Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

doki10

Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: doki10 »

Nikolov // Cuneo --> Piacenza
Travica // Monza --> Macerata
Vermiglio // Macerata --> Kazań (Rosja)
De Cecco // Bolivar (Argentyna) --> Monza
Omrcen // Macerata --> Cuneo
Tzourits // Olympiakos (Grecja) --> Trentino
Milijković // Fenerbahce (Turcja) --> Macerata
Riad // Trentino --> RJX Rio de Janeiro (Brazylia)
Vesely // Arago de Sete (Francja) --> Modena
Despaigne // Olympiakos (Grecja) --> Piacenza
Verhanneman // Roeselare (Belgia) --> Trentino
N'Gapeth // Tours (Francja) --> Cuneo
Parodi // Cuneo --> Macerata
Raphael // Trentino --> Minas (Brazylia) [to jest chyba największa plotka, bo Raphael najprawdopodobniej zostanie w Trento]
Berezhko // Modena --> Kazań (Rosja)
Horstink // Sisley --> Modena

Jak podają włoskie media, wszystkie te transfery są prawie zaklepane - ale wciąż tylko "prawie".
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Mateusz1993 »

doki10 pisze:Nikolov // Cuneo --> Piacenza
Travica // Monza --> Macerata
Vermiglio // Macerata --> Kazań (Rosja)
De Cecco // Bolivar (Argentyna) --> Monza
Omrcen // Macerata --> Cuneo
Tzourits // Olympiakos (Grecja) --> Trentino
Milijković // Fenerbahce (Turcja) --> Macerata
Riad // Trentino --> RJX Rio de Janeiro (Brazylia)
Vesely // Arago de Sete (Francja) --> Modena
Despaigne // Olympiakos (Grecja) --> Piacenza
Verhanneman // Roeselare (Belgia) --> Trentino
N'Gapeth // Tours (Francja) --> Cuneo
Parodi // Cuneo --> Macerata
Raphael // Trentino --> Minas (Brazylia) [to jest chyba największa plotka, bo Raphael najprawdopodobniej zostanie w Trento ;)]



Jak podają włoskie media, wszystkie te transfery są prawie zaklepane - ale wciąż tylko "prawie".
a skąd to info bo o niektórych nie słyszałem? np. o Ivanie czy Omrcena chodź to realne. Za to co do Jurquina i Parodiego bym odrzucił bo ten drugi przedużył swój kontrakt. No chyba, że poszedłby razem z Gulianim, który ma ofertę z Lube, podobnie jak Gulinelli (w tym też z Cuneo).
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Guilder »

Jak dla mnie hitem będzie sprowadzenie Omrcena do Cuneo. Jeszcze Ngapetha na ławkę jako wsparcie dla kogoś z pary Parodi-Wijsmans, i wtedy Scudetto być po prostu musi.

Ciekaw jestem, czy Miljkovic zdziadział w tej Turcji, czy dalej jest wielkim zawodnikiem. Wygląda na to, że przyszły sezon to zweryfikuje.

No i najprawdopodobniej Kazań jednak wyciągnął Vermiglio. Świetny ruch.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
doki10

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: doki10 »

http://www.dallarivolley.com/IT03830000001.asp - to nie jest jedyne źródło tej informacji o Miljkoviciu. Macerata chce sypnąć kasą i kupić Parodiego. W Cuneo ma go zastąpić N'Gapeth.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: KadrO »

doki10 pisze:Nikolov // Cuneo --> Piacenza
Travica // Monza --> Macerata
Vermiglio // Macerata --> Kazań (Rosja)
De Cecco // Bolivar (Argentyna) --> Monza
Omrcen // Macerata --> Cuneo
Tzourits // Olympiakos (Grecja) --> Trentino
Milijković // Fenerbahce (Turcja) --> Macerata
Riad // Trentino --> RJX Rio de Janeiro (Brazylia)
Vesely // Arago de Sete (Francja) --> Modena
Despaigne // Olympiakos (Grecja) --> Piacenza
Verhanneman // Roeselare (Belgia) --> Trentino
N'Gapeth // Tours (Francja) --> Cuneo
Parodi // Cuneo --> Macerata
Raphael // Trentino --> Minas (Brazylia) [to jest chyba największa plotka, bo Raphael najprawdopodobniej zostanie w Trento]
Berezhko // Modena --> Kazań (Rosja)
Horstink // Sisley --> Modena

