Pierwsze podsumowanie II edycji Managera

Manager Strefy Siatkówki - http://www.volleyclub.pl

Moderatorzy: volleyclub pl, nig

Awatar użytkownika
nig
volleyclub
volleyclub
Posty: 51
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 20:48
Płeć: M
Kontakt:

Pierwsze podsumowanie II edycji Managera

Post autor: nig »

Pierwszy miesiąc rozgrywek plusligi oraz drugiej edycji naszego Managera mamy za sobą. Pozwolimy sobie więc na krótkie podsumowanie. W zeszłym roku aktywowanych zostało 2947 drużyn w tym roku jest ich zaledwie 743. Managerów było 2224, teraz jest 453. Liczby mówią same za siebie... Mimo, że w tym roku mamy lepsze nagrody i utrzymaliśmy cenę aktywacji drużyny za pomocą przelewu na poziomie z zeszłej edycji to całe przedsięwzięcie nie rokuje dobrze na przyszłość i stawia pod znakiem zapytania kolejne edycje. Prosimy Was o rady i uwagi, abyśmy mogli lepiej dostosować nasz serwis do Waszych oczekiwań.
Manager Strefy Siatkówki http://www.volleyclub.pl
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pierwsze podsumowanie II edycji Managera

Post autor: d12343 »

utrzymaliśmy cenę aktywacji drużyny za pomocą przelewu
jasne jasne...ale o giga-podwyżce ceny za aktywację smsem już cicho sza ;)
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
Awatar użytkownika
nig
volleyclub
volleyclub
Posty: 51
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 20:48
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pierwsze podsumowanie II edycji Managera

Post autor: nig »

d12343 pisze:
utrzymaliśmy cenę aktywacji drużyny za pomocą przelewu
jasne jasne...ale o giga-podwyżce ceny za aktywację smsem już cicho sza ;)
Czyli mamy już pierwszy punkt do listy minusów:
1. Za wysoka cena aktywacji SMS.

Coś jeszcze z minusów? A może są jakieś plusy?
Manager Strefy Siatkówki http://www.volleyclub.pl
dedkam
Posty: 105
Rejestracja: 25 wrz 2009, o 14:46
Płeć: M
Lokalizacja: Łańcut k/Rzeszowa

Re: Pierwsze podsumowanie II edycji Managera

Post autor: dedkam »

na plus na pewno nagrody, bo na pewno są wyższe w tym roku,
a jeśli chodzi o liczbę zainteresowanych to sam się zastanawiam dlaczego jest ich tak mało, być może potrzeba lepszej reklamy. Chociaż niby Ci co grali w tamtym roku powinni byli wiedzieć o nowym sezonie. Jak dla mnie ten manager to świetna zabawa i tak jak miałem w tamtym roku tylko 2 drużyny tak teraz mam ich 8.
Może inni mają pomysły dlaczego tak spadła popularność tej gry.
Na zawsze Resovia
wlodi9
Posty: 15
Rejestracja: 13 paź 2009, o 17:42
Płeć: M

Re: Pierwsze podsumowanie II edycji Managera

Post autor: wlodi9 »

Mam pare pomyslow na udoskonalenie tej "zabawy", czyli przede wszystkim na zwiekszeniu liczby menadżerów. Głownie trzeba zaczac od reklamy, bo ta jest chyba znikoma. Nie chcialbym sie tutaj wymadrzac na forum, wiec jakbyscie byli zainteresowani to piszcie na priva badz maila, pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
nig
volleyclub
volleyclub
Posty: 51
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 20:48
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pierwsze podsumowanie II edycji Managera

Post autor: nig »

wlodi9 pisze:Mam pare pomyslow na udoskonalenie tej "zabawy", czyli przede wszystkim na zwiekszeniu liczby menadżerów. Głownie trzeba zaczac od reklamy, bo ta jest chyba znikoma. Nie chcialbym sie tutaj wymadrzac na forum, wiec jakbyscie byli zainteresowani to piszcie na priva badz maila, pozdrawiam ;)
Prosimy o zamieszczenie pomysłów na forum, unikniemy dzięki temu powtórzeń - przecież ktoś może mieć podobne pomysły jak Pan.
Manager Strefy Siatkówki http://www.volleyclub.pl
wlodi9
Posty: 15
Rejestracja: 13 paź 2009, o 17:42
Płeć: M

