Obuwie

Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Obuwie

Post autor: Kay »

hubert pisze: Chyba jakby grał w drewniakach. Każdy but poza trampkami z cienką podeszwą zapewnia odpowiednią amortyzację. Te wszystkie "systemy" to marketing.
Ja wiem, że system SuperDuperEnergyMax300, nie różni się wiele od Hiper-vajperDefinitionSport4, jednak amortyzacja to amortyzacja. Ja halówki rozumiem jako właśnie ten kawałek gumy i materiału, bo za 20 zł jak wspomniał Marker innych nie będzie. Przekolorowałem trochę poprzedniego posta, bo wydało mi się że to był trochę niesłuszny atak na Szczepanowa.
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Obuwie

Post autor: Mate »

Nie ma co porównywać butów za 200 zł, a halówek za 10 razy mniej. Moje Gele Rocket 07/08 są w wyśmienitym stanie, a kupiłem je 1,5 roku temu. Stawiam, że posłużą jeszcze ok. paru ładnych lat. Gram w nich w siatkę, na orliku w nogę, kiedyś były całe w glinie po bieganiu. Wcześniej je wychwalałem, ale są to świetne buty. Przy takim trybie życia, halówki musiałbym wymieniać co 2 tygodnie. To jest ok. 40 zł na miesiąc. Po 1,5 roku kupiłbym sobie CyberZero, czyli powołanie do Kadry Szkoły, nast. Reprezentacji Wojewódzkiej i Reprezentacji Polski :) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
marlon
Posty: 8
Rejestracja: 12 sty 2010, o 00:01

Re: Obuwie

Post autor: marlon »

Z doświadczenia wiem, że jest duża różnica pomiędzy butami typu "adidas" za 60 zł o grubość podeszwy 2cm, a butami firmy ASICS za 200zł z podeszwami o tej samej grubości. Osoba wysoka i mniej skoczna, rzeczywiście może stwierdzić, że nie odczuwa żadnej różnicy, ale każdy "skrzat" opierający swoją grę na skoczności i dynamice potwierdzi, że te wszystkie systemy jednak robią różnicę. Rodzaj gumy, jej elastyczność, sposób w jaki zbudowana jest podeszwa to wszystko składa się na to w jakim stopniu but przejmie te obciążenia które normalnie brały by na siebie Twoje stawy. Uwierz mi że gdybyś Ty sam pograł przez tydzień w tym pierwszym typie obuwia, potem kolejny tydzień w butach do siatkówki np. ASICS już nigdy nie wróciłbyś do poprzednich.


A co do pytania zadanego przez KrisJumpstyle Kurek gra w "ADIDAS TS COMMANDER", a Winiar " ADIDAS COMMANDER LITE TD"
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: hubert »

marlon pisze:Uwierz mi że gdybyś Ty sam pograł przez tydzień w tym pierwszym typie obuwia, potem kolejny tydzień w butach do siatkówki np. ASICS już nigdy nie wróciłbyś do poprzednich.
Grałem przez 10 lat w takich butach bo innych nie było i zaliczam się do skrzatów: 185 cm wzrostu + 95 cm wyskoku.
Zero problemów. Potem przerzuciłem się na Mizuno i Asicsa i nie powiedziałbym, że różnica była taka abym jakieś preferował ( no może poza wyglądem )
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
sensei
Posty: 1
Rejestracja: 3 lip 2010, o 18:13
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: sensei »

Witam. Mam takie pytanie odnośnie butów Asics Gel Sensei 2. Czy ktoś wie, czy niebieski model tych butów jest jeszcze w sprzedaży? Aha, i chodzi mi o niską wersję (nie za kostkę).

Z góry dzięki :P
krzychpen
Posty: 2
Rejestracja: 9 lip 2010, o 19:39
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: krzychpen »

Tak więc , mam pytania dotyczące modelu butów ASICS (bo tyle udało mi sie uchwycić), których używał GROZER w meczu z Polska w tej edycji Ligi Światowej. Były to buty za kostkę, całe czarne z białymi paskami asicsa. Prosze o linki lub chociaż nazwe :P

fotka : http://www.plusliga.pl/download/scale/5 ... 10-097.jpg
KrisJumpstyle
Posty: 8
Rejestracja: 5 lip 2010, o 16:34
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: KrisJumpstyle »

Co myślicie o grze w siatke w butach do kosza? Buty do siatki to tylko Asics i Mizuno, ale wielu graczy gra w butach do kosza typu Nice i Adidas. Przymierzam się do kupna butów i się tak teraz zastanawiam, bo parę modelów Adidasa mnie interesuje, ale nie wiem czy takie buty będą dla mnie dobre, z racji tego że są właśnie do kosza.
Awatar użytkownika
gadugadu
Posty: 253
Rejestracja: 22 lis 2009, o 12:10
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: gadugadu »

