V kolejka

Manager Strefy Siatkówki - http://www.volleyclub.pl

Moderatorzy: volleyclub pl, nig

Awatar użytkownika
darek11azs
Posty: 16
Rejestracja: 26 paź 2009, o 20:19
Płeć: M

V kolejka

Post autor: darek11azs »

Mam pytanie jak będą podliczone punkty zawodników Częstochowy i Bełchatowa? Bo nie grają teraz tylko w grudniu.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: V kolejka

Post autor: Arff »

czy mi się wydawaje czy sam sobie odpowiedziałeś na zadane pytanie ??? Odpowiedź brzmi:
darek11azs pisze: nie(...) teraz tylko w grudniu.
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
filips1990
Posty: 9
Rejestracja: 20 paź 2009, o 11:18
Płeć: M

Re: V kolejka

Post autor: filips1990 »

Dobre pytanie... Myśle że po grudniowym meczu będą doliczone ale czekam na odpowiedź kogoś bardziej poinformowanego.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: V kolejka

Post autor: Arff »

no a niby jak ma się to odbyć ??? Oczywiście że punkty zostaną doliczone w grudniu...niby jest jakieś inne wyjście ???
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: V kolejka

Post autor: maksik »

Można policzyć na oko wcześniej a potem skorygować ;)
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: V kolejka

Post autor: Mateusz1993 »

No ja też mam takie pytanie do orgaznizatorów, jak to będzie z tą kolejkę, że mecz Skry będzie dodany po jego rozegraniu, a tak kolejka teraz nie zostanie oceniona czy nie będziecie brać pod uwagę meczu Skry z Częstochową, pytam bo w tych drużynach mam nie jedengo zawodnika?
alexkiller
Posty: 53
Rejestracja: 10 paź 2009, o 11:22
Płeć: M

Re: V kolejka

Post autor: alexkiller »

z policzeniem punktów za daną kolejkę jest najmniejszy problem - po prostu dopóki skra nie zagra zaległych meczów z częstochową i olsztynem nie będzie dodanych punktów za owe kolejki, czyli de facto naliczenie punktów np. za V kolejkę, która odbędzie się w 4/5 w najbliższą środę nastąpi zapewne po 17.12 8-) paradoks, ale przez półtora miesiąca wyniki poszczególnych drużyn będą zamrożone i gra straci delikatnie na atrakcyjności...

ja za to widzę zdecydowanie większe niebezpieczeństwo, nad którego tragicznymi potencjalnymi skutkami warto się zastanowić na forum...w środę np. do 17.30, przed startem V kolejki, trzeba będzie ustawić skład na najbliższą kolejkę, co oznacza w praktyce, że 04.11 wybierzemy do składów ludzi ze skry czy czewy na mecz, który zagrają 17.12...niech chłopaki np. złapią jakąś kontuzję w Katarze czy potem w trakcie pucharu mistrzów w kadrze i drużyny się posypią, bo nie będzie już szansy żadnej ingerencji...przynajmniej ja nie widzę technicznej możliwości, żeby teraz wybrać tylko ludzi z pozostałych, grających drużyn, a później coś zmieniać, bo po prostu nie ma takiej opcji...

O ile zawsze wybierało się skład dzień czy dwa przed meczem i jeśli ktoś między kolejkami nabawiłby się kontuzji tudzież miał inne problemy, można było brać to na bieżąco pod uwagę....o tyle teraz nie da się przewidzieć w jakiej dyspozycji będą zawodnicy za 1,5 miesiąca, czy nie skręcą kostki itp. prawie każdy ma w składzie kogoś ze skry, więc prawie każdego będzie ten problem dotyczył, wypada tylko zaklinać rzeczywistość, żeby Ci wybrani do najbliższej kolejki grali za 1,5 miesiąca tak jak teraz? ???

pytanie do autorów menagera - jaki macie stosunek do tego wszystkiego? Wiem, że nie jest w żaden sposób waszą winą taki "burdel" w terminarzu pls-u przez dodatkowe międzynarodowe rozgrywki, ale wpływ na wyniki w menagerze może mieć olbrzymi !!!
Chodząc po ziemi trzymaj głowę w chmurach...
nulon
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:58
Płeć: M
Lokalizacja: Wawa

Re: V kolejka

Post autor: nulon »

Można to rozwiązać inaczej. Podliczyć 5 kolejkę bez meczu Skry i Czewy. A ten zaległy mecz dodać do kolejki, która będzie się odbywać w podobnym terminie.