Re: Pierwsze podsumowanie II edycji Managera

Post autor: wlodi9 »

Tylko ja mialem bardziej wizje rozbudowania Waszej organizacji :D ... ale no dobra, nie znam Waszego budżetu, ale reklama np. na transmisji meczów PLS w Polsacie Sport.
A co do samego menadżera to mozna by go troche przedluzyc, bo seozn PLS nie trwa zbyt dlugo, proponuje by wprowadzic np. Ligę Światową. Tak żeby zabawa trwała praktycznie cały rok. Możliwe też, że niektórzy uczestnicy nie sa zadowoleni z nagród, bo nie kazdy obstawia mecze za pieniadze (mowa o Tobecie). Dla ludzi co sie na tym nie znaja, nagrody w tej postaci nie sa atrakcyjne.
zibibobi
Posty: 790
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Pierwsze podsumowanie II edycji Managera

Post autor: zibibobi »

Dedkam napisal: na plus na pewno nagrody, bo na pewno są wyższe w tym roku.
Może i są wyższe, ale boję się że do czasu i za chwile to wszystko pierdyknie. Pierwszym sygnałem może być informacja o zamknięciu konta "Nasze typy". Jeszcze do wczoraj, czy przedwczoraj, jedną z nagród były tzw. żetony. Kiedy dopytywałem organizatorów w jaki sposób moge go wykorzystać uzyskałem odpowiedź "co i jak". Poinformowano mnie, że "na stronie http://volleyclub.pl/nasze_typy_typy.php dostępne są typy (oczywiście nie non stop tylko jak jakieś spotkanie akurat typujemy).
Pan posiada żeton więc jeśli jest Pan zalogowany i na interesującym Pana zakładzie kliknie Pan przycisk "Kup" to pokaże się informacja, że posiada Pan żeton oraz wyświetli się napis - Kliknij przycisk "Kup" jeśli chcesz wykorzystać 1 z dostępnych żetonów." Jeśli wybierze Pan opcję "Kup" to zostanie wykorzystany Pański żeton a Pan uzyska dostęp do tego typu.
Do tej pory takiej mozliwości nie miałem bo nie typowano żadnego spotkania. W 8 kolejce zająłem 2 miejsce a więc też powinien przysługiwac mi żeton. Wszystko wskazuje na to, że z tymi nagrodami trzeba się pożegnać, że byłą to niczym nie uzasadniona iluzja.
Utyskiwania o tym, że jest zbyt mało uczestników i zbyt mało zespołów dowodzą, że być może całe to przedsięwzięcie jest nieopłacalne ekonomicznie. A jak wiadomo nikt nie chce dopłacać do interesu. Jedynym wyjściem jest pozyskanie sponsora, który chcialby sfinasnować tą zabawę.
Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Pierwsze podsumowanie II edycji Managera

Post autor: volleyclub pl »

Witam! Niestety dział Nasze Typy musieliśmy zamknąć z powodów niezależnych od nas, stąd też dalsze przyznawanie żetonów zostało wstrzymane. Bardzo nam przykro z tego powodu.
Co do pozostałych nagród, to nic się nie zmienia, będą wypłacane zarówno dla zwycięzców kolejek, jak i najlepszych mangerów całej edycji. Nie ma powodów do obaw.
kamilo83
Posty: 9
Rejestracja: 12 lis 2009, o 14:54
Płeć: M

Re: Pierwsze podsumowanie II edycji Managera

Post autor: kamilo83 »