Buty do koszykówki nadają się do grania tylko muszą by w miarę lekkie
labster9
Posty: 1
Rejestracja: 29 lip 2010, o 20:21
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: labster9 »

Buty do kosza nadają się do gry w siatkówkę lepiej niż obuwie Asicsa. Gdyby tak nie było, to R.Lozano nie zażądałby od ówczesnego sponsora rep. Polski, czyli Asicsa, aby zawodnicy mieli wymieniane obuwie co 6 tygodni. Lozano argumentował ten 'rozkaz' tym, iż buty Asics szybko tracą swoje właściwości amortyzacyjne. Dla tych, którzy trenują 3 razy w tygodniu i grają mecz raz na tydzień to może nie być problem, ale dla siatkarzy trenujący 2 razy dziennie to gra w jednych butach przez długi okres czasu może być naprawdę niebezpieczna. Z resztą, wystarczy zobaczyć jakie trendy panują w Plus Lidze. Coraz mniejsza liczba graczy wychodzi na parkiety w obuwiu Asicsa, a coraz częściej są to nike lub adidas. Nie sugerujcie się też obuwiem w jakim grają zawodnicy w kadrach swoich państw bo często sponsor narzuca im, iż mają grać w obuwiu jego marki.
Ponadto buty do siatkówki nie mogą być wykorzystywane w sposób jaki robi to użytkownik @Mate. Może ich wygląd zewnętrzny jest okej, ale na pewno systemy są już tak wyeksploatowane, że lepiej i bezpieczniej byłoby chyba grać w butach 'Adidasa za 60 zł' . Czasem lepiej jest kupić tańsze buty do kosza i mieć je jeden sezon, niż wydać za np. Senseie 500 zł i trenować w nich 3 sezony. Na pewno odbije się to na zdrowiu, a skutki, jeśli nie teraz, to będą widoczne za XX lat. Zadbajcie o siebie już teraz :)
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Obuwie

Post autor: Mate »

Spokojnie, Asicsów jako butów biegowych już nie używam(może 5-6 razy w nich biegałem) ;) . Ja trenuję tak, że mogę to napisać w cudzysłowie, czyli dla mnie stare Gel Rockety wytrzymają jeszcze kilka ładnych lat(bo po co mam zmieniać buty, skoro siatkarz ze mnie żaden nie będzie). W roku szkolnym, w siatkówkę grałem 2-3 razy na tydzień(1 wf we wtorek, 2 w piątek, a potem 2-godzinna hala). Poza tym nie jest to granie o złote kierpce, lecz zwykła gra. Do tego nie ważę 100 kg i nie spadam z wysokości 320 cm.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Kami3n147
Posty: 24
Rejestracja: 27 lut 2009, o 19:53
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Kami3n147 »

Które buty bardziej polecacie:
Te [reklama]
czy te [reklama]
Ostatnio zmieniony 1 sie 2010, o 18:14 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pkt 16 regulaminu forum
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Obuwie

Post autor: Arff »

hmmm.. ja mając do wyboru ASICS GEL-TASK MT i ASICS GEL-TASK MT wybrałbym.... nie zgadniesz :P tak tak !!! ASICS GEL-TASK MT :P Popraw linki bo dałeś ten sam 2 razy :) i napisz do czego Ci te buty, na jakim poziomie grasz, jak często trenujsesz i czego od nich oczekujesz...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Kami3n147
Posty: 24
Rejestracja: 27 lut 2009, o 19:53
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Kami3n147 »

Arff pisze:hmmm.. ja mając do wyboru ASICS GEL-TASK MT i ASICS GEL-TASK MT wybrałbym.... nie zgadniesz :P tak tak !!! ASICS GEL-TASK MT :P Popraw linki bo dałeś ten sam 2 razy :) i napisz do czego Ci te buty, na jakim poziomie grasz, jak często trenujsesz i czego od nich oczekujesz...

Pomiędzy ASICS GEL-TASK MT 2010 i Mizuno Wave Lightning 4 Mid 2009. Gram w juniorach,5 x w tygodniu,od sierpnia codziennie.
Awatar użytkownika
gadugadu
Posty: 253
Rejestracja: 22 lis 2009, o 12:10
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: gadugadu »

Moim zdaniem buty Mizuno są lepsze
minio
Posty: 8
Rejestracja: 11 sie 2010, o 18:23
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: minio »

szukam butow do siatkowki najlepiej mizuno lub asics (nie za kostke) do ok. 200/230 zl. niestety mam bardzo mala stope (23cm) lecz buty kupuje na wyrost wiec ok. 24.5. jesli chodzi o wyglad to preferuje kolor czarny (prosze o linki)


ps. co myslicie o butach asics gel blast 3 gs???
Awatar użytkownika
kfadrat
Posty: 102
Rejestracja: 28 kwie 2009, o 12:06
Płeć: M
Kontakt:

Re: Obuwie

Post autor: kfadrat »

nie mozesz grac w za duzych butach..
;)
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Obuwie