To rozwiązanie też ma swoje minusy, ale warto wziąć je pod uwagę.
alexkiller
Posty: 53
Rejestracja: 10 paź 2009, o 11:22
Płeć: M

Re: V kolejka

Post autor: alexkiller »

ale mi już nie chodzi o podliczanie punktów, to jest całkowicie bez znaczenia czy będą podliczać w częściach, czy całość za miesiąc - jaki sposób nie zostanie wybrany wierzę, że wynik ostateczny będzie taki sam, tylko emocje po drodze różne.

tu chodzi o kwestię akceptacji składu na najbliższą kolejkę i konieczność wyboru zawodników z 1,5 miesięcznym wyprzedzeniem.
Chodząc po ziemi trzymaj głowę w chmurach...
nulon
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:58
Płeć: M
Lokalizacja: Wawa

Re: V kolejka

Post autor: nulon »

Nie rozumiesz. Chodzi o to żeby w 5 kolejce liczyć tylko 4 mecze. I to zamyka 5 kolejkę. Mecz Bełchatowa w menagerze dodać do np. 10 kolejki.

Wtedy w menadżerze do piątej kolejki liczyłyby się mecze:

Jastrzębie - Siatkarz
Zaksa - Resovia
Olsztyn - Jadar
Delecta - Politechnika

I punkty za tą kolejkę byłyby podliczone od razu bez meczu Skry z Częstochową. Tak zmniejszona kolejka.

Natomiast w 9 kolejce liczyłyby się mecze:
Częstochowa - Siatkarz
Olsztyn - Zaksa
Deleta - Jastrzębie
Politechnika - Resovia
Jadar - Skra
Skra - Częstochowa

Dzięki temu kolejkę 5 można zamknąć zaraz po ostatnim meczu tj. 4 listopada. W takim przypadku nie ma problemów z wyborem składu na mecz Skra - Częstochowa bo skład na ten meczy będziemy wybierać dopiero przed 9 kolejką.

Wadą tego podejścia jest to że trzeba by nieźle nakombinować się z 5 kolejką i pewnie też 6. Ale kto ma dobre rezerwy powinien sobie poradzić. Mam nadzieję że wkrótce ktoś z menadżera się wypowie w temacie.
kapitan_zbik
Posty: 29
Rejestracja: 16 paź 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: V kolejka

Post autor: kapitan_zbik »

nulon pisze:Nie rozumiesz. Chodzi o to żeby w 5 kolejce liczyć tylko 4 mecze. I to zamyka 5 kolejkę. Mecz Bełchatowa w menagerze dodać do np. 10 kolejki.

Wtedy w menadżerze do piątej kolejki liczyłyby się mecze:

Jastrzębie - Siatkarz
Zaksa - Resovia
Olsztyn - Jadar
Delecta - Politechnika

I punkty za tą kolejkę byłyby podliczone od razu bez meczu Skry z Częstochową. Tak zmniejszona kolejka.

Natomiast w 9 kolejce liczyłyby się mecze:
Częstochowa - Siatkarz
Olsztyn - Zaksa
Deleta - Jastrzębie
Politechnika - Resovia
Jadar - Skra
Skra - Częstochowa

Dzięki temu kolejkę 5 można zamknąć zaraz po ostatnim meczu tj. 4 listopada. W takim przypadku nie ma problemów z wyborem składu na mecz Skra - Częstochowa bo skład na ten meczy będziemy wybierać dopiero przed 9 kolejką.

Wadą tego podejścia jest to że trzeba by nieźle nakombinować się z 5 kolejką i pewnie też 6. Ale kto ma dobre rezerwy powinien sobie poradzić. Mam nadzieję że wkrótce ktoś z menadżera się wypowie w temacie.
- A co z klasyfikacją na drużynę 5 i 6 kolejki? Ktoś może mieć drużynę opartą na Skrze i obu AZS-ach. I co ma wymienić 3/4 składu?
- Po drugie Twój pomysł spowoduje że nie będzie można ustawić gracza Skry jako kapitana w 5 i 6 kolejce. A ktoś może mieć taką strategię gry i co wtedy?
- Kolejny powód - wtedy w 9 kolejce Czestochowa zagra z Pamapolem i Skrą. Gracze z AZS-u z Wieluniem mogą nieźle zapunktować ale w meczu ze Skrą już niekoniecznie. A nie będzie możliwości ich zmiany.
- Itd....

Od razu zaznaczam, że nie pisze tego żeby krytykować :) ale Twoje pomysły bardziej skomplikują tą grę. Mniejsze zło będzie gry poczekamy do zaległych terminów Skry i wtedy podliczy się 5 i 6 kolejkę. Do tego czasu obie kolejki będą poprostu zamrożone. Co do kontuzji to przecież one tak często się nie zdarzają. :)
alexkiller
Posty: 53
Rejestracja: 10 paź 2009, o 11:22
Płeć: M

Re: V kolejka

Post autor: alexkiller »

nulon pisze:Nie rozumiesz. Chodzi o to żeby w 5 kolejce liczyć tylko 4 mecze. I to zamyka 5 kolejkę. Mecz Bełchatowa w menagerze dodać do np. 10 kolejki.

Wtedy w menadżerze do piątej kolejki liczyłyby się mecze:

Jastrzębie - Siatkarz
Zaksa - Resovia
Olsztyn - Jadar
Delecta - Politechnika

I punkty za tą kolejkę byłyby podliczone od razu bez meczu Skry z Częstochową. Tak zmniejszona kolejka.

Natomiast w 9 kolejce liczyłyby się mecze:
Częstochowa - Siatkarz
Olsztyn - Zaksa
Deleta - Jastrzębie
Politechnika - Resovia
Jadar - Skra
Skra - Częstochowa

Dzięki temu kolejkę 5 można zamknąć zaraz po ostatnim meczu tj. 4 listopada. W takim przypadku nie ma problemów z wyborem składu na mecz Skra - Częstochowa bo skład na ten meczy będziemy wybierać dopiero przed 9 kolejką.

Wadą tego podejścia jest to że trzeba by nieźle nakombinować się z 5 kolejką i pewnie też 6. Ale kto ma dobre rezerwy powinien sobie poradzić. Mam nadzieję że wkrótce ktoś z menadżera się wypowie w temacie.
totalna abstrakcja - czyli według Ciebie mogłaby się odbyć kolejka bez zawodników skry i czewy? a Ci co ich mają w składzie najlepiej niech zrobią transfery na jedną kolejkę, zamieniając ich na innych, bo przecież nie ma przymusu i nie o to w tej grze chodzi, żeby mieć 14 równych zawodników.

sorry bardzo, ale pomysł totalnie chybiony, nie da się sprawiedliwie podliczyć punktów w danej kolejce bez uwzględniania zawodników z jakiejś drużyny, bo są np. teamy, nawet w samej czołówce, które co najmniej w 50% opierają się na ludziach ze skry...
Chodząc po ziemi trzymaj głowę w chmurach...
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: V kolejka

Post autor: maksik »

Czewie i Olsztynowi dać równo kazdemu po 20 a Skrze punkty ze statów z Kataru ;)
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
nulon
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:58
Płeć: M
Lokalizacja: Wawa

Re: V kolejka

Post autor: nulon »

alexkiller pisze:
sorry bardzo, ale pomysł totalnie chybiony, nie da się sprawiedliwie podliczyć punktów w danej kolejce bez uwzględniania zawodników z jakiejś drużyny, bo są np. teamy, nawet w samej czołówce, które co najmniej w 50% opierają się na ludziach ze skry...
No to kombinuj skład na 1.5 miesiąca do przodu. Tylko nie płacz że Kurek złapał kontuzję a ty masz go na kapitanie.
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: V kolejka

Post autor: volleyclub pl »

Kłopot z przesunięciem terminów spotkań z udziałem Skry w 5 i 6 kolejce rozwiążemy w następujący sposób:
1. Składy do kolejek zgłaszamy do pół godziny przed rozpoczęciem 1 spotkania w danej kolejce (czyli osoby, które posiadają w swoim składzie zawodników Bełchatowa, Częstochowy oraz Olsztyna muszą albo podjąć ryzyko i wystawić tych zawodników na ponad miesiąc przed spotkaniem, lub po prostu zmienić ich na rezerwowych z innych klubów :)).
2. Punkty za kolejkę 5 i 6 naliczymy dopiero po rozegraniu zaległych spotkań w grudniu. Zrobimy tak aby uniknąć zamieszania związanego z publikacją częściowych wyników. Tak więc klasyfikacja po IV kolejce będzie zmieniona dopiero po rozegraniu VII kolejki pod koniec listopada.
3. Nie możemy doliczyć zaległych spotkań do kolejki VIII czy IX gdyż od VII kolejki ruszamy z Pucharem Betsafe.com i wtedy wypaczyłoby to wyniki tamtych kolejek.
4. Zdajemy sobie sprawę, że opóźnienia te wprowadzą pewne zamieszanie do klasyfikacji, ale na szczęście będzie trwało to tylko do końca grudnia... :)
filips1990
Posty: 9
Rejestracja: 20 paź 2009, o 11:18
Płeć: M

Re: V kolejka

Post autor: filips1990 »

Drzyzga nie zagra w najbliższym meczu Częstochowy (09.11. z Resovią) z powodu drobnej kontuzji... Mam nadzieje że zadbaliście o dwóch klasowych rozgrywających :]
Awatar użytkownika
darek11azs
Posty: 16
Rejestracja: 26 paź 2009, o 20:19
Płeć: M

Re: V kolejka

Post autor: darek11azs »

Mam Drzyzgę i Łomacza. Chyba Łomacz nie złapie kontuzji:)
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: V kolejka

Post autor: Nagor »

Niestety wynik dzisiejszej kolejki został wypaczony, gdyż strona nie działała przed rozpoczęciem kolejki, nie mogłem zmienić kapitana. Było napisane, że 3 nieudane logowania, za 30 min mogłem spróbować... Za takie coś to ja dziękuję, jak mamy za coś płacić, to chociaż za coś co dobrze działa...
...
Awatar użytkownika
darek11azs
Posty: 16
Rejestracja: 26 paź 2009, o 20:19
Płeć: M

Re: V kolejka

Post autor: darek11azs »

Też chciałem zmienić przyjmujących i atakującego a tu się nie dało:(
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: V kolejka

Post autor: jaet »

Jak mnie Jarosz denerwuje... ;). 15 minut się głowiłem, czy zrobić z niego kapitana, zwyciężył rozsądek i wyrachowanie - postawiłem na Ruciaka, a szkoda. Co do występów Kuby i Janeczka trzeba się konsultować z wróżką. Resovia dała ciała i nie chodzi o to, że przegrała, a o to że tak gładko. Podejrzewam, że wszyscy spodziewali się w tym hicie kolejki batalii i niezłych zdobyczy, a tu klops :] .
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1529
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: V kolejka