Witam ja też jestem zaskoczony in minus spadkiem zainteresowania II edycją managera moim zdaniem jest to świetna zabawa i warto by było ją kontynuować w najbliższych sezonach a jakby nastąpił rozwój to nawet rozszerzona o managera plusligi kobiet ale to raczej nie temat na teraz. Z tego co się orientuję to sponsorem jest firma Tobet może by tak spróbować pozyskać dodatkowych sponsorów, którzy mogliby współfinansować managera co mogłoby zagwarantować bardziej atrakcyjne nagrody dla uczestników a to zapewne wpłynęło by na zwiększenie zainteresowania managerem. Nasuwa mi się taka myśl, że można by pokombinować z PZPS-em może oni byli by zainteresowani rozwojem managera co mogłoby wpłynąć na rozpowszechnianie siatkówki ligowej w Polsce( np. dla nich mogłaby być to dodatkowa forma promocji tego sportu w naszym kraju) jak wiemy sponsorem siatkówki ligowej w Polsce jest Plus może dzięki kontaktowi ze związkiem udałoby się pozyskać jako sponsora głównego managera właśnie tą firmę. Nie wiem jak to było z reklamą managera może trzeba by ją przeprowadzić na szerszą skalę np. umieścić informację na najpopularniejszych portalach sportowych i w gazetach. Pozdrawiam
alexkiller
Posty: 53
Rejestracja: 10 paź 2009, o 11:22
Płeć: M

Re: Pierwsze podsumowanie II edycji Managera

Post autor: alexkiller »

zainteresowanie tą edycją managera zaskakuje zdecydowanie in minus. Teoretycznie każda z osób biorących udział w poprzedniej edycji dostawała maile z informacją o początku nowego sezonu, więc można uznać, że była świadoma startu managera. Trzeba by było się zastanowić czemu tylko tak niewielka część osób z I edycji przystąpiła do drugiej ???
Po dłuższym zastanowieniu poszedłbym tropem b. wysokiej opłaty aktywacyjnej przez smsa. Wydawałoby się to irracjonalne w obecnych czasach przy takiej dostępności kont internetowych, popularności szybkich przelewów internetowych. 4 zł za jedną drużynę czy wielokrotność tej kwoty za kilka drużyn to naprawdę niewiele w perspektywie dobrej zabawy przez jakieś 6 miesięcy. Wydaje się jednak, że wielu młodszych kibiców mogło nie mieć dostępu do konta bankowego, a aktywacja prawie 3 razy droższa przez sms zdecydowanie dyskredytuje ten sposób...Gdybym nie miał możliwości opłacenia gry z konta bankowego też bardzo mocno bym się zastanowił czy się zgłaszać....Pytanie bardziej do Was - czy dysponujecie odpowiednimi statystykami z pierwszej edycji ile osób opłaciło start poprzez sms a ile przez przelew bankowy, będzie wszystko jasne ;)

Szersza reklama na pewno by nie zaszkodziła :) Rozumiem, że jako współpracownicy serwisu siatka.org to właśnie tam manager był reklamowany, ale wydaje mi się, że względnie tania reklama na tematycznych (siatkarskich) portalach, mogłaby zdecydowanie podnieść popularność. Dodatkowo po każdej kolejce mogłoby się pojawiać krótkie podsumowanie danej kolejki (najlepsze drużyny, najlepsi zawodnicy, czołówka klasyfikacji generalnej) w newsie na siatka.org. Coraz więcej postronnych obserwatorów miałoby styczność z grą na bieżąco, dla części osób byłaby to jeszcze większa mobilizacja, żeby w perspektywie móc pojawić się na siatka.org :P

jeśli chodzi o nagrody to są one tylko teoretycznie lepsze. Pierwsze 10 miejsc w klasyfikacji generalnej owszem, ale nagrody za każdą kolejkę już nie bardzo. Umówmy się - żetony do "typów" za pierwsze 5 miejsc nie były w żaden sposób atrakcyjną nagrodą nawet dla osób, które bawiły się w zakłady bukmacherskie (co do idei "typów" ok, zgadzam się jak najbardziej, że wciąż bardzo często można znaleźć sporo "dziwnych "kursów na mecze siatkarskie i wielu ustalających te kursy niekoniecznie zna się na rzeczy :] ), a co dopiero dla osób, które nigdy nie miały z obstawianiem nic wspólnego !!! Trochę podobnie wygląda sytuacja z nagrodą za I miejsce w danej kolejce - domyślam się, że spora część osób nie ma większego pojęcia o zakładach, nie bawi się w to i nie jest to dla nich wystarczająca zachęta. Z mojej perspektywy to bez większej różnicy, jako że sporo zajmuję się zakładami właśnie w ciągle "niszowej" dla bukmacherów siatkówce, nie jest dla mnie większym problemem obrócić kilka razy otrzymanym bonusem i faktycznie wypłacić pieniądze na konto, czyli jednym słowem dostać już w pełni realną nagrodę. Niestety pewnie dla wielu to będą tylko wirtualne pieniądze, stąd mniejsze zainteresowanie taką nagrodą. Domyślam się, że takie wymagania sponsora, w końcu to bukmacher, ale na przyszłość można by się zastanowić nad uatrakcyjnieniem nagród za kolejki i przede wszystkim przyznawanie nagród pieniężnych czy rzeczowych (nawet minimalnych) np. dla pierwszej piątki kolejki (nie wspominam o "typach", bo wyraziłem już opinię o tego typu nagrodach powyżej). Z psychologicznego punktu widzenia przyznanie pięciu niższych zamiast jednej wyższej nagrody w każdej kolejce powinno zdecydowanie motywująco podziałać na ludzi, którzy czasami w podświadomości myślą, że jeśli tylko pierwsze miejsce jest nagradzane i bardzo trudno je zdobyć to nie ma sensu w ogóle brać udziału !!! Przy takiej strukturze nagród myślę, że i większe zainteresowanie byłoby managerem w trakcie sezonu, część osób mogłaby tworzyć nowe drużyny nawet w połowie sezonu wiedząc, że mogą ciągle zdobyć nagrody w każdej kolejce ;)