Jak podają włoskie media, wszystkie te transfery są prawie zaklepane - ale wciąż tylko "prawie".
Weź nie staraj się nawet z tymi transferami bo pełno tu ściem. De Cecco nigdzie nie poszedł, Parodi ma ważny kontrakt, Horstink chyba jeszcze nie zdecydował, Milijković ma zostać w Fenerbahce, Omrcen ? Jakoś nie wydaje mi się by opuścił Maceratę. Tzourtits do Trentino? Z tego co wiem Stokr i Sokolov mają nadal tam być. Nie wiadomo też czy odchodzi Raphael.
Z N'gapethem ponoć rozmawiają. Jeżeli ten temat powstał tylko na potrzebę plotek to sory. Mają być oficjalne transfery, a nie syf.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: dreamer »

Mateusz1993 pisze:
doki10 pisze:...De Cecco // Bolivar (Argentyna) --> Monza...
Raphael // Trentino --> Minas (Brazylia) [to jest chyba największa plotka, bo Raphael najprawdopodobniej zostanie w Trento ;)]
Jak podają włoskie media, wszystkie te transfery są prawie zaklepane - ale wciąż tylko "prawie".
a skąd to info bo o niektórych nie słyszałem? np. o Ivanie czy Omrcena chodź to realne. Za to co do Jurquina i Parodiego bym odrzucił bo ten drugi przedużył swój kontrakt. No chyba, że poszedłby razem z Gulianim, który ma ofertę z Lube, podobnie jak Gulinelli (w tym też z Cuneo).
Te informacje pochodzą w znacznej części z tej strony: http://www.dallarivolley.com/default.asp
Jeżeli chodzi o plotkę o odejściu Raphaela z Trentino do Minas, to pojawiła się on jakieś 3 tygodnie temu, gdy Minas straciło na rzecz Rio de Janeiro RJX Marlona. Nawet jeżeli Minas próbowało rozmawiać z Raphaelem to chyba dość szybko uznali że to nie ma sensu, bo już zakontraktowali na rozegranie Rodrigo Ribeiro z Montes Claros (jako zabezpieczenie), a teraz usilnie namawiają do przyjścia do Minas Marcelo Elgartena.
Oczywiście w tym kontekście (odejścia Raphaela) pojawiły się od razu spekulacje z Luciano De Cecco, które już całkowicie ucichły.
Nie znaczy to jednak, że Raphael nie odejdzie z Trentino, ale mało prawdopodobne jest aby zastąpił go De Cecco.
Natomiast De Cecco w Monzie to bardzo prawdopodobna opcja.

Andrzej Szymański
(dreamer)
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Guilder »

doki10 pisze:(...)Macerata chce sypnąć kasą i kupić Parodiego. W Cuneo ma go zastąpić N'Gapeth.
Kiepska wymiana dla obecnych Mistrzów Włoch. Ngapeth wciąż jest jeszcze nieopierzony, a Parodi mimo młodego wieku już jest jednym z lepszych Włochów na swojej pozycji.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
doki10

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: doki10 »