Post autor: Mate »

kfadrat pisze:nie mozesz grac w za duzych butach..
1,5 to za dużo, 1 cm jest odpowiedni.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
minio
Posty: 8
Rejestracja: 11 sie 2010, o 18:23
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: minio »

kfadrat pisze:nie mozesz grac w za duzych butach..
wydaje m sie ze 1.5 to nie jest za duzo tymbardziej ze teraz rosnie mi noga.
moje wczesniejsze buty jak kupilem to tez mialy 1.5 i mi nie przeszkadzalo.
a co myslicie o blastach 3 gs?????
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Obuwie

Post autor: Guilder »

Jak Ci rośnie noga, to nie przesadzaj cenowo. Zwłaszcza, że blasty to wydatek ok. 250zł.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
minio
Posty: 8
Rejestracja: 11 sie 2010, o 18:23
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: minio »

blasty znalazlem za 205
/ciach, ingerencja moderatora/
Ostatnio zmieniony 15 sie 2010, o 20:17 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Reklama
minio
Posty: 8
Rejestracja: 11 sie 2010, o 18:23
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: minio »

to w takim razie lepiej kupic blockery 6 za 200 w ktorych mam 1 cm luzu, blasty 3 gs za 205 gdzie mam 1.5 czy te same blasty ale kiedy mam 1cm?????
(nie znam sie za bardzo na systemach ale w wygladzie najbardziej podobaja mi sie blockery)
Frysiu Kospel
Posty: 6
Rejestracja: 11 sty 2010, o 19:01
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Frysiu Kospel »

EDIT : Już nieistotne.
marcin_r

Re: Obuwie

Post autor: marcin_r »

A jak się prezentuje wentylacja w tych najnowszych Asicsach ? Bo z tego co pamiętam to po intensywnej grze w lecie buty muszą stać w łazience ewentualnie w szafce .................
poli94
Posty: 50
Rejestracja: 5 cze 2010, o 17:10
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: poli94 »

ja osobiście od początku swoich dni gram w :P asiscach ;)
Trenuj do końca do upadłego bo życie to walka by dążyć do czegoś
BartekeuroSkra
Posty: 17
Rejestracja: 23 sie 2010, o 23:41
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: BartekeuroSkra »

Gram na codzien w Beyondach MT z sezonu 08/09 ( trenuje 4-5x w tygodniu) i przymierzam sie do zakupu Sensei 3, Beyondy mam rozmiar 45, natomiast mierzylem ten sam rozmiar senseiow i 45 byl za duzy a 44 za mayly, wiec zostaje 44,5 lecz 44,5 i 45 sie nie roznia dlugoscia wkladki.

Mielicie moze taki przypadek?, ze inny model buta i musialbyc inny rozmiar?

2 sprawa to wlasnie mysle czy wziasc Sensei 3 czy np Nike Zoom BB III lub tez wlasnie cos z kolekcji Nike.
Ogolnie panuje opinia, ze Asisc ma slabsze wytrzymalosciowo buty od Nike, lecz Nike nie ma tak duzo osob i trudno o rzetelną opinie.

Prosze o odpowiedzi.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Obuwie

Post autor: Arff »

BartekeuroSkra pisze:Ogolnie panuje opinia, ze Asisc ma slabsze wytrzymalosciowo buty od Nike, lecz Nike nie ma tak duzo osob i trudno o rzetelną opinie.
buty i tak trzeba wymieniać średnio co pół roku, aby bezpiecznie w nich grać i mieć odpowiednią stabilizację, unikając tym samym zwiększonego prawdopodobieństwa kontuzji... więc jako taka wytrzymałość butów nie jest zbytnio istotna...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
BartekeuroSkra
Posty: 17
Rejestracja: 23 sie 2010, o 23:41
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: BartekeuroSkra »

Art, ja juz Twoje zdanie o tym czytalem i sie z tym nie zgodze, czytalkem wsyztskie posty i prosze odpowiedziec na moje pytania. ;p
Kami3n147
Posty: 24
Rejestracja: 27 lut 2009, o 19:53
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Kami3n147 »

Wie ktoś gdzie znajdę buty Mizuno Wave Lightning 4 Mid o rozmiarze 32 cm? Szukam na polskich strona i wszędzie jest tylko 15US.

Może ktoś wie albo ma do odsprzedania?
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: KadrO »

Kami3n147 pisze:Wie ktoś gdzie znajdę buty Mizuno Wave Lightning 4 Mid o rozmiarze 32 cm? Szukam na polskich strona i wszędzie jest tylko 15US.

Może ktoś wie albo ma do odsprzedania?
A 15US to nie są przypadkiem 32 centymetry ? :D
Kami3n147
Posty: 24
Rejestracja: 27 lut 2009, o 19:53
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Kami3n147 »

KadrO pisze:A 15US to nie są przypadkiem 32 centymetry ? :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”