słowo odnośnie sponsorów - zdaję sobie sprawę jak ciężko obecnie pozyskać sponsorów do jakichkolwiek przedsięwzięć, zwłaszcza siatkarskich, ale dla takiego Plusa (naczelnego sponsora polskiej siatkówki) wyłożenie 10 czy 15 tys. zł nie powinno być większym problemem w zamian za zaistnienie w nazwie (np. Plus Manager) czy dalsze budowanie pozytywnego wizerunku. Swoją drogą, może byliby zainteresowani promowaniem się poprzez nagrody (jakieś telefony czy akcesoria) ;)

warto by było zastanowić się nad przywróceniem Pucharu Polski z poprzedniego sezonu. Była to ciekawa alternatywa także dla słabszych drużyn, które były daleko w klasyfikacji generalnej i nie miały tam większych szans zawalczenia. Z powodzeniem mogły się wykazać w pucharze Polski. Swoją drogą szkoda, że w tym sezonie pucharu nie ma, tak naprawdę tylko dwie kolejki wypadają przez katarskie podboje skry, można było je po prostu pominąć w pucharze. Częścią nagród mogłoby być zwiększenie budżetu dla najlepszych drużyn - na pewno z korzyścią, jeśli po rozegraniu pucharu zostałoby jeszcze sporo kolejek do klasyfikacji generalnej. A dla was taki puchar to też jak wiadomo dodatkowa korzyść (przy pewnie minimalnych kosztach organizacyjnych), bo za niewielką opłatą trzeba by było aktywować swoje drużyny ...

Zmiany w regulaminie samego managera w tym roku uważam na plus, przede wszystkim mniejsze przedziały punktowe (41-50, 51-60), gdzie kiedyś to był jeden przedział i zawodnik, który w całym sezonie osiągał skuteczność 59% dostawał w managerze dokładnie tyle samo punktów co za 41%. Z jednym sporym zastrzeżeniem, ale o tym za chwilę. 1,5 za kapitana czy rezerwowi (zresztą sam za tym mocno optowałem w tamtym sezonie) to też pozytywne zmiany.
Moim zdaniem przy pozmienianych punktacjach zdecydowanie ucierpiała pozycja atakującego. Są to prawie w każdej drużynie najdrożsi zawodnicy i prawie w każdej wcale nie są najlepiej punktujący z punktu widzenia managera. Po części wynika to z przeciętnej formy wielu z nich od początku sezonu, ale w głównej mierze punktacja. Bo jak porównać wyczyn przyjmującego, który ma np. 72% przyjęcia (dostaje za to 9 punktów) z taką samą skutecznością w ataku atakującego ??? Nie dość, że dla każdego atakującego taka skuteczność to "mega" wyczyn i zwykle zdarza się jednemu zawodnikowi z całej ligi raz na 5 kolejek to jeszcze za te 72% ataku dostanie "tylko" 6 punktów. Jaka tu sprawiedliwość ??? Przyjmujących ze skutecznością 60 czy 70 % w każdej kolejce jest kilku, umówmy się - nie jest to nic nadzwyczajnego, natomiast atakujący jak już osiągnie 50 kilka % ataku to już można mówić o jego dobrym meczu. Taka już specyfika tez pozycji ;) Wniosek z tego taki, że atakujący zostali potraktowani w tym sezonie zdecydowanie nieadekwatnie do swoich wysokich cen i generalnie można było ich kosztem kupić lepszych przyjmujących czy środkowych, bo im zdecydowanie łatwiej zdobyć większe ilości punktów, a i są zdecydowanie tańsi ;)

