Pomysł

Manager Strefy Siatkówki - http://www.volleyclub.pl

Moderatorzy: volleyclub pl, nig

teken
Posty: 61
Rejestracja: 11 paź 2009, o 12:58
Płeć: M

Pomysł

Post autor: teken »

Nie wiem czy mój pomysł znajdzie uznanie, ale wszyscy wiemy, że w statystykach PLS są błędy. Volleyclub powinno wysyłać SWOICH ludzi do zapisywania statystyk.
Lookost
Posty: 52
Rejestracja: 18 paź 2009, o 20:02
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz/Poznań

Re: Pomysł

Post autor: Lookost »

teken pisze:Nie wiem czy mój pomysł znajdzie uznanie, ale wszyscy wiemy, że w statystykach PLS są błędy. Volleyclub powinno wysyłać SWOICH ludzi do zapisywania statystyk.

Nierealne :)
Marshall
Posty: 32
Rejestracja: 13 paź 2009, o 00:08
Płeć: M
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Pomysł

Post autor: Marshall »

A zapłasicz im za to?? :P
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pomysł

Post autor: Nagor »

Marshall pisze:A zapłasicz im za to?? :P
W końcu kasa z SMS musi na coś iść :D Jestem za xD
...
alexkiller
Posty: 53
Rejestracja: 10 paź 2009, o 11:22
Płeć: M

Re: Pomysł

Post autor: alexkiller »

teken pisze:Nie wiem czy mój pomysł znajdzie uznanie, ale wszyscy wiemy, że w statystykach PLS są błędy. Volleyclub powinno wysyłać SWOICH ludzi do zapisywania statystyk.
hahaha długo nad tym myślałeś? :] pewnie uważasz, że całe zło w tej grze to statystycy i to oni wypaczają wyniki w klasyfikacji generalnej?
wiem doskonale, że błędy się pojawiają, bo sam o kilku pisałem na początku, nie wszystkie zostały poprawione. I przykład pierwszy z brzegu, według dzisiejszych statystyk Dębiec zdobył 1 punkt. I to punkt blokiem :)) to się nazywa dopiero absurd. Mam nadzieję, że akurat to poprawią, bo mój arkusz w excelu nie przewidział możliwości zdobycia takiego punktu przez libero :D

Niemniej jednak zastanówcie się trochę, zanim cokolwiek napiszecie na tym forum. Całą grę koordynują na bieżąco pewnie ze 2-3 osoby, które robią to pewnie charytatywnie lub za psie pieniądze; kasy z aktywacji drużyn też wbrew pozorom niewiele, zwłaszcza przeliczając to na kilka miesięcy trwania konkursu lub na 18 kolejek. Na pewno na tym nie zarobią. Poza tym są teoretycznie "profesjonalni" statystycy w każdej z drużyn, którzy się tym docelowo zajmują, jak widać popełniają błędy, ale na pewno nie wypaczają wyników managera...

Cieszcie się grą w takiej postaci w jakiej jest, a nie szukacie dziury w całym i generujecie pomysły coraz bardziej odrealnione.....
Chodząc po ziemi trzymaj głowę w chmurach...
kubaw1980
Posty: 31
Rejestracja: 7 paź 2009, o 01:40
Płeć: M

Re: Pomysł

Post autor: kubaw1980 »

teken pisze:Nie wiem czy mój pomysł znajdzie uznanie, ale wszyscy wiemy, że w statystykach PLS są błędy. Volleyclub powinno wysyłać SWOICH ludzi do zapisywania statystyk.
Świetny pomysł. A statystyki możemy robić sami (Volleyclub nie ma pewnie tylu ludzi i jest to dla nich nieopłacalne). Jest tu tylu zapeleńców (mam na myśli tych, co regularnie chodzą na mecze), że na każdą drużynę starczyłoby spokojnie po 3 osoby. Dodatkowo można by bardziej "urealnić" w punktacji to, co zawodnicy rzeczywiście prezentują na boisku. Mam na myśli wprowadzenie do takich statystyk obrony (tu ukłon dla libero) i ataki przy potrójnym, podwójnym bądź pojedynczym bloku lub też na czystej siatce (tu z kolei ukłon dla rozgrywających).
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: Pomysł

Post autor: mazia »

kubaw1980 - robienie statystyk to wbrew pozorom nie takie proste zadanie. Jak zakwalifikujesz zagrywkę, która "ustrzeliła" przyjmującego i poleciała w aut? As czy błąd w przyjęciu? A jeśli do bloku skakało 2 zawodników i obydwaj dotknęli piłkę? Po pół punktu? Czy rzucisz monetą? Jak chcesz robić statystyki? z TV? a może na hali? zbliża się weekend, grają praktycznie wszystkie ligi. Pewnie w twojej okolicy też się jakiś zespół znajdzie, chociażby z 3 ligi. Spróbuj zrobić staty z tego meczu, pokaż wyniki swojej pracy komuś, kto był na meczu, a po weekendzie opowiedz o swoich doświadczeniach. Wtedy porozmawiamy jakie to proste zadanie.
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
kubaw1980
Posty: 31
Rejestracja: 7 paź 2009, o 01:40
Płeć: M

Re: Pomysł

Post autor: kubaw1980 »

mazia pisze:kubaw1980 - robienie statystyk to wbrew pozorom nie takie proste zadanie. Jak zakwalifikujesz zagrywkę, która "ustrzeliła" przyjmującego i poleciała w aut? As czy błąd w przyjęciu? A jeśli do bloku skakało 2 zawodników i obydwaj dotknęli piłkę? Po pół punktu? Czy rzucisz monetą? Jak chcesz robić statystyki? z TV? a może na hali? zbliża się weekend, grają praktycznie wszystkie ligi. Pewnie w twojej okolicy też się jakiś zespół znajdzie, chociażby z 3 ligi. Spróbuj zrobić staty z tego meczu, pokaż wyniki swojej pracy komuś, kto był na meczu, a po weekendzie opowiedz o swoich doświadczeniach. Wtedy porozmawiamy jakie to proste zadanie.
Zdaje sobię sprawę, że to nie łatwa sprawa, skoro nawet zawodowcy miewają pomyłki (vide trwające Klubowe Mistrzostwa Świata). Ale skoro tu spływa taka fala krytyk co do statystyk PlusLigi, to ironicznie zaproponowałem, żeby krytykujący sami spróbowali tego. Przypuszczam, że wyszedł by jeszcze większy pasztet. Aczkolwiek, dalej obstawiam przy pomyśle, aby prowadzić dodatkowe statystyki odnośnie obron i skuteczności rozegrania (ataki na potrójny, podwójny, pojedynczy blok i na czystą siatkę) -to nie jest takie trudne, bo skupiamy się tylko na tych dwóch elementach, a resztę dalej pozostawić profesjonalistom (statystykom PlusLigi).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Manager Strefy Siatkówki”