KadrO, opanuj się trochę z tą agresją. ;) Nikt nie napisał, że mają być tu tylko potwierdzone transfery (btw. ta przedstawiona przeze mnie lista ma bardzo dużo wspólnego z rzeczywistością). Tzourits na 99% jest w Trentino. Ma grać na środku za Riada (w zeszłym roku się na to nie zgodził). Parodi? I co z tego - za przeproszeniem - że ma ważny kontrakt? O Raphaelu napisałem, że najprawdopodobniej nie odejdzie z Trento. Dziękuję za uwagę.
Ostatnio zmieniony 7 maja 2011, o 14:43 przez doki10, łącznie zmieniany 1 raz.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: KadrO »

doki10 pisze:dreamer, opanuj się trochę z tą agresją. ;) Nikt nie napisał, że mają być tu tylko potwierdzone transfery (btw. ta przedstawiona przeze mnie lista ma bardzo dużo wspólnego z rzeczywistością). Tzourits na 99% jest w Trentino. Ma grać na środku za Riada (w zeszłym roku się na to nie zgodził). Parodi? I co z tego - za przeproszeniem - że ma ważny kontrakt? O Raphaelu napisałem, że najprawdopodobniej nie odejdzie z Trento. Dziękuję za uwagę.
Ty w ogóle wiesz na jakiej pozycji gra teraz Tzourits ? Jego powrót na środek siatki będzie najgorszym wyborem z możliwych...
doki10

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: doki10 »

W takim razie miej pretensje do Tsouritsa, a nie do mnie.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: dreamer »

KadrO pisze:...Weź nie staraj się nawet z tymi transferami bo pełno tu ściem. De Cecco nigdzie nie poszedł, Parodi ma ważny kontrakt, Horstink chyba jeszcze nie zdecydował, Milijković ma zostać w Fenerbahce, Omrcen ? Jakoś nie wydaje mi się by opuścił Maceratę. Tzourtits do Trentino? Z tego co wiem Stokr i Sokolov mają nadal tam być. Nie wiadomo też czy odchodzi Raphael.
Z N'gapethem ponoć rozmawiają. Jeżeli ten temat powstał tylko na potrzebę plotek to sory. Mają być oficjalne transfery, a nie syf.
Zapewne do chwili oficjalnego złożenia podpisu na kontrakcie, wszystko może się przytrafić w przypadku każdego kontraktu. Tym niemniej możesz być pewien, że zacytowane wyżej przejścia nie są mniej prawdopodobne niż wszystkie plany transferowe jakie do tej pory pojawiły się w przypadku naszej ligi. A żeby było śmieszniej, to w moim odczuciu info o możliwości przejścia Miljkovića jest jeszcze z tych wszystkich najbardziej wiarygodne.
Zresztą lubimy wszyscy gdybać i w granicach rozsądku chyba nikomu to nie szkodzi.

Andrzej Szymański
(dreamer)
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Mate »

Tzourits do Trento :D ?? Diego Mosna ma za dużo pieniędzy czy ma zamiar zmieniać atakujących co rok??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
doki10

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: doki10 »

Ale on przechodzi jako środkowy - już o tym pisałem... Trentino już ma komplet atakujących.

Na wypożyczenie odejdzie Bratojew.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: kevinpsb »

KadrO pisze: Mają być oficjalne transfery, a nie syf.
Tego typu informacje które jakiś dziennikarz komuś gdzieś wyciągnął z ust... zdecydowanie też.
N'gapeth za Parodiego. Włoch jest lepszy od Francuza, ale ta wymiana byłaby na dłuższą metę bardzo dobra. Francuz jeszcze może się przecież bawić w rozgrywkach juniorskich...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
doki10

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: doki10 »

Raphael powiedział ostatnio w wywiadzie telewizyjnym, że zostaje w Trentino.
http://archiviostorico.gazzetta.it/2011 ... 1074.shtml - info o prawdopodobnym przejściu Tzouritsa do Trentino. Dla mnie La Gazzetta dello Sport jest bardzo wiarygodnym źródłem informacji. Włosi nie wydają się być jakoś szczególnie podekscytowani jego transferem (inna sprawa, że mają taką mentalność, że obchodzi ich wyłącznie liga włoska i kojarzą tylko niektórych zawodników spoza niej).