Jeszcze jeden pomysł, który mi się nasuwa co do przebiegu managera. Można by było co kilka kolejek aktywnie zmieniać ceny zawodników. U tych lepiej grających rosłyby ceny, byłoby ich trudniej kupić w trakcie sezonu, ewentualnie można by było więcej zarobić na ich sprzedaży - myślę, że byłoby to dodatkowe urozmaicenie dla grających, niewielkim kosztem czasowym ze strony organizatorów ;)

Pomysły, żeby rozszerzyć managera na całoroczne granie uważam na razie za chybione - raz, że w miesiącach wakacyjnych zainteresowanie zdecydowanie by spadło z oczywistych względów a dwa, że nie chce mi się wierzyć, żeby np. w managera LŚ chciało się bawić dużo ludzi, jeśli ciężko to idzie z Plus Ligą. Co więcej jak wiadomo LŚ przez wiele krajów jest traktowana jak poligon doświadczalny, często najlepsi zawodnicy nie grają - wątpliwa zabawa.

cóż, to chyba na tyle tych elaboratów, naprawdę zadziwia czemu w kraju, gdzie siatkówka prawie dorównuje popularnością kopanej, nie ma nawet tysiąca osób bawiących się w managera. Dla osób interesujących się siatkówką i oglądających Plus Ligę zabawa w managera jest naprawdę przednia i nie piszę tego dlatego, że wygrałem już 2 kolejki w tym sezonie, ale że faktycznie sprawia mi to dużą przyjemność, a od zeszłego sezonu zupełnie inaczej postrzegam grę poszczególnych zawodników a podstawową sprawą po każdym meczu jest zajrzenie do statystyk, które często mówią zupełnie coś innego o występie danego zawodnika niż sucha liczba punktów przez niego zdobytych ;)

Wytrwałości w tworzeniu, ulepszaniu i rozpowszechnianiu managera, aby nie zginął śmiercią naturalną :)
Chodząc po ziemi trzymaj głowę w chmurach...
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Pierwsze podsumowanie II edycji Managera

Post autor: volleyclub pl »

Dzięki za sporo uwag. W skrócie odniosę się tylko do niektorych z nich, żeby nie tworzyć zbędnych niedomówień.

Co do opłat smsem. Dla wszystkich, którzy próbowali zebrać jakiekolwiek środki przy pomocy tego sposobu - myślę, że nasza decyzja jest oczywista. Dla tych, którzy nie próbowali, w skrócie : prowizje dla operatora takiego systemu wahają się w okolicach 50%, od tego trzeba odjąć VAT i podatek dochodowy.... Ile zostaje dla nas? Policzcie sobie sami :)..

Co do sponsorów.. Organizujemy zabawę po raz drugi, dwa razy składaliśmy oferty nie tylko do takich firm jak główny sponsor naszej ligi (to chyba dla wszystkich był oczywisty krok :P), ale i wszystkich pozostałych w jakikolwiek sposób reklamujących się na meczach, przed nimi itd... Odzewu brak.. Zresztą podobnie, jak w samej organizacji, której najbardziej powinno zależeć na promocji ligi.. Trwały rozmowy, po czym dostaliśmy info, że oni wystartują ze swoim własnym konkursem.. Startują od prawie 2 lat :P

Jeśli chodzi o nagrody, jasne, że mogłyby być lepsze, większe, też nam na tym zależy, ale do tego trzeba albo zebrać pieniądze od uczestników, albo mieć bogatego sponsora :). Jak widać wyżej, oba warianty są bardzo trudne do realizacji..

To tak w skrócie, żeby nie ciągnąć dalej tych wątków i nie tworzyć zbędnych mitów ;).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Manager Strefy Siatkówki”