zmusza do dokładniejszego poznania naszej ligi. Ktoś mądry kiedyś powiedział: cudze chwalicie, swego nie znacie. No pewnie można złożyć drużynę składającą się z zawodników Skry i z dużym prawdopodobieństwem będzie się co kolejkę zdobywać masę punktów (jeśli oczywiście się na tyle pieniędzy wyczaruje). Regulamin gry, chyba nie tylko w mojej opinii, został (a przynajmniej miał być) skonstruowany tak, dobry zawodnik słabej drużyny tezmógł nam co kolejkę zdobywać sporo punktów. Ale żeby wyłowić taką perełkę, trzeba śledzić statystyki. Może i Polsat pokaże 2 mecze, ale zostaje jeszcze 6 drużyn. Może dzięki temu trochę osób stwierdzi, ze w polskiej lidze na pozycji atakującego gra jeszcze paru innych zawodników, nie tylko Wlazy, a w lidze grają też inni siatkarze, nie należący do tzw "złotopolskich" (czy jak tam ich teraz zwą) lub niebędący Antigą czy Abramovem.
W typermanię próbowałam się bawić, ale doprawdy mój drogi dreamerze, trudno wytypowiać wynik meczu w lidze, w której ani jednego meczu się nie widziało, a nazwisk zawodników zna się może kilka. I wcale typermania nie pozwalała poznać zawodników innych lig, czy wyszukać tam jakichś perełek. Przynajmniej ze mna się jej to nie udało.
Uważam jednak, że typermania to ciekawa zabawa, zupełnie inna niż Menager. Bo zupełnie czego innego obie gry wymagają od graczy. Niewątpliwą zaletą Managera jest to, że zmusza graczy do poznania naszej własnej ligi. Zeby później nie byo przy powołaniach do reprezentacji wielkiego zdziwienia, jak wtedy kiedy w kadrze znaleźli się Żaliński czy Nowakowski i zaczęły się pojawiać pytania - a kto to.
A typermania... zawsze możemy sobie pograć w to na forum - ot taka oddolna inicjatywa :)
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: W czym Manager jest lepszy od Typermanii?

Post autor: volleyclub pl »

Dreamer, dzięki za wpis, bo w sumie wywiązała się ciekawa dyskusja, która przedstawia oczekiwania potencjalnych uczestników gry.

Jako jeden z twórców gry oczywiście nie mogę się zgodzić z Twoim punktem widzenia, ale go rozumiem. Według mnie obie zabawy są potrzebne, bo obie niosą ze sobą jakąś tam wartość dodaną do "zwykłego" pisania o siatkówce. W Typermanii (mogę coś powiedzieć bo grać próbowałem) można było pogrzebać trochę po wynikach innych lig niż Plusliga i czegoś tam się o drużynach dowiedzieć. W managerze natomiast, będzie trzeba przyjrzeć się trochę dokładniej zawodnikom. Być może niektórzy uczestnicy zauważą nagle, że w "słabszych" drużynach mamy nagle kilku bardzo dobrych graczy, którzy jednak przez to, że nie grają w Skrze czy Resovii jakoś nie są doceniani (kilka moich przykładów z poprzedniego sezonu: Witczak, Ruciak, Milczarek). To, że manager powstał właśnie dla Plusligi, to chyba sprawa oczywista, bo jednak popularnością, ta liga bije inne na głowę (choćby dzięki transmisjom w tv, czy możliwością obejrzenia meczu live na hali). JAsne, że fajnie byłoby mieć jeszcze wersję dla I ligi, Plusligi kobiet, a może jeszcze kilku lig zagranicznych. No ale niestety wiąże się to z masą pracy (która już w pewnej części za nami - część informatyczna i techniczna, ale w ogromnej części też przed nami - choćby opracowywanie wyników z każdego spotkania z każdej kolejki...). Powstają jeszcze bariery informacyjne, bo nie dla każdej ligi są dostępne w krótkim czasie statystyki w odpowiednim formacie itd. Tak więc nie ma chyba za bardzo co rozprawiać nad wyższością Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiejnocy, tylko uznać, że oba konkursy są w pewnej części interesujące, choć nie są idealne..

PS. W tajemnicy zdradzę, że w głowie mam kilka pomysłów, jak managera "otworzyć" na siatkarski świat... Być może uda nam się jeszcze Cię mile zaskoczyć, ale najpierw skupimy się aby dobrze poprowadzić tę edycję, w której mam nadzieję Ty też spróbujesz swoich sił..

Pozdrawiam
teken
Posty: 61
Rejestracja: 11 paź 2009, o 12:58
Płeć: M

Re: W czym Manager jest lepszy od Typermanii?

Post autor: teken »

Typermania byla lepsza.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: W czym Manager jest lepszy od Typermanii?

Post autor: maksik »

teken pisze:Typermania byla lepsza.
Bo Ci nie idzie? ;)
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
teken
Posty: 61
Rejestracja: 11 paź 2009, o 12:58
Płeć: M

Re: W czym Manager jest lepszy od Typermanii?

Post autor: teken »

Nie dlatego ;)

Typermania obejmowała więcej niż plusligę,

Fajnie by było gdyby był manager plusligi kobiet.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: W czym Manager jest lepszy od Typermanii?

Post autor: azsiak88 »

teken pisze:Nie dlatego ;)

Typermania obejmowała więcej niż plusligę,

Fajnie by było gdyby był manager plusligi kobiet.
Na pewno nie byłoby takiego zainteresowania jak Manager +ligi ;) Sądze to na podstawie sprzeciwu ,że w TV chcą pokazywac mecze 2+2 ;)
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Manager Strefy Siatkówki”