Post autor: nikt wazny »

wyliczone na kolanie i z ciągle zmieniających się statów z pls.pl:
ZAKSA:
Masny - 18
Jarosz - 25
Sammelvuo - 20
Gladyr - 19
Benek - 9
Mierzej - 14
Ruciak - 20

Reska:
Grzyb - 10,5
Oivanen - 17
Redwitz - 5
Wika - 12,5
Akhrem - 15
Igła - 10.
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4612
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: V kolejka

Post autor: niepoinformowany »

Mi wychodzi Oivanen 18.5
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1529
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: V kolejka

Post autor: nikt wazny »

liczyłem na szybko. Sorki za ewentualne błędy...
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Awatar użytkownika
darek11azs
Posty: 16
Rejestracja: 26 paź 2009, o 20:19
Płeć: M

Re: V kolejka

Post autor: darek11azs »

Podliczył ktoś Jastrzębie?
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1529
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: V kolejka

Post autor: nikt wazny »

darek11azs pisze:Podliczył ktoś Jastrzębie?
http://stats.plusliga.pl/MatchStatistic ... atchID=253 - statystyki
http://volleyclub.pl/regulamin.php - sposób podliczania punktów.
długopis, karta i do dzieła.
to naprawdę nic trudnego :)
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Broki
Posty: 17
Rejestracja: 19 paź 2009, o 22:36
Płeć: M

Re: V kolejka

Post autor: Broki »

statystyki Delecty (pierwszy raz robiłem, także nie wiem czy dobrze ;) )

Pieczonka 9
Gruszka 4
Sopko 32
Jurkiewicz 13
Cerven 29,5
Lipiński 12,5
Woicki 15,5
Szymański 17,5
Dębiec 16 (lub 17,5 jeżeli liczyć ten punkt zdobyty blokiem :D )
Wspaniały 7


i jeszcze dodam Jastrzębski

Nowik 17,5
Czarnowski 14,5
Szczygieł 5,5
Łomacz 15
Master 9
Abramov 32
Hardy 20
Yudin 8
Azenha 20,5
Rusek 18
Santilli 4

mam jeszcze pytanie: czy do punktów w managerze liczyć % przyjęcia pozytywnego czy bdb?
filips1990
Posty: 9
Rejestracja: 20 paź 2009, o 11:18
Płeć: M

Re: V kolejka

Post autor: filips1990 »

Zarówno libero jak i przyjmującym liczy się % przyjęcia pozytywnego (masz napisane w regulaminie :) )
kubana
Posty: 23
Rejestracja: 18 paź 2009, o 18:24
Płeć: M

Re: V kolejka

Post autor: kubana »

Czy dodane zostały już punkty za 5 kolejkę czy jak to wkoncu zostanie zrobione? bo nie śledziłem całej rozmowy o naliczaniu za mecz Bełchatowa...

jak to zostanie zrobione? bo wchodząc w punkty za poszczególne kolejki mam wszędzie 0 i jestem ciekaw kiedy coś się pojawi:D


Sory;) już wszystko wiem;) a nie wiem jak posta usunąć;d;d
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: V kolejka

Post autor: KadrO »

dudek20 pisze:ludzie co wy tak zamulacie
Lepiej pisać 3 posty pod sobą i bezsensownie spamować? Boże, ludzie pomyślcie.

Przepraszam za OT, ale takie coś naprawdę razi...

Po drugie jeśli chcesz se wyliczyć, a nikt Ci nie wyliczył (jak mi przykro), to regulamin, karteczka i wio...
teken
Posty: 61
Rejestracja: 11 paź 2009, o 12:58
Płeć: M

Re: V kolejka

Post autor: teken »

Mam tak:

Redwitz - ??
Kurek - Katar
Ruciak - ??
Możdżonek - Katar
Pliński - Katar
Lubiejewski - ??
Dębiec - 16
Wspaniały - 7

Razem 23
ODPOWIEDZ

Wróć do „Manager Strefy Siatkówki”