kevinpsb, a no właśnie - zresztą większość tych transferów dojdzie do skutku (szcególnie, że 5 spośród tych - jak to określił KadrO - "syfów" została już sfinalizowana). Gdybyśmy mieli pisać o bajkach, to byłaby tu mowa o Rouzierze lub Schopsie - oni mogą przejść do Serie A1 - i owszem - ale na razie ich transfery można zaliczyć do myślenia życzeniowego włoskich forumowiczów.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Mateusz1993 »

Co do tej listy, to tam mało co jest potwierdzone, a raczej napisane jest o zainteresowaniu, poza Nikolovem, który wygląda, że zagra w Piacenzie.
doki10

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: doki10 »

Trafiłeś jak kulą w płot, bo np. taki Verhanneman już od jakiegoś czasu trenuje z Trentino (nie wspominając o innych wyżej wymienionych zawodnikach)... Transfer Nikolova plasuje się gdzieś na dole tej listy, jeśli mielibyśmy ją ukształtować pod względem wiarygodności. Jeżeli ktoś chce się wypowiedzieć na "nie", to niech uzasadni swoje zdanie, bo wyjdą takie jaja jak w przypadku Parodiego - ważny kontrakt to se można mieć, ale każdy wie, że to tylko świstek papieru.

=============================================================================================
Edit

Vadeleux // Macerata --> Rennes (Francja)
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: krzysiu »

Bardzo blisko Copry są Nikolay Penchev i Andrej Jekov . Gdzie są polskie kluby?
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Mateusz1993 »

doki10 pisze:Trafiłeś jak kulą w płot, bo np. taki Verhanneman już od jakiegoś czasu trenuje z Trentino (nie wspominając o innych wyżej wymienionych zawodnikach)... Transfer Nikolova plasuje się gdzieś na dole tej listy, jeśli mielibyśmy ją ukształtować pod względem wiarygodności. Jeżeli ktoś chce się wypowiedzieć na "nie", to niech uzasadni swoje zdanie, bo wyjdą takie jaja jak w przypadku Parodiego - ważny kontrakt to se można mieć, ale każdy wie, że to tylko świstek papieru.

=============================================================================================
Edit

Vadeleux // Macerata --> Rennes (Francja)
Do mnie pijesz?
ja nie napisałem, że nic się nie sprawdzi tylko więcej tu o zainteresowaniu niż potwierdzonych info, więc bądź spokojny. ;)
O młodym Belgu wiadomo od dawna.
Nikolow też na pewno odejdzie, Piacenza jak najbardziej realna.
doki10

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: doki10 »

Gdzie są polskie kluby? W Polsce. Żekow to poziom Woickiego. Pasuje jak ulał do tych słabszych klubów Plusligi. Ten młody może być ciekawy, ale dopiero przyszłość pokaże, czy mamy czego żałować.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: kevinpsb »

krzysiu pisze:Bardzo blisko Copry są Nikolay Penchev i Andrej Jekov . Gdzie są polskie kluby?
Akurat Ci zawodnicy nie są w naszym kraju potrzebni. Jak ogrywać juniora to polskiego, jak ściągać rozgrywającego za duże pieniądze to takiego który po za wystawianiem piłki na prawe skrzydło umie to jeszcze zrobić na lewe i inne strefy.
Co ze Steuervaldem?
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Italiano »

kevinpsb pisze:
krzysiu pisze:Bardzo blisko Copry są Nikolay Penchev i Andrej Jekov . Gdzie są polskie kluby?
Akurat Ci zawodnicy nie są w naszym kraju potrzebni. Jak ogrywać juniora to polskiego, jak ściągać rozgrywającego za duże pieniądze to takiego który po za wystawianiem piłki na prawe skrzydło umie to jeszcze zrobić na lewe i inne strefy.
Co ze Steuervaldem?
No tak, po co sprowadzać jednego z najbardziej utalentowanych przyjmujących na świecie, a następnie go gdzieś wypożyczyć - lepiej ogrywać polskich juniorów... Tym bardziej, że akurat Piacenza to nie jest żaden finansowy hegemon, wręcz przeciwnie, przecież jeszcze rok temu mówiło się o wyraźnych problemach finansowych tej drużyny. Przykład młodego utalentowanego zawodnika z zagranicy sprowadzonego do Polski?
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: KadrO »

Italiano pisze:
kevinpsb pisze:
krzysiu pisze:Bardzo blisko Copry są Nikolay Penchev i Andrej Jekov . Gdzie są polskie kluby?
Akurat Ci zawodnicy nie są w naszym kraju potrzebni. Jak ogrywać juniora to polskiego, jak ściągać rozgrywającego za duże pieniądze to takiego który po za wystawianiem piłki na prawe skrzydło umie to jeszcze zrobić na lewe i inne strefy.
Co ze Steuervaldem?
No tak, po co sprowadzać jednego z najbardziej utalentowanych przyjmujących na świecie, a następnie go gdzieś wypożyczyć - lepiej ogrywać polskich juniorów... Tym bardziej, że akurat Piacenza to nie jest żaden finansowy hegemon, wręcz przeciwnie, przecież jeszcze rok temu mówiło się o wyraźnych problemach finansowych tej drużyny. Przykład młodego utalentowanego zawodnika z zagranicy sprowadzonego do Polski?
Aha. Piacenza to nie jest finansowy hagemon, ale w przyszłym sezonie będą mieli u siebie Zlatanova, Nikolova, Despaigne, Zhekova i jeszcze talent z Bułgarii, Pencheva. A ogrywanie talentów innym reprezentacjom? Popieram kevina. Przykład młodego utalentowanego zawodnika z zagranicy sprowadzonego do Polski? Yudin. Może do tego dojdzie też Bojić (no stary to on nie jest), Urnaut/Jakopin. Ale o nich np. to my pomyśleliśmy, nie kluby z Włoch (no z 1 wyjątkiem), a walka bezpośrednia o zawodnika i tak oznaczałaby pewnie dla nas porażkę.
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Italiano »

KadrO pisze:Aha. Piacenza to nie jest finansowy hagemon, ale w przyszłym sezonie będą mieli u siebie Zlatanova, Nikolova, Despaigne, Zhekova i jeszcze talent z Bułgarii, Pencheva.
W ubiegłym roku, o ile pamiętam, to Piacenza miała chyba szósty budżet w Serie A, więc nie sądzę, żeby teraz to jakoś drastycznie lepiej wyglądało... Zresztą wydaje mi się, że żaden z polskich klubów akurat Penczewa by nie pozyskał - myślę, że obecność Nikołowa i Żekowa w składzie Piacenzy będzie miało decydujący wpływ na wybór Bułgara... Chodzi mi po prostu o to, że pisanie "A ogrywanie talentów innym reprezentacjom?" jest ... głupie. Skoro Polacy nie są w stanie konkurować z Turkami, Włochami czy Rosjanami w walce o te prawdziwe gwiazdy, to czemu by nie sprowadzać, co jednak prostsze i mniej konkurencyjne, zawodników, którzy w niedługim czasie tymi gwiazdami nie zostaną?To m.in. dlatego Włosi mają taką ligę, jaką mają i jakoś nie mają z tym problemu, z reguły sprowadzają tych najbardziej utalentowanych, najwyraźniej im nie przeszkadza "ogrywanie talentów innym reprezentacjom"...
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: KadrO »

Italiano pisze:
KadrO pisze:Aha. Piacenza to nie jest finansowy hagemon, ale w przyszłym sezonie będą mieli u siebie Zlatanova, Nikolova, Despaigne, Zhekova i jeszcze talent z Bułgarii, Pencheva.
W ubiegłym roku, o ile pamiętam, to Piacenza miała chyba szósty budżet w Serie A, więc nie sądzę, żeby teraz to jakoś drastycznie lepiej wyglądało... Zresztą wydaje mi się, że żaden z polskich klubów akurat Penczewa by nie pozyskał - myślę, że obecność Nikołowa i Żekowa w składzie Piacenzy będzie miało decydujący wpływ na wybór Bułgara... Chodzi mi po prostu o to, że pisanie "A ogrywanie talentów innym reprezentacjom?" jest ... głupie. Skoro Polacy nie są w stanie konkurować z Turkami, Włochami czy Rosjanami w walce o te prawdziwe gwiazdy, to czemu by nie sprowadzać, co jednak prostsze i mniej konkurencyjne, zawodników, którzy w niedługim czasie tymi gwiazdami nie zostaną?To m.in. dlatego Włosi mają taką ligę, jaką mają i jakoś nie mają z tym problemu, z reguły sprowadzają tych najbardziej utalentowanych, najwyraźniej im nie przeszkadza "ogrywanie talentów innym reprezentacjom"...
6 budżet w lidze ale jakieś 3 mln euro. Budżet na poziomie Skry lub większy.
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Italiano »

Myślę, że Skra ma większy budżet...
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: KadrO »

Italiano pisze:Myślę, że Skra ma większy budżet...
Wszyscy tylko tak myślą. Skra załapie się gdzieś na 12 mln max. Prawda jest taka, że zawodnicy po prostu chcą tam grać. Czemu? Szansa na sukcesy, sielankowa atmosfera i świetna organizacja. Do tego najlepsza drużyna w Polsce więc i medal MP się złapie. Ogromną kasą nie kuszą, co nie zmienia faktu że budżet mają największy.

Według Dziennika Zachodniego (bodaj menadżerów, Malke?), takie zespoły jak Trentino, Cuneo, Modena, Piacenza i bodaj Macerata(?) łapią się na finanse rzędu 4-5 mln euro. U nas o takim czymś można pomarzyć.
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Italiano »

Wszyscy tylko tak myślą. Skra załapie się gdzieś na 12 mln max. Prawda jest taka, że zawodnicy po prostu chcą tam grać. Czemu? Szansa na sukcesy, sielankowa atmosfera i świetna organizacja. Do tego najlepsza drużyna w Polsce więc i medal MP się złapie. Ogromną kasą nie kuszą, co nie zmienia faktu że budżet mają największy.
Utrzymanie takiej grupy zawodników + organizacja takich imprez - i 'tylko' około 3 milionów euro? Nie chce mi się rozpoczynać dyskusji na ten temat, jednak myślę, że to jednak trochę więcej jest...
Według Dziennika Zachodniego (bodaj menadżerów, Malke?), takie zespoły jak Trentino, Cuneo, Modena, Piacenza i bodaj Macerata(?) łapią się na finanse rzędu 4-5 mln euro. U nas o takim czymś można pomarzyć.
Trentino jest najbogatszym włoskim klubem - oficjalnie ma budżet wysokości 4,5 miliona. Podobną kasę ma pewnie Cuneo, Macerata, reszta zespołów to finansowy pułap Skry, Resovia byłaby pewnie tam ze swoimi finansami gdzieś pod koniec pierwszej dziesiątki.
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
doki10

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: doki10 »

KadrO pisze:takie zespoły jak Trentino, Cuneo, Modena, Piacenza i bodaj Macerata(?) łapią się na finanse rzędu 4-5 mln euro.
I to - niestety dla nas - dobrze widać. Jeśli chodzi o budżet Skry, to tak bardzo bym się nim nie sugerował. Kurek, gdyby miało mu przyjść grać gdzie indziej, od razu by podwoił swoje wymagania finansowe. I to nie tylko on. Aby zatrudnić całą paczkę ze Skry, trzeba ~ 20 mln PLN (czyli wymagana jest taka kasa, jaką operują najlepsze kluby Serie A1).
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Mate »

Volleyball.it potwierdza przejście Vadeleux do Rennes. Na inside-volley jest informacja o ogromnym zainteresowaniu przez Arkas Spor osobą Valerio Vermiglio.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”