Final Four Ligi Mistrzyń 2007/2008

Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Final Four Ligi Mistrzyń 2007/2008

Post autor: PAWKENS »

Ten turniej będzie dla Polaków ciekawy ze względu na występ w nim dwóch świetnych reprezentantek Polski :D
Murcia-Odincowo
Grupo 2002 gra u siebie, ale czy to wystarczy na rosyjskie wieże ??? Wie ktoś coś o drużynie gospodyń ??? Podobno mają w swoim składzie tę słynną Fofao. Mój typ to 3:2 dla gospodyń ;)
Novara-Perugia
O tej parze mogę nieco więcej powiedzieć. Asystel ostatnio w lidze raczej kryzys, porażka z Yamamay, który w następnym meczu został rozjechany przez Pesaro. Perugia też nie najlepiej. Wiele będzie zależało od Mirki Franci, która zagrała tragicznie w ostatnim meczu Pucharu Włoch. Wynik więc jest raczej sprawą otwartą, obie drużyny są bardzo mocne ale jednak w nie najlepszej formie. Typ: 1:3
Mecz pierwszy zostanie transmitowany na PS Extra, drugi na Polsacie Sport, finał także w Polsacie Sport, nie będzie transmisji o 3 miejsce :D
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Final Four Ligi Mistrzyń 2007/2008

Post autor: Urban »

A ja bym chciał obejrzeć finał z Kasią i Gosią w po dwóch stronach siatki...
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Final Four Ligi Mistrzyń 2007/2008

Post autor: PAWKENS »

Urban pisze:A ja bym chciał obejrzeć finał z Kasią i Gosią w po dwóch stronach siatki...
Ja też, ale awansować jakiemukolwiek zespołowi będzie bardzo ciężko
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Final Four Ligi Mistrzyń 2007/2008

Post autor: Robert »

Murcia zagra przeciwko Asystelowio Novara. Rosjanki są głownym kandytatem do wygrania tegorocznej Ligi Mistrzyń. W spotkaniu o trzecie miejsce zobaczymy "polski" pojedynek. Oba mecze zapowiadają się bardzo ciekawie.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Final Four Ligi Mistrzyń 2007/2008

Post autor: PAWKENS »

Widziałem fragmenty obu spotkań półfinałowych. Asystel przegrał, bo nie miał takich armat w ataku jak Perugia. Nie pomogła wspaniała gra Osmokrović, niezła młodej zawodniczki na przyjęciu (Baricelli chyba). Słabo grały środkowe, zawiodła nieco Kasia Skowrońska. Po drugiej stronie siatki szalała Gioli, siatkarka z najmocniejszym chyba ciosem na świecie, swoje robiła Del Core. Swoich wielkich możliwości motorycznych trochę nie wykorzystywała Francia. Wynik to zasłużone 3:2 dla Desparu. W innym półfinale błyszczała Fofao, jednak jej wspaniałe rozegrania nie pomogły, by wygrać. Z tego co widziałem słabiej grała Glinka, dobrze Jaqeline. W Odincowie świetnie grała Sokołowa, dobrze Safronowa, kilka niezłych obron zaliczyła Kruczkowa. Mecz zakończył się blokiem oczywiście :P Nie patrząc na aktualny wynik wytypuję 3:1 dla Murcii w meczu o 3 miejsce. Finał, może 3:2 dla Desparu ;)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Final Four Ligi Mistrzyń 2007/2008

Post autor: Urban »

Grupo 2002 Murcia - Asystel Novara 2:3

(27:29, 25:22, 27:25, 25:27, 11:15)

Patrząc po wyniku to mecz był bardzo zacięty poza tie-breakiem ;)

Jakby nie patrzeć mamy kolejny polski akcent po Skrze na najniższym stopniu podium w LM :P Szkoda tylko, że nie powtórzył się akcent na drugim miejscu tylko Gosia zajęła 4 m-ce ;/
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Final Four Ligi Mistrzyń 2007/2008

Post autor: PAWKENS »

Niezły był meczyk o 3 miejsce :) Może skończyłby się nieco inaczej, gdyby nie kontuzje Brazylijek ??? Kapitalny mecz polskich zawodniczek :D http://www.cev.lu/mmp/online/website/ma ... 38_EN.html
Statystyki z finału, Rosjanki zagrały słabo. Praktycznie grały tylko Merkułowa i Sokołowa. W Perugii niesamowicie grała Gioli, MVP turnieju, dobrze Francia i Pachale. Rosjanki w finale zagrały zdecydowanie słabiej niż w półfinale i gładko przegrały. Miły akcent na koniec, Kasia Skowrońska najlepszą atakującą :)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzyń”